Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

crazynaa
29. říj 2015

@juliemichal tak do minutky vytahuji 🙂 nevím no, zkusím párkrát a kdyžtak vytáhnu po pípnutí 😀

valeri10
29. říj 2015

@crazynaa Já si myslím, že nemusí být nad 37. Pořád to tady někdo píše, ale každé tělo je přece jiné ne?

valeri10
29. říj 2015

Já mívám krátkou LF, proto mám utrogestan. Měla jsem si ho vzít po ovulaci, ale když není na 100 % prokázaná tak bych tím utrogestanem spíš něco zhoršila že jo?

juliemichal
29. říj 2015

@werumka jé tak o tom nevím jestli mám dostatečnou funkci žlutého tělíska nebo ne ☹ ale znova před 2 měsíci jsem měla asi biochemické těhu ☹ byla jsem po IUI a duch na testu mi krásně sílil akorát bohužel potom slábl a došla ms,ale to jsem brala taky utrogestan ☹ jak se dozvím zda mám či nemám dostatečnou funkci žlutého tělíska?děkuji

werumka
29. říj 2015

@crazynaa To není nutné. Samozřejmě, že pokud dojde k těhotenství, je i hladina progesteronu vyšší a stoupne víc i teplota. Ale to je u každého jiné. Určitě bych ještě pár dní měřila, je možné, že ty vyšší hodnoty kolem 37 přijdou až v následujících dnech.

crazynaa
29. říj 2015

@valeri10 no já už nevěřím ničemu 😀 😀 nevím, proč se řídím, tím co čtu, každý nějaké špinění, výtoky, nepozoruju nic...

juliemichal
29. říj 2015

@crazynaa tak to asi příští cyklus zkusím,protože teď utroš mi BT bude zkreslovat ☹ takže už asi ani měřit nebudu ☹

crazynaa
29. říj 2015

@juliemichal zkus, sama nevím.... ale říkal at zkusím, tak zkouším 😀

werumka
29. říj 2015

@juliemichal No pozná se to většinou z hormonálního profilu, že hladina progesteronu pro ovulaci není dostatečná. Taky to často bývá spojené se špiněním v druhé půlce cyklu a kratší luteální fází. Ale to Ty zase nemáš. Každopádně Utrogestanem nic nezkazíš. Hormonální profil Ti jinak asi dělali, že? Štítná žláza , prolaktin apod...

valeri10
29. říj 2015

@werumka A co myslím u mě utrogestan? Mám ho brát kvůli krátké LF cca tři dny po ovu, ale když nebyla na 100% prokázaná tak bych tím asi něco zkazila ne?

werumka
29. říj 2015

@valeri10 Tam vždycky záleží, z čeho se vychází - jestli máš ovulaci pravidelnou v nějakou dobu, jak dlouhý máš obvykle cyklus. Od toho se dá odpíchnout, kdy k té ovulaci dochází. Nejlepší je samozřejmě potvrzení bazální teplotou, ale mnohdy jsou i ostatní příznaky natolik zřejmé, že to potřeba není.

valeri10
29. říj 2015

@werumka Měla jsem min cyklus anovulační a cyklus před tím ovu cca 20 den to jsem měla potvrzeno testem a měla jsem hrozné bolesti. Tento cyklus zase dle bolestí cca 20 den, test byl ale slabý a graf šílený. cca pět dnu před ovu viděl mudr na utz folikul. Mudr na ten graf říkal, že ovu mohla proběhnout. Ale jistotu nemám tak se právě bojím abych tím utrogestanem něco nezhoršila.

werumka
29. říj 2015

@valeri10 Pokud už tam byl nějaký dominantní folikul, tak další už nenaroste, tudíž bych ten utrogestan klidně brala. Máš někde ten graf?

valeri10
29. říj 2015

😀

werumka
29. říj 2015

@valeri10 Tak to je divočina 😀 Vypadá to lehce anovulačně, kdyby tam nebyl 14. a 17. den ten výstřelek, tak bych to sázela na 19. den. A testy teda jinak pozitivní míváš a teď pozitivní nebyl?

valeri10
29. říj 2015

@werumka Já už se za ten graf začínám stydět 😀 . Test jsem si dělala 18 dc navečer a čárka byla slabá, ale měla jsem tyto testy poprvé tak nevím moc jak fungují. a celou sobotu ten 18 dc šílené bolesti vaječníku kde byl folikul tak si říkám co jiného by to bylo? Mudr říkal, že když nedojde k ovu tak se folikul vstřebá, ale to přece nemůže tak bolet. V srpnu když jsem měla takové bolesti tak byl test jasně pozitivní. Test jsem dělala jen v sobotu navečer a byla tam slabá čárka tak jsem si říkala, že se ovu blíží a bylo v plánu snažení tak jsem další testy nedělala. Nejhorší je, že když jsou ty vzestupy teplot tak se zrovna nic zvláštního nestalo. Žádný večírek alkohol málo spánku. Spíš naopak. Normálně se budím i 5x za noc a zrovna ty vysoké teploty jsem dobře spala

werumka
29. říj 2015

@valeri10 No pokud by byla ovulace 19. den, tak 18. den navečer už test pozitivní být nemusel - mohl být pozitivní 17. den třeba a pak už zase slábnul. Zkusila bych to i podle příznaků brát tak, že ovulace proběhla 19. den. Ty dvě teploty, které do toho nesedí pusť z hlavy. Uvidíš, jak se to bude dál vyvíjet. Pokud by sedělo na 19. den, ta 29. den už bys mohla mít případně ducha na testu. Když se folikul vstřebá, tak to nebolí. Ty bolesti bych taky viděla jako ovulaci.
Já mám třeba zkušenost, že když blbě spím, mám ráno teplotu nižší, než když spím dobře. Může to spolu souviset.

valeri10
29. říj 2015

@werumka a co ten dnešní skok zase? A myslíš, že ten utrogestan teda můžu? Já s ním radši počkám třeba až na sobotu, ale aby zase nebylo pozdě s ním začít. Cyklus mám totiž 30 - 33 když je ovulační a 36 když je anovulační

valeri10
29. říj 2015

@werumka moc velké naděje tomu nedávám, ale kdyby to klaplo tak si ten graf normálně nechám zarámovat

chelsi
29. říj 2015

@valeri10 Já si také myslím, že ovulace mohla u tebe proběhnout 19., další teploty jsou už vyšší. Uvidíš zítra, co naměříš 🙂

Já sama jsem začala tento měsíc poprvé měřit, ale v ústech a občas mám nepravidelný spánek, tak mi teploty také skáčou, jsem už 27 den cyklu a ovulace nikde, tak jsem zvědavá, jak to bude dál probíhat 🙂 Antikoncepci jsem vysadila na konci srpna, první "řádnou" MS jsem měla 35 DC a nyní druhý cyklus tedy zatím čekám..

werumka
29. říj 2015

@valeri10 I ta dnešní hodnota je nad linií nižších teplot, takže v pohodě. Ta linie je na teplotě 36,4. V tuhle chvíli bych si ten Utrogestan vzala. Všechno napovídá spíš tomu, že ovulace byla. A pokud by nakonec nebyla, tak tomu nijak neublížíš.

valeri10
29. říj 2015

@werumka To je aspoň slovo do pranice 😉 . Moc děkuji za odpovědi. Já si taky říkala, že bych se měla orientovat bolestma a pocitama, ale ty teploty mi hlava nebrala. Kašlu na ně

valeri10
29. říj 2015

@chelsi Já měřím taky v ústech. Začala jsem totiž měřit v půlce anovulačního cyklu minulého a chtěla jsem měřit i přes ms. Tak příště asi začnu měřit dole. Je to prej přesnější

chelsi
29. říj 2015

@valeri10 já myslím, že proto máš takové větší výkyvy v měření. Mám to podobně. Vem si, že to jsou jen desetiny, ve kterých jsou rozdíly.. a může to ovlivnit spousta věcí. Jak říkám, uvidíš zítra, kolik naměříš.. pokud ta teplota bude nad 36,5, tak si myslím, že ovulace u tebe proběhla.

sambram
29. říj 2015

Ahoj holky, je to divný graf. Ms byla jen dva dny, třetí hodně slabá. Test je negativni. Není mi sice už přes týden nejlíp, ale teplotu nemám.

juliemichal
29. říj 2015

@crazynaa jj zkusím děkuji 🙂 a uvidíme zda to bude fungovat i u mě 🙂

@werumka no co já jsem měla tak jsem měla něco s prolaktinem,ale nevím zda vyšší anebo nižší ☹ kdyby byl vyšší tak to je taky špatné co?no a na štitnou žlázu mi asi nebrali krev to vůbec netuším,bere se to v caru?a ani nekrvácím v polovině cyklus,ale s tím prolaktinem něco mám to si pamatuji,ale bohužel nevím co zda je vyšší anebo nižší ☹

crazynaa
29. říj 2015

@juliemichal no zkus, ale stejně se těším, až budu moct testovat, zkusím už v neděli jistě to dýl nevydržím 😀 😀 i když tam nic nebude, bude to brzo a nebo tam zase hold nic nebude.... 😠 jsem ráda, že clostylbegyt nastartoval ovulaci, ale..... čekala jsem bůhví co. ☹ ještě se léčím na štítnou žlázu, beru léky, ale hormony mám v pořádku až na zvýšený testosteron.

werumka
29. říj 2015

@juliemichal Prolaktin může být pouze vyšší. Nižší se neřeší, ten problémy nedělá. Ale vyšší prolaktin blokuje ovulaci.

werumka
29. říj 2015

@valeri10 Jestli měříš v puse, tak to ty dvě teploty vysvětluje - tam to takhle ulítává často. Ty hodnoty by se teď měly držet nad 36,5 včetně. Jakmile začneš brát Utrogestan, tak stoupnou tak jako tak. Zítra bych změřila ještě bez něj a pak bych si ho vzala.

valeri10
29. říj 2015

@chelsi to jsem teda zvědavá na zítřek. To bude zase divočina ten graf 😀