Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

jania023
30. led 2011

@janula123 ahoj naco je ten bromelain dobry??je to ako ta soja??

janula123
30. led 2011

@jania023
On sa berie až po ovulácii (2-3 DPO), na podporu uhniezdenia.

lauritka
30. led 2011

@jania023 obsahuje ho aj ananas, ale len ten stred, cize ak mas rada ananas, tak mozes aj ten papat
po ovulke, bola studia, ze ten enzym priaznivo ovplyvnuje maternicu a zlpesuje podmienky na uhniezdenie embrya.

jania023
30. led 2011

@lauritka
@janula123 ja som to poistila tento mesaic tym ananasom ....Taaak najprv bol grepikovy dzusik-to bolo hotove utrpenie aky bol horky a potom po ovulke som jedla 5 dni ten ananas ten stred..tak teraz sa caka na zaazrak 😀 vsera som robila test tehu bol tam duch takze neviem a des som nic nerobila..tak sa uvidi z ci ciarka bude silniet ci nie..ked nie tak uz som si kupilaACC tak zacnem brat len uz som zabudla ze ako ho mam brat...to bolo nejake 5- dni pred ovulkou nie??iba v pripade ze beriem clostil...

rebelie
30. led 2011

@leeena_4 Ale tentokrát fakt vítězný, jasný!

leeena_4
30. led 2011

@rebelie dobře, dobře, ale kdyby nááhodou ne, tak nás to nepoloží, jasný? 😉 😀

rebelie
30. led 2011

@leeena_4 Hm.... no, asi nebude smět... ale bude to těžký...

lauritka
30. led 2011

@jania023 aky test si robila ?? nevies odfotit ?? 😉 ukaz gafik... 😝

inc grepovy dzus je najmenej horky od RELAX-cerveny grep 100%.

RAUCH som neskusala, su na mna dost drahe. relax 6 krabic v metre za 6,50 😉 HELLO je humus. 😀

kharik
30. led 2011

@kikasa @leeena_4 @rebelie pokud mě vemete do party, bude ráda 😉 únor bude náš 😎

leeena_4
30. led 2011

@rebelie bude, ale je nás víc, to zvládnem

@kharik 😉

rebelie
30. led 2011

@lauritka Můžeš mi nějak víc osvětlit problematiku grepu a ananasu a na co to má být dobré? Díky.
@kharik Jasně, uděláme óbr partu a v listopadu pak bude booom miminek 😀 a my, co jsme v ČR, budeme asi rodit doma, neb nám odejdou doktoři z porodnic, ale my se toho nezalekneme, neb budeme koooooonečně těhu 😉

rebelie
30. led 2011

Jo, jen pro informaci, já příští cyklus neměřím. Půjdu kolem 17DC na folikulometrii, ještě se rozmyslím, zda si zas nechám píchnout Pregnyl a testuju 15DPO, pokud tedy už nebude MS... a možná budeme s manželem cvičit Mojžíšovku, ale jen podle nějakejch obrázků, co mám od jedné z vás...

jania023
30. led 2011

@lauritka ja som vo svajci tak kupujem aky najdem dzisik..ale je to humus ti poviem...dnesny grafik..zytial je ukazkovy🙂) a aj testik pozri ale je tam iba duch takze to nic neznamena..no ved pozri..
http://www.fertilityfriend.com/home/33034b

lauritka
30. led 2011

@jania023 skoda ze to nejde ostrejsie, dusik vidim, som zvedava na zajtra rano ked testnes 😉 teploty mas tiez pene vysoke hmmmm 😉

@rebelie grepovy dzusik je dobre pit par dni pred ovulaciou, je dobry na hlien, hoci mne velmi nepomaha, ale viacerym ano , treba skusit.
no a bromelain je enzym, ktory sa nachadza v ananasem ze vraj je dobry na uhniezdenie 😉

rebelie
30. led 2011

@lauritka aha, tak uvidím, třeba zkusím i to... já vlastně nevím, kde je problém, tak nevím, co zkoušet... ale ananas mám ráda, tak ten si klidně dám 🙂 Díky.

lauritka
30. led 2011

@rebelie spermio mate v poriadku ?

jania023
30. led 2011

@lauritka ten test je zo vcera..dnes som netestovala este je skoro aj dnes by tam bol iby duch nic viac dnes som 8dni po ovu tak to sa este asi neoplati...vceta bola tma a ked som chcela aby to bolo vydno tak som fotila z blyzka atak to rozmazalo 😒 ale aj tak to trocha vidno..no ved uvidime...zatial ziadne priznaky na tehu..absolutne nic co by mi hovorilo ze som v tehu a ani nemam dojem zeby mn mala prist mam ju dostat za tyzden ale nic necitim ..ziadna bolest brucha a tak..akurat vcera ma boleli vajecniky jak na ovu ale uz som daaavno po ovu..a mn je este daleko tak neviem asi je to po clostile normalne.

jania023
30. led 2011

ja bud.mesiac nebudem mrat BT lebo podla mna sa to neoplati:((ale budem iba na ovu testoch..tak mozno tak to pojde menej stresu 😅

rebelie
30. led 2011

@lauritka Jj, naprosto v normě. Folikuly jsou, sliznice děložní podle utz dobrá, ovu podle BT je ... už mě napadá akorát ta neprůchodnost vejcovodů... zkusím se zeptat doktorky, až půjdu na tu folikulometrii... jinak fakt nevím... ale kdyby tomu nic nebránilo, tak by se to sakra mělo za rok a půl už podařit, nebo ne?

leeena_4
30. led 2011

@rebelie a manža na spermiu byl?

rebelie
30. led 2011

@leeena_4 Jo, byl, někdy v září... a OK

lauritka
30. led 2011

@rebelie teste mozu byt imunulogicke priciny, ale isla by som postupne, cize najprv laparka, potom imuno, pripadne genetika. ale to vacsinou vyjde v norme.
pripadne este si daj porobit stery na mykoplazmy, ueroplazmy...

lauritka
30. led 2011

@jania023 tak ti drzom palce.

rebelie
30. led 2011

@lauritka Co to jsou ty mykoplazmy a ureoplazmy? Chodím na pravidelné prohlídky, tam mi nějaké stěry dělají, ale asi na něco jiného, tyhle slova jsem nikdy neslyšela... Na tu laparku se mi moc nechce, ale určitě se na to doktorky přeptám...

lauritka
30. led 2011

@rebelie

Príznaky:
Podozrenie na infekciu Mykoplazmou alebo Ureaplazmou pripadá do úvahy hlavne pri opakovaných zápaloch močovej trubice (hlavne u mužov), pri opakovaných ťažkých zápaloch pošvy, ale aj čapíka maternice (u žien), pri opakovaných potratoch, neplodnosti (u žien). Väčšina infekcií prebieha bez klinických príznakov (podobne ako u Chlamydiových infekcií), ale pri vyšetrení Chlamydií treba vylúčiť nie len spoluinfekciu kvapavkou, ale aj Mykoplaziem.

Príčiny vzniku:
Mycoplasma homis aj Ureaplasma urealyticum sa prenáša pohlavným stykom. Infekcia sa následkom pohlavných stykov obnovuje a je tým výraznejšia, čím viac je sexuálnych partnerov. Ženský organizmus je k osídleniu náchylnejší ako mužský, ale vždy treba preliečiť všetkých sexuálnych partnerov.

Čo spôsobuje?
Doteraz nebolo dokázané, že infekcie, pri ktoých bola z materiálu dokázaná prítomnosť Mykopalazmy alebo Ureaplazmy boli bezprostredne vyvolané ich prítomnosťou. Vo väčšine prípadov ide o spoluúčasť aj iných baktériíí (Chlamydie, Gardnerella vaginalis, Haemofillus vaginalis, Corynebacterium vaginale). Ale dôležité je, že Mykoplazmy aj Ureaplazmy zohrávajú dôležitú úlohu v patogenéze týchto ochorení.

leeena_4
30. led 2011

@rebelie super, tak aspoň že to je v pořádku, ale možná bych být tebou tu průchodnost prubla 😉

lauritka
30. led 2011

spytaj sa lekarky, je to len jeden ster, u nas som za to platila asi 500 sk. aby si vylucila nejaky skryty zapal.
clovek ani nemusi vediet, ze to ma.

rebelie
30. led 2011

@lauritka Díky. O tom jsem vážně nic neslyšela. Já nikdy žádné gynekologické problémy neměla, manžel zánět močových cest taky ne, ale píšou, že to může proběhnout i bez příznaků... ale skoro si myslím, že ta moje doktorka to v těch preventivních stěrech dělá... se jí přeptám...

lauritka
30. led 2011

@rebelie no ak to nemas, o to lepsie. potom uz ma napada len ta prechodnost a imunita, ci nie si alergicka na mm spermie.. slebo proti vajicku.

rebelie
30. led 2011

@leeena_4 Já jsem kdysi, když mi bylo tak 13, 14 byla u nějakého léčitele a ten říkal, že tam "vidí" nějaké srůsty, tak třeba tam fakt něco je... musím tu doktorku ještě pořádně vyzpovídat a dozvědět se, co s tím hodlá dělat, neb já fatk moc nevěřím, že když se to doposud nepodařilo, že se najednou zázračně zadaří... myslím, že po roce a půl tam asi nějaká příčina být musí...