Femibion 800, máte zkušenost?

manoma02
12. únor 2014

Máte zkušenosti,pomohl Vám?

ange_de_la_morte
13. únor 2014

@lucies25 : tak určitě je lepší dát peníze na prewenci onemocnění než na wýbawičku, ale i tak mi to přijde na hlawu že prostě se to buď plošně nezkoumá, nebo alespoň tohle není běžně znamé stejně jako třeba riziko preeklampsie

ipkh
13. únor 2014

Já jsem ukázkou toho, že je možné donosit dvě zdravé děti i bez pojídání kyseliny listové předem a zjištění mutace genů po letech 🙂

frantiska85
13. únor 2014

Měla jsem nohu v sádře a i přes injekce na ředění krve a vysazení HA jsem dostala trombózu. Vynutila jsem si testy za 2500 Kč a jen díky tomu jsem zjistila, že před těhotenstvím a v jeho průběhu potřebuju užívat naštěpenou listovku.
Je smutné, že pojišťovny šetří na testech. Ani nechci domýšlet kolik je kvůli tomu CMP a potratů, kterým se dalo předejít.

lucies25
13. únor 2014

@ange_de_la_morte Taky mi to prijde prasteny...hold zijem v kocourkove.Kdyby na testy posilali hned,usetri si sposta zenskejch spousta trapeni...

manoma02
autor
13. únor 2014

Holky ani jsem necekala,ze se tak hezky ta diskuze rozjede a jsem za to moc rada! 🙂 Nase zdravotnictvi je jeden velky kocourkov a to v nem navic delam. 😒 Je to smutny,ale je to tak,co si clovek nezaplati to nema a nebude mit,je to des. ☹ Utraci clovek za vetsi hovadiny,takze pro me to nejsou vyhozeny penize! 🙂 A navic ted kupoval manzilek! 🙂

majkylove
13. únor 2014

Tak jsem teď koupila Femibion tak snad si z toho tělo vezme vše co potřebuje 🙂

senoritapetra
13. únor 2014

Já jsem ho chvilku brala, ale pak mi začlo připadat, že dávat za něj 400, je fakt moc, na to, že je tam jen jedno to plato. Takže jsem si koupila listovku forte s 800mcg, ptala jsem se gynekologa a on říkal, že to stačí 🙂

radushka1
13. únor 2014

Ahojky, Femibion jsem brala celé těhu, nejdřív 800 a pak 400. Po prvním neúspěšném těhu mi byl doporučen. Navíc jsem na začátku trpěla nechutenstvím, asi měsíc, hnusilo se mi všechno jídlo, ze dne na den, někdo zvrací, tak u mě pravý opak, takže jsem byla ráda za to, že se mě i miminku dostaly nějaké vitamíny, protože to jsem snědla a s odporem, toho moc výživného nebylo.
A co se týče přibírání, za celé těhu jsem přibrala asi 10kg a malá měla 3,18kg, narozena v termínu. Takže o velkých miminkách jsou to jen fámy.

krausule
13. únor 2014

@manoma02 ahoj-taky ho beru-moje doktorka mne ho doporučila-pry je to nejlepší přípravek na trhu a nejlepe štepí kyselinu listovou..co je na tom pravdy nevim..vím že cena není zrovna nízka..ale třeba vyjímečne odpovídá "kvalite".. 🙂

majkylove
4. bře 2014

Ahoj holky.Stalo se vám některé že by jste se po Femibionu osypaly?Něco jako komáří štípanec svědivej?Mě se osypaly takhle nohy,svědí to jak blázen a beru právě čtvrtej den ten femibion tak nevím.Ale nejsem žádná alergička nic,já snesu obvykle všechno tak nevím jestli je spojitost s tím,nebo s čím ://

elastiq
3. dub 2014

V lékárně se dají koupit i levnější vitamíny nebo kyselina listová. Zkuste se podívat na obsahovost jednotlivých prvků v těch vitamínech. Někdy v těch dražších vitamínech je méně než více ;) Vitamíny v těhotenství je dobré užívat pokud nemáte správnou životosprávu a jíte nepravidelně.

hankamisa
17. srp 2014

ahojky. beru klasickou listovku (tu silnější na předpis) už 20M od doby co se snažíme o mimi. ted mi zjistily na genetice mutaci FII - protrombin. mám za sebou 3těhu na první pokus i porody bez komplikací v době kdy jsem o své mutaci nevěděla. hematologie mě čeká až za měsíc. chci se zeptat je i to nevstřebání listovky i u této mutace, nevíte? nemám spíš než tu listovku nasadit ten femibion? jinak štítku mám ok.

sarkad2856
17. srp 2014

@hankamisa Co vím, mutace je vrozená.Postihuje větší procento žen/dívek.Většinou se to děto ob kolení takže děti to mít nemusí ale jejich děti ano.Ale není to pravidlem !
Co se týče listovky mi balo raději doporučeno i na genetice raději femibion , nebo ted jich je více i chytré miminko atd, je tam prý více vitamínu jak pro Tebe tak vývoj budoucího miminka

hankamisa
17. srp 2014

@sarkad2856 - díky 🙂

sarkad2856
17. srp 2014

@hankamisa nz 😉 hodně štěstí

lesankova
22. srp 2014

Chci se zeptat za jak dlouho jste otěhotněli po femibionu snažíme se o miminko též to užívám tak se chci zeptat jaké máte stím ještě zkušenosti

majkylove
26. srp 2014

@lesankova já už beru šestý měsíc a zatím nic ☹

ivca87
26. srp 2014

Holky, Femibion není na otěhotnění, ani se po něm neotěhotní snadněji. Je hlavně určený ke správnému vývoji plodu.. 😉

lesankova
26. srp 2014

@ivca87 a nemate z necim zkusenost co tak pomaha a opravdu to zabira

lesankova
27. srp 2014

A ted sem se presne divala a mam femibion 1 a metafolin s kyselinou listovou

jahodarka
9. zář 2014

Ahoj, ja brala femibion, kdyz jsem chtela otehotnet a bohuzel mi tedy myslim moc nepomohl. Myslim, ze tyhle vitaminy jsou spis uz pro tehotne. Kyselinu listovou bych ale pri planovanem rodicovstvi urcite brala. Uz jsou vitaminy i na podporu otehotheni, treba mimistar, ten mi prijde pro tenhle ucel urcite lepsi. 🙂

marianka01
10. zář 2014

Ahoj , našla jsem super stránku kde se dá objednat vzorek vitaminů před otěhotněním zdarma. Je to jak píše jahodarka mimistar . Vyplňuje se tam akorát adresa kam to mají poslat. http://www.gsmimistar.cz/#block-11t 😎

kristis
14. led 2015

Ahoj planujem druhe mimi a chcem sa opytat ze ci by som mala uz zacat brat femibion 800 ked by som chcela kolem kvetna otehotniet.dakujem

kudlakova22
13. dub 2015

Ahoj, napíši i svoji zkušenost. Já Femibionu vděčím za obě děti 😀 Bez nadsázky... Jelikož patřím k těm skoro 50% Evropských žen, které listovku neumí štěpit, nic jiného mi nezbylo a začala jsem ho užívat, Poruchu mám potvrzenou přímo z genetického vyšetření v Gennet Praha... Některé holky to psaly, že mají několikrát zamlklé těhu,...a to je právě ono! I já jsem jedno, hned to první, měla zamlklinku, v 10tt jsem musela na revizi,...až pak mi přímo v Gennetu Dr.řekla, že ho mám začít brát. Brala jsem tedy nejprve Femibion 800, pak od 13.týdne Femibion 400 až do 8.měsíce kojení prvního prďolky. Přešla jsem zase na Feminion 800 a hned druhý měsíc po ukončení kojení jsem sama přirozeně otěhotněla. A to první drobek byl až po IVF, ...Velikost dětí to myslím, příliš neovlivní, moje sice byli oba 4 kilové, ale to máme rodové 😀 Teď asi 3.den beru zase Femibion 800 a zkusíme někdy v létě prubnout to třeťátko 😀 Má se brát min.3 měsíce před plánovaným otěhotněním, aby se listovka, resp.Metafolin, dostatečně doplnil v krvi. Druhého prcka kojím doteď a přiznám se, že během kojení Femibion neberu....hlavně kvůli ceně!!!! Jak jsem teď kupovala tu 800, tak teď stojí stejně, spíše více, než stála 400, když jsem jí brala skoro před 4 rokama!!! Hledala jsem ,jestli je na trhu nějaký podobný přípravek, ale levnější,...no není a na to asi ten výrobce hřeší a neustále zdražuje....ale brát ho budu, chci mít zdravé děťátko.....Všechna vyšetření byla v průběhu těhu v pořádku, i když jsem už starší a vycházelo to hodně dobře. Tak směle do toho!

pincola
13. dub 2015

Holky já mám Chytré miminko, tam je taky Metafolin a je levnější. Femibion jsem brala u prvního a těhu a byl fajn.

kudlakova22
13. dub 2015

@pincola ráda bych něco levnějšího, tak koukám na příbalový leták, ale Metafolin jsem tam nenašla, jen listovku a pak DHA. Kde jsi to četla?

pincola
13. dub 2015

@kudlakova22 Ono těch Chytrých miminek je víc! Mají i s tou listovkou jako Femibion. Ta je dražší.
http://www.gigalekarna.cz/produkt/chytre-mimink...

muribana
27. dub 2015

@kudlakova22 Dnes mi dr. taky potvrdil, ze uz na trhu je nahrada Femibionu, je to to od Chytre miminko a pripravek se jmenuje SUPERFOLIN. 🙂 Obsahuje taky tu latku (nejakou formu folatu), ktera je vhodna pri poruchach metabolismu kyseliny listove. 🙂
Femibion jsem brala pri prvnim tehu, pak budu brat uz tu levnejsi variantu ;)

martinides
17. kvě 2018

níáhrada femibionu? To jsem nikdy neslyšela....