Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

mika251
9. lis 2015

@dapaed neviem ako silnú máš MS, ale u mňa je to úplne v pohode - možno mám teda len posunutú hranicu toho, čo je ešte ok a čo je už eklhaft, ale mne osobne to fakt vobec nevadí. však uvidíš, keď to nepredýchaš, tak merať nebudeš 🙂

pincola
9. lis 2015

@werumka Takže čekání☹ Děkuju moc za informace, nikde jsem se to nedočetla i když jsem toho četla hodně o BT🙂

lendule2
10. lis 2015

@werumka Zatím to je 2. cyklus co neberu HA, ale minulý co jsem měřila, tak byl 39. A asi před rokem, kdy jsem na cca 3-4 měsíce vysadila byl cyklus neuvěřitelných 72 dní. ☹ Takže vůbec netuším co od toho mého těla čekat ☹ Ale snad se to brzo nějak vyřeší a urovná

werumka
10. lis 2015

@lendule2 Je možný, že ještě pár cyklů bude anovulačních. Ale spíš bych čekala, že ovulace teď bude chodit až po 20. dnu cyklu a postupně se to bude zkracovat.

crazynaa
11. lis 2015

Tak ja dnes rano prvni clostyl 🙂 uz aby mi MS skoncila. Vzdy jsem to nemela skoro vubec, po clostiku,hruuza :D

valeri10
11. lis 2015

@crazynaa Já začínám zítra. Jsem zvědavá jak to budu snášet. Utrogestan se mnou zamával

pincola
11. lis 2015

Bezva☹ Kleslo to☹ Držte palce na další měsíc.
@werumka Když už to nevyšlo, můžu ze svého cyklu vyvodit to, že téměř určitě ovuluju? (Že v tomto cyklu ovulace proběhla?) Zas budu měřit další cyklus. Už aby MS dorazila, ať můžu začít znova s čistým štítem🙂

crazynaa
11. lis 2015

@valeri10 já měla první cyklus mžitky před očima, ale pak to přešlo, dr se smál, že při tak malé dávce měla jsem jen 1-0-0 😀 😀

valeri10
11. lis 2015

Tak mám další kamarádku těhotnou. Holky co kdyby jsme do toho vlítly i my konečně? 😉

werumka
11. lis 2015

@pincola Ahoj, tak ovulace je podle toho grafu celkem jistá. Spíš je na hraně délka luteální fáze. Když už 11. den po ovulaci spadne progesteron a teplota, tak vlastně potřebuješ, aby v případě těhotenství už 10. den bylo hcg natolik vysoké, aby zachovalo funkci žlutého tělíska, které produkuje progesteron. Což by teoreticky mělo stačit, ale prakticky nemusí. Možná by nebylo od věci nasadit třeba utrogestan, abys měla jistotu, že je to ok.

pincola
11. lis 2015

@werumka Aha, no vidíš to, to mě nenapadlo☹ Jaké mám možnosti? Co doporučuješ? Může se ještě stát, že BT ještě vyroste? Že to třeba byl jen výpadek? Navrhuju měřit dál až do menstruace. A pak ještě jeden cyklus, aby se vidělo, jestli to bude taky tak. A kdyby ano, taka si musím změnit gynekologa. Ten můj to nebude řešit. Co je v Utrogestanu? Ten progesteron?

pincola
11. lis 2015

@werumka Můžu se ještě zeptat. Ten utrogestan, nezvyšuje nějak procento, že by se mimi nenarodilo zdravé? ˇKoukám do příbalového letáku a tam to je. Co si o tom myslíš ty? A co vícečetná těhu? Nemá na svědomí?

werumka
11. lis 2015

@pincola Utrogestan je vlastně syntetický progesteron. Někdy ho lékaři píšou na slepo a trefí se do doby, kdy žena ještě neovulovala, což je samozřejmě k ničemu, protože folikuly se pak vstřebají a k ovulaci nedojde. Pokud je krátká luteální fáze, je nějaký progesteron na místě - žluté tělísko vyživuje dítě, dokud se nevytvoří placenta. A pokud žluté tělísko funguje nedostatečně, může dojít k zamlklému potratu. Luteální fáze je každý cyklus stejně dlouhá.
Mohlo by se ještě stát, že tohle byl tzv. implantační pokles - pokud by bylo vajíčko oplodněné - pak k takovému jednodennímu poklesu dochází. Ale to by zítra teplota zase vzrostla.
Vícečetné těhotenství může mít na svědomí Clostil, který se dává na chybějící ovulaci - může pak dozrát víc vajíček. Ale progesteron tohle na svědomí nemá

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Těhotný kamarádky vždycky umějí "zvednout" náladu. Jak dlouho se snažíte?

valeri10
11. lis 2015

@werumka rok a pul asi.ale mela jsem pauzu kvuli konizaci. Od dob snažení furt nejaky problém. Ta konizace pak anovulaky.s tim clositem a dvojcaty je fakt? My chceme dvojcatka.mozna nas osud právě proto nechava čekat

pincola
11. lis 2015

@werumka Strašně moc děkuju!!! Ani nevíš jakou jsi mi dodala naději, že by to třeba mohlo mít nějaký další posun. Já řešila s DR.že špiním před mS a on říkal, že mi na to dá nějaký gestagen, ale jestli se budem snažit o mimi, mám ho vysadit. Já řekla, že už se snažíme a on řekl, že v tom přípaě to brát nemám. Jinak chtěl abych ten gestagen brala od 16 DC. Rozumíš tomu? Jaký má důvod tohle rozhodnutí? Z toho co říkáš ty naopak vyplývá, že bych to měla brát.

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Já taky chtěla dvojčátka. Do doby, než jsem měla děti 😀 😀 S Clostilem je opravdu pravděpodobnost dvojčat vyšší. Ale samozřejmě záleží, jak na ty dávky konkrétní organismus zareaguje. Pořád je lepší vyřešit problémy před těhotenstvím, než aby se objevily v jeho průběhu. A pořád si opakuj - na Vánoce nevolnosti ne 😀

werumka
11. lis 2015

@pincola Já těm jednotlivým gestagenovým lékům moc nerozumím - vím, že jsou silnější a slabší a asi se taky liší ve složení. Ale ten Utrogestan se právě bere i v těhotenství. On možná chtěl napsat třeba Proveru, tak se myslím v těhotenství nebere. Ale každopádně pokud lékař neví, kdy žena ovuluje, tak dávat gestageny naslepo je blbost.

valeri10
11. lis 2015

@werumka rozkaz🙂.ja ted poprvé ten neuspesny pokus resim jinak jsem pred tim byla docela v klidu. Takze zase trochu nova situace. Nejak mi nejde se hodit do klidu ted

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Myslím, že čím víc si člověk přikazuje, že na to nebude myslet, nebude to řešit a nebude se stresovat, tím víc to dělá a ve finále to spíš škodí a trápí se. Takže se v tom klidně porochni, chvíli si to řeš, ono to tu hlavu přestane za nějakou dobu taky bavit a bude to lepší 😀

valeri10
11. lis 2015

@werumka byla jsi nekdy na laparoskopii? Me porad boli vajecnik ze kterého v poslední době ovuluju
Neboli to nijak dramaticky ale skoro každý den o nem vim.tak jestli tam nemam treba srůsty. A taky mi je divny ze je ovulace jen z nej.nemaji se stridat?

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Nene, tyhle radosti nechávám jiným. Vím, že by se měly střídat, ale mě taky z 90% bolí vždycky jen jedna a ta samá strana víc. A opravdu jen jednou za čas ta druhá. Nevím, čím to je a jestli je to opravdu tím, že by ovuloval jeden vaječník častěji.
Jestli jsi měla delší dobu anovulační cykly, tak podle mě ty bolesti můžou být způsobené i tím, že najednou ty vaječníky zase pracují. Ale to spíš hádám. Jinak mě vždycky ta strana bolí od ovulace až do menstruace, takže většinu cyklu.

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Jinak pokud chceš dobrého gynekologa, zkus tady: http://www.znamylekar.cz/mario-smehil/gynekolog... - fakt výborný a hlavně se vyzná ve sledování cyklů.

valeri10
11. lis 2015

@werumka no právě me taky.tyden před ovu pri ovu si nemuzu ani sednout pak tyden po ovu a pak pred ms a pri ms takze vlastně taky pořád. To je des.ja jdu příští týden na utz k zastupujicimu lékaři tak třeba bude mit jiny nazor nez stávající mudr. Takže uvidim. Dam tomi cas do jara a kdyz tak pujdu na laparo.uz kvůli klidu

werumka
11. lis 2015

@valeri10 Já si při ovulaci taky nemůžu ani sednout, skoro chodim v předklonu 😀 Bolí mě to asi 4 dny před a pak ještě tak 10 dní po. Ale nejvíc ten den, kdy je ovulace. Kdybych tohohle doktora měla blíž, chodím k němu hned. Ale bohužel je trochu z ruky. Jako jednomu z mála to myslí v souvislostech a problémy řeší a nemaskuje nasazováním hormonů.

valeri10
11. lis 2015

@werumka no dam tomu ještě nějaký čas a když tak ho zkusím

pincola
12. lis 2015

@werumka Tak já nevím, asi tu BT měřím blbě. Možná je to tím, že měřím v puse, tak mi to takhle lítá. Nebo mám blbej teploměr. BTzas stoupla. na ten nidační pokles včera se mi to moc nezdá, byla jsem 11DPO. Zkoušela jsem těhu test a je negativní. Dnes jsem 12DPO. Podle mne zítra začnu špinit. MS by asi měla přijít v sobotou. Normálně mývám cyklus 30 dní, ale teď byla ovu dřív, tak asi i MS bude dřív.

valeri10
12. lis 2015

@pincola Když se měří v puse tak ty teploty lítají. Já taky měřila v puse a měla jsem to podobné.

padly_andel
12. lis 2015

Ahoj holky, tak můj graf vypadá takle, ale beru Utrogestan a ten prý ovlivňuje BT takže počkám na test.

crazynaa
12. lis 2015

@valeri10 tak co uz sis lupla clostilbegyt? 🙂