Dlouhé menstruační cykly, co s tím?

maja90
26. kvě 2012

AHoj, mám dotaz. Mám strašně dlouhé cykly 40 - 50 dní nemáte někdo zkušenost s tím jak se zkrátit? chtěli bychom miminko,ale nedaří se nám.

mahonia
26. kvě 2012

Zkus začít pít kontryhelový čaj...od 1DC do ovulace.

maja90
autor
26. kvě 2012

Máš s ním nákou zkušenost? Tenhle cyklus jsem zkusila pít kontryhel,ale přijde mi že vubec nic nepoznám s kontryhlem, ted jsem 31 DC, test negativní

romca05
26. kvě 2012

@maja90 Ahoj, byla jsi s tím na gyndě? Já mám dlouhé cykly celý život, nikdy jsem to neřešila, když jsme chtěli mimčo, tak se povedlo na první šup 🙂 Ale když jsme se chtěli začít snažit o druhé, MS furt nepřicházela (asi 55 dní), tak jsem si skočila na vyvolávačku, gynekologovi se to nezdálo, hned mně poslal na hormonální profil no a na základě toho a ultrazvuku mi diagnostikoval PCO a začal s léčbou. Tím tě vůbec nechci vystrašit, jen asi pokud už se nedaří delší dobu, tak bych radši zašla k doktorovi. Jinak kontryhel jsem taky pila (než jsem podstoupila laparku), ale cyklus se mi teda vůbec nezkrátil, pomohly až hormony. Ale piju ho dál 🙂 Ať se brzy zadaří!

maja90
autor
29. kvě 2012

Na gyndě jsem byla, tam mi řekl, že je brzo s tím něco dělat, ted se snažíme 5 měsíců., pokud do další 5 měsíců neotěhotním začne s tím něco dělat. Proto se ptám na rady, že bych zkusila s tím něco udělat sama, kontryhel vypadá že taky nepomáhá

lucifereeek
29. kvě 2012

@maja90 já měla taky dlouhé cykly po několika letech se to ustálilo na 37-40 DC, otěhotněla jsem až po 13ti měsích, a podruhé po 4, takže otěhotnět se s tím dá, akorát to čekání 😖 možná by ti mohl zkusit něco dát na úpravu cyklu.

alzbeta.hod
29. kvě 2012

ahojky přidávám se pokud nevadí 🙂 Já mám cykly pravidelně o 2 týdny delší. Vím to přesně že to ten týden dostanu. Ale nevím či se takto dá otěhotnět... Povedlo se vám to někomu? Nerada bych se zas útápěla v hormonální léčbě jako při prvním miminku.

michamicha
29. kvě 2012

já mám 52-90 dní, MS za poslední cca 2 roky byla jen 6x z toho jen 2x přirozená bez vyvolávačky 😅 doktor mi na základě jednoho utz řekl, že ovulace dle něj probíhá, ale já si dělám už 5 měsíců ovu testy a prostě neprobíhá 😒 ono obecně doktoři řikají zkoušet to rok, pak nějaká další vyšetření a eventuelně CAR 🙂 já se budu na srpen objednávat rovnou do CARu, první dítě máme díky jejich pomoci 🙂

naomi6
30. kvě 2012

Ahoj, já měla po vysazení HA taky velmi dlouhé cykly třeba i 70 dní. Chtěla jsem to nechat na přírodě, ať se to srovná. Pila jsem různé bylinkové čaje, zkoušela gynex, jeřáb ptačí, ale nic nepomáhalo. Po roce neúspěšného snažení mi gynekolog nasadil hormonální léčbu a hned první měsíc se zadařilo, takže bych se hormonů rozhodně nebála. Po porodu se mi cyklus upravil krásně sám. Držím palce

alzbeta.hod
31. kvě 2012

@naomi6 mě nasadil hormonální léčbu po 4 měsících snažení. Ty jsem brala dlouhých 13 měsíců než se mi MS srovnala a otěhotněla jsem po dalších 2 měsících. Díky hormonům jsem nabrala na váze 12kg a ty už nemůžu dostat dolů. Toť moje smutná zkušenost s hormony. ☹

maximka33
31. kvě 2012

taky mívám dlouhé cykly okolo 35 dní i delší.. a i ovulace je posunutá až tak kolem 20. dne. ale otěhotnět se s tím dá. nějakou dobu jsem brala duphaston. ale nevím, jestli to má nějaký význam. mám dojem, že mám taky PCO.
@romca05 jaké hormony jsi brala na PCO?

romca05
1. čer 2012

@maximka33 Ahoj, já nebrala nic, hned jakmile mi gynekolog PCO diagnostikoval, domluvili jsme se na drillingu vaječníků a po něm jsem akorát na jeden cyklus dostala Clostilbegyt - prý abychom tu ovulaci trošku podpořili 🙂

kopretina22
1. čer 2012

@maja90 A měříš si BT? Já jsem měla také dlouhé cykly 50-60dnů a doktor mi dal léky na zkrácení cyklu,ty mi sice zabraly,ale ovu nebyla....Takže jsem začala s užíváním homeopatik od mého lékaře-homeopata a s měřením BT....perfektně jsem poznala,jak moje tělo funguje a za 3 měsíce jsem měla cyklus cca 35dnů a ovu předpisová....podařilo se nám i otěhotnět,ale bohužel v 8tt zamlklé těhu.Ale jedeme dál, dál beru homeopata a podívej se na můj graf,jak je předpisový...

naomi6
1. čer 2012

@alzbeta.hod No, tak to chápu, že muselo být dlouhé čekání, ale zase výsledek stojí za to 😉

alzbeta.hod
1. čer 2012

@naomi6 přesně tak výsledek jsme si o to víc užili

mahonia
2. čer 2012

@maja90 taky doporučuju měřit BT ať víš jestli máš ovulaci.

lucifer1987
2. čer 2012

@maja90 Ahojky, já mám to samé... Většinou tak 54-58 dní. Bojím se, že kvůli tomu neotěhotním. Už máme doma roční holčičku, ale ta se povedla díky srovnání Clostilbegytem. Problém ale je, že hormony nemůžu, protože mám problémy se srážlivostí krve. Doktor mi to ale předepsal, tak jsem je brala a bylo mi strašně zle ☹. Tak vím, že už ho brát nechci a ráda bych otěhotněla úplně přirozeně. Kontryhel je na regenaraci ženských orgánů a jakousi podporu. Na srovnání mi v lékárně snad doporučovali meduňku, ale nezkoušela jsem to 😉.

maja90
autor
4. čer 2012

@lucifer1987 já jsem ještě našla dobré recenze na kotvičník tinkturu prý je dobrá na pomoc při otěhotnění tak nevím

lucifer1987
4. čer 2012

@maja90 Já nejdřív potřebuji srovnat MS a zjistit, zda vůbec mám ovulaci. Dneska mi akorát psala kámoška, že na srovnání je vřes... tak nevím ☹ našla jsem o něm, že je velmi dobrý na detoxikaci, ale na něco kolem ženských věcí teda ani písmenko ☹

kopretina22
6. čer 2012

@lucifer1987 Já jsem taky zkoušela kontryhel,ale žádné valné výsledky u mě neměl 😒

lucifer1987
6. čer 2012

@kopretina22 já to akorát dneska dostala a přemýšlím, že si dojdu do lékárny pro Gynex... docela mi ho doporučili, tak asi vyzkouším 😉

kopretina22
6. čer 2012

@lucifer1987 Ten jsem měla taky a nic ☹ Ale kamarádce zabral.....Můj gynekolog mi říkal,ať za něj zbytečně nevyhazuju peníze,ale přitom homeopata mi doporučil.....Podle mě může každému zabrat něco jiného - za zkoušku nic nedáš 😉

lucifer1987
6. čer 2012

@kopretina22 já jsem si ho chtěla dneska koupit, ale nakonec jsem se na to vyprdla... stejně to tady nemají a je drahý ☹ byla jsem ve městě a paní mi doporučila šalvěj a diviznu... pít na střídačku, tak uvidíme...

majka12
6. čer 2012

Pokud mohu doporučit bylinky, tak mě zabrala tinktura Jeřáb ptačí 😎 😎 Měla jsem cykly i 65 dní a po tomhle jediném se mi srovnaly na 35-36 dní 😎 😎 Hormony mi nadělali ještě větší paseku a jediné co zabralo bylo tohle. Není to ani drahé - tuším, že jedny kapky stály kolem 70,-Kč a vydržely 3 týdny. 😉 😉 Taky jsem měla ovulaci hodně pozdě a někdy vůbec a po užívání kapek byla pokaždé 😉

majka12
6. čer 2012

@alzbeta.hod já jsem teda měla ovulaci vždycky až 22-23 den cyklu a otěhotněla jsem 2x ( podruhé dokonce na jeden pokus 😀 ), takže to určitě jde 😎 😎

petka80
6. čer 2012

Podle mě dlouhé cykly nevadí, důležité je, aby byla ovulace. Já měla šíleně dlouhé cykly (a nepravidelné), už ani přesně nevím 😅 ale třeba 50 dní a víc...... Měřila jsem ale BT a ovulace byla, takže jsem to ani neřešila s doktorem. Horší bylo ale vystihnout plodné dny, no nakonec se podařilo po 6 měsících (pomocí ovulačních testů).
Pak porodu se mi cykly zkrátily samy od sebe a teď mám cyklus cca 30 dní (plus mínus dva dny) 🙂
Držím palce, ať se brzy povede 😵

kopretina22
6. čer 2012

@lucifer1987 já si taky myslím,že dlouhé cykly nevadí, pokud je ovulace a pokud se cítíš dobře. Mně ale bylo špatně, byla jsem třeba 3 týdny nafouklá, bolavá prsa, břicho....prostě mi nebylo dobře a na gyndě mi zjistil ještě abnormálně zvětšené vaječníky,takže ani moje tělo to nebralo jako normál....hormony byly v mém případě taky k ničemu......ten Gynex je dost drahý, to zkus spíš tu tinkturu 😉

alzbeta.hod
6. čer 2012

@majka12 no pokud je MS pravidelná a ovu taky tak je to super ale já mám cykly od 35-42dní a Ovu je kdy se ji zachce 😀

honeyb
8. črc 2014

Ahoj holky, můžete mě malinko zasvětit do těch zkratek?? některé vím, ale některé ne..☹ díky

andelka
8. črc 2014

@honeyb a které nevíš?

honeyb
15. črc 2014

@andelka např co je PCO děkuji 🙂