Druhé dítě. Za jak dlouho přišlo?

keety2
3. zář 2019

Dobrý večer
Chtěla bych se zeptat jestli je tady někdo kdo se snaží o druhé dítě a jak dlouho vám to trvalo.. Máme doma skoro dvouletého kluka a od dubna se snažíme o druhé a zatím nic 🙈

blueyonder
5. zář 2019

U nás bude defacto po dvou letech s tím, že jsme začli konec roku 2017, zadařilo se hned, nato třišlo ZT, to se loni opakovalo za pul roku znovu a letos v unoru otěhotnění hned napoprvé.

kikca88
5. zář 2019

@keety2 první trvalo 5 let a druhé necelé 2 roky :/

smajlinka22
5. zář 2019

U nás trvo pět měsíců, než k nám přišel náš Béďánek 🧡

lussikorova
5. zář 2019

Obe děti se podařily napoprvé

dolve
5. zář 2019

První na poprvé a druhé omylem po "nehodě"...

rapik14
5. zář 2019

První rok a půl a druhé hned na poprvé budou od sebe 25 měsíců

console
5. zář 2019

Prvni decko hned, druhe po roce a pul

fandysek_1
5. zář 2019

@keety2 hned na první dobrou po šestinedeli ani jsme nevěděli jak. Na první jsme čekali 4 roky.

baraskaska
5. zář 2019

Nam to vyslo na poprve ale mozna to je tim, ze sve telo dobre znam a vedela jsem kdy je ovulace😉nekdo rika ze merit teplotu je stresující ale pri prvni jsem merila a vyslo to, pri druhy jsem merila par mesicu pred snazenim, jentak se zvedavosti a pak uz jsem vedela jak to funguje. 😊

lencamat
5. zář 2019

Ahoj u syna jsem otehotnela po 6lete znamosti a dlouho nam to neslo je rok 2008.Po druhe jsem otehotnela az 2014 ale bohuzel jsem potratila.A pak jsme se snazily na Nový rok 2017 a vyslo nam to napoprve.Ted bude mit dcerka 2roky.Mame rozdil 9let a je to dost jsou to + i -.Chtela jsem mit menší rozdil ale příroda to zařídila jinak.Tak preji hodne štěstí.

blackhole
5. zář 2019

Povedlo se hned, pak spontánní potrat v 7. týdnu, počkali jsme 2 cykly a opět to vyšlo hned a tentokrát s úspěšným koncem. První syn byl taky hned.

veruuu_kubesovic
5. zář 2019

poprvé jsem otěhotněla do 3měsíců od vysazení HA, podruhé nám snažení trvalo rok, příští rok plánujeme třetího prcka tak uvidíme jak dlouho nám bude trvat...

evca_w
5. zář 2019

Prvni syn na prvni dobrou🙂Letos uz jsem byla dvakrat tehotna (oboji jakoby taky na poprve), ale bohuzel to nevyslo.Nejprve samovolny potrat v 5tt a ted zamlkle tehotenstvi v 11tt:,-(Jestli jeste nekdy budu mit silu otehotnet, budu asi strachy bez sebe.

ange_de_la_morte
6. zář 2019

Ahojky, o druhé jsme se snažili 3 roky ..... snažili jsme se to brát tak, že prostě ještě není správný čas - a tak jsme to i vysvětlovali synovi který stále toužil po sourozenci ... no neplánovali jsme mezi dětmi věkový odstup 6 let ale co už .... zase je teď ten starší už mnohem rozumnější, svoji ségru miluje a pomůže mi s ní ( dobrovolně), taky nastoupil do první třídy a já mám čas se mu věnovat protože jsem na MD - takže vlastně ano - druhé se podařilo až přišel ten správný čas 🙂 🙂 .... držím palečky ať se vám podaří ( i dřív než nám :Đ)

kamcaajirka
6. zář 2019

My jsme se začali snažit tři měsíce po porodu a ke konci března byla dálnice slabší a já jsem už tušila, že to tentokrát nevyjde podle toho testu, jako mě první těhotenství a také ne, potratila jsem v dubnu. Ale hned další mesic byla poradna dálnice a teď máme dcerku 23 měsíců a syna 7,5 měsíce. 😊

coreprincess
6. zář 2019

@keety2 já mám 5leteho synka a druhé ditko jsem začala řešit po 4letech. Otěhotněla sem asi po 4mesicich s tím ze sex byl opravdu jednou v měsíci 🤦🏼‍♀️ A zrovna u otěhotnění to bylo den po ovulaci. Teď mám už 15mes hednovaječná dvojčátka. ( avšak byli tak 3nebo 4..gynekolog rekl, ze to bylo velice nepřehledné kolik dědicem tam vidí a ze mi řeknou přesný počet až v nemocnici na lepším přístroji.. nakonec jsme se dozvěděli zábran byli tři s tím ze jedno co bylo zvlášť zaniklo) takže máme dvě. 🙂

atei
6. zář 2019

Dva měsíce, ten druhý měsíc jsem si ale dělala ovulační testy, abych věděla, jak na tom vůbec jsem.

editah222
6. zář 2019

Na první těhotenství jsem čekala skoro 2 roky. Druhé dítko se podařilo na první pokus 🙂 Bylo to velké překvapení.

ninive211
6. zář 2019

Druhé dítě se podařilo třetí měsíc, kdy jsme si řekli, že tomu dáme "volný průběh" (ten volný průběh byl úplně jen první měsíc, kdy jsem nesledovala vůbec nic, druhý jsem sledovala plodné dny/ovulaci (resp. hlen) a nic k tomu a třetí prvních 14 dní jsem pila kontryhel, kolem ovulace pila grepový džus a po ovu bromelain a B6 - to je kombinace, která se osvědčila už u dcery - a zadělali jsme 🙂 )

jupiter2013
6. zář 2019

Druhé dítě se nám poštěstilo po 2 letech. Už jsem ani nedoufala. Myslela jsem, že to bude stejná rychlovka jako u prvního, ten byl hned druhý měsíc.

davulka17
14. zář 2019

Druhé dítě po 2 letech snažení.

veroniquecz
14. zář 2019

@keety2 Máme doma 4,5 letou princeznu, o druhé se snažíme už 10 měsíc a zatím se nedaří 😢

veroniquecz
14. zář 2019

@ange_de_la_morte to je pěkný příběh ❤️ U nás mě taky nejvíc mrzí, když mi malá řekne, ze všichni mají brachu nebo segru a ona je porad sama, ze bude hodna a bude se starat, to mi puka srdce 😢😢 Jak jste to malému vysvětlili prosím?

ange_de_la_morte
14. zář 2019

@veroniquecz : taky mi z toho vždy bylo smutno .... říkali jsme mu že ať poprosí andělíčky a že až přijde ten správný čas tak oni nám miminko pošlou, že ale musí přijít ten správný čas, pak se vždy ptal kdy ten správný čas přijde, na to jsem jsme odpovídali že to ani my nevíme .... stal se z toho večerní rituál, kdy každý večer ,,prosil andělíčky,, o sestřičku ale už se tím tolik netrápil, protože vědě že musí přijít správný čas , i když se nás potom někdo cizí ptal kdy bude druhé, tak syn suveréně odpovídal za nás ,, až přijde ten správný čas,, .... to nadšení když sme mu oznamovai že ten čas už přišel a maminka mí miminko v bříšku 🙂 bylo to nádherné, a hrozně se těšil celé mé těhotenství - hladil bříško, povídal ségře, každý večer zpíval jednu svoji písničku něco jako ,, kuřátko, malinké, bráška je tady, ... a odzpíval mu celý svůj den,,

biedronka10
14. zář 2019

U nas necekany prekvapko ve 13 mesicich prvni dcery, z kapky laaasky, tyden pred MS. Tehu jsem to zjistila temer na konci prvniho trimestru, kdy jsem na test nevericne cumela a pak lekar na me, ze jsem uz na zacatku 9 tydne. Druhe dite tak brzy planovane nebylo, no prislo. Ale jsem rada, protoze ke zdravotnim problemum, jake mam, tohoto tezce nechapu 😀 prvni dcera se povedla v podstate po 3 letech

davulka17
14. zář 2019

Určitě nezoufat, já už tomu taky po dvou letech nevěřila. A rok po tom, co se druhé dítko narodilo mi doktor na základě výsledků profilu potvrdil, že to byl vlastně zázrak, že se to vůbec ještě povedlo. Netušil, že budu ještě 2x těhotná.

hanule8
14. zář 2019

První i druhé hned, uvidíme jak půjde třetí 🙂😊

veronikaburdova29
16. říj 2019

Ahoj Holky, čtu tady, že se snažíte o druhé miminko.
Co bych chtěla napsat je, že nesmíme ztrácet naději. Před rokem a půl jsem byla těhotná,čekali jsme chlapečka, ale v 5 měsící těhu jsem musela ukončit, voda na plíci, bylo to pro mě dost těžké rozhodnutí. Už přes rok se snažíme, doktorka mi napsala i hormony, které užívám, strašně jsem to řešila, měřila si teplotu, chodila na utz, pakna najednou uběhla doba 1 ROK a mě čekal utz u doktorky, volala jsem sestříčce abych se objednala, sice mě objednala ale dodala mi ,, Paní doktorka má u Vás poznámku, že Vás pošle na umělé oplodnění" tak a ted přišla ta facka, proč mám jít na Umělé, když jsme oba zdraví a mame to oba i na papíře, proč mám jít na umělé, když jsem neměla nikdy problém otěhotnět. Měla jsem čas přemýšlet než jsem šla na utz, termín kontroly se blížil a já si víc uvědomovala, že na umělé nechci, potože vím že by to bylo špatně. Už jedno dítě máme akorát je to prvnáček a sourozence si moc přeje, ale už věk mezi dětma nezachráním, ale vím že syn bude skvělý bráška 🙂 .
Když jsem přišla k paní doktorce, ona mě prohlídla, a pak mi zopakovala svojí poznámku co měla uložené vPC, rovnou jsem jí řekla že umělé necci, že nechci do sebe píchat injekce a navíc do břicha, že nejsem ještě na tom psychycky špatně a že věk mezi dětma nezachráním. Paní doktorka byla ráda že sem se takhle rozhodla, měla jsem pocit, jakoby jí spadl kámen ze srdce, že jí nebudu otravovat :D ,ale řekla mi, že jedno dítě mám a to další přijde, že je ráda že sem to začla řešit ted kdy mi je 28 let a ne třeba za 10 let kdy to bude špatně. Tu možno st umělého oplodněni mám pro jistotu, ale ted jí nechci využít. Nechci dítě za každou cenu, a potom aby Nám to zníčilo manželství ( zkušenost kamaráda) Jinak se snažíme od Srpna 2018.

veruuu_kubesovic
16. říj 2019

Poprvé jsem otěhotněla sotva jsem vysadila HA, proto mě překvapilo, když byli dceři 2roky a my se podruhé začali snažit o miminko tak jsme si museli rok počkat než se zadařilo...