Femigard nebo kontryhel? Co pomůže k otěhotnění?

saurer
12. črc 2012

Ahoj holky, začínáme pomalu špásovat s otěhotněním, ale 🙂
před třemi měsíci jsem vysadila antikoncepci, potom jsem měla menstruaci asi po 40 dnech s ovulací a od té doby ani ťuk a ani ovulace nepřišla. Nedělám si z toho nijak těžkou hlavu, ani doktor mě nestresoval, že se tělo potřebuje nejdříve srovnat. Chtěla bych mu ale trochu pomoci. Tak co myslíte? Pomůže Femigard nebo radši kontryhelový čaj nebo oboje? 🙂
Na práškovou metodu, si myslím, že je ještě čas. Mám ji přinejhorším naplánovanou tak za čtvrt roku, pokud bylinky nezaberou.
Jaké máte zkušenosti nebo rady vy?

hankamisa
26. bře 2014

ahojky. koupím femigard ,nezbyl někomu?pište IP.díky 🙂

lennaaa
26. bře 2014

taky se přidávám. snažíme se od června loňska, zatím se teda nějak neupínám...nepočítám plodné dny, neměřím teplotu..ale musim říct že každej měsíc víc a víc přichízí s ms zklamání.od prosince beru listovku a teď chci začít s vitaminem E a chci zkusit ten čaj kontryhel...seženu ho jen v lekarně nebo kde? on se prej může pít od ms do ovulace - no ale co když nevím kdy je ovulace? mám tedy raději 12. den zkončit? a k čemu je vůbec dobrej? 😀 nějak jsem to tady jen pochytila z diskuzí že je na to dobrej,ale víc nic nevím..dík za vaše postřehy.

nolies
26. bře 2014

@lennaaa Ahojky, kontryhelový čaj koupíš v lékárně, nebo taky ve větším obchodě od různých značek, ale ty to nemají nazváno jako kontryhelový čaj, ale ženský čaj. Vůbec nic se nestane, když ten čaj budeš pít i po ovulaci, pomáhá na růst sliznice a upravuje MS. 🙂

nolies
26. bře 2014

@lennaaa Já si kupuju od české značky LEROS - Čaj pro ženy.

lennaaa
26. bře 2014

@nolies dík za info. no teď nějak nevím jestli ten čaj je pro mě dobrej, když upravuje ms...já ji mám zhruba cca 33-35 dní pravidelně.a upřímně si myslím že ten vitam E, mi to mimi taky nezaručí 😒 tak nevím....to jsme byli před 14 dny u moře...jsem si tak nějak myslela, že mořský vzduch a klima tomu třeba pomůžou a ono nic:(( nikdy by mě nanapadlo že budu řešit takový problém...

nolies
26. bře 2014

@lennaaa Tak pokud ji máš pravidelnou, tak ti nemá co upravit, ale pomůže ti s tou sliznicí. Určitě ti to neublíží. Nebo ten femigard je taky dobrej. A nevěš hlavu, já jsem se snažila přes 2 roky.

lennaaa
26. bře 2014

@nolies a co nakonec pomohlo??

nolies
26. bře 2014

Nakonec jsem četla na netu diskuzi o Vitatonicu a Fytotonicu, všechny holky co ho braly do 3 až 4 měsíců otěhotněly. A v práci mě to kámoška doporučovala. Nechtěla jsem tomu věřit, ale zkusila jsem to. Oba ty přípravky jsem brala jak já, tak přítel. No a za 3 týdny jsem už měla pozitivní test.

sarkar
26. bře 2014

ahoj...jsem sem nakoukla, taky pracujeme na miminku - první dcerka se podařila hned po pár dnech po vysazení, narodila se loni v únoru, v září jsem přestala odstříkávat a totálně mi to rozhodilo cyklus, letos v lednu jsem vysadila antikoncepci a tak nějak jsem myslela, že už bych teď mohla být těhotná, ale nic ☹ Je fakt, že i po tom vysazení jsem měla cyklus pěkně rozházený. Minulý týden jsem začala pít kontryhelový čaj a hned po 3 dnech jsem dostala MS, tak nevím, jestli za to může on. Zatím se taky snažím to nehrotit, ale ne pořád to jde, občas to ve mě taky zahlodá ☹ Zatím se tedy jen informuju o dalších postupech...tenhle měsíc dohlédnu na to, abychom na mimču pracovali ve správné dny a jestli se nepovede, tak taky asi zkusím ty testy.

zuzajda20
30. čer 2014

Holky, potřebuji radu, dneska jsem byla u dr. a vše o ok, prý i sliznice, ale prostě nemám normálně ms, jenom takové slabé špinění. Tak mi předepsal norethisteron, ale chceme mimčo a potom co tady čtu, tak je lepší ho nebrat, tak nevím. Co byste doporučily? Piju kontryhel, řebříček a užívám inofolic, zvažuji ještě začít brát ten femigard a nebo raději gynex? co myslíte? děkuji 🙂

keeshka
30. čer 2014

@zuzajda20 měla jsem dlouhodobě problém, že jsem vůbec neměla menstruaci. Hormony mi v normální formě nezabíraly a tak jsem dlouhodobě chodila na hormonální injekce. Mezi tím jsem vyzkoušela kontryhel, Femigard, různé vitamíny a nic. Nakonec jsem se na hormony vybodla, znovu zkusila kontryhel a to v kombinaci s tinkturou Jeřáb ptačí. Je to něco podobného jako Gynex ale výrazně levnější. A na nějakou dobu to zabralo, měla ale fakt nechodila ms vůbec 😉 . Takže tohle doporučuji

zuzajda20
30. čer 2014

@keeshka a podařilo se ti otěhotnět bez ms a nebo si otěhotněla, až ti začala ms? Tak já tomu kontryhelu docela věřím u prvního těhu jsem ho brala a měla jsem ms fakt pravidelnou a jak si ho pila. Pořád? Nebo si ho vynechávala? Já vím, že se pije do ovu, ale když ani nevím, který dc jsem, tak je to na nic. díky moc

keeshka
30. čer 2014

@zuzajda20 kontryhel jsem pila vždy od 1 DC do 14DC, tedy polovinu cyklu do předpokládané ovulace. Pak jsem právě kombinovala s Jeřábem ptačím, který jsem kapala 20kapek 3x denně, obojí cca 3měsíce, pak pauza a znovu. Když jsem ale kontryhel zkoušela poprvé, tak vůbec nezabral a měla jsem stále nízkou sliznici a ms nikde.
No, mě k těhotenství nepomohlo ani jedno, nakonec jsme podstoupili ovulaci. S ms jsem měla do otěhotnění stále problém a to více jak dva roky, ale právě ta zmíněná kombinace byla jediná, která na nějakou dobu s ms pomohla. Já jsem ale fakt zvláštní případ, nevěděli si se mnou nikde rady, takže to, že mi to pomohlo na chvíli byl úspěch a jiným může pomoci trvale. Jak píšeš, kontryhel ti zabírá a to je moc dobře 😉

zuzajda20
30. čer 2014

@keeshka díky moc, tak myslíš, že můžu pít cca 14 dní kontryhel a k tomu brát i ten jeřáb? Nebo až po těch 14 dnech brát jeřáb a kontryhel už ne? Ale hlavně že ti to pomohlo, to je super, tak doufám, že něco zabere i mi.

keeshka
30. čer 2014

@zuzajda20 já jsem opravdu bez hormonů nemenstruovala vůbec a s nimi později jen tak špinila. Samotný kontryhel mi nezabíral. Ten Jeřáb ptačí jsou taky bylinky, které doplňují a tou kombinací se dle mého nic nezkazí, když vlastně ms není. Kontryhel jsem pila prvních 14dní (každý měsíc) a Jeřáb ptačí 3 měsíce v kuse. A v té době to fungovalo 😉 . Tak když sama od sebe alespoň špiníš, mělo by to určitě zabrat a já přeji ať se dítko brzy zadaří 😉

keeshka
30. čer 2014

@zuzajda20 jinak, bez ms opravdu otěhotně jde. Sama tomu nerozumím, ale tělo prý i tak může ovulovat, prostě vajíčko pustí, ale díky nízké sliznici už k ms nedojde, protože prostě ze sliznice nemá co odcházet.

zuzajda20
30. čer 2014

@keeshka moc děkuji, už jsem si ten jeřáb koupila, tak to zkusím, snad zabere 🙂

wolsey
30. čer 2014

Ahoj;), ja pridam svou zkusenost....po ZT jsme dlouho zkouseli, diagnostikovali mi poruchu srazlivosti krve, coz byla zrejme pricina toho, proc se miminka - dvojcatka prestala vyvijet. K tomu porucha funkce stitne zlazy a rozsahla endometrioza ( vekke cysty na obou vajecnicich).... No, hlsvu jsem z toho mela tezkou, pila jsem kontryhel a zeleny jecmen (uzasna vec), chodila k leciteli... A nejak porad nic.... Urcite doporucuju mnissky pepr, caj se pije vlazny 3x denne, po laparce jsme se snazili 7 mesicu a mesic pote, co mi byl doporuceny tenhle pepr, jsem otehotnela. Jsem si jista, ze tomu odvaru vdecim za mnohe, i kdyz netreba upirat zasluhy i manzelovi;))). Kazdopadne, zkus www.grsik.cz, tam jsem ho koupila, je to zazracna bylina;). Dneska mam doma temer dvouleteho Sebastianka a raduju se z druheho tehu. Hodne stesti!!!

zuzajda20
30. čer 2014

@wolsey moc děkuji za cennou radu, určitě vyzkouším, nemám co ztratit, tak budu postupně zkoušet vše a něco snad zabere 🙂 Můžeš mi prosím poslat ten odkaz ještě jednou? Nejde mi to otevřít. moc děkuji 🙂

wolsey
1. črc 2014

Zuzajda20.. omlouvam se, udelala jsem chybu v nazvu, spravne je to www.gresik.cz.
Ale jak se tak divam, tak uz ho v nabidce nemaji, zkus si zavolat a zeptat se, zda maji skladem, je to jeden z mala obchodu, kde se da koupit opravdu velke mnozstvi caju, maji uzasny vyber. Jinak se mu taky rika drmek obecny, nejake info muzes najit nize...
Tak jsem nasla jeste tohle, tam by ho meli mit: http://kottas.beril.cz/drmek-plod-cely.html
Pije se vlazny, ma takovou peprovou chut, ale jen jemne, nebylo to vubec strasne a dokonce mi snad i chutnal🙂

http://www.jaktak.cz/jak-uzivat-drmek-obecny.html

http://www.celostnimedicina.cz/drmek-obecny-vit...

hankamisa
17. črc 2014

ahojky. nemáte někdo doma nepotřebný femigard? měla bych zájem.pište IP. 🙂