Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
16. říj 2013

Ahojte, tak som sa vratila od dr., akciu srdiecka nevidel, iba povedal, ze zltkovy vak je taky akurat, aky ma byt. Ze to vyzera zatial pozitivne, len som sa ho zabudla opytat, aky je velky:( Tak ja neviem, podla mna by teda uz akcia mala byt nie?Aj ked povedal, ze sa mu zdalo, ze tam nieco zabliklo, ale ze je to strasne malicke este a objednal ma az o 10 dni, cize keby sa mu nieco nejak nezdalo, tak ma objedna skor, nie?
Sex sme mali raz a aj to bolo 18.9. cize teraz to bude mesiac od oplodnenia, ovulku som mala az za druhou polkou cyklu, na nejaky 16 - 17ty den.
A trapia ma tie usi, akurat mi jedna napisala, ze to nie je normalne, aby som to mala po prepichnuti zalahnute, nech idem k dr. co najrychlejsie naspat, ze po prepichnuti to ma odlahnut. Mna uz fakt porazi

mabe
autor
16. říj 2013

tak jsem to oznámila, pripadam si ze jsme nejaci spindiry nebo tak. ....

zuzkat1
16. říj 2013

@mabe tak sa v skolke opytaj ci chcu papier. u nas neviem,hani este infekcne nic nemala,ale viem ze v inej skolke musela kamoska aj po nadche doniest papier. Vsade maju ine pravidla.
Inak co je to za chorobu ze ruka,noha?

mabe
autor
16. říj 2013

@nefertitka urcite bude vse ok s prckem 😉 a to ucho to je teda smula. musí to byt hrozny.. 😖

nefertitka
16. říj 2013

@mabe ale co si sisi?ved to v skolke nachytala

mabe
autor
16. říj 2013

@zuzkat1 ja o ten papir reknu dr. v patek a budto ho budou chtit nebo ne. to je virovy onemocneni infekcni, kdy se udelaji puchýřky v puse, rukách a nohách, anicka to mela jenom v puse. odezni to samo do 10 dni a jsou přitom teploty. proste něco jak ryma, ale ty afty jsou neprijemny

mabe
autor
16. říj 2013

@nefertitka ja vim, ale proste když o tom mluvíš, ze mela infekcni chorobu, tak me to prislo takovy divny. mluvila jsem s nejakou sekretářkou, tak to pry rekne do tridy ucitelkam, aby kdyztak vedely, az se na nekom ukážou pupínky, ze to muze byt ono. vis, rikam si, aby se na anicku nedivaly přes prsty nebo tak, az se vrati do skolky 😝 asi jsu prdla

nefertitka
16. říj 2013

@mabe neboj, nebudu🙂

nefertitka
16. říj 2013

ale zas ked mi lekar povedal, ze to este mozem mat zalahnute?pomoc

zuzkat1
16. říj 2013

@mabe ale prosim ta-Ved je to infekcne to mohla hockde chytit.

@nefertitka na srdiecko je skoro... Ja som s hani bola u dr v 5tom tyzdni iba potvrdil tehu a potom az v 12tom.
A teraz som sla v 9tom a potom v 13tom.neboj Ved rastie. Moze mat max.7-8mm

mabe
autor
16. říj 2013

@nefertitka
@zuzkat1 je to pro me nova situace, tak jsu takova nesva. 😀 tatka muj rikal, ze jsem to mela zatajit 😀

mabe
autor
16. říj 2013

dneska mame zase tichou domacnost, anicka nemluvi. nastesti snedla aspoň tu jednu vyzivu, snad me bude jest obed. budeme za chvilku spolu varit bramborovej gulas.

zuzkat1
16. říj 2013

@nefertitka odkial vies ze v skolke? Teraz v tomto obdobi staci ze otvoris okno a hned si vpustila milion roznych virusov.
Ja fakt nechapem preco vsetko skolka,co tie deti nikam inam nechodia.staci ze sa prejdes po ulici.
Napr.v nasej skolke chodia von aj ked poprcha alebo fuka a dieta co na to nie je zvyknute hned ochorie. Hani je jedna z najotuzilejsich,ja ked vidim ako tie deti obliekaju... Vonku teplo a dieta pancuchy a hrube podsite gate a skoro zimna bunda...pre toto su deti chore zo skolok... Nehovorim ze nikdy sa deti nenakazia v skolke ale uplne to globalizovat...

mabe
autor
16. říj 2013

@zuzkat1 nase skolka taky chodi za kazdyho počasí ven

zuzkat1
16. říj 2013

@mabe preco zatajit? ja na tom nevidim nic zle ze to mala a ze si to povedala,Ved teba by to tiez zaujimalo keby to malo ine dieta a anicka sa s nim styka. Aj ked podla popisu mi to pride ako klasicky virus takych je kopa

nefertitka
16. říj 2013

@zuzkat1 No pretoze je to najviac pravdepodobne a este som nepocula, ze ked otvoris okno, ze z toho chytis nejaku chorobu. Netvrdim, ze to nemohla chytit aj inde, ale proste v tej skolke je najvacsia moznost pochytat vselijake choroby. Moja nebyva casto chora, ked nie je v skolke, byva tak 3 krat do roka a aj to bez ATB, akonahle sa dostane do skolky, tak je chora kazdy tyzden az dva.Tak to o niecom urcite svedci.
@mabe neboj, este aj vsi mozu prist a podobny hmyz🙂 tomu v detskom veku nezabranime velmi, ked budu deturence v kolektive;)

nefertitka
16. říj 2013

A co sa tyka obliekanie, ja nebabusim, stale chodime bez pancuch, vcera mi aj volal muz z ihriska, ze ho poraza, nasa mala iba dlhy rukav a teplaky a druhe deti tam mali pod gatami hrube panuchy, vraj im to vytrcalo, svetre a na tom este bundy. Niki chodi tak isto von za kazdeho pocasia. Kazdy den ma nejake ovocie a zeleninu, proste musi, a aj tak ked prideme do tej skolky, tak sme vkuse chore. Moje dieta kolkokrat aj bose beha v piesku na ihrisku a druhe matky tam saleju, lebo ich deti chcu po nej opakovat, lenze podla nich je zima a este mne povedia, aby sa Niki obula???To co uz je...moje dieta, moje rozhodnutie, ci bude obuta, alebo vyzuta, nech si svoje deti pacifikuju same

zuzkat1
16. říj 2013

@mabe hej to vacsinou vsetky. Tusim je predpis ze do -10 ci do kolko sa ma chodit von.

zuzkat1
16. říj 2013

@nefertitka to okno bolo obrazne povedane..chcela som povedat ze je to vsade.
V skolke ale nemusia byt deti chore.je to aj tym ze kazde si tam donesie vlastne bacily a virusy s ktorymi je bezne v kontakte a jemu neublizia ale inym hej...to je ten kolektiv...ze si musi organizmus zvyknut na vsetky nove podnety.
Inak ja som videla uz aj cca 2rocne dieta v oteplovakoch.to uz skutocne neviem co mu daju v zime.

mabe
autor
16. říj 2013

tak jsem ji dala nurofen, aby se aspoň trosku naobědvala, dneska nechce pit, nevim proc, do tedka aspoň pila. nemluvi, ale usmiva se,zda se me, ze je to lepsi, akorát to bere i jako hru, nevim...nevyznam se v tom.

bambi7
16. říj 2013

cafte babule

no domka stale teplotu a zacala viacej smrkat ....ja si tiez viem ze je domka chora zo skolky /sama som videla totalne chore dieta v jej triede nechapem takych rodicov/
moze sa stat ze dieta zacina byt chore a este nik nevie to chapem ale nie ze je totalne chore to je fakt zodpovedne.....to ze je kopu baclov to ano ale vonku sa to strati ako ked ste v uzavretej triede a chore deti .....mna osobne by to ani nenapadlo dat tam domku choru hlavne koli nej samej a aj ostatne deti su tam beriem ohlad 😉

ale teraz je to cele inak aj na ihriskach vela mam sedi na lavickach kecaju ved ok ale aspon sledujem dieta a nie robi zle a podobne,alebo fajcia myslia si ze ked idu za branku nefukaju to na deti ale to je o inom 😀
a ja netvrdim ze skolka je zla to urcite nie je to super ked mate dieta co nie je stale chore ale na druhej strane nie je to ako kedysi zalezi naozaj od ucitelky.....to je moj nazor
kamoska ma malu v skolke a ta jej plakavala co je normalne a ta ucitelka ju dala nabok od deti a povedala jej ze jej mama nepride po nu ked bude plakat vsetkym dala cukrik nejake dieta malo narodky len jej nedala ked place.......
ja nie som ucitelka ale nechapem to ja by som ju hned pritulila chuda male nie kazde dieta to berie tak ze neplace ,......keby mala iny pristup ajj ta jej mala by sa tam tesila .....isla kamoska za riaditelkou a uz je to ok lebo sa s nou nedalo

no pokecala som si 😀
nef neboj vsetko bude ok a kedy mas ist na kontrolu s uskom?inak domka sa uz tesi na niki 😉

mabus slniecko netrap sa ,a to musi aj boliet anicku preto nerozprava chuda male

bambi7
16. říj 2013

no spravila som polievku so slizikmi a moj ma fasirky a zem kasu a teraz som spravila coko muffin to je jedine sladke pecene co zboznuje 😉

inak co chodi domka na tanecnu alebo do dielniciek tam upozornia ze chore deti nie a tam je s detmi a chora nie je

bambi7
16. říj 2013

mne aj ucitelka sama povedala ze nech ju tam nenechavam spat /to nevedela ze ani nebude imunologicka povedala ze spat nie aj detska/ ze aj ked je dieta chore rodicia povedia ze nie len kasle a ucitelka nic nemoze spravit co chapem.....ale tych rodicov nie
a sama som videla tie akoze zdrave deti 😉 v triede

bambi7
16. říj 2013

elly teba tusim chodi oliv do sukromnej ze?videla sitam niekedy chore dieta?
a ako sa mate co oliv a wil ?

mabe
autor
16. říj 2013

tak na obed bramborovej gulas, anicka se moc dlouho odhodlávala, nejdriv zacla omackou, pak brambor a pak rekla, ze parek ji boli, ale brambory ne, tak jsem ji je vybrala a najedla se. tedka si namaci buchtu tvarohovou do marmelady a ji dal po kouskach. aspoň něco, asi se vždycky potřebuje odhodlat.

@bambi7 ja jsem anicku taky nechala minulej tyden doma po, ut kvůli te ryme a nakonec se z toho vyklubalo toto...

bambi7
16. říj 2013

no chuda male to musi boliet to sa necudujem ze nechce moc papat ,tak skore uzdavenie
a ty ako slniecko moje ? 🙂

mabe
autor
16. říj 2013

@bambi7 ja se citim jako poslední mesic tehu 😀 mala uz tam ma asi malo mista, porad me tlaci vpravo nahore nohu a zade vlevo, celkem to aji boli, jsu hodne unavena, včera jsem se byla projit na 40min a bolely me krize, tahlo bricho, ale jinak zadny bolesti bricha, poslicci nic...zítra jdu na ko po 14 dnech, tak jsem zvedava a uz me posle do porodky. jako termn za 20 dni to je mazec. vlastne uz tedka muzu rodit, tesim se moc az budeme uplna rodina, na druhou stranu mam strach, vytlacim malou? budu umet dýchat? jak moc to bude bolet? zvladnu to? uff, je me az z toho spatne, jak o tom pisu 😝

bambi7
16. říj 2013

mabuska slniecko zvladnes vsetko si sikulka mame uz toho dost za sebou a uvidis vsetko zvladnes 😉 a ked uvidis pepinu zabudnes na vsetku bolest uvidis a zvladnessss toooooo sikulka nasaaa

nefertitka
16. říj 2013

@bambi7 ten inofolic som ja brala 1x denne...
aj mne to ide na nervy tie chore deti v skolke. Strasne, chore dieta nema co v skolke hladat a ani take, co ma iba nadchu, aj ta je prenosna. Ale realita je zial ina.

nefertitka
16. říj 2013

@mabe zvladnes, ked bude moc boliet, das si epidural a hned sa ti ulavi. Ja este ani neviem, ako mi to dopadne a tiez uz sa bojim porodu 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru