Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

nina8888
18. kvě 2016

@chelsi nooo ja som mala tak isto sice moje cykly niesu tak dlhe ako tvoje su cca 50 dni ale taktiez vzdy stupla teplota o par desatin a drzala sa tam 10-11 dni a hned prisla ms a ovu test vzdy negat tak som sa rozčulovala az mi dr povedal ze pokial trva cyklus viacej ako 35dni ze proste nieje realne ze by sme normalne ovulovali a ostali tehotne tak som to potom začala riesit lebo pri takom cykle je 1% sanca ze by sa mohlo podarit otehotniet a ked to je prekročené ten 35dc tak je to v haji ... tak ti drzim palce prave som bola dnes na vysetrení a druhom odbere krvy v car a dozvedela som sa ze mam |PCO ci ako sa to pise a mam obrovsku cystu na vaječníku dala som si udelat aj vyšetreni vaječniku s krve tak 8.6. mam mat vysledy som zvedava tak ti drzzim palceky 🙂

alischkar
18. kvě 2016

@katty77 Já myslím že ano 🙂

katty77
18. kvě 2016

@alischkar to by bylo super, nemohu totiž srovnávat z předchozími grafy (tento je celkem třetí, co si dělám), ale protože jsem začala před více jak měsíce dlabat metformin a další doplňky, cvičit jógu, jíst zdravě, totálně abstinovat, apod. Výsledkem je, že mám teploty neuvěřitelně rovnoměrné (předtím mi to poskakovalo). A to všechno je měřeno ifertrackerem, který měří teplotu celou noc a pak to vyhodnotí, (mělo by to být nejpřesnější měření, jaké lze..), teploty jsou na dvě desetinná místa, takže i to je dost zvláštní, že ty teploty se drží stejné - tedy v té folikul. fázi... No a těmi změnami se mi ztratil PCO, tedy měla jsem jen slabší syndrom, s vlastní ovulací, ale jasně viditelnými "korálky" na UTZ, teď po nich nebylo ani památky.. Tak si dělám velké naděje, no... 😀

alischkar
18. kvě 2016

@katty77 O žádném takovém měření jsem zatím neslyšela, zní to zajímavě 🙂 Vypadá to, že se na tobě změna životního stylu pozitivně podepsala, což je fajn. Možná bude organismus v takovém šoku, že miminko zahnízdí ani nebudeš vědět jak 😀 Jinak je ale možné otěhotnět i přesto, že k poklesu BT po ovulaci nedojde - takže tak jako tak se hoď do klidu a počkej 😉

katty77
18. kvě 2016

@alischkar no já jsem se o tom dozvěděla náhodně na netu, je to taková malá placička, co si přilepíš před spaním do podpaží a ono to nějakými impulzy (tisíci impulzů) měří celou noc, pak to ráno odlepím, přiložím k telefonu, ono se to pomocí bluetooth spojí a vyhodnotí mi to teplotu. Je to prý mnohem přesnější, než jednorázové měření teploměrem ráno a právě to měří na dvě desetinná místa... jinak vím, že ten hnízdící pokles být vůbec nemusí, tak uvidíme,... o víkendu budu testovat... 🙂

chelsi
18. kvě 2016

@nina8888 Díky za info, je možné, že ovulaci nemám. Ale viděla jsem i těhotenské křivky při cyklech delších jak 35 dní, takže bych nebyla zas tak moc striktní ve stanovisku, že po 35 DC už ovulace nemůže proběhnout 🙂
Jak říkám, dávám tělu rok, aby se z toho vysazení vzpamatovalo samo. Třeba to nebude stačit a cyklus nenaskočí/nezkrátí se na krásných 30 dní. Ale myslím, že rok počkat stačí, pak už se holt vrhnu do rukou odborníků. Na potomka naštěstí nechvátáme, tak to zas tak moc nehrotím. Měřím, abych věděla, co se se mnou děje. Aspoň vím, kdy dostanu MS, jinak bych fakt neměla se svými cykly šanci to odhadnout 😀

chelsi
18. kvě 2016

@nina8888 btw. mám ráda tuto stránku 🙂 http://merenibt.xf.cz/myty.html

werumka
18. kvě 2016

@nina8888 Občas si říkám, co ještě někteří lékaři vymyslí za blud, aby ženu mohli nacpat hormonama.
Samozřejmě, že může dojít k ovulaci po 35. dnu a samozřejmě můžeš i otěhotnět. Tvůj problém není v tomhle, ale s největší pravděpodobností v délce luteální fáze (ta, co následuje po ovulaci), protože 10-11 je dolní hranice, kdy je možné předpokládat, že se oplodněné vajíčko uchytí. Ale stačit to nemusí. Značí to pak nedostatečnou funkci žlutého tělíska a tudíž sníženou hladinu progesteronu, který je k výživě plodu důležitý. To PCO Ti diagnostikovali pomocí ultrazvuku a krve nebo jen ultrazvuku? Máš už po ruce nějaké výsledky z hormonálního profilu?

werumka
18. kvě 2016

@chelsi Já myslím, že Ti ovulace hezky naskočila. Cysta by tohle podle mě neudělala, protože teplota se zvedne jen když proběhne ovulace a žluté tělísko začne produkovat progesteron. Takže toho bych se nebála. Držím palec 🙂

chelsi
18. kvě 2016

@werumka Děkuji za relevantní informace, které občas neposkytnou i samotní lékaři 🙂

nina8888
18. kvě 2016

@werumka ahoj ja ti nevím asi o tom bude neco vede dr ktery delal prve umele oplodneni v čr a je fakt hodne dobre samozrejme moze k tej ovulke kludne dojit ale pokazd ked som bola u dr a bola som tam aj ked som mala mat "ovulku dva dni pred zvyšenim bazalnej teploty a proste na vajecnikoch nebolo vobec ale vobec nic co by naznačovalo dozrievvajuce vajičko alebo ze by uz ovulka prebehla... takze u mna to asi bude pravda i se synem som ostala tehu az 35 DC ... takze zazraky sa deju .. mam uz aj z krve aj horm profil aj dalsie vysetrenie vaječnikov to AMH nebo tak neco som si priplatila a ked ssa podival na prve vysledky z 3dc a ted na vaječniky hned mi oznamila ze to neni v poriadku a po chvilke merania a tak mi oznamila ze mam pco ... tak 8.6. budu aj druhe vysledky a uvidime co mi povie ale to mi rekl ten dr ze musime skratit cyklus aspon na 35dni tak mi nasadil utrogestan ten nemali tak som brala gynprodyl ale aj tak mi to prislo nie 28dc ale az 34dc takze nevim tedka s tym skusim este druhy cyklus a zalezi od toho co nam reknou s tech druhych vysledkov ked to bude spatne tak kasleme na to .. a keby tam bolo treba len to na snizenie bun imunity a muz by bol v pohode tak bych to asi skusila ale zadne umele oplotnenie alebo aleo inseminace na nic take nepujdem ted se dozvime jak na tom sme a uvidime co reknou ...

werumka
18. kvě 2016

@nina8888 U PCO je standardně vyšší hladina testosteronu a také LH (to je hormon, který zachycuje ovulační test) - proto mají ženy s PCO často téměř pozitivní nebo pozitivní ovulační test celý cyklus.
Takže jsi byla na ultrazvuku, nic na něm nebylo a za dva dny Ti vzrostla teplota a držela se vysoko 10-11 dní? Rozumím tomu dobře? Nebrala jsi Clostibegyt někdy v nedávné době?
Já vůbec nechci znevažovat vědomosti a zkušenosti Tvého lákaře, ale v tomhle opravdu pravdu nemá...
A máš nějaké výsledky v ruce? Že by se z těch výsledků dalo něco vyčíst? Třeba hodnota AMH?

blablabla26
18. kvě 2016

Ahoj,jsem tu zase...Na vaše rady a povzbuzení jsem si dnes došla koupit desítkový test,je udělaný z odpolední moči a vykoukl na mě v limitu růžový duch 😕 moc to vyfotit nešlo...ale myslím,že na fotce znát trošku je,co myslíte,není to falešnák?Dnes mám termín ms.

juliemichal
18. kvě 2016

@blablabla26 vidím krásného dušíka,jen tak dál 🙂 🙂

tak holky byla jsem ještě dnes na gynekologii aby mi napsal nemocenskou,protože mám trochu malé bolesti podbříška tak mi ještě udělal UTZ a už tam jde miminko vidět 🙂 dnes 3+4tt 🙂 akorát nevím zda to není brzo aby šel vidět gestační váček 😀 za týden další kontrola 🙂 a nemocenskou mám napsánou 🙂
ta malá černá tečka je miminko 🙂

blablabla26
18. kvě 2016

@juliemichal sluníčko to je krásné!!!At se miláčkovi u tebe hezky daří,šetři se a odpočívej...i když s raubířema to bude asi horší 🙂 Mám z tebe velikou radost!

Ve skutečnosti je dušík více vidět,ted jak to zasychá,je trošku tmavší...no kéž by to byla pravda...zatím se neraduji

nina8888
18. kvě 2016

Ano správně chápeš bola som a nie raz u Dr a ani stopa po ovulaci, a amh ešte nemám dneska mi na to brali krev našla mi na utz velkou cystu na vaječníku a bez cinosti čiže pár malých 5mm foliklikov a keď všechno zmerila tak mi řekla že mám pco a mám prvé výsledky z krve a všechno mám spíš nizzsi jak vyšší... Teď som bola podruhé v CAR a tohle mi řekli takue čekám.na další výsledky a 8.6. Nám.je dr zhodnotí a vysvětlí a já neříkám či mám nebo nemám pravdu já nejdem doktor riakm co mi dneska oznámiliv ordinaci ultrazvuku po kontrole...

nina8888
18. kvě 2016
juliemichal
18. kvě 2016

@blablabla26 zlatíčko moc moc děkuji 🙂 je to neuvěřitelné,že už ve 3+3 nebo 3+4 jde něco na UTZ vidět 😀 za týden další KO 😀 😀 no a máš pravdu s těmi mými dvoumi raubíři nemůžu být nikdy v klidu 😀

i na fotečce jde dušík krásně vidět,já ti to tak moc přeji sluníčko moje,teď ať je hlavně všechno v pořádku 🙂

werumka
18. kvě 2016

@juliemichal A to Ti fakt Dr. řekl, že ta tečka je miminko? Mi to připadá spíš jako vršek dělohy 🙂

juliemichal
18. kvě 2016

@werumka ano to mi fakt řekl,že ta malá černá tečka je mimi a proto mi dal fotku 😀 😀 vůbec netuším jak vypadá vršek dělohy... a do pc napsal gravidita

blablabla26
18. kvě 2016

@juliemichal za týden se budu těšit už na lepší fotečku 🙂 No to sice neznám,ale dovedu si to představit 😀

děkuji moc,jsi zlatá,jen doufám,že to není falešný duch 🙂 úplně se klepu...

werumka
18. kvě 2016

@nina8888 Však já vím, že jen říkáš, co zase bylo řečeno Tobě 🙂 Jen se Ti snažím vysvětlit, že PCO - skuteční PCO - se diagnostikuje pomocí ultrazvuku a krevních testů. Ne jen pomocí ultrazvuku. A pokud nemáš abnormální hodnoty testosteronu a LH, tak se spíš jedná o něco jiného. Nízká hladina estrogenů by napovídala, proč dochází k ovulaci tak pozdě. Nízká hladina progesteronu zase napovídá, proč je luteální fáze kratší....

juliemichal
18. kvě 2016

@blablabla26 taky doufám,že za týden to bude vypadat úplně jinak 🙂 🙂 a bude to hezčí fotečka 🙂
neboj u tebe to taky není planý poplach a je to miminko 🙂 🙂 dnes měla dojít ms ne?a nedošla 🙂 🙂

blablabla26
18. kvě 2016

@juliemichal za týden by to mohla být větší tečička 🙂 no držím palce 🙂

ano,dnes měla dojít,ale teplota je nahoře a duch na odpoledním testu...nějak se mi tomu nechce ani věřit

pavlinka65
18. kvě 2016

@blablabla26 Potichu gratuluji a zítra se pochlub testem z ranní moči 🙂

blablabla26
18. kvě 2016

@pavlinka65 moc děkuji,určitě sem hodím foto,pokud na mě něco vykoukne,jako že doufám,že vykoukne 🙂

werumka
18. kvě 2016

@juliemichal A dneska jsi testovala? Je to fakt zajímavý, protože na ultrazvuku je běžně něco vidět až při hodnotách nad 1000...

juliemichal
18. kvě 2016

@blablabla26 takže určitě bude všechno v pořádku moc moc ti to přeji 🙂 🙂 jj za týden bude daleko větší tečka 😀 😀

juliemichal
18. kvě 2016

@werumka bohužel se nechápu to mé HCG 26,50 nikde jsem nečetla,že by holky psaly takto to HCG 😀 😀 že by tam dávali čárku.nene už jsem netestovala v pondělí jsem měla na digi + 1-2tt takže netestuji 🙂

blablabla26
18. kvě 2016

Zkusila jsem to vyfotit ještě jednou,jak to zaschlo...není to jen ryska?