Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

dasa.77
12. lis 2015

@padly_andel ano,ten drží teplotu nahoře a po jeho dobrání se uvidí 😉

valeri10
12. lis 2015

@crazynaa jo jo už jsem měla dva a žádné vedlejší účinky tak to snad bude ok. Akorát od toho utrogestanu furt žeru 😀

werumka
12. lis 2015

@pincola To měření v puse tohle udělat mohlo. V tom případě ale padá problém toho, že bys měla krátkou luteální fázi, což je pozitivní.

mika251
13. lis 2015

@werumka veľmi rada by som ťa poprosila o názor, prikladám svoj graf, o ktorom som si až do dnes myslela, že je tehotenský - v stredu ráno som mala prvý pozitívny tehotenský test. Zároveň som ale už niekoľko dní slabo krvácala, takže som letela k doktorke, kde mi vzali krv na hcg. Krvácanie v stredu 11.11. prestalo a nekrvácam dodnes. Odvtedy robené ďalšie dva testy a stále pozitívne. Dnes ráno som bola znovu na odbere a HCG bolo v stredu 49 a dnes je už nula. Takže biochemické tehotenstvo. Divné ale je, že som dnes ráno mala pozitívny test - silnejší ako v stredu ráno (ale približne stejne silný ako včera) a teplota je stále nad 37.
Samozrejme výsledky krvi neošálim, ale odkedy si teda počítať 1DC? Doktorka je presvedčená, že to krvácanie bola klasická MS, lenže mne teplota neklesla, tak čo teraz? Mám ešte čakať?

Ďakujem krásne za názor!

werumka
13. lis 2015

@mika251 Ahoj, to špinění v době biochemického těhotenství menstruace nebyla. Mohlo dojít ke krvácení z důvodu nedostatku progesteronu, který nestačil na výživu těhotenství. Každopádně ale progesteron je i nadále zvýšený - pokud je dnes hcg nula, pak teprve teď dojde k odumření žlutého tělíska, které progesteron vyrábí, pak přestane být vyživována sliznice a pak teprve ta sliznice odumře a odejde s menstruací. Dala bych tomu ještě pár dní, měla by se rozjet normální menstruace - ještě měř teplotu, měla by každým dnem klesnout.

mika251
13. lis 2015

@werumka Ďakujem krásne, presne to som si myslela... Snažila som sa doktorke naznačiť, že mám krátku LF, ale moc sa nepočúvala, utrogestan vobec neprišiel na pretras, proste menstruace a basta :(
No jo, takže si musím ešte pár dní počkať, dnes ma od rána bolí brucho ako pred MS, tak dúfam že sa to rozjede brzo, nech už to mám za sebou.

werumka
13. lis 2015

@mika251 A jak dlouhou LF jinak míváš?

mika251
13. lis 2015

@werumka v srpnu som bola na konizaci čípku. Pred tým bola v pohode - tých 13 dní. Po konizaci sa skrátila na 10-11. Tento mesiac som špinila už od toho 7 DPO, od 9DPO slabo krvácala.
Proste málo :(

pincola
13. lis 2015

@werumka Prosímtě posílám znovu svůj graf s dnešní BT. Bolí mě břicho jako na menzes, docela i dost. je možné, že menzes dorazí dnes? Podle té bolesti mi přijde, že se už chystá spustit.

werumka
13. lis 2015

@mika251 Záleží, kdy se dostaví klasické krvácení, od té doby se počítá 1. den cyklu. Ale i to špinění už by stálo za to řešit - klidně bych si i jako samoplátce nechala nabrat v druhé půlce cyklu progesteron a uvidíš, jestli není snížený (zkusila bych to v době, kdy by ještě měl být vysoký). To je třeba věc, která by mohla lékaře přesvědčit, aby utrogestan nasadil, pokud se k tomu doteď neměl.

werumka
13. lis 2015

@pincola No, úplně mi to nepřipadá, že by se měla spustit - teplota je nahoře a netváří se tak, že by se í chtělo padat. Test jsi nezkoušela? Teď už by tam mělo být něco vidět.

pincola
13. lis 2015

@werumka Zkoušela jsem test 11 nebo 12 DPO, pak už ne. Asi nemá význam dělat z odpolední moči. U prvního dítěte i test ukázal až týden po vynechání. Můžu zkusit zítra. Měřila jsem si před chvíůli teplotu a mám 36.66 takže to kleslo, nebo odpoledne se to nedá už hodnotit?

pincola
13. lis 2015

@werumka Koukni ale na začátek té křivky, tam má taky vysokou BT i při menstruaci. Nebo menstruai prostě musí předcházet pokles?ˇDnes by teda mS přijít neměla a zítra se uvidí podle ranní BT? Nechchi si dělat naděje, abych nebyla zklamaná.

mika251
13. lis 2015

@werumka ja mám progesteron vysoký až do druhého dňa MS - v deň, kedy sa MS spustí naplno mám ešte poovulačné teploty, teplota vždy klesá až 2DC. Tak sa k nej skúsim objednať a dúfam že spoločne na niečo prídeme. Díky moc za rady!

werumka
13. lis 2015

@pincola Odpoledne už to nemá žádný význam. Bazální teplota se dá měřit jen po probuzení v klidový fázi.
Každopádně LF nemůže být delší než 16 dní - pokud tam není nějaký závažný hormonální problém, nebo pokud nejsi těhotná. Takže za tři dny už budeš mít určitě jasno.
Když to vezmeš naopak - aby Ti nedošla menstruace, musíš mít už hcg natolik vysoké, aby se zachovala činnost žlutého tělíska. Není to naopak, že nedojde menstruace a až pak je pozitivní hcg. Klidně bych test zkusila.

werumka
13. lis 2015

@pincola Menstruace jako taková přichází až ve chvíli, kdy je hladina progesteronu nízká natolik, že začne odumírat sliznice a odlučovat se. Takže menstruace skutečně může přijít až po poklesu progesteronu. Druhá věc je, že špinění nebo slabší krvácení může tu menstruaci předcházet - kdy ta hladina progesteronu postupně klesá, ale ještě nedošla k té podstatné hranici. Při menstruaci by měla odcházet sliznice - což je i vidět.

werumka
13. lis 2015

@mika251 Ten hormonální profil je to nejmenší, co se dá udělat - klasicky hormony jako estrogeny, progesteron, pak prolaktin, hodnoty štítné žlázy. To jsou všechno proměnné, které to mohou ovlivnit.

pincola
13. lis 2015

@werumka Teď odpoledne? Takže ďneska je příchod menstruace téměř vyloučený? Protože buď ještě probíhá ta luteální fáze a Progesteron je vysoko a brání jí, nebo je vysoko HCG a brání jí HCG. Těhu se mi nechce věřit- vůbec mě nebolí prsa, to jsou u prvního těhu měla jinak. Za to břicho mě bolí jak na MS a náladu mám taky jak před mS. Ale když říkáš, zkusím ráno test. Kdy bych měla dostat MS, aby to bylo ideální? Aby délka luteální fáze byla ideální a obvyklá? Zítra, nebo pozítří? A je možné, že teda mS přijde zítra, nebo to už by BT klesala dneska alespoň trochu?

werumka
13. lis 2015

@pincola Je možné, že menstruace přijde zítra. Každopádně pokud bys jí dostala dneska po 18. hodině, tak se stejně bude jako 1. DC počítat až zítřek.
Ideální doba luteální fáze je těch 14 dní. Čím delší, tím lepší. Ta hranice pro udržení případného těhotenství je 10 dní. A prsa Tě jinak v té době po ovulaci bolely, nebo nebolely vůbec?

pincola
13. lis 2015

@mika251 Jak to, že máš vysoký progesteron až do mS a zároveň s tím krátkou luteální fázy? Jak se to projevuje? Jakože MS přijde brzy po ovulaci? Omlouvám se za blbou otázku. Grafy BT jsou teď pro mne novinka:D

pincola
13. lis 2015

@werumka U prvního těhu mě píchaly bradavky . Jinak mě prsa bolí vždycky trochu před MS. U mne je to normální a teď to mám zas. Ale fakt málinko.

mika251
13. lis 2015

@pincola jojo MS mi posledné mesiace chodí už 11DPO, takže LF má len 10 dní, čo je málo. Krivka väčšinou trochu klesne v deň MS, ale pod poovulačné hodnoty sa dostáva až 2DC.

pincola
13. lis 2015

@werumka teď mě bolí ten podbřišek. On teda bolí už asi 4 dny, ale dneska fakt mnohem víc. To taky mívám obvykle před MS.

pincola
13. lis 2015

@mika251 Ty jo tak to je špatně. To by ta doktorka měla brát vážně, co jí říkáš. Přece se tu nebudeš trápit a mít nevydařená těhu každý druhý měsíc a ona na to bude mlčet...Ty doktoři jsou fakt někdy ignoranti.

werumka
13. lis 2015

@pincola Tak uvidíš zítra - jak s teplotou, tak případně testem.

pincola
13. lis 2015

@werumka Beztak je to k nevydržení. mě už se o té BT i zdá😀 Podle tebe je teda nějaká naděje? To zas budu jak na trní😀

werumka
13. lis 2015

@pincola Dokud teplota neklesne, je naděje vždycky 🙂

mika251
13. lis 2015

@pincola no povedala by som, že nemala čas ma počúvať, proste klasika - ktorý deň cyklu? Hm 26? Test pozitivní? Krvácíte? Aha, tak to je jasný a už si jela svoju lajnu - klasické biochemické. Proste si myslím, že to, že som jej hovorila o tom, že mám stále vysokú BT a že si nemyslím, že je toto menstruace a že mám krátku LF, asi nevnímala, už bola myšlienkami pri zažitých postupoch. Nemám im to za zlé, keď majú na každú pacientku 15 minút, tak na zložité povídačky o BT proste nie je čas. Nemluve o tom, že väčšina z nich ti bude tvrdiť, že je to nepresná a zastaralá metóda.

pincola
13. lis 2015

@mika251 Tak tě má poslat na krev, když považuje BT za zastaralou metodu. Ty se pak trápíš a potrácíš. Co by jí to udělalo, dát ti žádanku na krev. Já teď taky budu měnit gyndaře, tak zkus pohledat též někoho lepšího. I za 15 minut další pacient. Ty jsi po potratu, tobě těch minut mohla věnovat víc, třeba 20...Tak hlavu vzhůru a určitě se nenech odbít. Máš na léčbu nárok. 😉

werumka
13. lis 2015

@pincola Já mám právě BT ráda v tom, že je to velmi přehledný a na první pohled už se z toho dají rozklíčovat různé problémy. Ale samozřejmě, že je lepší, když je tam k tomu co nejvíc dalších doprovodných příznaků. Naopak, kdyby se ten doktor v té teplotě, měření a cyklech vyznal, stačilo by mu často opravdu jen patnáct minut, než by zjistil základní problém.