Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

janickazabicka
16. pro 2018

Ahoj holky tak divně dnes 1 dc 😨 ale divné je to že jsem dnes měla být teprve 12 dpo. Což i na mě je brzy. Nikdy jsem pod 14 dpo nešla. Předtím zase kolem 40 dc. Se z toho picnu ale že to přišlo tak brzy to se divím. 🤐

hlasimse
17. pro 2018

@janickazabicka a to už krvácíš, nebo jen špiníš? A jak vypadá graf?

hermij
17. pro 2018

@janickazabicka Možná předvánoční stresy...? Práce, dárky, pečení, rodina atd. To vše se na tom cyklu mohlo podepsat. 12 je ale docela málo, pokud je to již opravdu MS krvácení. Kromě listovky užívejte i B6, hořčík a mějte dostatek vit. C a omega-3. Stačí doplňovat ze stravy, příp. na prodloužení luteálky doporučuju Sarapis Plus+ (užívá se denně, takže můžete začít kdykoli). Mám ho odzkoušený z praxe i na jiných ženách a pokud nemáte alergii na včelí produkty, tak skvěle funguje 🙂

plloza
17. pro 2018

Ahoj, je mozne mit ovulaci 8dc? Podle vseho se mi to stalo a jsem z toho zmatena :D . Je mozne otehotnet pri tak brzke ovulaci? Dekuji

hermij
17. pro 2018

@plloza Ahoj, možné to je, ale Ty nejsi ten případ 🙂 Čára by měla být až o dva dny později. Aplikace se velice často pletou. Nějaké okolnosti? Stres? Nemoc? Pokud je toto opravdu Tvůj případ, tak míváš asi hodně krátké cykly, nejdelší by mohl být 26 dní (v tomto případě), spíš kratší, luteálka 16 dní je vzácnější.
11.DC je druhý den vzestupu, tzn. ovu s největší pravděpodobností mezi 9.-10.DC ale je třeba ještě jedna teplota alespoň 36,95° či výše. Pokud bude nižší, tak opět je třeba ještě jedna BT vyšší, jinak se ovulace nepotvrdí. Pokud je to moc komplikované, tak prostě nahraj křivku za dva dny 🙂

plloza
17. pro 2018

Cyklus mám nepravidelný. Zkusím graf přidat za dva dny, bohužel jsem nestihla testovat ovu testy, tak tento měsíc vím pouze podle BT.

hermij
17. pro 2018

@plloza BT je nejspolehlivější metodou k určení ovulace. Neutrácejte zbytečně za ovu testy. Samozřejmě lékařská diagnostika je přesnější, tu zmiňuju ty svépomocné metody 🙂

plloza
17. pro 2018

Dekuji za rady, jsem zvedava, co se za dva dny ukaze. 🙂

janickazabicka
17. pro 2018

@hermij no nevím stalo se mi to poprvé takhle brzy. Spíše to mám delší. Ale vždy alespoň 14 dpo minimálně.
@hlasimse jinak ano je to v plné parádě. Dnes teda docela bolesti břicha a poprvé v životě mě z toho chytli záda no nemohla jsem v práci. Byla jsem ko.
Tenhle cyklus vše poprvé 😂

hermij
17. pro 2018

@janickazabicka Každý cyklus je jiný 🙂 Já jsem z tohoto měsíce úplně na větvi (nechápu ho), ale naštěstí jsem pohodář, vím že má nějaký průběh a nějaký důvod to mít bude a zase se to upraví. Mívám ovu kolem 16.DC a teď 21. den a nic :D Možná bude anovulační, i to se naprosto fyziologicky u ženy jednou za čas stane. Ta nejistota vyvolává otazníky, ale prostě se jde (měří) dál a ono se to nějak vyvine 🙂

janickazabicka
18. pro 2018

@hermij to je pravda no.
Ale musím říct že tento cyklus to že mě jde jako kdyby otevřeli kohoutek. A docela velké a časté kusy. Pardon za ten popis. Ale nikdy jsem to takto silné neměla. Dnes jsem 4 dc jindy už to ústava ale teď nic.
Nevadí jednou to skončí a jedeme znova 😁 alespoň vánoce budou bez červené a s nadějí 😁

hermij
19. pro 2018

@janickazabicka Jani a nebrala jste něco na podporu nárůstu děložní sliznice? Jetel luční, kontryhel, nějaké doplňky 😕 Kdyžtak zkuste ještě narychlo koupit vit. C (asi nejlépe Ascorutin, ale je to jedno), ten zmírňuje. Případně kvalitní 100% grepový džus :D Mňamka :D

janickazabicka
19. pro 2018

@hermij právě že nic. Dokonce jsem nebrala ani kyselinu listovou.

janickazabicka
20. pro 2018

@hermij jinak teda grepovy džus mám také ráda.

plloza
20. pro 2018

Ahojky, tak nahrávám graf po pár dnech. Vypadá to, že ovulace opravdu proběhla. 🙂

hermij
20. pro 2018

@plloza Super 🙂 Jen stále nesouhlasím s aplikací, ale to je šumák. Nyní již nemusíte měřit (až pak zase po MS, kdyby dorazila). Luteální fázi počítejte od toho 10. dne, ale Vy to nemáte "zasazené do cyklu". Cyklus začíná 1. dnem červeného krvácení. (Špinění je ještě ze starého cyklu.) A nějak se mi nezdá, že začínáte 1. dnem už cervikálním hlenem... :-/ To jste začala měřit až po menstruaci, ne? Tak si to kdyžtak přepočítejte a přičtěte dny menstruace. Dle tohoto grafu - 10. den začíná luteální fáze po ovulaci 💃; nejdříve dělejte TT 20. den, dříve to nemá smysl 👎; pokud dorazí MS dříve, než 22. den (včetně) 😢, tak sežeňte pupalku (olej nebo kapsle) nebo mateří kašičku (od včelaře přírodní nebo třeba Sarapis Plus+ ji obsahuje) a nebo zamakejte na stravě, abyste měla dostatek vit. C,B, E, hořčík a omega-3 🙏. Pokud MS nedorazí do 28. dne (stále vycházím z tohoto grafu), tak blahopřeji 🤰👏❤

plloza
20. pro 2018

@hermij Menstruace i hlen probíhaly, tak jak je zaznamenáno. 🙂 Děkuji za rady, pokud bude problém s LF, určitě je využiju. Co se týče testování, tak pokud se nedostaví MS, tak plánuju testovat až koncem roku či začátkem příštího. 🙂 Děkuji❤

smaug
23. pro 2018

@hermij můžu mít dotaz ohledně prvního dne cyklu? V příspěvku výše píšete, že špinění se počítá do starého cyklu. Tak to také dělám a jako první den MS počítám až první den, kdy je jasná krev. Poslední dva cykly se mi ale stalo, že jsem cca 4 dny před MS lehce zakrvacela (stejně tak další dny) , ale Ms se nerozjela a pak už bylo jen špinění. Krvácení pak začalo až za 4 dny. Co mám tedy brát za první den cyklu, pokud se to bude opakovat? Díky za odpověď.

hermij
23. pro 2018

@smaug Záludná otázka. Asi bych za MS viděla až opravdu "proud" krve či větší množství uvolněné sliznice v kusech. Hlavně pokud pak následovalo jen špinění a krvácení přišlo až za 4 dny. Ale určitě to mějte zaznačené a uvidíte, jaká bude délka cyklu když to budete počítat až od většího uvolnění krve, zda bude délka jako obvykle.

natlinka27
23. pro 2018

Ahoj holky teď sem měla. Anovulak a dnes sem 8dc ale lítá mě bt vůbec to nechápu ale myslím že se mě splasily hormony protože pořád mám chutě na sladké slané placam pořád něco asi prasknu brzo ale takové chutě sem měla vždy před MS ne po

hermij
23. pro 2018

@natlinka27 Víte, jaké jsou 4 fáze ženské cykličnosti? Nepřijde mi to divné 🙂 Tím, že vím, jak vypadaly Vaše předchozí záznamy, tak bych normálně řekla, že to vypadá na ovulaci :D Protože jste ještě neovulovala, tak jste si neprošla všemi fázemi a tím, jak je to celé pomatené, tak tělo nemusí přecházet do fází plynule. Řekla bych, že Vám teď kolísá vlivem toho všeho hladina cukru v krvi, a proto ty žranice. Slibovala jsem, že nic nenutím, ale aspoň se zeptám, jestli jste začala užívat něco z toho, co jsem tady doporučovala na přirozený start ovulace a harmonizaci cyklu (pupalka, mateří kašička, zvýšit přijem vitaminů C,B,E, hořčíku, selenu)? Pokud se hormonální rovnováze nejde trochu naproti, tak se tělo může startovat déle. Ale věřím, že tohle zabere, ještě jsem neviděla, aby nezabralo (samozřejmě jsou výjimky jako neprůchodnost vejcovodů, kde ovulaci nevyčarujeme).

natlinka27
23. pro 2018

@hermij jediné co sem brala tak inofolic jinak nic jiného ještě. Takže to mám brát tak že teď je nebo bude ovulace? 😲😁

luciek013
23. pro 2018

Prosím prosím. Brala jsem 3 cykly utrogestan. Ovulace nebyla. Posledni cyklus s utrogestanem (20-24dc) ms prisla bez poklesu a slabší a kratsi nez jindy. V dalším cyklu jsem pro podporu ovulace brala izoflavony. Teplota byla ale poměrně vysoká... No a po 16 dnech zacalo krvaceni znovu. Tak ma napadlo, zda neni mozne ze předchozí krvácení nebyla ms ale ovulace a ms dosla az ted.. Protože preci jen se ted teploty drzeli vysoko. Myslite ze je to možné? Děkuji a přeji krásné svatky🙂

romi10
23. pro 2018

Ahojte dievčatá 🙂 tento cuklus dalej sledujem BT a chcem sa spýtať či podla teplôt nastala ovulácia tak ako ukazuje graf 😊 19 deň cyklu ma strašne večer zabolelo podbruško až tak že som si nevedela sadnúť (prvý krat sa mi stalo,že až tak silno to zabolelo) cítila som už tak dva tri dni mierne pobolievanie aj hlien som spozorovala už od toho 15DC 😊

hermij
23. pro 2018

@natlinka27 No jako kdyby se ty teploty teď takhle držely, tak jo :D Moc Vám to přeju. Jen se prosím držte v klidu a pohodě, kdyby klesly. Teď jak člověk vypne v průběhu Vánoc, tak je to "abnormální okolnost", která může někomu trochu ovlivnit BT (lidi třeba víc spí, nestresují tolik, víc jí a míň se hýbou apod.).

hermij
23. pro 2018

@luciek013 Luci, jéééééééé, to je parádní záznam 🙂 No krása. Ukázkový ZDRAVÝ 42 denní cyklus S 15DENNÍ LUTEÁLNÍ FÁZÍ a ovulka proběhla někdy kolem toho 7.-8.12. Naprosto v pořádku. Lékař, co Vám předepsal Utrogestan k užívání mimo potvrzenou ovulaci je vůl (nebo kráva). Sice je to menší zlo, přírodní gestagen, ale byl indikován naprosto zcestně (aspoň co jsem vyrozuměla z příspěvku). GESTAGENY SE NASAZUJÍ PO POTVRZENÉ OVULACI NA PODPORU FUNKCE PROGESTERONU A UDRŽENÍ TĚHOTENSTVÍ. Pokud se nasadil jinak, bylo to špatně a doktor-gynekolog by to měl sakriš vědět. Sem se rozčílila :D V tomto konkrétním případě se měl začít užívat od 10. prosince do MS (případně těhotenství). Pokud jste ho užívala jindy, tak to on mohl tak dlouho blokovat ovulaci. Anebo máte takto cykly normálně (a cyklus je zdravý, nenechte se zmanipulovat mýtem o 28denním cyklu, který má v Evropě 30% žen, netřeba nic zkracovat ani vyvolávat kdyby doktor/ka namítal/a). Určitě se zadaří v dalších cyklech 🙂

@romi10 Ovulace je potvrzená, já bych ji posunula o den dál, ale to teď není zas tak důležité.

natlinka27
23. pro 2018

@hermij děkuji uvidíme co bude dál vůbec se nad tím nestresuji jen mě to překvapilo že teploty jsou takove 😁 já mám teď myšlenky okolo vanoc těším se na silvestra s přáteli takže sem úplně hlavu vypnula a nechala tomu volný průběh že se to nějak vyvrbi 😉

luciek013
23. pro 2018

@hermij opravdu myslíte že krvácení 8-11.12. Mohlo byt ovulacni? Zdravé cykly vůbec nemam.. Ovulace byla právě naposled v cervnu proto byl nasazen utrogestan zda zacne tělo pracovat nebo ne🙂

hermij
23. pro 2018

@luciek013 Máte záznamy zmíněných předchozích cyklů? Klidně mi je naposílejte do soukromé zprávy.
Tak to bylo nasazeno zcestně, bohužel :( Klidně se podívejte do příbalového letáku, pokud mi nevěříte, anebo zkuste nezávislý názor jiného gynekologa. Znám několik lékařů i gynekologů, od kterých tyto informace získávám (+ ze školení a odborné literatury). Pokud ještě nějaký máte, tak nyní neužívejte, zase až po potvrzené ovulaci.

natlinka27
24. pro 2018

@hermij tak já dnes takto ale je pravda že sem merila o hodinu dříve bt