Existuje ideální věk pro založení rodiny?

slim
24. dub 2006

Všem přeji pěkný den 🙂
co takhle se pobavit o ideálním věku pro založení rodiny?
Jistě se nad tím každá z vás pozastavila. Ono totiž bohužel jsou a budou pohledy a narážky od okolí, které se vás stále táže "proč tak brzy?" - ať už je řeč o čemkoli (společném bydlení, svatbě či miminku).
Pokud si pár nerozumí, odstěhuje se od sebe, horší krok - rozvede. Ale mimi se nedá je tak odložit ( pokud máme svědomí). Proto je asi dítě tím největším krokem a rozhodnutím v životě.

NO a kdo se chystá na příchod potomka (ať je to v jakékoli fázi - plánování nebo již očekávání), jistě přemýšlí nad hodně otázkami a mezi ně jistě patří i otázka věku.

Pokud můžete přispět svou vlastní zkušeností nebo jen názorem, budu ráda, že se tohle nové téma uchytí
😉 😀

ivankaalenka
31. kvě 2006

Manzel bol na zaciatku cely nesvoj, ked som mu povedala, ze cakame babo, no mame obaja 25, ja budem mat v juli, presne a myslim, ze je to pre mna akurat, no len do skoly chodime obaja, snad to zvladneme, ja ano, ked tu nebudem sediet a pojdem sa ucit... 😅

petrakuba
31. kvě 2006

tak se uč, a´t jsi chytrá maminka 🙂 všechno se dá zvládnou,když se chce 😉

pikha
1. čer 2006

Idealny vek 🙂 jasne, ze existuje, kazda mame nejaky v predstavach nejaky idealny cas, kedy by sme si zelali mat babatko . V 25ke, po skole, o rok.. atakdalej 🙂 ved to poznate. Akurat velakrat clovek mieni a osud meni 🙂 Ja som napriklad tuzila mat mimi v 27cke. Clovek je po skole, zabehnuty v praci, zarobene nejake peniazky.. a potom vam zrazu krachne dlhorocny vztah a je po planoch. Vydavala som sa vlani ako cerstva tridsiatnicka, za muza, ktory mi po tazkych casoch vratil rozum i srdce na spravnu cestu. Hned po svadbe sme sa zacali snazit o babatko, podarilo sa, ale den pred Stedrym dnom nam aj odislo. Zaciatkom roka som bola na operacii a teraz v lete sa mozeme zacat snazit znova. Takze moj vysnivany idealny vek bol 27 🙂 a v reali to vyzera..v tom lepsom pripade.. na 32 🙂 Hovori sa , ze co ma prist, pride. A asi vtedy, ked to pride, VTEDY je ten idealny cas 🙂

slim
autor
4. čer 2006

Tak se zas trochu nudím 😀 a našla jsem prima článek, je tam psáno i o ideálním věku ženy pro oplodnění 😉
http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=22296&id=7

honzina
9. čer 2006

Docela pěkný článek. 🙂 Ale v podstatě nic novýho nepřináší... 🙂

peha
9. čer 2006

ahoj pihka, velmi mi pripominas osudom moje rozpolozenie pred niekolkymi rokmi, ty brdo,
presne viem, o com hovoris.
nema to uplne taky isty sled, ale velmi velmi podobne....
hlavne si vystihla - ze ti muz vratil rozum a srdce na spravnu cestu. to je to uplne vystizne spravne vyjadrenie 🙂
a dnes sa aj ja citim uzasne, stastna, spokojna a tesim sa z kazdeho dna ... je to parada 😉
ahojte vsetky a drzim palce

nevesta
9. čer 2006

Pikha, pekne si to napisala. Podla mna je idealny vek vtedy, ked sa na to zena citi. Pre mna je idealny teraz, ale clovek mieni, pan boh meni...

akira
6. srp 2006

Mojí mamce jsem se já narodila když jí bylo 23 a mně je teď 24. Brzo kupujeme byt, teď jsme ve 1+1 a sem se dítě, dva lidi a dvě kočky nevejde. do nového většího bytečku už mimi moc chceme. 🙂)) pak už se snažit budeme.
Řekla bych že nejlepší věk je,když si oba jsou jistí tím,že mimi chtějí a jsou už zodpovědní,ale každopádně u kluka před 45 narozeninami,aby viděl dítě dospět a u holky do 30 aby to nebylo riziko.

macik
6. srp 2006

akira- vzhledem k tomu,že už mi bylo třicet a dřív miminko opravdu nebylo možné, tak pevně doufám, že pro mě platí (tak jak to uvádí většina dnešních zdrojů), že by to mělo být do 35...jinak bych už asi byla (dle některých) odepsaná a to se mi nechce věřit....

kamilecka
6. srp 2006

Idealny vek existuje a to je ten v ktorom sa zena citi byt pripravena stat sa mamickou.

macik
6. srp 2006

což o to, já už se připravená cítím, ale nemůžu hodit finanční problémy na manžu a sama si šušnit mimi-i když už bych moc chtěla 🙂

kamilecka
6. srp 2006

NO lenze otazka bola idealny vek a nie idealne podmienky 😉

macik
6. srp 2006

Já vím, ale kdybych se ohlížela na ideální věk, tak už dneska kolem mě lítaj puberťáci-já chtěla už v 18 🙂

kamilecka
6. srp 2006

Ja som uz bola pripravena v 20 a som do teraz,takze ja som uz pripravena,mam idealny vek a cakam kedy pride idealny cas 😉

macik
6. srp 2006

No právě, jenže mě už to fakt hodně bere a začínám mít strach, že to nestihnuuuuu-asi je to tím, že mám všechno tak nějak opožděně (např. začátek vš až v 25, takže s tím ještě bojuju, naštěstí už je to skoro u konce...), ale třeba i pozdějc umřu a všechno si ještě vynahradím 😀

kamilecka
6. srp 2006

Vsetko sa stihne neboj 🙂 a vsetko ma byt tak ako ma 😀

macik
6. srp 2006

to si právě taky říkám - prostě věřím, že buď dítě mám mít a pak ho mít budu (ale radši dvě, tři 🙂 ) anebo ho mít nemám a pak bych ho neměla ani v 25...

cecetka
6. srp 2006

macik:
Taky jsem si říkala, že pokud děti můžu mít, tak je budu mít i po třicítce. Tak nějak mi nebylo osudem dopřáno mít mimčo dřív (prostě nebyl ten správný chlap) a tak budu poprvé rodit teď ve 33 letech 😲 Pro někoho jsem naprvní dítě už holt stará, ale potěšil mě doktor v nemocnici, když se mě ptal, proč mě můj gynekolog poslal na genetické vyšetření, když tripple testy dopadly dobře a já mu řekla, že mám už 33. A on se na mě podíval a zeptal se mě, jestli to je jako nějaký věk? Takže doktoři už dneska berou třicátnice jako normální rodičky a vůbec je vyšší věk nijak nezaskočuje 🙂
Jen když si uvědomím, že náš syn půjde do první třídy a mě už bude 40, tak je to zvláštní pocit 😨

macik
6. srp 2006

cecetka:
vidíš, tak to s tím prvňákem mi jaksi nedošlo, ale zjevně se tomu taky nevyhnu...já to pořád beru tak,že to vyjít musí (ty jsi další příklad 🙂 ), protože jsem měla kolem sebe holky, co měly fakt vážné problémy a dneska už mají zdravé děti, tak neklesám na mysli - mám sice nefunkční štítnou žlázu, ale to se naštěstí dá poměrně úspěšně zvládnout lékama, takže je to nadějné 🙂

renca3
6. srp 2006

Cecetka, nic si z veku nerob. Ja som mala prve v 33 rokoch. Tiez sa hladal dlho ten spravny tatino. Teraz mam 35 a cakame druhe. Ale ani ja som asi nebola skor pripravena na deti. Mozno uz mam menej energie ako 20-25 rocne, ale urcite si to uzivam. 🙂
Mna skor napadlo, ako budem ako 50-rocna chapat pubertu deti, ci si s nimi dokazem vybudovat kamaratsky vztah. No verim, ze dovtedy na svoju pubertu nezabudnem a budem sa snazit zachovat chladnu hlavu. 😉

labut
15. srp 2006

ahojky, mně je 22, příští rok budeme stavit baráček a taky se brát, ale určitě až dostavíme dům tak plánujeme, že budeme mít miminko, protože já už se teď těším. A ten můj taky...🙂

deminka
15. srp 2006

labut, musím říct že mě ve 22 mimino vůbec nenapadlo..a to jsem s mojim byla už 5 let..ted mi bude za chvíli třicet a teprve ted to přichází..ta chut mí mimino, že už jsem vyblblá a něco procestovala..no a už že moc času na to nemám..v 33 už se pro mě docela pozdě...

ervotoc
16. srp 2006

presne deminka 😉 to aj my vyblbly,vycestovany,precestovany,nie sme spolu dva dni,či dva roky,ale kapááánek už sme si odžili,,,až potom prišla ta skutočna myšlienka na bábo..ale ja neverim v idealny vek,niečo take u mna neexistuje,myslim že existuje idealny ,okamih 😉 😀

deina
16. srp 2006

Idealny vek pre mna je asi ten, ktory teraz mam (26 rokov, ukoncena VS, praca, vlastny byt), ale je to take... raz sa na to citim, inokedy nie (takze to predsa nebude idealny vek). Obcas sa mi zda, ze na dieta som este prilis sebecka, ale mozno prave keby to dieta prislo, uz by som taka nebola a myslela by som predovsetkym nan. No neviem. A mam taku dilemu - pockat, kym budem mat zmluvu na dobu urcitu alebo zacat hned po svadbe a kaslat na zmluvu?

ervotoc
16. srp 2006

no ja neviem aj my mame plno znamych co len cakaju,az bude dom,az bude po dovolenke,az odkupim to auto,az bude našetrene,,az,ked,keby..hm,my sme si povedali,ze sa vieme uskromniť,byt skromny voči sebe pre dieta,nemusim mať predsa vsetko,ale zas si nemusim vycitať ze tam a tam som nebola atd..co clovek,to iny charakter a skusenost 😉

verulka
16. srp 2006

Idealny vek ani podla mna nie je. Ja som brutal spokojna. My sme si to nejako otocili- najprv babo, potom svadba, byt, dalsie babo, muzova VS, dalsie babo, stahovanie, moja VS(este trva) a teraz od septembra konecne aj praca...Vyhodou pre mna bolo, ze som sa nemusela prisposobovat zmenam v zivote s dietatom, ja som si svoj zivot vlastne postavila na tom, ze mame dieta/deti a od toho sa vsetko odvijalo. S muzom sme "dospievali" spolocne. A nemyslim si, ze sme o nieco prisli, lebo my sme si toho dost uzili aj predtym a teraz si uzivame na novo 😀 😀

ninocka
16. srp 2006

verulka
Kolko mas rokov a kedy si mala prve dieta ?

mamus
16. srp 2006

verulka - klobúk dolu. Mala si čo robiť. A ešte študovať? Povedz, že si to všetko zvládla sama a ma picne. 😀 Manžel pomáhal?

expertka8
16. srp 2006

....nepozerali ste náhodou prednedávnom reportáž na Markíte v relácii *REFLEX*..paralelne odvysielali 2 príbehy,plány,postoje,názory na život,budúcnosť...slobodnýx mamičiek a 18 pubertálnej čučoriedky...to bola teda konfrontácia! 😨

mamus
16. srp 2006

Toto mi nerobte. Tie krásne vecičky, 😕 tie možnosti,radíte si,predávate, nakupujete. Baby ja chcem rodiť! 😠 Len neviem či mám už ten správby vek. 😀