Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

werumka
1. pro 2015

@dasa.77 A Ty víš, kdy jsi měla přesně ovulaci podle ultrazvuku?

dasa.77
1. pro 2015

@werumka Tento cyklus nevím.Protože jsem na UTZ kvůli ovulaci nebyla. Je mi jasné,že i když běžně k ovulaci dojde,že může nastat i cyklus,který je anovulační.
Ovu testy nepoužívám. NECHCI SE DOPRACOVAT K TOMU,že se budu jen stresovat,pozorovat,testovat a být zklamaná,že to nevyšlo. Proto tomu chci nechat aspoň částečně volný průběh. BT jsem teď začala měřit jen z toho důvodu,že jsem měla i předešlý cyklus delší než obvykle. 😉
Ale jinak podle UTZ z dřívější doby vím,že k ovulaci u mě dochází až kolem 20DC ,nikdy dřív.

werumka
1. pro 2015

@dasa.77 Podle těch teplot před menstruací bych řekla, že tam ta ovulace byla - protože byly konstantně vyšší. Ale asi byla o dost později.

dasa.77
1. pro 2015

@werumka myslíš o dost později než ukazuje graf?

werumka
1. pro 2015

@dasa.77 To rozhodně ano - luteální fáze nemůže být delší než 16 dní. To je možné pouze v těhotenství, jinak ne.

dasa.77
1. pro 2015

@werumka zda může či nemůže být delší než 16 dní,to já vážně netuším. Taky se říká,že nelze otěhotnět 2 dny před MS a není to pravda. Nebo že ovulace by měla být kolem 15 DC. Ano,pokud je ovšem 28 dní. Tím,že jsem neměřila každý den,tak ovulaci jistou podle teplot nemám. Takhle mi to vyhodnotil graf podle toho,co jsem tam doplňovala.Ale já sama podle pocitů bych se přikláněla k ovulaci někdy kolem 13-15.11. Tehdy jsem i lehce špinila a brala to tak,že přichází MS. Termín by seděl,ale dál se nic nedělo.

werumka
1. pro 2015

@dasa.77 Toho 15. by sedělo i z hlediska délky cyklu.
Nelze otěhotnět, když není ovulace. A stejně tak se dá délka cyklu určit až po tom, kdy ovulace proběhne. Takže téma, jakože jsem otěhotněla 2 dny před menstruací - no asi jsem měla posunutou ovulaci a menstruace by přišla stejně až o 14 dní dýl. Prostě tak to je. Kdybys otěhotněla, pak přišla za dva dny menstruace, tak by se vajíčko nemohlo uchytit, protože by nebyla dost vysoká sliznice, navíc připravená pomocí progesteronu. To jsou prostě fakta.
Ta luteální fáze delší není, ani kdyby ses na hlavu postavila - není to z biologického hlediska možné 😉

dasa.77
1. pro 2015

@werumka Nikdy jsem se o délku luteální fáze nezajímala,takže v tomhle opravdu mám mezery.Brala jsem to tak,že může být jakkoliv dlouhá a prostě až dorazí MS,tak je po ní 😀
To,že nelze otěhotnět,když není ovulace,to je mi naprosto jasné.Vím že děti nenosí čáp 🙂)))))

werumka
1. pro 2015

@dasa.77 Nene, naopak - luteální fáze je v každém cyklu na den stejná. Proto si třeba nemůžeš říct, když dostaneš menstruaci, kdy přijde další. To můžeš přesně na den určit až ve chvíli, kdy proběhne ovulace.
Já už jsem tu na fóru párkrát zažila dotaz, jestli je možné otěhotnět mimo plodné dny 😀 Pokud jsi měla ovulaci toho 15., tak máš zřejmě luteální fázi +-14 dní - což je takový zlatý ideál. Alarmující je, když je kratší než 10 dní, protože pak se nedá dost dobře otěhotnět.

crazynaa
1. pro 2015

@werumka no jo, verim Ti 😊 uvidim rano 😀

pekkaa
2. pro 2015

@dasa.77
@werumka souhlasim maximalne s werumkou se vsim co tady pise! 😉

lutealni faze je vzdy +- stejna. jedine co se meni je folikualni faze.
ja mivam (tedy mivala jsem 🙂) taky dlouhe cykly a ovulaci az kolem 24DC. BT mi hodne pomohlo zjistit kdy to mam a tak i otehotnet. ja jsme se tim dost natrapila, protoze vzdy kdyz jsem sla k Dr kolem 20 DC tak mi rekla, ze ovu jeste nebyla.. jsem se bala, ze vubec neovuluju....
Byla jsem po vysazeni HAK a delalo mi to v tele dost bordel.
... Dulezite je merit kazdy den, v pochve, priblizne ve stejnou dobu a mit stabilni spanek. Nic nez BT ti to pak doma spolehliveji nerekne. zkousela jsem taky ovu testy, ale u me to byly jenom vyhozene penize. testovala jsem od 10 DC do 30 DC (kvuli dlouhym cyklum), skoro pozitivni se ukazal nekolikrat, ale jasne pozitivni nikdy. Az BT mi to ukazala presne

dapaed
2. pro 2015

@werumka Dobré ráno 🙂 Když jsem měla asi ovulaci 22.11., myslíš že by se teď na testu už něco ukázalo? Mám teplotu 8dní za sebou stejně vysokou. Nebo ještě nemám plašit? 😝

pekkaa
2. pro 2015

@dapaed pokud byla ovulace 22.11. tak se test uz muze neco ukazat... ale nemusi. takze spis zalezi od tve psychicke pohody🙂. pokud mas byt hodne sklamana kdyz najdes negativni test, tak to nedelej a jeste pockej. Pokud ti to nejak neva, tak to klidne zkus. Me treba ukazal test slabou carku uz 10 DPO. Nekomu ale ukazuje az pozdeji.

valeri10
2. pro 2015

@dapaed někomu ukázal test ducha už 8dpo a někomu třeba až dva týdny po vynechané ms. Takže jestli na to máš nervy tak klidně test zkus 🙂

dapaed
2. pro 2015

@pekkaa Děkuju. 🙂 Cítím se dobře, ale u mě je spíš problém ten, že jsem zvědavá...co kdyby náhodou. 🙂 Já počkám...a když to nevydržím, tak se o víkendu testnu. 😎

pekkaa
2. pro 2015

@dapaed 🙂
a jinak doporucuji Lady Max z Dr. Max..
kazdopadne urcite nekupuj Mamatest nebo Gravitest

dapaed
2. pro 2015

@pekkaa Je, super, moc děkuju za radu. Půjdu do dr. Maxe. 🙂 Doma mám totiž určitě Mamatest a nejsou dobré jo? V lékárně mi totiž vždy dají Mamatest - jak těhu, tak i ovu.

pekkaa
2. pro 2015

@dapaed v posledni dobe sel Mamatest fakt hodne kvalitou dolu. Hodne holek tady na to nadava a uz i pisou stiznosti vyrobci. Dela falesne pozitivni i falesne negativni vysledky..
ten z Dr Max je nejlepsi. A neni to jenom dle me zkusenosti, ale i dle toho co tady vetsina pise.
Ukazal mi to nejdrive a muzes tomu verit

dapaed
2. pro 2015

@pekkaa Je pravda, že podle ovu testu mám ovulaci snad i teď. 😀 Pořád se mi tam ukazuje duch. 🙂 Tak jsem si už sama říkala, že jsou nějaké vadné a koupím si jinou značku. Vyčkám do víkendu a koupím si Lady. Moc děkuju. 🙂

pekkaa
2. pro 2015

@dapaed nz, dej vedet jak si dopadla 🙂

pavlinpaj
2. pro 2015

@dapaed duchy na ovu testu mit muzes, hormon mas v sobe porad. Je dulezite, aby byly // obe stejne silne. Pak Je pozitivni 🙂

werumka
2. pro 2015

@dapaed Já měla taky pozitivní test 10. den po ovulaci, takže to klidně zkus. Na ovulačním testu mám nějakou čárku vždycky, ten hormon je v organismu pořád. Pokud by Ti teď najednou ovulační test zpozitivněl - jakože by se ukázala neobyčejně tlustá čárka, tak to značí těhotenství.

crazynaa
2. pro 2015

Tak dr rikal, ze takovy spermiogram nevidel 2 roky 🙂 a mam posl.cyklus Clostil. Pak v lednu pry vymyslime jinou strategii.

valeri10
2. pro 2015

@crazynaa muzu se zeptat co byl za problém a cim jste ho zlepsili? Muj mel 30 procent zivych spermii a ted cca dva měsíce uziva selzink macu a ted snad i kotvicnik nebo co

crazynaa
2. pro 2015

@valeri10 je on mel uplne na nic ten spermio tusim bez pohybu a malo. Tak ma 3 mesice to ecko a pry ukazkove

valeri10
2. pro 2015

@crazynaa ty joooo.tak to je super zprava nejen pro vasd

crazynaa
2. pro 2015

@valeri10 no dr, ze pozdravuje toho pana, co ma tak skvely spermio 🙂 rikal, ze je to super

valeri10
2. pro 2015

@crazynaa parada mám radost s tebou

crazynaa
2. pro 2015

@valeri10 ale stejne nic. Dnes 5dpo

crazynaa
2. pro 2015

Tak jsem byla ve městě a koupila 2 testy, Benu v té umělé krabičce, ty nemám ráda, ale šla jsem jen kolem ní. Takže o víkendu zkusím 🙂