Existuje ideální věk pro založení rodiny?

slim
24. dub 2006

Všem přeji pěkný den 🙂
co takhle se pobavit o ideálním věku pro založení rodiny?
Jistě se nad tím každá z vás pozastavila. Ono totiž bohužel jsou a budou pohledy a narážky od okolí, které se vás stále táže "proč tak brzy?" - ať už je řeč o čemkoli (společném bydlení, svatbě či miminku).
Pokud si pár nerozumí, odstěhuje se od sebe, horší krok - rozvede. Ale mimi se nedá je tak odložit ( pokud máme svědomí). Proto je asi dítě tím největším krokem a rozhodnutím v životě.

NO a kdo se chystá na příchod potomka (ať je to v jakékoli fázi - plánování nebo již očekávání), jistě přemýšlí nad hodně otázkami a mezi ně jistě patří i otázka věku.

Pokud můžete přispět svou vlastní zkušeností nebo jen názorem, budu ráda, že se tohle nové téma uchytí
😉 😀

ervotoc
16. srp 2006

mamuš musim už končiť idem prikryť draheho,a šupnem sa k nemu,zajtra tu budeš?ja mam íííííx otázok 🙂

mixka
16. srp 2006

ahoj mamus, teba som tu uz tak dlho nevidela, kde sa tulas???

mamus
16. srp 2006

Tak dobrú. 😔

expertka8
16. srp 2006

..mamus..už idééééš 😲 ..veď nás prídi pozrieť častejšie!!! 😵

mamus
16. srp 2006

mixka - tak sa ti túlam svetom. Ale nie. Hovorím si:- modrý koník, no čo by som tam ja stará vrana tak mohla. A toťho, už sa mi tu páči. No nebudem to preháňať, ale je to tu super. Čo už keď svadba nieje.

mixka
16. srp 2006

mamus, myslim, ze sa potesi viac ludi, ako len ja a ex, ze si tu 🙂

ervotoc
16. srp 2006

no zajtra tu budeš?hm?aj tak ti napišem,tak potom čitaj,jo 😉 majte sa babenky,pááááápa,bruuuu noc.hehe a najsladsie sny,hm dnes nic nebude,tak sa len prišupnem 😀 😀 😀 sme sa ukočárovali asi 😀

mamus
16. srp 2006

Tak len prišupnúť a potom uvidíš ako sa to vyvinie. 😀

expertka8
16. srp 2006

..ervotoc..nóóó..to je dobrá pripomienka...ku komu sa ideš prišupnúť???..k malému alebo k veľkému??? 😀 😀 😀

ervotoc
17. srp 2006

nazdáááárek,he he 😀 prišupla som sa k tomu velkemu 😀 a houby,nic,kde nic,tu nic hehe 😀 tak dnes sa prišupnem skorej 😀 😀 vraj budeme mať pekny večer tak sa necham prekvapiť 😀 😀
Mamuš idem pozreť na tu svadbu teda,ale pre mna je to este take,no chaosové tam,tu je to lepsie porobene si myslim,hm 😉

kacka79
16. říj 2006

Ahojky, ja jsem porad na neco cekala, az koupime byt, az procestujeme minimalne pulku sveta az... ale jednou jsem se rano vzbudila a vedela jsem ze chci mimiska a vse jde stranou a vse pocka. Bude mi 28 a v hlave mam jen mimi. Snazime se prvni mesic, tak uvidime...Myslim kolem 25 je to super 😵

rova
16. říj 2006

Taky bych byla pro to první dítě do těch 30. Ale samozřejmě pokud má člověk jiné zájmy,(potřeby, problémy, atd.) tak to holt nejde. Ale novopečené maminky po té 40 mi přijde vůči dítku (a vlastně i mamince) trochu nerozumné..
A nejnižší věk? To asi musí posoudit každý sám. Já sice otěhotněla v 19, ale holky, které mají plánovaně dítko v tomhle věku mi přijdou buď trošku blázni, nebo přílišně optimistické (doufám, že se tím mladých maminek nedotknu..) Dítko je prostě na celý život a většina věcí se mu musí podřídit. Já se teprve tím, že jsem se stala ve 20 maminkou začala učit, co to znamená být zodpovědná a s tím související věci..
Neříkám, že nejsem šťastná, mám dvě lásky - přítele a dcerušku, ale jako plánované dítko bych měla tak ve 23-24..

eliana
16. lis 2006

Ahoj,ja som mala prve v 21, druhe v 23, tretie v 26 a stvrte palnujem v 27. Vsetko uplne planovane.Vobec to nelutujem.Samozrejme pri prvom som toho vela nevedela,ale to by som nevedela ani v 30. A povedala som si, ze uzivat si zacnem neskor.Nieco som stihla do 21 a nieco som odlozila. Povedali sme si z muzom, ze ked budeme mat 40 a deti uz budu vecsie, tak nam bude fajn, mozem si budovat karieru, uzivat si. Samozrejme,ze sa venovat aj detom,pod karierov a pod uzivanim nerozumiem to,ze vypadnem z domu a cely den ma nebude. Ale bude priestor na vylety s muzom, divadlo a tak. To je pre mna uzivanie. Moj idealny vek je nieco po 20. 😵

leniik1
16. lis 2006

Rova někdo na to prostě vyzrálý je, každý jsme jiný..Já žiju od 17 se svým teď už manželem a cítila jsem se na to mít ve 20 dítě, měla jsem po škole a měla už praxi cose práce týká..Jenže jsme o něj přišli.Teď čekáme dvojčata a v termínu porodu budu mít 22 let cítím se naprosto vyzrálá, užili jsme si taky dost skoro 5 let spolu žijeme a myslím že další krok je právě to naplnění to co už nám k úplnému štěstí chybělo a to dítě.Když nám to nějakou dobu nešlo otěhotnět a teď po svatbě na třetí pokus je to pro nás zázrak.Každá se na to musí cítit a každá má ty biologické hodiny v jiných letech.Ale jelikož je to ideální první do 24 let jak se uvádí s tím jen souhlasím..Ale je to každého věc.

kaculinka
16. lis 2006

Ahoj Leniiku 😀 Já hodiny uslyšela tikat chvilku po svatbě. Pak mi nějakou chvilku trvalo "přesvědčit" manžela, že to myslím vážně a pak jsem jen vysadila prášky a další menstruaci jsem nedostala. A až se mi miminko v květnu narodí, budeme mi 25 let... Cítím se připravená a moc se těším! 😵

1980mat
29. lis 2006

Ono záleží také na tom, zda jde žena studovat nebo ne. Já jsem třeba byla na miminko fyzicky i psychicky připravená už ve 22 letech a strašně jsem po mimču toužila, ale "bohužel" jsem v té době studovala práva a ty by se s miminkem nedali vystudovat, takže jsem musela svůj mateřský pud potlačit a to na docela dlouhou dobu. Teď je mi 26 a paradoxně moje touha po miminku je mnohem menší než byla například v době, kdy mi bylo 23. Je to asi tím, že jsem loni dodělala VŠ, našla si práci, odstěhovala se od rodičů a mám teď jiné možnosti než jsem měla jako nemajetná studentka. Ale rozhodně nechci na děti čekat donekonečna, takže příští rok hned po svatbě začneme na miminku dělat.

kath
10. dub 2007

Ahoj, jak tak pročítám příspěvky, tak vidím, že nejsem sama, která řeší problém s věkem. V poslední době mi taky vrtá hlavou, kdy mít dítě. Jsem čerstvě vdaná (v srpnu to bude rok 🙂 ) a začínám mít docela silné mateřské pudy. Je mi 23 (v září 24), problémem je z části škola. Studuji druhým rokem na VŠ, ale moc tomu nedávám, už mě to moc nebaví a hranice mých možností je asi na vrcholu (nesnáším řeči, že to zvládnu a počkej ještě,... vím sama dobře, co ve mě je). Hodně přemýšlím a jsem někdy fakt zoufalá. Práci mám závislou na tom, zda dokončím VŠ. Kdybych šla na mateřskou, tak bych si během ní hledala zaměstnání v oboru - stejně ceněná jako má nynější. Penízky budeme mít za půl roku ze spoření, tak si říkám, že by nebyl problém. Manžel práci má, bydlíme v baráčku s jeho rodiči, vcelku žádná překážka. Taky hledím na okolí kolem mě (přestěhovala jsem se od rodičů před svatbou a lidé v mém nynějším okolí ☹ ....no, škoda mluvit 🤐 , prostě všichni o vás ví vše o čem ani nevíte vy sami, ani ty lidi neznám, nevím, co si o tom mám myslet). Manžel by dítě rád měl...., záleží prostě na různých okolnostech a nevím si s tím rady. Je fajn, že se člověk může někomu svěřit a podělit se se svými problémy.

sensual
21. kvě 2007

ahojte baby, ja sa tiez pytam sama seba, kedy je ten spravny vek...ja mam 22 a strasne by som chcela babo, ale este som studentka, a ani peniazky nemame, ani domcek s priatelom, teraz sa chystame von zarobit si peniazky...a uvidime ci sa nam podari, ci nie nasporit na domcek...ak ano, nic nam uz nebude branit 😀 skolu dorobim idividualne aj popri babetku ak to pride tak to pride....ale az po domceku, len tak sme sa s drahym bavili, ze po 25by malo prve mimco prist, ale o par tyzdnou nato mi prisiel stym ci nechcem uz teraz, lebo on by chcel 😀 ....aj ja by som chcela, ale je dolezite podla mna aby sme mali svoj domov, domov pre nasu rodinku 😉 a to sa este pekne zapotime, kym to bude 😠 😖

bellasandra
22. kvě 2007

Ahojte ja som vzdy chcela dieta, tak okolo 23-25 no a teraz mam 24 a myslím ze je to super vek 😀

kacerka
22. kvě 2007

Ahojky, tak ideální věk z biologického hlediska je mezi 20.-25. rokem, ale ne všechny k tomu miminku v tomto věku dospějeme po psychické stránce. Já jsem ve 23 letech poznala svého manžela a k miminku jsme oba dva dospěli po pěti letech a cítíme se na to oba tak akorát zralí 😉 Takže pro každého je ten ideální věk jindy.

krista
22. kvě 2007

Ahojky jak už tady bylo několikrát řečeno, taky si myslím že ideální věk je, jak se každý cítí 😉
Já bych ráda první miminko měla také do třicítky (nejlépe hned 😀 ), je mi 21, vdaná jsem 2 roky a s manželem jsem celkem 6 let - chci být jednou mladá babička 😀 , pokud se poštěstí, ale to jen můj subjektivní názor, dnes je samozřejmě moderní mít dětičky třeba až po té třicítce. 😉
Po čtyřicítce bych do toho už nešla, mému tátovi bylo 44 když jsem se narodila, 14 dní po mých 20tých narozeninách zemřel, nedožil se mojí maturity, mojí první práce a nedožije se mých dětí ... nechci aby se stejně jako já cítili i moje děti 😉

milhaus
23. kvě 2007

mam 23 rokov a mame prve
s manželom sme sa dohodli že na druhe pojdeme až ked naša Lucka bude mať 4 roky

bretory
23. kvě 2007

Ahoj holky, mě je 25 a mému manželovi 30. V červenci budeme mít první výročí svatby a otázka prvního miminka je u nás poslední dobou celkem časté téma 😉 V dnešní době je trend mít první dítě kolem 30 ale když tady tak pročítám příspěvky holek kterým je kolem 26 a nedaří se jim otěhotnět tak nevím jestli má cenu to oddalovat. Ono pak taky nemusí všechno vyjít jak si naplánujem 😠 Máme vlastní byt, dvě auta a v podstatě nám nic nebrání ale já se pořád nějak bojím toho být doma a opustit práci, která mě baví. Jsem ráda, že nejsem sama kdo řeší podobnou situaci. 🙂 🙂

bellasandra
23. kvě 2007

Bretory- ono riesit idealny vek - je tazké.
Z biologického hladiska je to tak ako písala Kacerka
Ale zas mat baby,len preto , lebo uz je na to cas- je blbost 😉
Takze - idealny vek je vtedy, ked vies, ze ku stastiu ti chyba uz len malický vonavý balícek 😀 🙂

zoskag
11. čer 2007

Ahojte vsetci,ja mam 22,prave som v termine.Nemam strach,co bude so mnou,je o mna zatial postarane.Mam aj dobry pocit z toho,ze budem mat babo a velmi sa na neho tesim,bude to dievcatko.....
Mam len strasne zly pocit z toho,co povedia ostatni....nie co povedia,ale co si myslia,napr.moje spoluziacky,ktore maju v ociach len studovat a vysku...
ja mam sama zo seba,kvoli tomu zly pocit,vycitky,ze som mohla dopadnut inac a bla bla bla....Kazdy mi rozprava,ako som sa mohla mat,ze mam stratenu mladost,kde som mohla byt a take veci,kedy sa potom citim strasne a zacinam lutovat,ze sa mi to ma narodit(ale len v kutiku duse)pretoze viem,ze uz sa to neda zmenit.Som z maleho mesta a tam ma ludia ohovarali a posudzovali,preto sme sa odstahovali do väcsieho...Mozno som chcela uniknut realite alebo niecomu...Bude pre mna tazke,ked budem chciet ist na prechadzku s mojou malou,ked navstivim rodicov,lebo sa budem bat,co povedia ostatni a co ked stretnem svojho byvaleho triedneho,ktory sa mi vysmeje do ksichtu,ako som dopadla....
Tak dakujem,ze som sa mohla s mojimi myslienkami troska zdoverit a dakujem naozaj vrucne za kazdy nazor..... 😵

anamor
11. čer 2007

velmi sa mi paci, co napisala bellasandra - mat dieta, len pre to, ze uz je cas je blbost, treba nadodbudnut pocit, ze po babatku tuzim, chcem ho /aj ked tato faza nastane aj u neplanovanych mimi/.
V kazdom priapade podla mna treba nielen fyzicku pripravenost, ale aj materialne zabezpecenie, aby babatko prislo to vhodnych podmienok a bolo mu dopriate maximum v ramci moznosti - to nezanamena, ze musi mat vsetko, aby malo to nejacennejsie dostojny zivot.

janada
11. čer 2007

ja som prvé v dvacke a nemám pocit,že by som zle dopadla.Mala som jedno za druhým a teraz s odstupom konštatujem,že to bolo ideálne.Neviem o čo som mala prist,študovat kto chce dokáže,samozrejme,že potrebuje určitu pomoc,ale dá sa to zvladnut,na dovolenky sme chodili s detmi a velmi sme si ich užili.No a teraz budeme mat maleho mazlika na ktoreho sa všetci tešime a nech si mysli každy čo chce či som na to stará alebo nie.Bývam na dedine a skôr mám pocit,že nám to každý praje a ked nie jeho vec,on ho chovat nebude.

atreides
11. čer 2007

zoskag: ničeho nelituj, budeš mít krásné miminko, to je dar. Taky jsem si říkala, jestli si nemám udělat výšku, ale to prostě není můj cíl, já chci mít šťastnou rodinu a tím budu spokojená. Na lidi se z vysoka vykašli, všichni jsou chytří, ale ať si každý zamete před vlastím prahem. Gratuluji, kukala jsem, že má termín dneska 😉

zoskag
11. čer 2007

dakujem vam zienky za podporu,mam fakt zo seba zly pocit,ale len ked idem k nasim.Mozno som s tym este nevyrovnana,ale o babo sme sa pokusali pol roka a bola som sialene stastna,ked mi test ukazal dve palicky....
Strasne som sa za seba hanbila,ked som si citala,na nasij stranke zo strednej skoly,ze Zuza bude mat decko???Pane boze...
Velmi sa ma to dotklo....
moje spoluziacky ma vzdy odsudzovali,lebo som bola ina ako oni a mam z toho vycitky do teraz,ze som sa im nedokazala prisposobit a hrat ich hru...

janada
11. čer 2007

zoskag,rob všetko tak,ako to citiš ty,nie ako to chcu iný,si dospelá samostatná osoba,nikto ti nemá právo určovat kedy čo má byt a ako máš robit,ani tie tvoje spolužiačky si nedaju od druhých kafrat do života,no nemali by to robit ani oni,ale ludia su už taký,radi sa staraju do druhych a klebetia.Teš sa na babino,uvidiš aké je to nádherné ked ho budeš držat v náruči,sama nebudeš schpná uverit,že si niečo také dokázala 🙂