Dodržely jste pauzu ve snažení po revizi dělohy?

hance09
20. dub 2012

Ahoj holky,jsem po revizi dělohy kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství. Doktorka mi doporučila vyčkat s dalším těhotenstvím 3 cykly, jenže mně se samozřejmě čekat nechce a přijde mi to jako strašně dlouhá doba. Chci se tedy zeptat,jestli jste pauzu dodržely nebo ne a jak další těhotenství dopadlo.Díky za vaše zkušenosti.

veruska007
20. dub 2012

@hance09 Dodrželi jsme jen šestinedělí... ale stejně se zadařilo až po 3 měs., takže dr. neměli žádné připomínky 😉

lucifereeek
20. dub 2012

@hance09 my dvě ms, což bylo 3 měsíce, a povedlo se nám to až za další 4 🙂

terinda
20. dub 2012

Čekala jsem 2 cykly, zadařilo se po 3. 🙂

kixi
20. dub 2012

ja dodrzela dle rady doktorky 4 mesice a jsem rada...uteklo to hodne rychle a telo bylo zrejme pekne uzdravene...doporucuji pockat alespon ty tri mesice nebo 2 cykly...

hance09
autor
20. dub 2012

no každopádně dodržíme šestinedělí a pak se uvidí,jestli bude vše OK,tak asi čekat nevydržím...byla jsem asi v 5.týdnu,cítím se dobře,takže teď budu nedočkavě vyhlížet ms 🙂

lenka5731
20. dub 2012

@hance09 nedodržela jsem. můj doktor mi otěhotnět ZAKÁZAL půl roku (konkrétní důvod neuvedl), prý se "to tak dělá..." Vyšlo to hned po první porevizní MS, která byla na konci šestinedělí. Doktora jsem změnila, z mnoha důvodů.

lili1986
20. dub 2012

Já jsem byla na revizi 6.12 a pak jsem to dostala 4.1 a koncem ledna už byl pozitivní test 😀
Takže po prvním cyklu 😀 Pila jsem 0.5l kontryhelového čaje denně a jedla wobenzym který je perfektní na hojení a čaj hojí dělohu. Sice jak to slyšel doktor vzal si nějake obrazkove leporelo a začal mi ukazovat jake je to riziko tak brzy otěhotnět tak jsem změnila doktora 😀 A doktorka už v pohodě stím ,že mám vše zahojené. A zatím musím to zaklepat úplně bez problému. Moc mi to pomohlo na bolavou duši a srdce hned otěhotnět nebo to vždy moc bolí.
Nemusíš mě brat za slovo to né ,ale prostě to nech plavat a příroda to zařídi sama 🙂 a jak se říka prvních 6měsícu po revizi jsi jak pohnojená a snáž otěhotníš 😉

llluckaaa
20. dub 2012

Po revizi (z důvodu spontánního potratu v 8tt) jsme dodržovali šestinedělí, dr. říkal, že to pak můžeme zkoušet, ale že otěhotnění není do 3 měsíců po revizi moc pravděpodobné. Zadařilo se nám 4. měsíc po revizi a ani jsme moc netlačili na pilu 😉

lucieeeee
20. dub 2012

doktor nám doporučoval počkat 6m po revizi (zamlklé těhu - 8tt)-že prý 3m pauza a 3m příprava na další těhu (brala jsem.. teď si už nemůžu vzpomenout jak se to jmenovalo-prý pro jistotu,kdyby to náhodou bylo způsobeno menším množstvím vylučovaného progesteronu) myslím,že to u mě fungovalo spíš jako psychická berlička-placebo,ale brala jsem to pro klid,abych věděla, že jsem udělala max.)a protože jsem starej nervák,poslechli jsme ho a pauzu dodrželi. bylo to moc dlouhých 6 měsíců. teda hlavně první 3, než se dušička trošku uzdravila,pak si našla jiný program-byla na dovče a těšila se na svatbu-bylo super, že jsem měla jinou náplň a jak jsem věděla,že se zatím nesnažíme,nežila jsem očekáváním a bylo zase dobře 😉 ). no a pak to vyšlo po 3m (a zas mi to přišlo jako věky - když člověk ví,že je ve fázi snažení,má to v mozku nonstop-teda aspoň já...). a celé těhu bylo nebe bez mráčku 🙂 kamarádce dr. doporučoval taky 6m (ale nebyla na revizi, měla potrat-porod) a čekali 3m a pak to vyšlo hned a taky všechno v pohodě. myslím,že příroda si to stejně zařídí jak potřebuje a až naše tělo bude připravený. spíš bych se soustředila, jak to cítíš-znáš samu sebe nejlíp... prostě abys z toho měla dobrý pocit (při snažení i ty první 3měsíce). to je úplně nejdůležitější - miminka to cítí (i když ještě nejsou v bříšku nebo pak když už jsou..) zbytek už si ošéfujou samy 🙂 držím palce a ať to brzy přebolí...

dablikolik
20. dub 2012

Já měla revizi pro zamlklé srdíčko v 11tt pauzu jsme nedodrželi a po dvouch měsících jsem opět otěhotněla a skončilo to spontálním potratem v 6tt. To už jsme dodrželi pauzu 3 měs. a po dalším měsíci už jsem byla těhu a za 9 měsíců se nám narodila Klárinka 🙂

ameliejulliette
20. dub 2012

@hance09 Nám po MA a revizi v 10.tt doporučil doktor počkat 2-3 cykly, počkali jsme ty dva a třetí tomu nechali volný průběh, výsledek si zatím spokojeně kopká v břiše 😉 Držím pěsti!

misacik
14. kvě 2012

@dablikolik
Ahojky. Takže si myslíš, že ty 3 měsíce je třeba počkat určitě? A 3 měsíce myslíš asi od šestinedělí že? Děkuji

misacik
14. kvě 2012

@ameliejulliette
Ahojky. Já potratila v 8+2tt, taky najednou nebilo srdíčko ☹ 23.3. jsem byla na revizi, takže už jsem i po šestinedělí a mám za sebou i první porevizní menstruaci. A teď dilema, kdy se pokoušet znova. Miminko si moc přejeme a kdyby záleželo na nás, tak se pokoušíme už po této menstruaci, ale říkala jsem si, že maximálně počkáme i na tu druhou, jenže můj gynekolog mi doporučil začít 10-tý den od skončení menstruace t.j. od 20.5. v určené dny a množství užívat Duphaston tak 3 měsíce a že se prý můžeme začít pokoušet od srpna, co mi přijde docela dlouho ☹

misacik
14. kvě 2012

@lenka5731
Ahojky. Takže Tys otěhotněla hned po první porevizní menstruaci jo? Mě to taky zatím můj gynekolog nedoporučuje a rozepsal mi užívání Duphastonu, který mám začít brát 10-tý den po skončení první porevizní menstruaci a mám doporučil mi ho užívat tak 3 měsíce, aby se mi pořádně obnovila výstělka dělohy a pokoušet se prý můžeme až tak někdy od srpna. Příjde mi to ale strašně dlouho a nevidím důvod, proč tak dlouho čekat, když je žena zdravotně a fyzicky v pořádku, no ne?

misacik
14. kvě 2012

@lili1986
Ahojky. Tak to moc gratuluju, že sa to tak brzy povedlo a probíhá vše normálně a vše je v pořádku? To si asi opravdu příkladem, že není třeba dlouho čekat. Já potratila v 8+2tt (zamlklé těhotenství), taky najednou nebilo srdíčko ☹ 23.3. jsem byla na revizi, takže už jsem i po šestinedělí a mám za sebou i první porevizní menstruaci. A teď dilema, kdy se pokoušet znova. Miminko si moc přejeme a kdyby záleželo na nás, tak se pokoušíme už po této menstruaci, ale říkala jsem si, že maximálně počkáme i na tu druhou, jenže můj gynekolog mi doporučil začít 10-tý den od skončení menstruace t.j. od 20.5. v určené dny a množství užívat Duphaston tak 3 měsíce a že se prý můžeme začít pokoušet od srpna, co mi přijde docela dlouho ☹ Nevím, proč tak dlouho čekat, když je žena psychicky, fyzicky i zdravotně v pořádku, no ne?

dablikolik
14. kvě 2012

@misacik já bych počkala a myslím tři měsíce jako tři cykly

misacik
14. kvě 2012

@dablikolik
Jasně, rozumím. Děkuji 🙂

misacik
15. kvě 2012

@lili1986
Ahojky. Prosím Tě, vím, že se teď zeptám asi hloupě, ale proč jak píšeš, je žena po revizi prvních 6 měsíců jak "pohnojená" a snáž lze otěhotnět? Já jsem něco takového slyšela, že je to po revizi lepší, ale nevím přesně, z jakého důvodu. Myslím, že jsem slyšela, že proto, protože je byla děloha prvním těhu překrvená, nebo že je tělo vyčištěné, je to tím? Děkuju za odpověď 🙂

chcememimi
15. kvě 2012

@lili1986 to by mě taky zajímalo🙂))

machulca
15. kvě 2012

Ahoj holky, můj doktor ( z centra asist.reprodukce) mi řekl, že na něco čekat je nesmysl, stačí jen dodržet to šestinedělí a počkat na první menstruaci po zákroku..jak po revizi kvůli zamlklince tak i po laparoskopii z důvodu mimoděložního těhotenství.Pokud se cítíte dobře, není důvod čekat 😉

lili1986
17. kvě 2012

@misacik
@chcememimi Po revizi ti ji vycisti a pry je vetsi pravdepodobnost otehotneni🙂 nejsem doktorka ale bylo mi to tak receno ze vetsina holek do 6 mesici otehotni snaz nez predtim🙂

misacik
17. kvě 2012

@lili1986
Děkuju za vysvětlení. Dnes jsem ještě byla na kontrolní ultrazvuk, jak to s dělohou vypadá, tak je všechno ok, přesto mi doktor doporučil počkat minimálně 3 cykly, tedy 3 menstruace, ale že běžně doporučuje počkat tak 3-6 měsíců. Ale jelikož je vše v pořádku, počkala bych ještě jednu MS (to bude druhá od revize) a pak to začneme zkoušet. Stejně se říká, že tělo si řekne samo, kdy je připraveno, takže buď se zadaří hned, nebo až za nějakou dobu, uvidíme 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@lili1986 taky děkuji za vysvětlení....já jsem ted 5 měsíc po revizi a zatím nic....jenž já mám špatn pravý vejcovod 😒

misacik
30. kvě 2012

@lili1986
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

misacik
30. kvě 2012

@dablikolik
Ahojky.
Můžu se Tě zeptat, zda-li náhodou nevíš, jak je to s cestováním v prvním trimestru těhotenství? Prý se to moc nedoporučuje, je to pravda, nebo to záleží na okolnostech, zdravotním stavu atd.? Děkuji 🙂

dablikolik
30. kvě 2012

@misacik nevím?

misacik
30. kvě 2012

@dablikolik
V pohodě, nevadí 🙂

martina1234567
6. čer 2012

Zdravím všechny.
19.2.2012 revize v 9 tt, embryo odpovídalo 4 tt. Kontrola u gynekologa, zda-li není krvácení či hematom. Za měsíc poté menstruace a koncem března těhotenství. Gynekolog (poměrně uznávaný) tehdy doporučil 3 měsíce - říkal mi, že 6 měsíců je blbost, pakliže byla práce chirurga odvedena výborně a navíc jednalo-li se jen o 5 mm embryo. Já chtěla vyčkat 3 měsíce, ale jednou to "ulítlo". Nyní vstupuji do II. trimestru a vše je zatím OK.
Nejsem odborník, ale mám pocit, že kdyby nebyla děloha připravena, vajíčko se neuhnízdí či krátce po uhnízdění odejde.

akras
7. čer 2012

19.2. 2008 v 10tt revize, embryo na 4tt, na konci května - tedy 3 měsíce po se zadařilo v podstatě hned první cyklus snažení - termín porodu jsem měla paradoxně na 19.2. 2009. Barunka se narodila 11.2. 🙂

mihsulka
7. čer 2012

@hance09
@martina1234567
@machulca
@misacik

ahoj hoky, bohuzel i ja mam zkusenost a to hned s dvema revizkama ☹ ...po prvni nam rekli dodrzet pauzu, dodrzeli jsme 3m a ja hned pak otehotnela a zase jsme skoncili spatne ve 3.m ...po tehle zkusenosti nam rekl uznavany doktor v Praze, ze kazdy zakrok, kde embryo bylo ve 3m chce 6m a komu to tehu vyjde tak ma spis on stesti nez ze je to dukaz, ze to stacilo...a asi mel pravdu, potratili jsme dvakrat a vsechna vysetreni vysla dobre, nemam duvod zasadni proc potracet. Tentokrat tedy cekame tech 6m a moc si prejem aby treti pokus byl ten posledni ted