Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

tanickaskorokubikova
18. únor 2013

@pa_mi no tak snad ti po HP nasadi liecbu a to poto raz dva otehotnies ;) ja musim len pockat na tu biopsiu a ak bude ok tak mi nasadi liecbu 🙂

sarin
18. únor 2013

Baby ja viem ze je blbost merat si bt cez den, ale podla vas bymala byt vyssia ci nizsia ako rano? Ja sa bojim ze mi neklesne:-/ do mrchy mi klesla len o 0,1 stupna 😖 zajtra rano idem prvy krat merat 😔

trish22
18. únor 2013

@sarin BT si meriam 8 cyklus. MA som mala 30.4.2012. pauzu so snažením sme si nedávali, aj ked sa to odporúča. pred druhým tehu sme sa snažili 2 cykly. a v podstate je to už rok čo sa snažíme. a koľký cyklus sa snažíte vy?

@tanickaskorokubikova cyto by ti určite ukázalo onko. nemusíš sa toho báť. Laparka je laparoskopia - vyšetrenie dutiny brušnej v narkóze. Robili mi ju už 2x.

trish22
18. únor 2013

@pa_mi ja beriem Nosifol už druhé balenie. tiež mám asi PCO.....ale ževraj light syndrom. A tiež mi doky robí tento cyklus HP. Už som aj bola na prvom odbere. Som veľmi zvedavá ako budeme pokračovať v tomto.

tanickaskorokubikova
18. únor 2013

@trish22 no aj mne budu robiť v narkoze a vraj to tvá len nejakých desať minút tak sa och chcem opýtať či by to nešlo bez narkózy 😒

bordulka
18. únor 2013

@lauritka ahoj lauri, prosim ta, je mozne zistiz z bt ci mam cystu? ci to len podla sona?

trish22
18. únor 2013

@tanickaskorokubikova a nemohol by ti rovno spraviť aj priechodnosť vajcovodov? ved ked už budeš spať. nepýtala si sa ho na toto?

lauritka
18. únor 2013

@bordulka hmm.. myslim, ze nie.. to treba dolozit sonom. preco rozmyslas o cyste ? 😕

tanickaskorokubikova
18. únor 2013

@trish22 myslím žo to nebude môj problé robila som si teraz posledný cyklus každý deň ovu testy a tie by mi to ukázali aj HP takže toto by malo byť v pohode a ja by som práve nechcela aby ma dali do narkozy 😒 radšej tolko vydržím z narkozy mám najväčší strach 😝

trish22
18. únor 2013

@tanickaskorokubikova ovutesty ti neukážu či máš priechodné vajcovody alebo nie. a ani HP-čko ti priechodnosť neukáže. a problém to veru môže byť dosť veľký. a narkózy sa vôbec nemusíš báť. ja som spala už 5x a vždy kvôli ženským veciam 😖 a som tu 😀 stále tu straším 😀 😀 😀

tanickaskorokubikova
18. únor 2013

@trish22 šak ja som tiež už bola trikrát a tie stavy potom....strašne plačem a neviem prečo 😀 😀 😀 😀

lagunasa
18. únor 2013

@denka01 veru, mohli by sme skor stupat. ale ked ostanem aspon na tejto teplote a uz neklesnem, nebudem sa hnevat!!!!!

lagunasa
18. únor 2013

@anuliktula bravcove sa v relativne moze davat, ale len overeny SLOVENSKY chov ( hlavne nie polske a podobne sracky lacnoty ). a neodporuca sa koli tomu, pretoze bravcove moze obsahovat Aujeszkyho virus, ktory sa mrazenim bohuzial neda znicit ( len varenim, ale to uz neni barf ). co je ale horsie je to, ze tento virus je pre psov a macky smrtelny!!!!!!! takze ziadna divina a ziadne bravcove, radsej ani jelene a podobne dive zvery, lebo to je naozaj nekontrolovatelne....
a ja mrazim teraz na balkone 😀 a cez leto u priatelovych rodicov vo velkom mrazaku co maju nalezato ale len jednu krabicu ( 10kg ). doma mam pre psov vyhradeny spodny suflik v mrazaku, ktory je vzdy plny a hlavne nedotknutelny! minule som spimala ze hlavam pre psov hovadzie spikove kosti..... a bolo mi "vynadane" ze take dobroty im davam 😀. teraz kamoska z nejakej stranky objednavala aj nejake ryyby tak som sa prizivila. som zvedava co na to povedia psy.
BARF je perfektna vec, pretoze hlavne viem co psov davam a tiez to nadsenie v tvari ked im to chystam a potom aj davam, to je na nezaplatenie. ked som im davala granule tak jedli kazdy druhy den.... teraz maju asi kazdy treti alebo stvrty den zmenu zeleniny ( tiez som troska leniva im davat kadzy den inu zeleninu ).
no ale toto uz je naozaj do inej temy, to len tak ze strava......

sarin
18. únor 2013

@trish22 my ideme do stvrteho cyklu.. Ale nemyslela som si ze ma to celebude takto stresovat 🙂

lagunasa
18. únor 2013

takze ja budem mat buduci tyzden v stredu 27. vysledky na AMH a tusim este na infekciu z odberov co mi robila. dufam, ze tam pridem uz aj s pozitivnym tehu testom!!!!!!!!!! a hned na druhy den odlietam na vikend do Skotska za sestrou 🙂 tak sa mam na co tesit. dnes som si bola super zacvicit Fitball. bolo perfektne. v stredu a piatok idem znova. a dufam ze este buduci tyzden pondelok a stredu este stiham tiez a po vikende tiez.
@lauritka @bordulka @trish22 a ostatne. myslite si, ze intenzivne cvicenie takto po ovulke a pred ms mi moze sposobit, ze aj keby sa nieco ujalo tak to cvicenie to zrusi?

lagunasa
18. únor 2013

@sarin ani ja som si nemyslela ze ma to bu stresovat a presne od toho 4.cyklu to zacalo a teraz po 12.cykloch to zase opada a stavam sa nejak flegmaticka k tomu.... clovek si tym vsetkym asi musi prejst....

trish22
18. únor 2013

@sarin fiha, tak to ešte nie je veľa. Nemáš prečo stresovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale viem o čom hovorím 😖 bohužiaľ. Hlavné je aby si bola v pohode, nestresovala, nájdi si nejaký koníček a zatiaľ to len nechajte na náhodu. Samozrejme sledovať ovulku je v pohode. To môžeš, ale nepanikár, keď ti príde mrška a tak. Normálne zdravému páru to môže trvať niekoľko mesiacov. Malo takých párov je, ktorým sa to podarí na prvý šup. Takže hlavu hore, nič ešte nie je stratené, akurát iba začínaš 🙂

happyfrog80
18. únor 2013

dievcata ma niekto aj spatnu skusenost s ovu testami?Som si z Amazonu objednala 50ks a jakesik sa mi zdaju no nic moc,stale ukazuje jemny duch nic viac a to aj vtedy kedy by nemal ...dik

trish22
18. únor 2013

@lagunasa aj ja teraz intenzívne cvičím. chudnem, chodím cvičiť 2-3x za týždeň. Ak sa ti vajko zahniezdi počas cvičenia, tak by nemal byť problém ani s udržaním. Ale ked zistiš že si tehu, tak s tým radšej treba prestať. Mne robi sakra dobre, že sa trošku viac stará o seba, chudnem a cvičím...aspoň nemyslim tolko na snažilkovanie a mám vždy čistú myseľ 😀

lagunasa
18. únor 2013

@happyfrog80 kludne ti moze ukazovat druhu palicku tak ako ducha.... mas asi viac LH hormonu. nestresuj, je to v pohode. hlavne aby bola ta druha riadne silna cez ovu.

happyfrog80
18. únor 2013

@lagunasa no praveze minuly mesiac nebola a to doktor mi povedal ze som mala ovu bo mi bral krv na zistenie ovu ,a mam taky pocit ze ani teraz nebude ,zatial bt nizka ,minuly mesiac som nekontrolovala BT.Som 16DC tak som zvedava .Zdaju sa mi take fušeracke toe testy.

lagunasa
18. únor 2013

@trish22 no to je jasne ze ked zistim ze som tehu tak prestanem... ja len ci to nemoze sposobit predcasny "potrat". tiez ma to zacalo bavit ze sa hybem a robim nieco pre seba. a nasla som super partiu na tom fitballe tak je to este o to lepsie! so stravou to mam tazsie ale tak nejak pomalicky idem aj to, ale to je u mna velmi tazke, ja som labuznika jedak. a doteraz mi to nerobilo ziaden problem, len tusim ten blby duphaston mi to asi posral.... alebo mozno som mala hormony posrate a preto som bola s takou v pohode postavou ( dokonca niekedy az moc chudou ) a teraz ked sa mi napravili tak mi to telo asi zacalo spalovat normalne co je asi menej.... takze mi to asi signalizuje aby som zacala zdravsie zit. neviem, kazdopadne som asi za pol roka pribrala 15kg co je brutal! takze do jari to pojde proste PREC!!!!!!!!!

lagunasa
18. únor 2013

@happyfrog80 hmmm... tak kazdy cyklus je troska iny. mne napriklad nikdy neukazali uplne pozitivny vysledok. vzdy len stmavla ta druha ciarka a potom uz nebola. tak som sa na to vykaslala. BT po ovu stupne, HP je v pohode ( az na jeden hormon ) takze ..... mozno aj to ze mi vajecniky pracuju slabsie ma na ovu test vplyv a preto mi to tak ukazovalo. este uvidime co ukaze AMH a potom sa bude riesit to. nad ovu testami sa uz nezamyslam.

happyfrog80
18. únor 2013

@lagunasa no ved mne nikdy nestmavla ta co mala,stale len duch od 10DC do 22DC ,asi ich vyhodim von oknom ,a ze usetrim online ,na nepodarkoch.No uvidim ak budem mat ovu tak su to nepodarky.

lagunasa
18. únor 2013

@happyfrog80 podla mna nie su nepodarky, len kazde telo funguje inac. ja mam asi malo toho LH hormonu cez ovu asi koli tej slabej cinnosti vajecnikov..... neviem .... ale buduci tyzden idem pre vysledky do Gyn-fivu tak sa na to spytam.... ak nezabudnem.

trish22
18. únor 2013

@lagunasa inak ja tiež priberám z duphastonu. pribrala som aj dávnejšie z nej a aj teraz. a určite viem, že to je z toho. proste mi z nej viac chutí jesť. ale teraz od januára som dala dole takmer 5kg a veľmi ma to motivuje a chcem v tom pokračovať. dala som si cieľ do leta -10kg a do zimy ďalších -10kg 🙂 samozrejme ked otehotniem tak budem s radosťou priberať 😀

lagunasa
18. únor 2013

@trish22 to by som aj ja rada, ale co sa tyka jedenia mam slabu volu to musim ist na to mierne. ja som hlavne vecerny jedak, tak sa snazim nejest (brutal) po 19hod. niekedy to nejde ale tak snazim si dat aspon nieco menej hrozne 😉

bordulka
18. únor 2013

@lauritka ale citala som status jednej baby, kde sa pytala, co sa s nou deje, ked ju picha vo vajecnikoch a v podbrusku mimo ovulky a padllo tam slovo cysta, tak som mala chrobacika v hlave, pretoze to iste mavam aj ja... uz asi treti den (byvalo to aj inokedy) ma dost picha vo vajecniku, niekedy tak ostro, ze ta bolest mi ide skoro az pod lopatku :/

bordulka
18. únor 2013

@lagunasa ahoj, podla mna by to nemalo byt problem 🙂 suhlasim vo vsetkom s @trish22

lauritka
18. únor 2013

@bordulka to moze byt aj z clostylu 😉