Duphaston prý nemá vliv na ovulaci, máte zkušenost?

prisscilla
2. dub 2014

Ahojky děvčata,
mám prosbu, jak už píšu, obnovuji diskuzi na toto téma. Něco jsem tu našla, ale vše už je delší dobu nečinné.
V pondělí mi Dr. napsala Duphaston, na srovnání cyklu. Snažíme se o miminko a MS mám nepravidelnou. Co mě mate je to, že mi řekla, že vůbec neovlivňuje ovulaci a hlavně to, že mi napsala 1 - 0 - 1 od 11. do 25. DC zatím na tři měsíce, to znamená 15 dní. Kdekoliv jsem v diskuzi na toto téma narazila, tak vždy měla děvčata předepsaných pouze 10 tablet a až někdy od 15. - 16. DC. A také je tu hodně názorů, že blokuje ovulaci. Mě řekla pravý opak, že vůbec nemá vliv na "přírodní" ovulaci. Řekla mi, že mám zkoušet OVU testy, kdy a jestli OVU přijde. BT měřit nemám, protože Duphaston ji prý zvedá.
Tak jsem z toho nějaká zmatená. Má tu někdo podobnou zkušenost a může prosím poradit?¨Děkuji moc.

blondynka400
2. dub 2014

@prisscilla Nevím, co to máš za doktorku, ae takhle se k miminku fakt nedopracuješ.... Proč vůbec rovnat cyklus? Mimi vznikne i z nepravidelných cyklů... 😉 Navíc duphaston je vlastně syntetický progesteron, to co vylučuje žluté tělísko po proběhlé ovulaci a po dobu těhu v prvních 3 měsících těhotěnství. Dokonce třeba HA, tzn. minipilulky jsou složením pouze progesteron, takže z toho logicky vyplývá, že blokují ovulaci. Když se začně brát až kole ovu tak jí zablokovat může a nemusí, 2 tablety není až zas taková koncetrace, ale každopádně je to kontrapoduktivní. Navíc jestli máš delší cykly a ovu později, 100% jí takto podávaé tablety zablokují. Takže ono jakoby budeš mít pravidelnou MS a ovu žádná.To je fakt řešení. Ty doktory nechápu ☹
Když brát, ta po prokázané ovu 10 dní. Ale i tak je to spíš takové placebo, když jsou v pořádku hormony, délka luteální fáze....

prisscilla
autor
2. dub 2014

@blondynka400, děkuji za reakci, ikdyž jsi mě moc nepotěšila ☹ . Napsala mi to takhle na tři měsíce. V červnu mám přijít, že uděláme hormonální rozbor, příteli spermio a pak uvidí, co dál. Kdyžtak by mě čekala někdy v září laparoskopie a když nic, tak mě prý v prosinci pošle do CARu. Já už mám skoro 6ti letého syna a až taky po laparoskopii, propalovali mi blánu na vaječnících.
Tak fakt nevím. Taky mi to příjde divné, ale snad ví, co dělá. V červnu mám přijít na tu kontrolu tak, abych to stihla do toho 11. DC, aby mi stačila napsat další Duphaston.
Takže myslíš, že nemá smysl dělat OVU testy a když ano, nemůže je ten Duphaston nějak ovlivnit ?

blondynka400
2. dub 2014

@prisscilla a proč neudělá hormony hned?...
Ono ty vaječníky se občas zablaní no 😒
Tohle co píšeš se kdysi dělalo, bohužel to stále praktikuje ještě dost doktorů...
Jako můžeš si testy dělat, ty reagují na LH hormon, ten nemá s progesteronem nic společného. Ale ono neznamená, že když dojde k vzestupu LH hormonu, tak dojde k prasknutí folikulu a vystřelení vajíčka, což při předčasném působení progesteronu v těle je poměrně časté.

katyxq
3. dub 2014

K čemu ti bude uměle navozené krvácení ze spádu hormonů (jak přestaneš Duphanston užívat)? K ničemu, akorát ztratíš tři měsíce. Navíc ti to opravdu zablokuje ovulaci, progesteron má (ne vždy, jsou i jiné, nehormonální způsoby) smysl brát, pokud špatně funguje žluté tělísko, tedy produkuje málo progesteronu - ale až PO ovulaci. Ty potřebuješ zjistit, kdy a jestli vůbec ovuluješ, jak vypadají jednotlivé fáze cyklu ... víc třeba tady http://www.rodina.cz/scripts/k.asp?serial=27

adeel
4. dub 2014

Já Duphaston brala stejně jako Ty - 1-0-1(taky jsem měla nepravidelný cyklus, MS trvala někdy i 13 dní) a otěhotněla jsem při něm, takže mě teda rozhodně nic nezablokoval.

prisscilla
autor
8. dub 2014

Ahojky, Adeel, prosím tě a kolikátý den cyklu jsi ho brala, jak dlouho a věděla jsi, kdy máš ovulaci ?
Včera jsem na jedné diskuzi, kde se také řešil Duphaston, četla, že jedna holčina se ptala své doktorky z CARu jestli blokuje ovulaci, a ta jí řekla, že o tom není pochyb. Tak vůbec netuším. Jestli ano, tak se vlastně snažím otěhotnět s antikoncepcí ☹.

v_erunka86
8. dub 2014

@blondynka400
@katyxq
Holky, vy mě začínáte docela děsit ... mně ho doktorka předepsala 1-0-1 (16.-25. den) a jsem z toho teda zmatená ... přemýšlím nad tím, jestli k ní nezajít, že to stopnem ☹ na kontrolu mám jít až někdy na konci května... jenže z ní nechci dělat blbce - že jsem "něco" vyčetla z internetu a proto chci přestat s "léčbou" ☹ jinak mně říkala, že na ovu to vliv nemá, tak nevím ... ale co už teď vidím je, že na váhu to vliv teda rozhodně má - přibírám 😠

prisscilla
autor
8. dub 2014

Verunko, tak to jsi na tom úplně stejně jako já. S tím rozdílem, že já ho beru 11. - 25. DC. Nevím na co taková šílená dávka.Taky se mi tam nechce s tím, že jsem něco četla....Ale zase se mi nechce čekat do června a potom teprve něco začít dělat. Navíc, mě po něm není dobře. Strašně se motám, je mi pořád na zvracení, je mi strašné vedro.Takže to vidím tak, že ho doberu do neděle, tak jak mám a v pondělí k ní běžím a dohodneme se jinak. Navíc už od pondělka dělám OVU testy a vůbec nic - a to je od 12. zatím do 19. DC. ☹ Ty víš, kdy máš ovulaci?

v_erunka86
8. dub 2014

@prisscilla nooo, já jí chci dnes zavolat, že mi to prostě nesedí (jsem teď i nějaká víc podrážděná) a že zítra doberu platíčko a končím s tím ... radši to asi nechám na přírodě, pozjišťuju víc info a budu si měřit BT 🙂 ovulaci asi nemívám nějak pravidelně, protože menses mívám jak kdy ... ale když ho vysadím, tak budu mít nejspíš jistotu v tom, že ji vůbec někdy budu mít, podle toho, co tak čtu 😠

prisscilla
autor
8. dub 2014

Přesně, já to doberu v neděli, dřív to ukončit nechci, protože by asi přišla MS a to by bylo moc brzy. A zítra zavolám sestřičce, aby mě objednala na pondělí (moje MUDr. je tam jen pondělky). Mě říkala, jak mi psala ty prášky, že až je doberu za ty tři měsíce, tak že mi udělá hormonální profil a přítele objedná na spermio. Tak se jí zeptám, jestli by to nešlo dřív. Každopádně mi nic nebude blokovat ovulaci.Jo a ségra jde v pátek ke svému MUDr, tak se mi na to zeptá, zda blokuje OVU nebo ne. Protože moje doktorka mi taky říkala že ne a jak to tady všude čtu, tak to vypadá, že je to jako antikoncepce.Tak potom sem dám vědět, co jí řekli.

v_erunka86
8. dub 2014

@prisscilla jj, taky si myslím, že to bude nejlepší řešení ... tak to jsem opravdu zvědavá, co sestra zjistí ... kdyžtak mě pak označ, prosím 🙂

blondynka400
8. dub 2014

@v_erunka86 bohužel toto se učí ve škole a stále to dost doktorů praktikuje. Tobě to napsala ukázkově, jak se to učí... 😝 😀
To že ti z toho není dobře to je bohužel taky normální. To progesteron způsobuje, proto je těhotným na začátku špatně 😉
Podle toho co jsi psala, tak je ptořeba zjistit, zda a kdy ovuluješ. A to testy, BT. Já osobně doporučuji tinkturu http://www.leky-rychle.cz/zbozi/8594026942052/j... . 3x denně 15 kapek, nad 80kg 20 kapek. 3 cykly. Začít brát první den cyklu. Umí to hodně, hlavně s ovulkou 😉

v_erunka86
8. dub 2014

@blondynka400 taky jsem jí už volala a řekla, že doberu to platíčko (teď jsem se koukala a mám tam poslední tabletku) a dál to brát nebudu - no, po telefonu zněla nějak zaraženě, ale co už ... děkuji moc za doporučení, poptám se na to v lékárně 🙂

kukukuku
8. dub 2014

Tak já jsem měla duphaston na srovnání cyklu, a otěhotněla jsem 2x bez problému. Určitě nic neblokuje!

prisscilla
autor
9. dub 2014

@v_erunka86 - Ahojky, tak jsem jí taky právě volala, tedy sestřičce a jsem objednaná na pondělí. Holky, já jsem normálně jak namazaná, točí se se mnou celý svět, v noci nespím...HRŮZA. Podle mě já mám i šílenou dávku, zase tak strašně dlouhý cyklus nemám - rok 2014 - 46,37,44, všechna děvčata tady píšou 10 dní, já má 15 ! Jo a včera to bylo 20DC a ovulace dle testů nikde !

@kukukuku A můžu se zeptat, jak jsi ho brala ?
@blondynka400 Tak to určitě vyzkouším, díky za tip.

v_erunka86
9. dub 2014

to ti vůbec nezávidím ... ☹ já to vyřešila s doktorkou hned po tom telefonu, takže tím včerejškem jsem s duphastonem skončila ... ale je fakt divný, že to bereš o tolik dní dýl, já myslela, že je to jasně dané cyklem, kolik dní to máš brát ...

blondynka400
9. dub 2014

@v_erunka86 myslím, že v běžných lékárnách moc neuspěješ... Když to tak to chece ty "zelené" lékárny... Ale pozor jenom firmu herba vitalis. Většinou mají od naděje a to nebrat, to je akorát líh 😝
@prisscilla tak ono jestli máš takto dlouhé cykly, tak ovu by měla být nejdříve kolem 23DC,ale spíš později u těch delších cyklů....

v_erunka86
9. dub 2014

@blondynka400 ahaa ... tak budu hledat "zelenou" lékárnu tedy 🙂 děkujíííí 🙂

blondynka400
9. dub 2014

@v_erunka86 uměla bych poradit v Praze, ale to koukám máš jaksi daleko 😀 A nebo pak po netu, ale tam dáš víc za poštovné než za samotnou tinkturu 🙄 😀

prisscilla
autor
9. dub 2014

@v_erunka86 a dala ti MUDr. něco jiného nebo to necháte úplně beze všeho ? A měla jsi ho taky na srovnání cyklu ?
@blondynka400 já jsem si ještě před tím Duphastonem dělala OVU testy a ukázala se mi ovulka 19.DC.
Teď vůbec nic, ani ťuk. Testuji denně od 12.DC.

A nezkoušely jste některá Gynex ? Já bych chtěla prostě jen srovnat ovulaci. Cykly mám dlouhé celý život. Ani po té laparoskopii před prvním synem se mi to nesrovnalo a ani po porodu. Prostě to mám asi takhle. Ten MUDr. co mi pomohl k synovi mi říkal, že je úplně jedno, jak je cyklus dlouhý, hlavně, že je, že to dostávám, ikdyž nepravidelně. MS k miminku nepomůže, to ovulace. Takže teď je pro mne podstatné srovnat ovulaci, nebo aspoň vědět kdy a jestli vůbec je. A chtěla bych to přírodní cestou. Protože umělé hormony na mě mají prapodivný vliv. Tenkrát před synem jsem chodila na injekce agolutin, neolutin a taktéž nic, ale aspoň mi po nich nic nebylo. Ale právě ten MUDr. mi pak řekl, že to do mě prali zbytečně, že je to jen kosmetika, že jen odkrvácím a hotovo.

blondynka400
9. dub 2014

@prisscilla 19D byla potizivní čárka na testu? Ale to neznamená den ovulace .-) Ono můžeš mt maličko delší luteální fázi než 14 dní, ale nebývá to zvykem..
Gynex je podle mne předražené placebo.
S tím co píšeš, že říkal ten doktor tak souhlasím. Já taky neměla nikdy pravidelné cykly a otěhotnění mi to fakt nevadilo 😉
Jinak agoluin je mega dávka progesteronu, ale "přímého". V podstastě kdyby jsi snědla celé platíčko duphastonu, docílil by jsi stejného efektu. A souhlasím i s tím, že to nic neřeší, obvykle. Může se ale někdy stát, že se tělo zasekne ua novulačního cyklu a ne a ne ho ukončit. Tohle může tělu pomoci se nastartovat....

v_erunka86
9. dub 2014

@prisscilla nedala mi nic jiného ... teď bych to po dojezení toho platíčka prý měla dostat a pak to budeme řešit vyvolávačkama 😒 já ho měla na to, abych vůbec dostala menses ... gynex jsem si teď koupila spolu s inofolicem, tak uvidíme ... a jinak si koupím OVU testy a budu a budu "číhat" 😀 😒

prisscilla
autor
9. dub 2014

@blondynka400 a prosím tě, ta tinktura je na úpravu ovulace ?

blondynka400
9. dub 2014

@prisscilla je to celkově na úpravu hormonů. Ale zvládne to jenom menší nesrovnalosti. Ale je to právě výborné na srovnání cyklů, třeba po vysazení HA, když se tělo nemůže správně nahodit a tak.
@v_erunka86 jo jenom gynex a jeřáb dohromady nekombinovat. Hormonální profil ti dělala?

v_erunka86
9. dub 2014

@blondynka400 ahááá, tak teď nevím, co si teda vybrat 😀 nedělala mi nic ... že prý je to zbytečné teď řešit, že počkáme aspoň do června, že prý je to chvilka (srpen), co se snažíme, tak prý může trvat, než se to povede ... jenže co se má povést, když jsem bez menses, tak to mi už nevysvětlila ☹

kukukuku
9. dub 2014

Já jsem ho měla 2x denně, myslím 16.-26. den cyklu. I když mi pak dávku zdvojnásobila, tak mi zle nedělal.

blondynka400
9. dub 2014

@v_erunka86 já si teď nejsem jistá jesti si to psala. Ale ty jsi po vysazení HA?
No já bych byla spíš pro jeřáb, gynex je spíš líh, učinných látek minimum. Ale ono placebo občas účinkuje víc než dobře 😅
No ono můžeš být těhotná i bez MS, když trefíš tu první ovulaci 😀 Na hormonálním profilu bych ale trvala.... Stejně je to hrozné ten profil stojí méně než prášky a prášky napíše a krev ti neveme ☹

v_erunka86
10. dub 2014

@blondynka400 jj, vysadila jsem ji v srpnu loňského roku ... 3 měsíce poté menses skoro na den (počítala jsem si i plodné dny) a pak hrůza ... třeba i 2 měsíce bez a když už, tak maximálně 2 dny ... a nakonec bez vyvolávačky nedám ani ránu 😠 ... fakt? mně každý tvrdil, že bez MS to prostě nejde 😕 tak zkusím dát na tebe a koupím si tu tinkturu ... šmankote, ty prachy jenom lítají 😅 co bych pro to miminko neudělala 🙂

blondynka400
10. dub 2014

@v_erunka86 to je zvláštní... I když on tělo může krvácet ze zvyklosti i anovulačních cyklů a to dost pravidelně. Každopádně je i otázka, zda ti roste srávně endometrium (děložní sliznice). Možná by ještě nebyl špatný kontryhel, bere se stejně jako jeřáb, ale pouze do ovu. Obojí se dá kombinovat bez problémů,
Jako jo, bez MS to nejde. Ale MS předchází ovulace, takže když využiješ tuto ovulaci, žádná MS už není. Spoutu žen si myslí, že když po porodu nemají MS něeotěhotní, a pak se diví. 😀 Jenže té první MS jaksi musí předcházet i první ovulace.
No jo, korunky. Tyhle tinktury jsou naštěstí za pár korun 😅

v_erunka86
10. dub 2014

@blondynka400 i doktorka říkala, že je to divný, no ☹ děložní sliznici mám prý v pohodě, tak fakt nevím ... tak ono, když nevím, kdy ovu mám, tak to brát asi nebudu ... až se konečně dostanu do lékárny, tak si koupím ty testy a jak se to naučím zjišťovat, tak nad ním pouvažuju, teď to nechci hrotit, abych si ještě "neublížila" ... No, rozhodně stojí méně, než to, co mi doporučila doktorka 😀