Femigard nebo kontryhel? Co pomůže k otěhotnění?

saurer
12. črc 2012

Ahoj holky, začínáme pomalu špásovat s otěhotněním, ale 🙂
před třemi měsíci jsem vysadila antikoncepci, potom jsem měla menstruaci asi po 40 dnech s ovulací a od té doby ani ťuk a ani ovulace nepřišla. Nedělám si z toho nijak těžkou hlavu, ani doktor mě nestresoval, že se tělo potřebuje nejdříve srovnat. Chtěla bych mu ale trochu pomoci. Tak co myslíte? Pomůže Femigard nebo radši kontryhelový čaj nebo oboje? 🙂
Na práškovou metodu, si myslím, že je ještě čas. Mám ji přinejhorším naplánovanou tak za čtvrt roku, pokud bylinky nezaberou.
Jaké máte zkušenosti nebo rady vy?

veverka.terka
12. črc 2012

@saurer ahojky, já mám s Femigardem výbornou zkušenost. sice mi k otěhotnění samotný nepomohl, ale skvělě mi srovnat měsíčky, měla sem je pak naprosto pravidelně, před jeho užívám tak jednou za 2 měsíce 😒 využívala sem 3 balení Femigardu. myslím si, že kontryhel nemá až takový účinek na vyrovnání měsíčků a určitě bych ho nekombinovala dohromady s Femigardem. Femigard je sice docela drahá záležitost, ale já ho můžu jen doporučit 😉

petraprostejov
12. črc 2012

Hlasuju nejdřív pro bylinky 😉

veverka.terka
12. črc 2012

@petraprostejov ale Femigard je taky sirup z bylinek, není tam žádná chemie 🙂je to kombinace více bylinek dohromady

saurer
autor
12. črc 2012

Myslíš, že se to nemá kombinovat? Někde jsem tuším četla, že to nevadí, tak teď teda nevím 🙂

petraprostejov
12. črc 2012

Aha 🙂 Tak to jsem nevěděla 🙂

pajula
12. črc 2012

Já doporučuji femigard a s ním určitě nic nekombinovat.Používala jsem ho 3 měsíce a krásně mi srovnal cykly.

calu
12. črc 2012

tak já mám zkušenosti bohaté 🙂) kontryhel je výborný na růst děložní sliznice, tinktura z jeřábu mi srovnala cyklus a vůbec nejlepší mi příjde malinová směs (od dědka kořenáře Nového), což je mix výborný pro ženy, které chtějí otěhotnět. Dobrou zkušenost mám i s Gynexem. Dlouho jsem nemohhloa otěhotnět, tak proto ten výčet 🙂

saurer
autor
12. črc 2012

já si myslím, že se sliznicí asi problém nemám. Nebo mi to alespoň před měsícem doktor neříkal. Potřebuju něco, aby mi to upravilo cykly. Před sedmi lety, než jsem začala brát antikoncepci, tak jsem měla menzes tak jednou dvakrát ročně. A to by mimi byla ale velká náhoda 🙂 myslím si, že se nakonec bez hormonů neobejdu, ale na to je ještě čas 🙂

pajiskazemlyna
13. črc 2012

Já mám výborné zkušenosti s kontryhelovým čajem, srovnal mi cyklus ze 45 dní na 33 .. Doporučila jsem ho kamarádce a té zkrátil cyklus o 14 dní ... Prý díky němu narůstá děložní sliznice a tak se může lépe mimi zavrtat ...
A ať si vybereš jakoukoliv variantu, NEKOMBINUJ !

bobbule09
13. črc 2012

Tak mě teda Femigard nijak nepomohl, ale narostly mi po něm prsa, takže aspoň nějaké pozitivum 😀 😀

saurer
autor
13. črc 2012

tak moc děkuju za rady, budu teda teĎ testovat, co na mě zabere 🙂 nakoupeno mám všechno, takže začneme pěkně postupně

veverka.terka
13. črc 2012

jak píší některé holky, ať se rozhodneš pro cokoli, určitě nekombinuj, řekli by ti to i v lékárně nebo v nějakém obchůdku, kde si to kupovala. uvidíš, co pomůže 🙂

maximka33
13. črc 2012

taky jsem zkoušela femygard, kontryhel i jeřáb. víceméně mi nepomohlo nic, asi snad až duphaston (otěhotnění do 6 měsíců). ale ten kontryhel je z toho asi nejlepší. femygard je pekelně drahý na to, jak to moc neúčinkuje 🙂

saurer
autor
14. črc 2012

Jak to tak všechno pročítám, tak vážně na někoho funguje jedna věc, na některého zas úplně jiná. Tak začnu holt testovat. Protože už mám koupený femigard, tak nejdřív zkusím ten a pak kdyžtak přejdu na kontryhel a jeřáb. To by v tom byl čert, aby něco nezabralo 🙂 ještě holky, prosím vás, kromě měření bazální teploty, jak na sobě pozoroujete ovulaci? Tím že to teď mám tak rozhozený, tak výpočet plodných dnů nepřichází v úvahu

veverka.terka
14. črc 2012

@saurer já sem si kupovala ovulační testy a testovala 🙂

saurer
autor
14. črc 2012

no asi mě to nakonec taky nemine 🙂

makuleee
14. črc 2012

doporučuju femigard 🙂 poprvé sem otěhotněla první měsíc užívání,podruhé mi krásně srovnal cykly rozházené kojením a po 3 měsíční kůře se objevila ovulka a bylo to 🙂

calu
14. črc 2012

saurer já jsem měla ovulační tester lady q scope, vypadá jak rtěnka a funguje tak,že po ránu na něm necháš zaschnout sliny a podle struktury poznáš ovulaci. Byl celkem drahý, ale zas furt nemusíš kupovat papírky 🙂

veverka.terka
15. črc 2012

@saurer já sem si kupovala sadu testů přes net, vyšlo to levněji. kupovala sem si sadu 50ks za 600kč, klasických papírkových, jak sou těhu testy. pokud bys měla zájem, ještě jich mám 24ks doma, co mi zbyly. ráda prodám za nějakou symbolickou cenu, teďka je asi delší dobu nevyužiju(teda doufám 🙂 ) a schovávat je třeba 2-3roky asi není nejlepší a asi by prošly.

saurer
autor
15. črc 2012

to jsou teda moderní záležitosti, nestačím se divit 🙂 ten lady q scope mně teda docela nadchl 🙂 to měření bazální teploty se mi moc nechce dělat, ikdyž to je nejlevnější..ale to chce pravidelnost a na to teda moc nemám 🙂

saurer
autor
15. črc 2012

ikdyž teď koukám, že na ten mikroskop dost holek nadává, tak nevím... asi teda bych pro začátek zkusila ty papírky, Terí, kdybys mi je třeba poslala... nebo si je koupím v lékárně, to je jedno

veverka.terka
15. črc 2012

@saurer klidně ti je za 150Kč včetně poštovnýho pošlu, pokud chceš, není problém. jinak před tím sem si kupovala ovu testy v lékárně a jeden vyšel na cca 25kč, což je hrozná pálka, když jich člověk potřebuje víc 😒 klidně ti je v pondělí pošlu 😉 stačí mi třeba písnout do zprávy adresu 😉

veverka.terka
15. črc 2012

posílám krásný odkaz za úžasné videjko 🙂
http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-videa/2012/4...

michaelarackova
11. led 2013

Holky, a prosím vás, kdy mám začít s k. čajem? Chtěli bych začít v červenci s mimčem. začala jsem brát listovku. A te čaj jsem někde četla, že 3 měsíce a pak pauza?

maximka33
21. led 2013

ahoj, tak hlásím, že mě nezabralo ani jedno, ale zabral mi GYNEX, už první měsíc užívání 🙂 tak to taky můžeš zkusit.

maximka33
21. led 2013

@michaelarackova ten čaj můžeš pít bez omezení. ale myslím, že nemá cenu to pít moc předem. pije se od menstruace do ovulace, je to na růst sliznice. když se to nepovede, tak máš silnější menzes.

klarka25
5. únor 2013

@calu a kde se dá sehnat ten čaj???

krizovam
6. únor 2013

@klarka25 V každé lékárně, kupte si sypaný 1-2 lžičky 10min luhovat a je docela dobrý 🙂

trupinka
21. únor 2013

Ahoj, taky se přidám. Snažíme se už od minulého července a stále nic. Po vysazení HA byl cyklus tak průměr 30 dnů, teď poslední 3 měsíce docela na houpačce (37, 33, 37 dní). Tak zatím měsíc zkouším Femigard, extrakt z kontryhele, maliník apod. Dokonce jsme pořídili lubrikační gel na podporu početí Conceive Plus 😀 . Ale zatím to používáme jen měsíc. Už jsem z toho docela na nervy. Možná se k tomu moc upínám ☹ . Ale zkusit ty ovulační testy bych mohla. Aspoň budu vědět na čem jsem.

zlatinek
20. únor 2014

Ahoj holky, taky se od srpna snazime o mimco a zatim nic. Vim ze je to asi porad jeste v pohode (nijak dlouha doba), ale prece jen. Zacala jsem ted pit kontryhel a beru jeste Fyrosan H, to jsou taky bylinky. Mate s nim nekdo zkusenost? Pry by mel vyrovnavat hormony.Ale ted teda nevim, jestli je dobry to kombinovat s tim cajem. Co myslite? O tom maliniku jsem taky slysela, jedna znama po nem otehotnela uz podruhy. 🙂 Jinak nic jinyho jsem zatim nezkousela.Ale taky uz jsem takova nesva, ze to porad nejde. 😖 Myslim, ze cyklus mam pravidelny.Akorat teda docela trpim na zanety, nevim, jestli to na to taky nema vliv, ze nam to nejde.