Existuje ideální věk pro založení rodiny?

slim
24. dub 2006

Všem přeji pěkný den 🙂
co takhle se pobavit o ideálním věku pro založení rodiny?
Jistě se nad tím každá z vás pozastavila. Ono totiž bohužel jsou a budou pohledy a narážky od okolí, které se vás stále táže "proč tak brzy?" - ať už je řeč o čemkoli (společném bydlení, svatbě či miminku).
Pokud si pár nerozumí, odstěhuje se od sebe, horší krok - rozvede. Ale mimi se nedá je tak odložit ( pokud máme svědomí). Proto je asi dítě tím největším krokem a rozhodnutím v životě.

NO a kdo se chystá na příchod potomka (ať je to v jakékoli fázi - plánování nebo již očekávání), jistě přemýšlí nad hodně otázkami a mezi ně jistě patří i otázka věku.

Pokud můžete přispět svou vlastní zkušeností nebo jen názorem, budu ráda, že se tohle nové téma uchytí
😉 😀

hehena
23. čer 2011

jinak ještě musím dodat, že u nás převládl nakonec naprosto paradoxně ten rozum. měla jsem větší zdravotní komplikace a najednou jsem měla pocit, že nejde čekat. takže jsem se vylízala z nejhoršího a začali jsem na tom pracovat. 🙂) radím - pokud máte partnera a nějaký zázemí (nemyslím tím vlastní byt - my jsme furt v nájmu a vyhovuje nám to, asi se rádi stěhujeme nebo co 🙂))), máme rádi pocit, že když náhodou zítra nebudeme mít na tenhle nájem, odstěhujeme se do menšího, je to taková volnost), tak se neohlížejte na okolí, co kdo řekne, protože vždycky se něco najde, co lidi budou komentovat, a jděte do toho.... věk a čas je jen relativní pojem.

andrejka1974
23. čer 2011

ahoj tak idealny vek ako u koho u mna svadba v 18, prvy syn Jurko ked som mala 19 , Dianka o tri roky neskor ked som mala 22 zial bola tu len 4 mesiaciky, Simonko rok po Dianke 23, Matusko o 3 roky neskor ked som mala 26 a Sinduska ked som mala 34 Jurko ma 17,5 Simonko 13,5 Matusko 11 a Sinduska 2 roky a 9 mesiacov nic nelutujem je to uzasne mat krasnu velku rodinu a ci mat dieta v 18 alebo v 34 je to krasne aj vtedy aj teraz

pavlovasandra
24. čer 2011

@janakar No tak to tě obdivuju a smekám!
@hehena A tebe taky, že i při mateřské na plný úvazek zvládáš i práci!
@fangi U mě teda biologické hodiny zatím netikají, ale určitě začnou, už teď si všímám když jsou kolem mě těhotné kamarádky a příbuzné z rodiny, tak že "tiše závidím"... pak ale příjde ten rozum a vše je hned jinak. Právě mám strach, abych jednou kvůli tomu rozumu to neodkládala a neodkládala a pak nebylo pozdě. Ale snad ne.

hehena
24. čer 2011

@pavlovasandra no právě to moc nezvládám, ale to je jiná písnička...
tak jak to máš ty, jsem to měla právě taky, nakonec jsem se už rozhodla nečekat, nějak nebylo na co. My se hodně báli jak to zvládneme finančně, pak jak s mojí prací a tak podobně. to zdraví to nějak naštěstí vyřešilo za mě a bylo to. a je to dobře, já bych se zbytečně trápila, protože bych se právě nedokázala rozhodnout jen tím srdcem, neustále bych měla nějaký potíže a proti, člověk se někdy nedokáže od toho v čem a jak žije pořádně odpoutat a pak se zbytečně zabejvá věcma, na který nemůže existovat odpověď. My už měli i pocit, že je ten správnej čas, přestože touha u nás nějak velká nebyla. těžko to popsat. každopádně na druhý se těšíme myslím víc 🙂))) rodičovství už není sci-fi pojem, už víme, co dostaneme po 9. měsících a jak je krásný pozorovovat jak se nám naše dítě mění před očima... 😵