Graf bazální teploty - prosím o radu

katule1990
11. zář 2018

Ahoj holky, chtěla bych se s vámi poradit ohledně grafu bazální teploty. Bazální teplotu měřím první měsíc a překvapilo mě, že z grafu podle mě není poznat ovulace. Byla jsem v tomto měsíci na IUI a podle ultrazvuku (a dalších projevů - čípek, hlen) vím, že ovulace musela proběhnout 13. nebo 14. den. Ovulaci i cyklus mám pravidelný (ovulace kolem 14. dne, cyklus 28), problém je na straně muže. Nerozumím ale tomu, jaktože jsem měla dva dny po ovulaci hodnoty tak nízké, myslíte že je to možné, i když ovu byla cca ten 13. den? Nebo je možné, že neměřím správně nebo nemám dobrý teploměr? Meřím ale ráno vždy ve stejnou dobu (jen v noci vždy vstávám na wc), teploměr bazální digitální z otehotnet.cz. Nebo se mohlo stát, že i přes všechny znaky proběhla ovulace až 16. den? To by ale popíralo Ovitrelle píchnuté 12. den, které vyvolá ovulaci za 36 hodin. Nějak jsem z toho zmatená a přemýšlím, jestli má měření smysl, když mi to hází takovou podivnou křivku. Co si o tom myslíte, můžou po ovu hodnoty takto spadnout? Moc děkuji 🙂.

saminomimino
21. zář 2018

@gabi92 ještě jednou,ovulace proběhla 18.9,pak vyskočili teploty a drží se,tudíž ovulace 100% proběhla a jste jste 3 dny po ovulaci,to by vám těhotenství neřekl ani jasnovidec,vajíčko se uhnizďuje 5-10 den po ovulaci,tedy testovat má smysl v den očekávaná MS,já měla už slabě pozitivní test 10 dnů po ovulaci,já bych osobně utroš nebrala,ovulace proběhla a jen si natáhnete cyklus,vysadte ho a počkejte zda vyšlo těhu nebo nechte dojít ms,ale pokud jste neotěhotněla,tak vám to může posunout ms,můj názor

katule1990
autor
22. zář 2018

@gabi92 Utrogestan bych nevysazovala, brala jsem ho taky vždycky v druhé polovině cyklu na podporu žlutého tělíska a udržení případného těhotenství. Cyklus mi vůbec neprodloužl (ani nezkrátil, mám normálně cyklus 28 dní), vždy jsem ho 14 DC vysadila (měla jsem ho brát 1-1-1 14 dní) a 15 DC přišla zatím vždy MS dle plánu, žádné zpoždění. Myslím, že pokud se nasadí Utrogestan před ovu, může jí asi i zabránit, ale nevím to jistě. Podle tvých teplot BT si moc netroufám odhadnout, kdy ovu proběhla, protože teplotu může zvyšovat práce i nasazený Utrogestan. Měříš vždy ve ráno ve stejnou dobu min. po 4 h spánku? Já s tím mám trochu problém, protože se téměř vždy vzbudím na wc, někdy 2 h, někdy 0,5 h před vstáváním, tak nevím, jak velký vliv na BT to může mít :-/.

petruska11it
2. lis 2018

Ahoj všem prosím o radu. Měřím si BT a zapisují do dvou grafu jeden na fertiliti a druhej na womenzone .. ale nějak se nemohu dopočítat te ovulace . Podle fertiliti 13 DC podle womenzone 15 DC dělala jsem si i ovulační test a ten byl positivni 13dc a jelikož píšou že ovulace nastává za 24-48 h po positivnim testu nemůžu se dopočítat . Bolesti jsme měla už 12 DC večer takže vážně nevím čemu věřit co je přesnější fertility nebo womenzone . Co vy myslíte kdy byla ovulace? Děkuju všem za odpovědi

katule1990
autor
2. lis 2018

@petruska11it Já bych to viděla spíš na ten 13 DC, ale možná by těm aplikacím pomohlo, kdyby tam byly teploty i v dřívější fázi cyklu. Ale jestli máš MS 7 dní, tak chápu, že tam hodnoty nemáš. Taky by mě zajímalo, která aplikace je přesnější, FF mi vždy ukáže ovu min o den dřív než WZ. Pocitově si spíš myslím, že má pravdu FF, navíc mám občas ovulaci spuštěnou injekcí kvůli načasování IUI a po té by měla ovu přijít asi za 36 hodin, což by odpovídalo výsledkům FF. Přikládám aktuální graf - dle FF ovu 13 DC, dle WZ 14 DC.

petruska11it
2. lis 2018

Katule1990 ninja jsem začala měřit hned Dpo skončení ms takže víc teplot je nemožné min . Navíc se mi zdá že tenhle měsíc jsem ovulovala z druhého vaječníku soudím podle bolestí a taky ovulace přišla o den dřív tedy podle ovulačního testu páč začínám mít podezření že mám ovulaci jiz v den positivniho testu příkladam graf z minulého měsíce a tam jsme měla positivní test 14dc

katule1990
autor
2. lis 2018

@petruska11it Tady u toho mi to připadá celkem jasně na 14 DC, dá se k tomu jako pomůcka sledovat i ovulační bílkový hlen, vysoko posazený měkký čípek, někdo má ty ovulační bolesti atd. Já jsem tento cyklus přišla na to, že by šlo měřit i v době MS. Používám kalíšek a teploměr jde dát vedle něj a normálně to změří 😅. Zkoušla jsem to jen pro zajímavost, ale evidentně se to taky dá, neměřilo mi to kraviny 👍.

petruska11it
3. lis 2018

To je super že jde i kolem MS merito i když já tajné doufám že už nepřijde i když takto doufám každý měsíc 😂 děkuju za rady víc hlav víc ví a opravdu jsme si potvrdila že mám ovulaci v den positivniho testu

romi10
23. lis 2018

Čo hovoríte na môj graf? Som v tom nová 😊

katule1990
autor
23. lis 2018

@romi10 Nevím přesně, na co se ptáš 🙂, ale graf vypadá jako pěkný ovulační s ovulací vyznačenou v grafu 23 DC. Ovulace je trošku později, ale to vůbec nevadí, hlavní je, že probíhá 🙂.

hermij
23. lis 2018

@romi10 Dnes 10. den luteální fáze, ještě 8 dní bez příchodu ms a bude to tam ;) Tak za dva dny by už mohl být první spolehlivě pozitivní tt (pokud došlo k početí). Držím pěsti.

verusch
26. lis 2018

Myslite ze je anoovulacni tento cyklus???

hermij
26. lis 2018

@verusch Změřte ještě zítra, pokud bude vyšší teplota než 36,3, tak je potvrzená ovulace a už nemusíte do menstruace měřit... Pokud má vůbec šanci :D To je ale srdíček 🙂 V případě těhotenství počítejte ovulaci 27. den cyklu, tzn. řádný termín porodu by byl cca. 17.8.2019.

verusch
26. lis 2018

@hermij tam dneska jsem merila tak 36.6 takze ovu byla💪 doufam ze mrcha nedorazi myslim ze ma sanci docela dost 😀😀😀 fakt by byl termin cca 17.8 by bylo fajn skoro na vyroci svatby 😂

hermij
26. lis 2018

@verusch jj, je důležité nahlásit na gynekologii tzv. korigované měsíčky - "ovulace mínus 14 dní", u Vás se to bude počítat 24.11.-14 dní, tj. nahlásíte poslední den menstruace 10.11. gyndaři jsou tajtrlíci. Žijeme v 21. století plném objevů, výzkumů, vyšetřovacích metod atd. a oni furt počítají podle kalendářní metody - 28denní cyklus a 14. den ovulace. Prostě chyba v matrixu :D Přitom 28denní cyklus má v Česku jen 30% žen!! Je a to dělaný průzkum.

valentovapetra
Autor odpověď smazal
Zobraz
nagojka
17. srp 2020

@vendelinka08 Ahojky ses tu jeste aktivni?