Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

dasa.77
25. srp 2016

@terka228 to mě mrzí....situace doma

dasa.77
25. srp 2016

@penny91 nemusí,někdo se na 37 nevyšplhá za celý cyklus...ale teploty jsou zvýšené

penny91
25. srp 2016

@dasa.77 jako telesna musi byt vzdy jo? nebo to myslite tak ze nemusi byt 37+ zrovna ale proste jsou zvysene jako 36.8 apod

pet_8
25. srp 2016

@svobodka86 Tak v první fázi cyklu mám tuhle teplotu také 😉 Až po ovulaci mám teplotu 37 a nahoru 😉 Jinak pro info, našla jsem to na netu:

"Špatná funkce štítné žlázy
Funkce štítné žlázy má vliv na bazální teplotu. Nadměrná funkce (hypertyreóza) způsobuje zvýšenou bazální teplotu. V takovém případě se teploty měřené v ústech pohybují u folikulární fáze v rozmezí 36,2 - 36,5 ?C (a více) a u luteální fáze 36,6 - 37,0 ?C (a více). U měření v pochvě se pak jedná o teploty 36,7 - 37,0 ?C (a více) pro folikulární fázi a 37,2 - 37,6 ?C (a více) pro luteální fázi.
Průvodní jevy hypertyreózy: slabá menstruace, dlouhé cykly, snížená plodnost.

Naopak nedostatečná funkce štítné žlázy (hypotyreóza) způsobuje sníženou bazální teplotu. Měření v ústech: 35,5 - 35,9 ?C (a méně) pro folikulární fázi a 35,9 - 36,3 ?C (a méně) pro luteální fázi. Měření v pochvě: 35,9 - 36,3 ?C (a méně) pro folikulární fázi a 36,4 - 36,7 ?C (a méně) pro luteální fázi.
Průvodní jevy hypotyreózy: dlouhé cykly, častější anovulační cykly, dlouhé období bílkového hlenu, silná menstruace, snížená plodnost. "

pet_8
25. srp 2016

@penny91 Nemusí být 37. Každé tělo to má jinak. Pokud je běžná předovulační teplota do 36,3, pak poovulační bude třeba 36,5-36,7 a není na tom nic divného 🙂 A na 37 se žena s takovou teplotou nikdy nedostane (pokud není nemocná) a otěhotnět může.

svobodka86
25. srp 2016

@pet_8 takže vlastně špatně je obojí (kdybych měla vysokou a kdybych měla nízkou BT) jestli to dobře chápu. 🙂 ..ale asi ta teplota 36,4 po MS není zas tam nic neobvyklého....

penny91
25. srp 2016

@pet_8 takze vlastne to ani clovek nepozna moc nebo aspon ja kdyz bych tedka merila kazdy den do ms kdyz sem ovulaci mela tedka v utery zda se to chytlo nebo ne ....

svobodka86
25. srp 2016

@pet_8 tak mně se to asi týká jen částečně jak vyplývá z = Měření v pochvě: 35,9 - 36,3 ?C (a méně) pro folikulární fázi a 36,4 - 36,7 ?C (a méně) pro luteální fázi. Já mám folikulární fázi teplotu 36,4 a luteální mívám cca 36,5 a víc.

pet_8
25. srp 2016

@svobodka86 To nevím, nejsem lékař 🙂 Ale problémy se štítnou žlázou se řeší, takže tohle je asi jen informace, že i podle tohoto se dá zjistit, že by mohl být problém tady 🙂 Mě se tyhle teploty netýkají a ani ty "průvodní jevy" na mě nesedí.

svobodka86
25. srp 2016

@pet_8 tak aspoň můžeš být v klidu...uvidím až půjdu na tu krev, co z toho vyleze 🙂 ale díky ;)

pet_8
25. srp 2016

@penny91 Když budeš měřit od ovulace každý den, tak se říká, že pokud budeš mít zvýšené teploty nad 18 dní, tak jsi těhotná. Ale jsou i holky, kterým teplota klesla a přesto čekají 🙂 Prostě tělo si s námi hraje.

pet_8
25. srp 2016

@svobodka86 No, v tomhle v klidu jsem, ale zase jsou jiné věci... 😀 Z krve se to pozná 😉

dasa.77
25. srp 2016

@penny91 pokud se teplota po ovulaci drží déle jak 16 dní,většinou to značí těhotenství 😉 ..... nebo pokud znáš délku LF a teplota bude stále na horní hranici,můžeš doufat 😀

dasa.77
25. srp 2016

@penny91 a když jsem psala o zvýšené teplotě,tak jsem nemyslela tělesnou 😉 ale jak už tu někdo psal,BT je znatelně vyšší než před ovulací
nějaký teplotní výkyv je taky možný,ale to je spíše ojedinělé

penny91
25. srp 2016

@pet_8 ale 37+ to teda byt nemusi jo? muze to byt aji 36 neco ze? Ja myslela ze to musi byt jen 37 a vys aby to bylo tehotenství

pet_8
25. srp 2016

@penny91 Nevím, jak ti to máme jinak napsat 😀 NE, NEMUSÍ, KAŽDÁ ŽENA JE JINÁ 🙂

penny91
25. srp 2016

@pet_8 chapu 🙂

dasa.77
25. srp 2016

@penny91 ale 36 "něco" je hodně široký pojem..... tady se teplota pohybuje v rozmezí +/- 1 stupně,takže třeba 36,1 je předovulační a 36,6 může být už poovulační

dasa.77
25. srp 2016

@penny91 a tady máš názorný příklad...zelené pole označuje plodné období,tam kde končí je vzestup teplot po proběhlé ovulaci......
v prvním grafu teploty až ke 37, ve druhém jsou nižší,pokud by nebyl na konci obou pokles,mohlo by to značit těhotenství V OBOU PŘÍPADECH

svobodka86
29. srp 2016

@lenulinka10 Ahojky, zkoušla si testovat? Viděla sem tvůj graf a vypad moc pěkně. Nejsou už //??

lenulinka10
29. srp 2016

@svobodka86 ahojky,ano testovala 🙂 ale uz jsem 4DC dostala jsem to,ale pocitala jsem s tim,ze se to hned napoprve nepovede 😉 nevadi,jedeme ve snazeni dal 😉

svobodka86
30. srp 2016

@lenulinka10 Já se taky snažím. vysadila sem po 10 letech HA v únoru 2016 a dostala to až 30.5 poprvé (cykly sem měla zatím 30 a 50 dní) a teď sem 13 DC..začala sem kyntryhel a Gynex teď jedu poprvé od 1DC, tak mu fandím, že mi pomůže....měřím BT 36,3 - 36,4 a dnes dokonce 36,25....a testuju ovu testy od Dr.maxe, ale přídou mi na mně slabé :( tak sem včera objednala ovu testy Comfort co tady holky doporučovali a včera sem ještě koupila z DM 7 ks za 150,- bílý proužek s modrým nápisem LH a byla čárka vidět lépe než na těch od maxe....takže ty jsi 5 DC?? A užíváš něco? Já pila Nosifol, pak jsem pár dnů vynechala a MS přišla..ale nevínm jestli to bylo tím...pak sem ho zas pila a pak skončila a MS přišla 50. den cyklu, tak sem se na něj vyprdla...

lenulinka10
30. srp 2016

@svobodka86 ja vysadila v cervenci HA. Ovu jsem mela hned dalsi cyklus,poznala jsem to podle hlenu a bolesti bricho,pak uz mi to potvrdily jen ovu testy a mereni bazalni teploty... Uzivam jen Superfolin 1. Doporucil mi to lekar. Jinak nic neberu,zatim jsem mela cyklus presne. Takze to nechavam osudu 😉

svobodka86
30. srp 2016

@lenulinka10 tak to se máš 🙂 mně právě zas doktorka doporučila ten Nosifol, ale ten je spíš na ovu, než na srovnání cyklu....tak snad se nám brzy zadaří ;) a od kdy budeš testovat?

lenulinka10
30. srp 2016

@svobodka86 minuly cyklus jsem mela pozitivni ovu test 15dc... Tak budu testovat asi od 12dc... Tak ja to na sobe poznam kdy je ovu,protoze me boli bricho 🙂 snad se zadari brzy 🙂

svobodka86
30. srp 2016

@lenulinka10 mně taky pokaždý pobolívalo...ale posledně sem měla cyklus 50 dní a testovala jsem asi do 25 DC a pak se na to vyprdla...a pak mně břicho bolelo, tak jsem to zkusila, čárka byla překvapivě silná, ale ne dostatečně..takže nevím jestli byla ovu....BT jsem už neměřila....teď sem si řekla, že to udělám poctivěji ikdyby to trvalo 60 dní :D Tak to máš super, že to takhle vychází...dneska břicho drobet cítím, ale spíš podbřišek než na straně (vaječník).

lenulinka10
30. srp 2016

@svobodka86 minuly cyklus jsem to resila hodne,ale ted jsem si rekla,ze tomu nechame volny prubeh... Teplotu zacnu merit od zitra 🙂 tak uvidime,kdy se zadari 😉

svobodka86
30. srp 2016

@lenulinka10 taky jsem jí začala fakt poctivě až tenhle cyklus....já už takhle jedu od konce května s testováním

lenulinka10
30. srp 2016

@svobodka86 jojo,tak snad se nam zadari oboum a i ostatnim,ktery na to cekaji stejne jako my 😉

svobodka86
30. srp 2016

@lenulinka10 a to my to máme ještě dobrý, testujeme chvíli ;)