Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

michaela_n
5. lis 2015

@werumka mela jsem pozitivni ovu test uz 13dc, tak to nejak nesedi :/

werumka
5. lis 2015

@michaela_n A další den sis ho už nedělala? Ovulace může proběhnout až 48 hodin po pozitivním testu, takže by to sedělo. Je nutné, aby před tím vzestupem bylo 6 nižších teplot a to splňuje až ten 17. den.

andik.cz
5. lis 2015

@werumka Já si myslím, že i 0,2 °C stačí jako poovulační vzestup, podle Billingsovy metody je to v pohodě.

werumka
5. lis 2015

@andik.cz To jo, stačí i 0,1 stupně. Ale linie nižších teplot je na 36,5. Billingsovka je taková méně přesná metoda.

valeri10
5. lis 2015

Holky začínají me ty grafy bavit tak příští cyklus zacnu zase měřit at je trochu sranda 😀

andik.cz
5. lis 2015

@werumka Ono stačí i 0,05 , ale DH bych brala jako 36,3 a 4 následující teploty jsou vzestupné a neklesají a minimálně jedna je o 0, 2. A podle pozitivního testu mi to příjde ok. Ještě by to chtělo víc symptomů no.
@valeri10 Je to sranda ;) Člověk to tak musí brát, nesmí ho to stresovat no...pak to smysl nemá.

werumka
5. lis 2015

@andik.cz Já právě moc nechápu, jak to přišlo na tu linii nižších teplot 36,3? Vždyť posledních 6 teplot před pozitivním testem a i před vzestupem jsou na 36,5? Posledních 6 teplot před vzestupem je 36,5, ať se koukám, jak se koukám 😕

werumka
5. lis 2015

@andik.cz Ještě jsem koukla do příručky a opravdu tu je napsáno: "Jako první den vzestupu označujeme první měření, které jakkoli vyšší, než NEJVYŠŠÍ ze šesti předchozích měření." A to je právě těch 36,5....

andik.cz
5. lis 2015

@werumka No to je taky fakt, ono taky záleží jak moc jsou ty první teploty platné, já někdy u mě taky teploty vypouštím...

andik.cz
5. lis 2015

@werumka Třeba já teď v posledním ukončeném cyklu taky neměla 6 nižší teplot před OVU byla stopro ten den, co jsem měla vyznačeno, dneska už jsem 1DC

werumka
5. lis 2015

@andik.cz Tam je právě potřeba sledovat i další symptomy, které třeba tu teplotu můžou ovlivnit (tu teplotu pak do toho grafu nepočítám). Ale tady si myslím, že ta linie 36,5 se opakuje víckrát - že to není jednodenní úlet za celý cyklus a hlavně těch 36,5 je i těsně před ovulací. Já osobně bych v tomhle grafu počítala ovulaci 16. den cyklu. Ale neznám další okolnosti (bolesti, hlen apod.). Těch symptomů musí být vždycky víc.

uhz
5. lis 2015

Já jsem měla 2x po sobě nádherně ukázkové dvoufázové ovulační grafy, všechny příznaky, a přesto jsem ovulaci zcela jistě neměla (folikulometrie). Tak aby se v tom čert vyznal... Dle dr.je měření pouze orientační a nespolehlivé. Můžeme měřit jak o závod, a stejně to nemusí nic znamenat.. a naopak něco, co ukázkové není, nakonec klidně být ovulační může...

dapaed
6. lis 2015

Tak výsledek z krve - negativní! ☹ Tak budeme zkoušet dál... A teplota je stále stejně vysoká.

valeri10
6. lis 2015

tak zrovna včera jsem se rozhodla, že budu příští cyklus měřit a když to teď čtu tak teda fakt nevím 😠

dapaed
6. lis 2015

@valeri10 Je to věda fakt! 😝

valeri10
6. lis 2015

@dapaed Tak jedině zkombinovat víc metod no. Měření + testy. Já třeba mám velké bolesti, ale je to buď při ovu nebo těsně po ní. Z toho nepoznám zda se blíží. Na čípek si sahat nemůžu. Jsem po konizaci a jen ta představa sahnutí mě děsí. Mám z toho nějaký blok. Mám operované obě kolena a to mi taky vadí, když mi někdo na ně sahá. Tak mě napadá co budu s tím saháním dělat po porodu 😀 😀

dapaed
6. lis 2015

@valeri10 Jo jo...měření a testování! Ať je to jistota 🙂 Když Ti na kolínka budou sahat Tvé děti, tak Ti to už ani nepřijde. 🙂

werumka
6. lis 2015

@valeri10 Samotná teplota je nepřesná - pokud chceš mít potvrzenou ovulaci, musíš sledovat aspoň dva symptomy - třeba teplotu a hlen. Ideálně k tomu přidat i testy. Za mě na to bylo vždycky spolehnutí. Ale musíš se řídit danými pravidly (třeba to pravidlo šesti nižších tepot před vzestupem).

valeri10
6. lis 2015

@werumka No to jo.Chce to si to opravdu nastudovat, ale naštěstí tady máme tebe 🙂

werumka
6. lis 2015

@valeri10 Já myslim, že existujou i lepší studijní materiály, než jsem já 😀
Mně třeba trvalo rok, než jsem se v tom začala cítit jistá. Ale to bylo i tím, že jsem to chtěla používat jako antikoncepci. Každopádně si myslím, že každá žena v produktivním věku by měla zná svůj cyklus nebo aspoň by měla vědět, jak ten cyklus funguje. Tohle je třeba docela dobrý způsob, jak odhalit případnou hormonální nerovnováhu. Nestane se Ti pak, že ti lékař nasadí blbě hormony, protože víš, kdy je máš začít brát. Taky se nemusíš stresovat, když otěhotníš a termín porodu nesedí s datem menstruace, protože ovulace byla posunutá. A je to třeba drobnost - ale datum příští menstruace můžeš vždycky určit až po tom, co proběhne ovulace. A když to víš, nemusíš se stresovat nějakým zpožděním, protože víš přesně den, kdy menstruace přijde.

valeri10
7. lis 2015

Ahoj holky tak jsem si delala test a nic a poprvé jsem to obrecela a neslo to zastavit

dasa.77
7. lis 2015

@valeri10 možná to vyzní blbě,ale jsou daleko horší věci,než že se nezadařilo
já si kolikrát říkám,co to je oproti tomu,než když některá přijde o miminko,nebo se narodí mrtvé 😖

dapaed
7. lis 2015

@valeri10 Tomu rozumím!!!! Ale nevzdáváme se a jedeme dál! Já se už otřepala...v práci toho mám hodně, tak jsem na to nemusela myslet. Dej tomu den, dva a bude zase dobře!

crazynaa
7. lis 2015

@valeri10 ja si dnes taky jeste delala. 🙂 no v utery to dostanu, nasadim Clostyl a dame dalsi kolo 😊 v po jdu na pohovor, tak me treba zamestnaji 😉 tak to trochu opomenu

valeri10
7. lis 2015

Ja vim ze jsou daleko horší věci vzdyt neni snad den kdy by sem někdo nedal nejaky smutny příběh. Ja doted byla v pohode tak jednou to muselo ven.asi to bylo i tim utrogestanem.mam z něj těhotenske příznaky. Ale už jsem v pohodě takze priste znovu a lépe 🙂

dapaed
7. lis 2015

@crazynaa @valeri10 Já si včera koupila Inofolic. Četla jsem na to samé super recenze, tak tom zkusím. Holky...to dááááme!!! 🙂

crazynaa
7. lis 2015

@dapaed ja mela 6 mesicu Nosifol 🙂 to je jakoby to same 🙂

valeri10
7. lis 2015

@dapaed ja ho brala tento cyklus. Na příští mam clostil. Bohužel příští cyklus budu bez ultrazvuku mudr.ma dovo. Pořád me boli jeden vajecnik jako při ovulaci nikdy mi utz problém nezjistili ale ja mam pocit že něco není v pořádku tak tomu dám čas do vanoc a asi si vyžádám laparoskopii

ladalav
8. lis 2015

@dapaed já ho teď taky brala první měsíc....a mám ještě na další...+ Famibion, páč mám mutaci 😉

andik.cz
8. lis 2015

@ladalav Jakou máš mutaci?