Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lucka0611
8. kvě 2012

@piefunko že brzdové platničky 🙂 😀 😀 áááále tak umúdril sa a posnažili sme sa. Aj ked som musela trošku pritvrdiť, ale zabralo. Povedala som mu že ak chce ísť na preteky (jazdí z malým autom na ovládanie) musí si splniť najprv ovulačné povinnosti. No a viac mu nebolo treba, hned sa začal okolo mna točiť. Ešte že viem čo vždy zaberie 😀 Inak stále mi to vyzerá že bude ovula načas resp. oproti minulému cyklu skvôr, lebo lentilky zas o sebe dávajú vedieť, aj pravý vaječník pobolieva, aj egg hlienik sa dnes objavil, len ovu test stále slabý, už sa teším zajtra na teplotu.

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val dve minuty cakani v leze by nemali urobit s teplotou nic.
ale to vtanie a nasledne lahnutie moze ovplyvnit..
treba vyskusat take situacie na sebe, odmerat pred vstanim, potom po vstani.. moze to byt velmi individulane.

lauritka
8. kvě 2012

@ellzie odpisala som ti do temy ovu testy.

piefunko
8. kvě 2012

@lucka0611 sak si ich opravoval 😀 😀 tak sa tesim ze ste snazilkovali 😉 este ze to s tymi nasimi vieme a obcas musime sice zhodit hrebienok,ale sak aj tak mame co chceme 😀 😀 tak mozno dnes bude, alebo zajtra, teskam sa na tvoju teplotku 😉 ja mrskujem druhy den a zajtra tadaaaaa nastupuje clostil, len neviem ci rano alebo vecer si mam dat taabletku 😒

valika_val
8. kvě 2012

@lauritka jajaj, ja viem, len uz nie je tolko casu na skusanie.
no nic, uvidime zajtra. som velmi zvedava. akurat popijam drink, tak si radsej druhy uz nedam, nech nahodou zas nie je hore teplota a ja sa budem zbytocne tesit 😠

lucka0611
8. kvě 2012

@piefunko juuj z liekmi ti ja veľmi neporadím, brala som len jeden cyklus utrodestan - aj to len ked si moja bývala dr myslela že mám PCO - no našťastie len myslela 😵 Nooo ani sa nenazdáš a bude ovu, a keďže sme sa dohodli že máj je náš, tak som sa rozhodla že rodiť budeme spolu 😉 a basta.... len keby som nemusela isť zajtra do práce - hneď by bol svet krajší - sa mi nechcééééé do toho ústavu vrrrrr. Chcem byť doma a sadiť fazulkuuuu

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val no mne napriklad dva pohare neovplyvnia. ale taka flasa vina ano 😀

piefunko
8. kvě 2012

@lucka0611 hahahahaaaa ze sadit fazulkuuuu umrem 😀 😀 😀 tak to si ajja chcem posadit 😀 no aj ja idem zajtra do "ustavu" a mam zajtre prezentaciu 😝 musims si to este pripravit, este raz to drahemu idem odprezentovat snad to nebude same eeee mmmm a takze 😀
tak to verim ze rodime spolu, mesiak po kacene a kikuske 😵 ty asi o dva tyzdne skor, ale to vooooobec nevadiiii jooooj tak si ma naladila vrrr uz nech skonci mrchana 😵 😀
a preco si myslela ze mas pco? chvalabohu ze len myslela uff 😉 🤐

kemonka
8. kvě 2012

@lauritka ahoj, kedy testuješ zase? Držím palce veeeeeeeeeľmi 😉
Ja som dnes stupla, mala si pravdu a nasadila som dnes aj duphaston, mysliš že dobre že dnes ? 🙂

lauritka
8. kvě 2012

@kemonka ak ma rano nesklame teplota, tak zajtra 🙂

lauritka
8. kvě 2012

@kemonka jasnem staci 🙂

valika_val
8. kvě 2012

@lauritka no, ved to mame asi tak odsledovane, ze kym necitim, ze mam v hlave, tak neovplyvni.
ale muz mi prave nalial druhy drink, takze dovi 😀 idem to radsej zajest 😀
a inak ako sa mi mavas?

valika_val
8. kvě 2012

@lauritka pozerala som teraz tvoje grafy a som sa chcela opytat - nezda sa ti, ze to IUI si mala stale o den neskor, ako by sa patrilo? 😕
lebo ked mas v jeden den ovulku, tak kym ides na IUI na druhy den, tak to moze byt aj viac ako 24 hodin po ovule a tym padom vajko dovi dopo... :-/

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val presne tak, trikrat to iste 🙄 🙄 🙄 🙄 pichal pregnyl az o dva dni ked mali uz foliky okolo 20mm.. jasne ze to nevydrzali.. blbec..
sestricka ma presviedcala, ze foliky prasknu za 36 hodin po podani pregnylu, ale podla mne praskli uz skor.

co som pozerala grafy IUI sa robili este pred zvysenim BT, aby tam boli spemie skor..
mne robil az PO ovulke.. 😒

lucka0611
8. kvě 2012

@piefunko fuu prezentácie - nemám rada, blééé. Kacena a kikuska nám to predvedú a my už budeme hviezdiť 🙂 Ja 2 týždne prenesiem drahá a budeme spolu tlačiť - na pôrodnú sálu notebook, internet a modrý koník online 😝 som rada že som ťa naladila pozitívne, aj mne sa nejak podozrivo zlepšila nálada, len nech nám to ostane 😉
Prečo si myslela že PCO? ja sama neviem, jej sa tak zdalo podľa sona, že sa mi na vaječníkoch robia z folíkov retiazky, že som mala veľmi nepravidelnú mrchu, vraj som mala zväčšené vaječníky a nízku sliznicu. Krv mi ale nebrala. Ked som išla k môjmu súčasnému dr, ten sa len pousmial, a u kázal na foto zo sona, niečo tam zakrúškoval a povedal, že keby to bolo PCO tak toto tam nie je. A že čo chce odomňa ta dr, ked som brala13 rokov sústavne HAk, že to trochu trvá kým sa to naštartuje. Dr to zatiaľ v podstate nechcel nijak riešiť (krv, lieky) kým si nepotvrdí že ovulujem z obidvoch vaječníkov. Ľavý sa potvrdil minulý cyklus a pravý by sa mal prejaviť teraz. Sme dohodnutý tak, že ak ani tento cyklus nevydá tak mm pôjde na spermiogram atď. No ale toto sa ma už nebude týkať, keďže už budeme 2v1 😀

valika_val
8. kvě 2012

@lauritka a to sa s nejakym symposom doktorom nemozes dohodnut?
a kto ti robil IUI?
no je to desne, takto neskoro... sa mi nechce verit, ze to doktor nevidi?!!! 😠 😠 😠

zvolsiinylogin
8. kvě 2012

mam cyklus 32 dnovy, som 16 DC a ovulacne testy stale negativne...graf mi zatial nechce ukazat ciary na ovulaciu...mam sa este testovat alebo to uz vzdat? na ovulacnych sj krasna ciarka , ale nie az tak silna ako kontrolna, uz druhy tyzden..co myslite?
a este , ako sa tu da verejne zobrazit graf z fertilityfriend? dik.

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val ved videl folikuly, ale si veril , ze s pregnylom si to nacasuje...
"obviously not " 🙄 to mi robili v CAR.

hehe sympos.. tu v Ke nie je az tolko moznosti. v normalnych ambulanciach to nerobia, jedine jeden lekar, ale ten toho ma az nad hlavu.
jedine este skusit statne CAR

iinka
8. kvě 2012

@lauritka a možno už nebude treba skúšať nič 😉

piefunko
8. kvě 2012

@lucka0611 jasnacka, to uz budeme jak tie cokoladky twixky -2v1 😀 fu tak to dobre ze si zmenila dr. niekedy treba aj ja som menila, ked mi tvrdila ze som ok a ja som sa isla zdola rozskrabat a dosla som k tomuto, sadla na kozu a len kukol a ze preboha to je zapal jak svina.... tak som vedela ze bude dobry 😅 zachranil ma, tak snad mi pomoze aj teraz 😉 ja sm brala HAK 8rokov a veruze nikdy viac, mas super ze sa ti uz ms upravila a ze pekne ovulujes, mne sa zda ze som aj ja minuly rok bola ok, ale to sme sa nesnazili este a od sept. min.roku som mala kazdy druhy mesiac mrsku a zistil mi anovulaky koli zvysenemu prolaktinu tak az teraz mi nasadlii lieky lebo sa to muselo potvrdit po case, a tak teraz cakam.... verim ze clostil zaberie a na narodeninky si sice uz este nenajdem // ale zasadiiiiiiime fazuleckuuuuu 😀 😀 myslim ze u teba ovulka krasne prebehne ak prave uz neprebieha 😉 jooooooj moc sa teskam, musi nam to vyjst A HOTOVOOOO 😵 😵

valika_val
8. kvě 2012

@lauritka jaj, ty chodis k tomu, co furt?
skoda, ze si nedal povedat... ved nech to nabuduce skusi podla teba!! 😉 😠

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val uz ziadne nabuduce nebude - u neho, stratila som veskeru doveru 😉

valika_val
8. kvě 2012

aha.. a kde teda?
menis ho, ci len IUI bude inde?

lucka0611
8. kvě 2012

@piefunko len ma štve že v poslednej dobe sa stretávam viac s omylmi doktorov ako ich pomocou - no na nervy. No ja myslím že sa ti to dá do poriadku po prvom pôrode ktorý bude vo februári 2013 😉 a už ti nebude treba žiadny clostil, tak si ho pekne lebo ho papáš posledný krát!!!!!

lauritka
8. kvě 2012

@zvolsiinylogin grafik das tak.
ze hore najdi sharing, potom home page -set up
a tam si daj vygenerovat link, hore v takom ramceku sa zobrazi.

lauritka
8. kvě 2012

@valika_val no jeho urcite , to je sukromne centrum..
ale este to neriesime teraz.. 🙂

piefunko
8. kvě 2012

@lucka0611 clostil sa tusim da brat len 3 mesiace ale viem ze ten dalsi mesiac posobi este aj bez toho aby sa bral cize sa tak teoreticky na nom da "ficat" pol roka ... ale mozno sa mylim 😅 no kazdopadne verim ze ho beriem prvy a posledny krat a najblizsieho valentina si uzijeme spolu v porodnici 😵 😵

piefunko
8. kvě 2012

@lauritka ani nebudete musiet, maj ja nas, druha varka s tebou na cele 😉

lauritka
8. kvě 2012

@lucka0611 moj nazor je, ze to vsetko uz bude mat len klesajucu tendenciu, co sa lekarov tyka, stara garda odchadza, mladi a sikovni pojdu za lepsimi podmienkami do zahranicia... su aj dobri , ale je ich ako safranu.
vsade sa uz len pozera na zisk, nie na blaho pacienta.. hnani poistovnami, okliesnene limity atd atd. to vsetko sa odrazi na zdravot, starostlivosti. 😒 😒 😒 😒 😒

govinda
8. kvě 2012

@lauritka a čím ťa naštval?
@piefunko ja som brala clostil 3 mesiace, nasledovali 3 mesiace pauzy a teraz mali začať ďalšie 3 mesiace s clostilom, takže sa na ňom dá "fičat" aj viac ako pol roka 😀