Existuje ideální věk pro založení rodiny?

slim
24. dub 2006

Všem přeji pěkný den 🙂
co takhle se pobavit o ideálním věku pro založení rodiny?
Jistě se nad tím každá z vás pozastavila. Ono totiž bohužel jsou a budou pohledy a narážky od okolí, které se vás stále táže "proč tak brzy?" - ať už je řeč o čemkoli (společném bydlení, svatbě či miminku).
Pokud si pár nerozumí, odstěhuje se od sebe, horší krok - rozvede. Ale mimi se nedá je tak odložit ( pokud máme svědomí). Proto je asi dítě tím největším krokem a rozhodnutím v životě.

NO a kdo se chystá na příchod potomka (ať je to v jakékoli fázi - plánování nebo již očekávání), jistě přemýšlí nad hodně otázkami a mezi ně jistě patří i otázka věku.

Pokud můžete přispět svou vlastní zkušeností nebo jen názorem, budu ráda, že se tohle nové téma uchytí
😉 😀

krista
11. čer 2007

Zoskag na spolužačky se z vysoka vy.... já jsem si zažila něco podobného když jsem se vdala, to byl ale skandál, všichni mě za to odsuzovali - spolužačky, okamžitě mě pokládaly za těhotnou protože proč by se někdo vdával když nemusí??!! No to bylo před dvěma lety a teď je mi 21, s manželem jsem k jejich smůle vydržela, jsme spolu moc šťastní a na miminko se těšíme.

Na střední mají taky už dvě spolužačky děti a narozdíl ode mne nejsou vdané a jedna už ani neni s tím partnerem se kterým ho má 😒

Takže asi tak 😉 Buď ráda že jsi těhotná a že ho za chvíli udržíš v náručí, je to nádherný dar 😵

zoskag
11. čer 2007

Viem,ze je to dar a ja sa aj velmi tesim,len hovorim,ze to bude pre mna dost tazke prekonat tu moju skrytu barieru a kazdeho mat na haku a zit si svoj zivot.Moja kamoska cestuje po svete,je taka stara ako ja a presla uz polku sveta a ja si cakam babo,je to tochu zvlastny pocit,ale mozno aj mna v zivote caka nejaka velka zmena a nieco v zivote dosiahnem,lebo mam pocit,ze som len ubohy slaboch,ktory nioe je schopny nicoho.... ☹

krista
11. čer 2007

Zoskag tak to přece není, každý má v životě jiné priority, až budeš mít mimi, nikdy nebudeš litovat toho že jsi neprocestala půl světa a nikde není psáno že půl světa ještě neprocestuješ s mimi.

Určitě něco dokážeš, není důvod myslet si že ne 😉 Není lehké porodit a vychovat mimi, to může být třeba jednou tvůj důkaz toho že jsi něco dokázala 😉 🙂

jjitulina
11. čer 2007

Zoskag,já jsem se vdávala ve dvaceti a za dva roky se nám narodila dcera.Oba jsme miminko chtěli.Nemyslím si,že bych něco propásla když mám dítě.Na ostatní se vyprdni.Lidi jsou někdy zlí.Hlavně,že si ty miminko přeješ a těšíš se na něj 🙂 Přeju ti i miminku hodně štěstí.

dianga
12. čer 2007

ak sa mozem pridat, ja mam 27 a buduci tatino 54rokov. Je Talian a nie sme manzelia. Ale vsetko sa da zvladnut, ked sa chce. Lubime sa a urcite som na to mimco viac pripravena ako spoluziacky mojej 16.rocnej sestry, co zacali chodit na gympel....A byvam v dedine kde kazdy kazdeho pozna. Ale mam na haku. Nase malicke bude ten najvacsi dar v zivote a ine ma netrapi....

julliaa
13. čer 2007

vždy je ťažké hovoriť o niečom, čo je ideálne. ved každý človek má inú predstavu idealizmu. Takže odpovede môžu byť diamentrálne odlisné. V každom prípade si myslím že to nie je o veku ale o vyzretosti človeka, osobnosti. Ci je schopní prijať rodinu, postarať sa a ľúbiť ju. Ci si vie bez výčitiek denne odriekať určite veci. Ak ano, a robí to z lásky, zistí, že síce si čosi odriekal, no dieťatko mu to tisícnásobne vráti. Pohladom, úsmevom, a vôbec -svojou existenciou. 🙂
Je to ako otázka vekového rozdielu medzi partnermi...jedným to vyhovuje druhým nie. Celé je to v nás. V ludoch.
A reči okolia, že je niekto prílis mladý na deti, alebo prílis starý, sú pre mna detinské. Ten kto sa cíti na rodinu, nech ju má. Iných do toho nič nie je.

verulka
13. čer 2007

zoskag, asi uz pomaly mas svoj uzlicek pri sebe. Tak sa drz.
Vobec sa nezatazuj svojimi spoluziackami a okolim. Ja som otehotnela ovela skor a v tvojom veku som mala uz tri deticky. Vela ludi mi vravelo, ze som si znicila zivot, obrala sa o moznosti o mladost a pod. Je to cele blbost. Kazdy je iny a vyhovuje mu iny zivotny scenar 🙂 Aj tvoje spoluziacky sa casom zacnu na vec pozerat inak. Ja by som svoj zivot nemenila ani za svet. Fakt z vysoka sa vy...na okolie- tomu sa nikdy nezavdacis . Drz sa

venuss
17. črc 2007

Ahoj holky,je mi 22 let a strašně moc bych si přála mít mimi,ale můj přítel je jiného názoru.Je mu 26 let a dítě ještě nechce,protože si chce užívat.Nevím,jak ho mám přesvědčit,žádný podrazy na něj dělat nechci a ani nebudu,takovým způsobem otěhotnět vážně nechci...Moc bych chtěla aby si mimi taky přál.

nikka.vo
17. črc 2007

Ahoj Venuss, mě je taky 22 let 😀 Teď už mám skoro dvouměsíčního chlapečka 😵
Měla jsem to samé, já chtěla už ve 20 letech 😕 miminko a příteli bylo 28 let a říkal, že semnou miminko chce, ale ještě si chce užít nějakou tu dovolenou a tak...bla bla bla 😠
Měla jsem z toho docela těžký stavy, ptal se mně co mi je, já to v sobě dusila, když už jsem to nakousla, tak byly řeči typu, že ho do toho nutim. A já mu přitom jen řekla, proč je mi tak hrozně. Jen zkonstatování. 🙄
Přesně vim, jak ti je. Ale bohužel nemá cenu ho přesvědčovat než k tomu názoru sám dospěje.
Chlap nikdy nepochopí, jak se ženská cítí, když touží HROZNĚ moc po miminku.
Prostě cití, že je čas 😔
Je dobře, že tě nenapadlo udělat nějakej podraz...to by nemuselo dopadnout dobře. Vy už spolu žijete?

venuss
29. črc 2007

nikka.vo: jo jo,žijeme spolu skoro rok a 3 roky spolu chodime.

jana188
29. črc 2007

tak to je fakt, chlapa nesmies do niecoho nutit lebo to dopadne este horsie. My sme dlho premyslali kedy by bolo vhodne mat mimi, po mnohych dialogoch sme sa rozhodli ze to nechame na prirodu aby si to zariadila. A tak som v 26 porodila maleho a zatial si toto vsetko neskutocne uzivam. A nemenila by som za nic na svete. No mozno keby prislo druhe mimi, ale to uz je na inu temu.

pralinka25
30. črc 2007

Ahojte dievcence. Ja mam celkom opacny problem a zacinam si uz mysliet ze som neni celkom v poriadku. Moje biologicke hodiny na deti vobec netikaju a nikdy doteraz ani netikali.

Chodim na tuto stranku skor preto aby ma maminy a deticky na tejto stranke inspirovali alebo pohli niekam.

Svojim sposobom vam zavidim tieto vase sny mat deti a obdivujem, ze sa uz citite byt zrele aj v dvadsiatke. To myslim uprimne.

Ja mam uz 26 rokov, mam skoncenu skolu, zarabame, mam super manzela, prave sme si dokoncili byt mame v podstate vytvorene podmienky (aj ked nam svieti kontrolka hypoteka) ale ten pocit alebo tuzba stale nikde.

Manzel v minulosti aj hovoril o detoch ale akosi som mu to racionalne zdovodnila preco vtedy nie a preslo to aj jeho. Obaja vieme, ze deti raz mat chceme (neviem si predstavit ze by som sa v 50-tke zobudila a nemala by som ich) ale stale sa nemozeme odhodlat.

Rozumom som prisla na to ze mozno na buduci rok by uz bolo naozaj vhodne ale srdcom sa s tym stale neviem stotoznit. Neviem preco.

Ako to robite? Mna pri pomysleni na deti desi tolko veci. ☹

jana188
30. črc 2007

Pralinka, mna tiez najprv desilo pomyslenie na dieta, ale potom sa nam to v robote rozbehlo a ja som si zacala po veceroch snivat ze ake by to asi bolo. Tiez sme mali plno vyhovoriek ze hypo a este si uzijeme dovolenky a pohodlnost a podobne. Stale bolo cosi preco sme si hovorili ze este mame cas. A hlavne hypo. Ale ked sa skusi tak sa vidi ze sa da aj s roznymi obmedzeniami. Porodila som ako 26 rocna, maly ma skoro rok a zatial som este vecer nikde nebola a ani mi to nechybalo. Akurat dnes mame jednu stretavku tak to na mna dolahlo a neviem sa dockat.
Mozno casom, ved si este mlada, ti zacnu tikat biologicke hodiny. A materstvo si budes urcite uzivat.

pralinka25
30. črc 2007

bojim sa ze nezacnu tikat ☹
citim sa jak mimozemstan 😒 Ale snad mas Janka pravdu 🙂

venuss
2. srp 2007

Ahoj holky, s tím mým přítelem se nedá vůbec bavit o dítěti.Na všechno mi řekne, že neví.ono to je těžký s takovým flegmatickým klukem. Nenutím ho do dítěte, ale když se s ním chci o tom bavit,na kdy by to tak viděl,tak mi řekne, že neví.A to mě ještě víc zamrzí a mám pocit,že se doho miminka nikdy nedočkám.

butrus
2. srp 2007

idealny vek? ked som si uvedomila, ze ma konicky uz nenaplnaju ako kedysi a v dome je prilis velky pokoj, vtedy mi to doslo, ze co tak nebyt dvaja, ale traja 😅 vobec to nie je o rokoch, ale o pripravenosti cloveka, ked si pripravena na to, ze to zvladnes, tak to dieta pride. A ked nie, tak mozno pride v tridsiatke, tridsatpatke, skor ci neskor, netreba sa na to upnut, lebo vlastna psychika je velka carodejka 😉

kulicka
4. srp 2007

Ahojte holky, ja si zacinam taky pohravat s myslenkou, ze bychom se mohli zacit snazilkovat. Me je 26 a manzovi 30. On pry jeste nechce, ze by rad, abych nejdriv pracovala (aj aj, 2 roky po VS a porad zadna prace ☹ a ze se snazim!) A ja puvodne mela nazor stejny. Ale dneska si rikam, ze jsem uz mohla mit rocniho prcka a nemit depky z toho, ze me nikdo nechce zamestnat. Taky se ale bojim, ze uvazuju nad mimcem jako nad alibi: mam mimco, nemuzu hledat praci... Je to hrozne slozity. Taky okoli me trosku tlaci: mamce uz je 60 a chtela by nejake to vnoucatko, s cim me naprosto prekvapila a dodnes se z toho nemuzu vzpamatovat, pac cela leta byla zasadne proti a pak kamaradka, ktera je v 6. mesici a hrozne mi to doporucuje. Ze miminko vsechno obrati naruby a jak je to krasne a tak. S manzelem chceme tak 3 deti, ale kdy? A jestli se to povede? Tak si rikam, ze po svatebni ceste proste koncim s pilulkama a nechame to prirode. Uz od druhaku na vysce (to jsem byla jeste s jinym, ale i kdybych byla sama) tak jsem si rikala, ze by se to vsecko zvladlo. I s tou skolou. Navic v CR by asi prace byla... takze ono je to spis o tom si tu otazku polozit: chci ted? Jsem pripravena? I kdyz asi 100 % nikdo pripraven neni.
Taky si myslim, ze jsem zatim dost sobecka (chudak pes 😀 ), ale verim, ze by se to s mimi zmenilo. To je urcite takovej uragan hormonu, pocitu, atd. ze to snad ani jinak nejde 🙂
Akorat si nedokazu predstavit, kdyby nebylo zdrave ☹ Ale na to se asi myslet nesmi...
Poradili bychom si, to urcite. Jako kazda z nas 😉

etinka
4. srp 2007

Ahoj, ideální věk na děti? U každého je asi jiný. Jedna kamarádka měla miminko hned ve dvaceti, druhá až po třicítce. Každá jsme jiná. Já jsem své první dítě, dceru porodila ve 24letech, syna ve 27letech. Pro mě to bylo ideální. Obě děti jsou plánované a myslím si, že se nám s manželem narodily v naprosto ideálním věku. Manžel ke o 3roky straší.Kdybych měla mít děti znovu, rozhodnu se stejně.

kulicka
4. srp 2007

Jasne, u kazdeho je jiny. Moje sestrenka do toho spadla v 16 letech a nakonec se vzali a jsou spolu dodnes a maji dve krasny deticky 🙂

flow111
20. srp 2007

no ja som nikdy k detom vztah nemala... otehotnela som neplanovane a je vsetko pase aj ked mam strach ci to zvladne a ci ho budem lubit tak ako si zasluzi... 😎 no nadej zomiera posledna 😅

flow111
20. srp 2007

a este planujem jedno hned po prvom aby nebol sam 😀

katusha
20. srp 2007

ja som toho nazoru, ze radsej mat dieta skoro ako nikdy. ja som otehotnela v 19, sice sme nic neplanovali, ale povedala som si ze to zvladneme. nemali sme nic, ani kde byvat, ale to sa vyriesilo. teraz sme sice v podnajme, mala ma 2 mesiace a casom si najdeme nieco lepsie 🙂
reakcie okolia ma nezaujimali ani nezaujimaju, my mame svoje stastie a kazdy ma môze bozat v r.t
niektore osoby sa na moje materstvo zrejme pozeraju tak, ze som chudatko sama zavreta s dietatom doma a straaaaaaasne sa asi nudim 😅
keby som bola stara, chora a bezdentna tak by mi asi boli uplne na nic vsetky noci presedene v baroch, keby som bola uuuplne sama. ved uznajte, vacsina mladych bab (tak do 20 rokov) travi svoj volny cas prave takto.

claire
20. srp 2007

Ideální věk asi ne. Ideální situace je podle mě lepší vyjádření. Jsme každá jiná - prioritami, vzděláním (nemyslím tím nic jiného, že když někdo je doktor, tak prostě nemá od školy pokoj do 28 🙂, životním stylem, stabilitou partnerství a vůbec přístupem k životu.

No a pak je "neideální" věk - na střední škole, po 40ce, bez partnera a podpory rodičů a přátel ... jo, můžeme v tu dobu mít děti, ale asi to není "ideální".

atevi
20. srp 2007

Ja som porodila prve dieta ako 33 rocna, ale netvrdim, ze je to idealny vek. Skratka to tak vyslo, ze som prave vtedy mala dobre podmienky, myslim partnera, byvanie a chut mat dieta. Ak by som mala zazemie vytvorene skor, tak by som urcite nevahala aj v 20 rokoch.
Do dnes som stihla vystudovat dve VS, zacala som stavat dom, v praci som si vybudovala iste postavenie. Teraz sa nerusene venujem iba dietatu, uzivam si ho, nikam sa nezeniem, nicim sa trapim, skratka si vychutnavam chvile so synom a tesim sa na dalsie dieta.
Ak by som mala dieta pred 15 rokmi, tak by som studium a karieru posunula na neskorsi cas. Myslim, ze ani tak by som o nic neprisla, len by to bolo mozno narocnejsie.
Suhlasim s nazorom, ze neexistuje idealny vek, ale idealne podmienky. A tiez by som suhlasila s tym, ze existuje neidealny vek - do20 a po45. Ale ak su aj vtedy idealne podmienky, tak preco nie.

clair.be
24. zář 2007

Každý člověk je jedinec, tudíž i touha po miminku je individuální. Někdo chce dítě ve 20 letech někdo po 35 narozeninách. Ale já osobně si myslím, že na dítě je ideální věk od 25 do 30 let.

lu777
24. zář 2007

jj, ale problém je v tom, že se to až tak plánovat nedá 😒 já chtěla dítě okolo 25, byla jsem nemocná.. ve 27 jsem byla konečně v pořádku a měla príma přítele.. ukázalo se, že má problém.. milion vyšetření, IVF, operace.. teď mi bylo 31.. tím chci jen říct, že je potřeba nechat si časovou rezervu 😉 😉 může to trvat měsíc nebo taky pět let 😖 😢 😉

cervena_ciapocka
24. zář 2007

Z biologického hladiska je idealny vek okolo 20 rokov. Telo mlade, plne sily a energie nielen na tehotenstvo ale aj na starostlivost o dieta. Ale to je cista teoria 😒 Niekto ma 18 a sialene tuzi po dietati. A niekto to v pohode zvladne aj v 40 - tke 😉 .
Ja od 20-tich pocitujem silnu tuzbu 😅 😵 ale to mi bolo na nic, ked som este studovala, budovala vztah, hladala pracu 🙄
Teraz mam 24 a stale velmi chcem, a zaroven to posuvam 😔 pretoze sa chcem pripravit. Ale uz to nechcem dlho odkladat, lebo "clovek mieni, Pan Boh meni" 🙂

adetka
24. zář 2007

idealny vek?... mam 33, a ked som otehotnela myslela som si, ze som uz vyburena a budem sa chciet venovat iba a iba dietatku... a zrazu neustale poskulujem, ako by som sa mohla popri materskej dalej vzdelavat, pripadne trosku popracovat (nie kvoli peniazom)... takze som sa asi stale nevyburila 😀 (diskoteky, alkohol a podobne ma nikdy nelakalo... skor stretavat sa s ludmi a tvorit)

u mna bol dovodom na "neskorsi" vek podmienky... az v 28 rokoch som nasla partnera vhodneho na zalozenie rodiny... a potom som v priebehu troch rokov prisla o dve deticky... nemyslim si, ze som o ne prisla, lebo som otehotnela okolo 30-ky... rovnako som o ne mohla prist aj v 20-ke...

lu777
25. zář 2007

Adetko, já taky dvakrát potratila a taky to nebylo věkem, manžel měl problém s morfologií spermií 😔
no a s tím vybouřením: to že chceme mezi lidi je přece normální 😅 přece nebudeme od mateřské sedět doma! já se těším, že až bude mimi trošku větší, tak ho dám do klokanky a půjdu třeba na výstavu.. jiné maminky vidím chodit, tak proč ne my 😉

emjee
16. říj 2007

misa84 snž Dnes o 14:51
cau holky, predem se omlouvam, pokud uz podobne tema existuje, pripadne me nasmerujte, ale zajimal by me vas nazor na idealni vek matky, podle vas, vim, ze to nejde urcit presne. je mi 23, teprve se snazenim zaciname, manzel je o 10 let starsi. pokud by to vyslo hned, rodila bych ve 24 letech coz si nemyslim, ze je tam moc brzo, nicmene i v lekarne,kdyz jsem si kupovala vitaminy na obdobi "predtehotenske" si me pani lekarnice prohlizela jako by mi bylo 16. je fakt, ze tak mozna vypadam 😀

sisstin 41tt Dnes o 14:52
misa84: mně je 23, příteli o deset víc 😉 dítko jsme neplánovali...ale zas si říkám, že lepší ted..než kdyby mu bylo příteli už přes 40 😉 ale záleží, jak se cítíš..já bych do toho plánovaně určitě ještě nešla 😉

misulka101 2d Dnes o 14:53
ahoj misa,ja ma 23 a uz dve deticky,ono sa neda podla mna presne povedat vhodny vek na dieta,kazdy kedy sa citi ja som vzdy tuzila skoro po babatku,zalezi hlavne psychycki ci sa na to citis 😉 a mna si este teraz prezeraju ked idem s nimi ze ci uz mam vobec 18nast 😀 😎

kotenko 1d Dnes o 14:55
Ahoj, ja mam 19 a priatel 23 a neciitm sa stara, ale ani mlada... A sla by som do toho opat, aj hned..

vikvik 14tt Dnes o 14:55
ja se priznam, ze ve 23 me deti jeste vubec nebraly. chtela jsem procestovat svet... coz se mi povedlo, uzila jsem si vseho dosyta a ted me nic nebude mrzet a nebudu mit pocit, ze jsem o neco prisla. ale kazdy toulave boty nema, takze pokud se na to citis, tak budes urcite dobra nehystericka klidna mama!

bajunka 7tt Dnes o 14:57
Dřív se psalo,že ideální věk na 1. mimčo je 21-26let, pak se to protáhlo,že do 30by mělo být první,ale spousta holek rodí prvně po třicítce a mají nádherné zdravé caparty.Sice se po třicítce zvyšují určitá rizika,ale i medicína aprenatální péče se podstatně zlepšila,takže se vše víc kontroluje,aby maminky měla zdravá miminka v každém věku.

marse 1d, snž Dnes o 14:59
ahoj Miska...ja som otehotnela ako 17 rocna 😅 teraz som skoro cerstva 20 tnicka a mam skor o2 rocnu dcerku a chceme dalsie je to v pohode, a som spokojna, ide o to ako sa vnutrone na to citis a ci mas silu prijat zodpovednost za druheho, teda za miminko... vsetko je na kazdom zvlast a je to inak, moja kamaratka ma 27 a neciti sa este na to a kamaratka druha ma 21 a uz ma dve. to je na kazdej zene individualne... tak drzim palceky nech sa vam topodari a nech ste stastnucky.. 🙂

pavlina05 snž Dnes o 14:59
misa84 záleží jak to cítíš!? Já ve 23 chtěla poznat svět a navštívit pár zemí. Pak se teprve usadit a založit rodinu.
Mě je 29 a myslím, že nejvyšší čas!!!! Ale nelituju toho co jsem si mohla prožít a užít 🙂

jami3 3d Dnes o 15:00
mne sa prvý malý narodil, keď som mala 24, keď som mala 32 sa nám narodili dvojičky a v porodnici ma pán doktor privítal: "no vzhľadom na váš vek..."- takže to som už zase bola podľa neho stará 😝 takže si nenavyberáš 🙂

kamisek82 snž Dnes o 15:11
Miso, my jsme se také začali s přítelem snažit, když mi bylo 23. A už se snažíme rok a půl. Takže jestli mimi chceš a cítíš se na něj, máte pro něj vhodné podmínky, tak neotálej 😀 A vhodný věk asi neexistuje. Třicetiletá mamka může být v lepší kondici než dvacítka 😉

paula 1d Dnes o 15:18
miso, myslim, ze mas presne ten spravny vek. 😉 Ja taky rodila ve 24 a je to velky zahul pro telo, cele tehotenstvi i kojeni a myslim, ze je lepsi, kdyz si to clovek odbyde mladsi, nez az po 30, jak je dnes moderni. Mas pravdu, ze uz ti neni 16 a pokud se na to citis, tak mas nejlepsi vek. 😵

zuuzza 1d Dnes o 15:19
Tak nám se malej narodil 2 dny po mejch 22.narozeninách, dítě jsme plánovali a nepříjde mi to ňák brzo, je to prostě tak, jak se na to kdo cejtí. Taky jsme si nejdřív vyslechli, že jsme prdlý, že jsme si měli ještě užívat, ale my oby navštívili takový země jako třeba Pakistán nebo Japonsko a vlstně jsme se seznámili v Anglii, takže si myslim, že jsme si užili dost. A teď si každopádně užíváme zase a to s naším malým broučkem 🙂

luminkasp 1d Dnes o 15:19
Ahoj misa,ja som zostala tehotna, ked som mala 22, vobec som to neplanovala, ani som sa na to necitila byt zrela, moj zivot som si predstavovala uplne inak, tuzila som este po mnohych inych veciach, len po miminku nie. Teraz mam krasnu polrocnu dceru a nelutujem, uz by som ju za nic na svete nedala, aj ked uprimne, obcas mi prebehne hlavou myslienka, mohla by som..., ale uz proste nemozem. Kazdy je na tom individualne

luccii Dnes o 15:43
vhodny vek je tehdy, kdy se na to citis; ovsem nemyslim si, ze je rozumne to moc odkladat (nejsem priznivce porodu po tricitce z duvodu: kariera, uzit si...)

sue 28tt Dnes o 15:47
Fyzicky 21-26 rokov...
Psychicky u každej individuálne...
...ale toto je len veľmi málo, záleží aj od materiálnej stránky, rodinného stavu, zdravotného a podobne...

misa84 snž Dnes o 15:51
holky to jste me fakt potesili, ja vsude slysim, ze mam skvelou a jeste lepe placenou praci, ze si mam jeste uzivat a tak..ale ja nejsem svetobeznik, prace je sice skvele placena ale uz me tak nebavi..navic a to me myslim ovlivnilo hodne, je ma moc dobra kamaradka ve 3. mesici

meleri Dnes o 15:55
no, holky mě je 27, snažíme se už od 23, a pořád nic, a už si začínám fakt připadat stará..všichni kolem už skoro děti mají, a moje mamka měla první dítě ve 20, tak mám z toho všeho občas depku a říkám si..stihnu to vůbec do 30?
Proto čím dřív tím líp asi, dokud to jde.. 🙂

miriamka 10tt Dnes o 15:58
Baby,asi je to u kazdeho ine...ja som najskor chcela nejake to zazemie v praci,byvanicko a potom mohlo prist to najlepsie 🙂

zuzu13 2d Dnes o 16:00
misa84, ja som sa stala matkou v 18 r., druhýkrát v 31.r....manžel je tiež o 10 r. st....nevšímaj si pohľady ľudí...ty musíš vedieť s manželom, či sa už cítite byť rodičmi... 😀

kristi 1d Dnes o 16:01
mne bude v pondeli 27, Mie je 8 mesicu, bylo to necekane,ale akorat...

krista 19tt Dnes o 16:01
Ahojky holky, tak mě je 21 a manželovi 24, nepřipadám si na svůj věk jako moje kamarádky, které ještě chodí pařit, s manželem jsem 6 let a naše vytoužené mimi jsme si moc přáli 😵 Nejedná se tudíž o žádný omyl 🙂 😉
Jinak tady je podobné téma:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

denousek 29tt Dnes o 16:02
ahojik ja mam čerstvych 20 a miminko uz sem si rok moc prala ale povedlo se toaz ted.....treba segra ma 25 a otehotnela az ted....myslim ze po tech 25 uz je to moc pozde je pak na prd kdyz ma dite 10 a matka treba 45...uz sou od sebe tolik...nevim...prijde mi to pozde ale kazdy to vidi jinak,zalezi na kazde mamince jak je ,,vyřáděná,, 😉

katusha 1d Dnes o 16:06
no pridam sa aj ja, ja som mala pred par dnami 20 😉 a nasa emka ma teraz 4 mesiace.
neplanovali sme ju, ale sme stastni ze ju mame. ja hovorim - radsej mat dieta skoro ako nikdy. neviem si predstavit, ze by som mala prve az po tridsiatke 😒
ale ako tu uz baby pisali, je to kazdeho vec, kedy sa na to citi psychicky.

campi snž Dnes o 16:22
Jedna znama mela prvni dite v 33 a druhe v 35, manzelovi je pres padesat. A rikala, ze si uvedomuje, jak moc jsou stari. Ze to fyzicky docela spatne zvlada. Jenomze do ty doby nemela nikdy zadnyho poradnyho chlapa, tak to ani driv neslo.

Ja jsem treba rada, ze jsem nemela deti mezi 20 a 30 s drivejsimi partnery, toho praveho jsem nasla v 30 a ted to zase nejde...

deina 20tt Dnes o 16:24
Ja mam 27 a pre mna to je idealny vek, kedze predtym som si babo vobec nevedela predstavit a ani nebol ten spravny partner. Teraz je baby na ceste, skvely manzel, skoncena skola, mame byt, obaja pracujeme... idealne. 😅 Ale skor som sa na dieta vobec necitila, neviem si predstavit, ze by som mala babo v 20-tke, to som bola este sama decko. Ale u kazdej je to ine, ja viem, ze som vtedy este bola nezrela na dieta.

vikvik 14tt Dnes o 16:29
denousek mi zas prijde strasne zvlastni, kdyz ma holka 30 a 10ti lete dite a je uz 11let vdana. ale aspon se docka vnoucat ;)
tohle je vazne kazdeho vec, mam kamaradky, ktere maji pres 30 a dite jeste nechteji, moji sestre bude 31 a chova se jak pubertacka, tak bych snad ani nechtela, aby byla tehotna... osobne nikoho kdo mel mimco pred 25 neznam.