Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

marikac
4. říj 2010

@riana12 ja som si podla ovu testov odsledovala,ze do 24 hodin je ovulka...preto musim skocit na muza hned 😀

romea
4. říj 2010

babuľky mám ešte jeden dotaz, doky povedal, že ak sa nepodari do konca roka, tak ma pošle na prefuk vaječníkov. Navrhol mi 2 postupy tzv. hsg - kedy sa vpustí do maternice a vajíčkovod kontrastná látka a sleduje sa priechodnosť uzv a rtg, alebo niečo také ako laparoskopia, kde sa to sleduje naživo. Je tu niekto z vás, kto týmto prešiel? Ktorý postup by ste mi odporúčali, lebo ja mam strach z narkozy (mala som ju len raz po potrate, keď ma čistili) a nebolo to bohviečo. Ale pri laparke tuším môžu spraviť viacej vecí naraz.

marikac
4. říj 2010

@betina1984 to bolo reci aj u nas doma, ked som mu povedala,ze ciarocky tam nie su....obvinovanie, kto je tomu na vine...my sme presli uz vsetkymi stadiami hadania a obvinovania asi....

rebelie
4. říj 2010

@marikac Mohu se zeptat, jak dlouho se snažíte? My asi 13 měsíců a hádky naštěstí zatím nejsou, jen já občas moc brečím a manžela to samozřejmě štve, protože neví, co s tím...

@romea Někde jsem četla, že to HSG se používalo víc dřív a dnes se spíš používá ta laparoskopie, ale nevím přesně proč. Já, když jsem o tom přemýšlela, bych spíš uvažovala o tom HSG, přijde mi to méně invazivní, ale nemám dost informací... To by Ti měl asi povědět právě doktor, jaké jsou přednosti a zápory obou způsobů - máš-li se rozhodnout, potřebuješ k tomu dost věrohodných informací...

marikac
4. říj 2010

@rebelie 6 mesiac,ale asi sa snazim len ja.... ☹ on je vdzy unaveny, a ak nie je unaveny, tak je v praci! :- Takymto tempom to budu aj tri roky....

rebelie
4. říj 2010

@marikac Hm, to je mi líto... A když jste se rozhodovali, že se začnete snažit o miminko, tak on byl pro? Možná tomu zatím chce nechat volnější průběh, bez zjišťování ovu a tak... Myslím, že chlapi mají nějak vždycky pocit, že to chce klid a je času dost... A někdy je to fakt extrém a až přílišná laxnost, ale někdy je to myslím ku prospěchu věci... Tlačí Tě v tom snažení věk? Kolik Ti je?

marikac
4. říj 2010

@rebelie mam 27 r, a keby som vedela, kolko to trva, tak s tym zacnem davno pred svadbou, snad aj na tretom rande 😀 keby to slo 🙂 ja a rovnako on sme si mysleli,ze to nie je nic tazke, sexik a sup-budem tehotna! 😕
a este k tomu ked pocuvam z kazdej strany, ked niekto otehotnie ani nevie ako a este aj nechce, je mi to dva krat tak luto, ze my este nemame fazulku 😎 😠

rebelie
4. říj 2010

@marikac Manzel se taky vzdycky rozciluje, ze ho nikdo nevaroval, ze to vlastne vubec neni lehke otehotnet... A je pravda, ze je to schizofrenni, kdyz clovek zije leta s tim, ze se strasne snazi, aby neotehotnel a ma pocit, ze se to muze stat strasne snadno, a pak se to preklopi a najednou zjisti, ze jsou to 3 dny v mesici a ze to vlastne nemusi byt az tak jednoduche... Jinak, abych Te uklidnila, jsme stejne stare 🙂. Taky me stvou historky, jak nekdo otehotnel, aniz by se musel snazit, ale na druhou stranu me posledne manzel pripomnel, ze jsou taky lidi, kterym je pres 30 a jeste se jim nepodarilo natrefit na toho spravneho zivotniho partnera... a to si ted snazim pripominat, kdyz me prepadaji chmury - ze mam stesti, ze mam skveleho partnera a ze si prece nezkazim vztah s nim tim, ze zatim nemame mimi... (Co kdyz to nepujde vůbec? Pak budu rada, ze mam jeho a naopak, kdybych po dvou letech snazeni otehotnela, ale nas vztah byl kvuli snazeni na pokraji rozpadu, asi bych uplne nejasala...). Ufff. to jsem se rozepsala...

marikac
4. říj 2010

@rebelie mas pravdu. Ale kedze som velky pesimista a tym si vobec nepomaham, vsetko vidim cierno - bielo, sede nie je nic. Chcem len od zivota nieco..... Na take ani nemyslim,ze by to neslo vobec. BRrrrrrrrrrrr, to by som sa uhnala k sialenstvu. Uz teraz sa neviem dockat ovulky 😀

rebelie
4. říj 2010

@marikac V klidu, však ona se ovu dostaví... a mimi dříve či později taky 😉

marikac
4. říj 2010

@rebelie radsej dříve 😀 lebo ja nie som trpezliva 😀 a vy mate tolko trpzelivosti?13 mesiacov?ja by som osalela.uz davno na tvojom mieste

rebelie
4. říj 2010

@marikac No, trpělivostí bych to zrovna nenazvala, ale co nám zbývá, že... Já spíš mám občas pocit beznaděje, protože nevím, co je špatně... Ale tak nějak to dopadne. Uklidňuju se tím, že ovu mám, čekám teď na výsledky manželova spermiogramu... Někdy mám pocit, že nejhorší je to snažení, které se nedaří, protože nevím, na čem sem... Někdy se rouhám a říkám si, že bych byla radši, kdyby mi někdo jasně řekl, že to nejde... Ale snažím se být optimistická - kamarádka třeba teď otěhotněla po 2,5 letech snažení... Tak šance tu jsou 🙂

marikac
4. říj 2010

@rebelie nekusali ste nejaky gel? ja som skusila tento cyklus pre seed, tak to som zvedava 😕

miyya
4. říj 2010

poradte

http://www.fertilityfriend.com/home/2fade3

ja nechápem 13dc podla všetkého ovu, sedí výtok, krčok super až 14dc večer išiel krčok dole a zostal tvrdý, potom velmi ale fakt velmi hustý kremový výtok a dneska pocit vlhka, kremový výtok preč a krčok je znova hore a otvorený a makký.ja nechápem.
ešte podotýkam, že toho 13dc a 14dc som mala príšerné pichačky v pravom vaječníku.tak ak nebola ovulka tak nechápem.somnou je tiež sranda marikac.niesi v tom sama.

rebelie
4. říj 2010

@miyya Ráda bych Ti pomohla to nějak rozklíčovat, ale na to jsem asi v BT přílišný začátečník a nenapadá mě, co by to mohlo znamenat...

@marikac Já mívám docela ukázkový bílkovitý hlen, takže žádný gel jsem nezkoušela... Tenhle měsíc jsem zkoušela v první půli cyklu kontryhelový čaj a jinak koketuji s tím, že zkusím reflexní masáž, nebo akupunkturu, nebo lymfatickou masáž, což jsou všechno věci, které vyzkoušely kamarádky a když nic jiného, tak z toho měly dobrý pocit, což taky není k zahození... a taky se chystám dojít si na thajskou masáž - mám na ní dárkový poukaz, tak ho chci využít...

marikac
4. říj 2010

@miyya hej vidim, nechcela si ma nechat v tom samu, drzis slovo, ze ovulku budeme mat naraz. ty si aka kamoska. ovulovat 2 krat 😀

marikac
4. říj 2010

@rebelie ja som nahovorila,ze mam dnu kyslo 😀 preto ten gel 😀 a uz ked nie, tak aspon pomoze doplavat na spravne miesto spermiam

riana12
4. říj 2010

@miyya ale teploty uz mas poovulacne, obcas sa moze vyskytnut hlien podobny plodnemu aj po ovulke... a s krckom to tiez nie je take jednoznacne, ze po ovulke je nizko a zatvoreny...

P.S. teraz este pozeram, ze len pises, ze mas pocit vlhka... ked si si krcok kontrolovala, nenarazila si na ziadny hlien? iba mas pocit vlhka?

miyya
4. říj 2010

@riana12 hej len pocit vlhka nič viac

riana12
4. říj 2010

@miyya tak si tam ten plodny hlienik stade daj prec, iba ta to miast bude 😉

marikac
4. říj 2010

@riana12 😵 😵 dorazila 😵 mam krasne ovu kolajnice 😵 a muza v robote 😕 zakazal mi za nim ist 😀

rebelie
4. říj 2010

@marikac Tak vidíš, že ses dočkala! A manžel se snad někdy z té práce vrátí, ne?

marikac
4. říj 2010

😵
@rebelie 😵 vrati sa rano 8,15hod. Ani nejdem do prace 😀

marikac
4. říj 2010

@rebelie ty skusas ovu testy ci nie?

miyya
4. říj 2010

@marikac no tak ráno bude ideál 😉

marikac
4. říj 2010

@miyya hej a s tym blazenym pocitom sa potom vratim do prace 😀

riana12
4. říj 2010

@marikac no super, no vidis, ovulky si sa dockala 😵 a zajtra budes mat doma muzika?

marikac
4. říj 2010

@riana12 uz som mu volala, nech sa nikde cestou z prace nezastavuje-rovno domov 😀 rano by mal byt doma

miyya
4. říj 2010

@marikac no herečka nech to tebe tento mesiac vyjde. 😉

marikac
4. říj 2010

@miyya diky, tebe uz vyslo 😉 😉 😵