Dodržely jste pauzu ve snažení po revizi dělohy?

hance09
20. dub 2012

Ahoj holky,jsem po revizi dělohy kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství. Doktorka mi doporučila vyčkat s dalším těhotenstvím 3 cykly, jenže mně se samozřejmě čekat nechce a přijde mi to jako strašně dlouhá doba. Chci se tedy zeptat,jestli jste pauzu dodržely nebo ne a jak další těhotenství dopadlo.Díky za vaše zkušenosti.

elenik_
8. bře 2016

@gajuska86 Tak přeju hodně štěstíčka 🙂 Doufám, že to uteče a brzo se zase budeme radovat 🙂

gajuska86
8. bře 2016

@elenik_ Jo, to si říkám každý měsíc 😀 Ale uteče to neboj 🙂 Taky ti přeju, ať se co nejdřív zadaří a vše povede do zdárného konce 😀

starlink
30. dub 2016

@derra Ahoj, moc mě mrzí, co Tě potkalo, mě potkalo téměř to samé, ale bohužel až ve 24. týdnu, bylo to nejtěžší rozhodnutí v mém životě :( jsem teprve týden po revizi, ale už teď mi je fyzicky dobře (o psychické stránce radši nemluvím...) 9.5. jdu na kontrolu, tak doufám, že vše bude v pořádku. Také nehodlám čekat déle než 6ti nedělí... říkám si, že pokud je tělo připravené, tak nové těhotenství přijme, pokud ne tak ho přijme později ;) ale už jen ten pocit, že se něco děje, pro mě bude jako balzám na duši. Moc Ti přeji, aby další těhu přišlo, co nejrychleji a už vše bylo v pořádku. Zjistili Vám na genetice nějaké výsledky, proč se tak stalo? My už na genetiku nemusíme Downův syndrom byl vyloučen, ale miminko stejně mělo kraniofaciální hypoplazii :(

derra
1. kvě 2016

@starlink Ahoj, mrzí mě, že tě potkala stejná zkušenost :( Tohle nepřeji nikomu a čím později tím to musí být horší :(

No u nás se to vědělo už před potratem, "naštěstí" se jednalo jen o náhodně volný chromozom, takže nic dědičného, jen prostě chyba při dělení buněk hned po oplodnění :( Ale aspoň vím, že dalšímu miminku by to hrozit nemělo, ikdyž tuto možnost nelze vyloučit stejně nikdy, je to příroda :(

U mě se bohužel znovu nezadařilo, od potratu jsem jak hromádka neštěstí co se týče zdraví... psychicky jsem v pohodě, ale po fyzické stránce hrozný... pořád nějaký problémy, dokonce se mi udělala i cysta na vaječníku s kterou jsem byla hospitalizovaná v nemocnici, cykly mám dost nepravidelné... teď jsem 4.cyklus od potratu a zase to vypadá na anovulační cyklus (MS už má 4.dny zpoždění ale těhu testy jsou negativní), takže to je u mě zajímavý a dost na houpačce. Do toho mi stále teče mlezivo, takže asi zvýšený prolaktin, který bude bránit těhotenství :( Za 2 týdny přecházím k novému gynekologovi tak doufám, že se mnou mé problémy začne nějak řešit a pomůže mi, moje nynější doktorka nejeví žádný zájem mi v ničem pomoct, ani radou :(

Tak doufám, že tě tohle dál nepotká jako mě a brzy se budeš radovat z nového uzlíčku ;)

prostejina
1. kvě 2016

Já potratila na konci listopadu, dodrzeli jsme šestinedělí, pak jednu MS -byla dost bolestivá a silná, takže jsme nechali přejít ještě druhou a třetí už nedorazila. Jsem ted 15tt a všechno vypadá dobře (tuk tuk). Po revizi je děloha "zrestartovana", je snazší otěhotnět. Jasné, jsou výjimky, to nepopiram. My to měli takhle..do toho jsem furt jedla listovku, gynex, kontryhel. A fakt jsem změnila stravovací návyky, jedli jsme zdravé, čerstvé. A milování bylo jen když jsme chtěli, a s láskou, žádný " mám hleeeeen, dělej".. Takže tak 🙂 držím palce :*

prostejina
1. kvě 2016

@vendyko nezlob se ze se ptam... Ale přišli na příčinu? Já mám totiž furt panickou hrůzu ze ZT protože už jsem ho jednou zažila a neumím si představit, ze o ni přijdu takhle v tech týdnech, kdy už je to fakt miminko.. Na screeningu nám řekli, ze je vše OK, srdíčko kontroluju, taky OK.. Díky a nezlob se ze se tak drzé ptam.. :(

starlink
2. kvě 2016

@derra U nás se na to přišlo ve 22. týdnu, ale snažili jsme se diagnozu "vyvrátit" všemi možnými vyšetřeními, proto porod (potrat) až ve 24. týdnu. Musím tedy říct, že jsme se dostali opravdu k odborníkům, kteří neponechali nic náhodě. Fotky UZ letěly až do Ameriky k dalším odborníkům. Bohužel se všichni shodli na tom, že to je fakt zlé. O to "jednodušší" bylo pak rozhodování. Starat se o nemocné dítě bych sílu asi měla, ale dívat se na jeho utrpení, to bych nezvládla :( To mě moc mrzí, že máš takové zdravotní komplikace, jakoby už jen tahle strašná zkušenost nestačila! :( Četla jsem dosta článků, vše možné i nemožné. Narazila jsem na článek a pak i na pár holčin, u kterých VVV způsobila nemoc v 1. trimestru. Když nad tím tak přemýšlím, měla jsem v 1. trimestru příšernou virozu, takovou jsem neměla snad 10 - 15 let, tak si říkám jestli to nemohlo být tím :( i když to už asi nezjistím. Jinak taky piju kontryhelový a maliníkový čaj a láduju listovkou sebe i manžela ;) Určitě to brzy vyjde jak u vás, ta u nás. Já tomu prostě věřím! Prsa už se konečně také umoudřila a rozhodla se, že splasknou a nebudou mě trápit.

starlink
2. kvě 2016

@prostejina Moc mě mrzí, že sis prošla také tak strašnou zkušeností. Ale moc ráda čtu, že jsi těhulka, vzbuzuje to ve mně novou naději ;)

vendyko
2. kvě 2016

@prostejina Ahoj. Neptáš se drze.. v pohodě 🙂 Nakonec zjistili, že měl chlapeček 4x omotanou šňůru kolem krku. Bohužel se oběsil :( V pitevní zprávě pak bylo, že placenta měla četné infarkty. Na genetice mi zjistili, že mám genetickou vadu - špatnou srážlivost krve - leidenskou mutaci, která ty infarkty placenty způsobuje. Miminko bylo úplně zdravé. Bohužel špatně vyživované a podle všech lékařů tyhle hypotrofní děti jsou pak hyperaktivnější, proto se motal a motal... :( První těhotenctví mi proběhlo v pořádku, jen jsem poslední měsíc měla děsně oteklé nohy (prý to s tím souvisí). Narodila se nám zdravá velká holčička, tak nikdo nic neřešil Druhé to ZT v 18tt..

vhrdlicka
28. čer 2016

Ahoj holky,
mám dotaz 🙂 Byla jsem 16.5.2016 na revizi v 10 tt (zamlký potrat) a tak nějak jsme nedodrželi šestinedělí a 3.6.2016 jsme ho porušili a teď mám pozitivní test a menstruace nikde po 7 týdnech. Tak jsem si nechala vzít krev a HCg mám 16 368, což je zase moc... Myslíte, že je k tomu přičtené i to těhotenství minulé? Na UZ jdu za 14 dní....
Děkuji za odpověď