Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lucka2405
23. kvě 2013

@snazilka1983 podobne, a to ked si predstavim ze to moze este dlllho trvat, tak mi je nanic,
chcela by som vratit cas a neuzivat antiku ale sa poriadne liecit, co som ja vedela verila dr. a nic z toho az tento druhy sa o mna tak stara, normalne mi dava taku nadej ze sa to podari no tak uvidime minule bol tusim z toho foliku stastny rovnako ako ja, no a tento cyklus som mala aj dlhsi tak som myslela ze preto sa zadarilo, ale asi to bolo tym ze ked som mala ovu tak aj vlastny progesteron a este dufik tak sa mi to asi tym predlzilo.

snazilka1983
23. kvě 2013

@lucka2405 no co narobime neostava nam nic ine len cakat. nijak to neposurime nasilu 😔

sarriku
23. kvě 2013

@ennynka kolik dní míváš luteální fázi? počítáš tam i to špinění?
Já to beru jako že se mi už začíná rozkládat sliznice.
@lauritka teďkom beru b6, možná kvůli tomu jsem měla bílkový hlen už tak brzo...A teď i ascorutin. Doufám, že nebudu kvůli tomu špinit tolik dní před menstruací.

lauritka
23. kvě 2013

@sarriku skus pit aj alchemylku na sliznicu maternice po mrske

sarriku
23. kvě 2013

@lauritka myslíš kontryhel?
No uvidíme, po tomhle cyklu. Podle mě není problém u mě, sice mám ovulaci až pozdě, ale spíš se obávám, že v tom je manžel. Má oboustrannou varikokélu, zahřívají se mu varlata víc než by měla. Když neotěhotním do prázdnin, tak půjde na spermiogram a bude se to nějak řešit.
A já to zapiju čajíkem.

lauritka
23. kvě 2013

@sarriku ano. aha.. este ste neboli na spg ??. no moze byyt, ze mu to velmi prehrieva spermijky. da sa to potom nejak liecit ??

snazilka1983
23. kvě 2013

@lauritka varicocela sa da odstranit len operacne a to najlepsie pred 18 tym rokom chlapa ako u mojho muza napr. inak nechava nasledky ktore su vo forme neplodnosti 😠 je to svina choroba. vrr.

sarriku
23. kvě 2013

@lauritka
@snazilka1983
ahojky, holky, no mýmu je 21 jedna, minulý měsíc jsme se milovali naposled dva dny před ovulací, měla jsem krásný bílkový hlen, ale nestačilo to. Teďkom si to musíme pohlídat líp. Takže dá se říct, že se snažíme druhý měsíc.
Na spermiogram ho budu hnát až o prázkách. Teď ho budu hnát, aby se až přišel domů hned převlíkl do vzdušných trenek, který by mu neutiskovali varlata k tělu.
☹(( Netušila jsem, že by to mohl být až takový problém.
Do určité fáze se to dá řešit operativně, ale tato nemoc se rád vrací a někdy se nemusí produkce spermií obnovit. jinýmu slovy, když jsou vysoké teploty na varlatech dlouhodobé, tak je pak neplodnost doživotní...
...:-/

snazilka1983
23. kvě 2013

@sarriku noo ano rada sa vracia preto by sa mala operovat co najskor po zisteni. moj manzel mal varicocelu v 16 r a to mu ju hned operovali ale nasledky samozrejme ostali. ma malo spermii a pomaly pohyblive a zleho tvaru. pomaha mu na ne profertil ale tiez ked ho douziva hned do troch mesiacov ma nazad rovnako zly spermiogram. a uzivat ho stale je financne nakladne 😔

sarriku
23. kvě 2013

@snazilka1983 :-/ mému to zjistili taky tak nějak, asi v šestnácti, na operaci se mu nechtělo jít, právě z toho důvodu, že by ona mohla mít nějaký vliv na plodnost...Zajímalo by mě, kdy bysme to začali řešit. V 25, až by dodělal školu??:-////
Jsem ráda, že jsme se o dítě začali snažit už teď, i když jsme pro okolí mladí. (mě je dvacet).

ennynka
23. kvě 2013

@sarriku ja meriam len teraz 2.cyklus a minuly som mala LF 14dni,spinenie tam nepocitam,od 1.dna jak uz krvacam pocitam.

snazilka1983
23. kvě 2013

@sarriku nechapem preco ho neposlali na operaciu a nepovedali mu ze to moze sposobit neplodnost. sa cudujem ze sam nehcel ist. och. moj stupal hned ako mu to povedali.

sarriku
23. kvě 2013

@snazilka1983 :-/// nechápu to, musím se ho na to zeptat. Dám vědět. papa

snazilka1983
23. kvě 2013

@sarriku ok papa drzim palce

figurka1985
23. kvě 2013

@snazilka1983
@sarriku dievcata, a ta varikocela sa ako da zistit? Moj sa stale stazuje, ze sa mu zahrievaju vajka... ale to je skor take subjektivne... Ma to nejake vyraznejsie priznaky???

snazilka1983
23. kvě 2013

@figurka1985 heh no nech sa postavi roztiahne nohy a skusi pod vajcami tam kde je taka volna koža ci nema hrcky to je ta varikokela. su to vlastne upchate cievky ci co

tahivka
23. kvě 2013

@figurka1985 žiadne háčkovanie, cikať sa bude!!! joj, teším sa a hrozne moc držím palčeky, nech už konečne použiješ "nepokazený" testík!!!!!!!!!!!!

sarriku
23. kvě 2013

@snazilka1983 Tak prý mu nic neřekli, že by to mělo vliv na plodnost:-/. Ale slíbil mi, že půjde na spermiogram.
Takže tady je to o přístupu doktorů.
@figurka1985 Varikokela se dá zjistit určitě na urologii, ale doma se to dá taky zjistit snadno. Bývá častěji na levém varleti. Je to vlastně shluk křečových nebo křečová žíla na varleti. Takový pletenec.. Rty poznáš, že varlata mají vyšší teplotu.
Upnuté boxerky tomu taky moc nepomáhají. Varlata se pak tisknout k tělu a zahřívají se, zapařují a produkují špatné spermie a nebo žádné.
Dlouhodobé působení vysokých teplot má za následek trvalou neplodnost.
Já jsem manželovi dala na nošení volné trenýrky, aby je nosil aspoň doma. Jinými slovy, když kulky hezky visí, tak pěkně větrají a chladnou 😉😉. Držím palečky.

tahivka
23. kvě 2013

zajtra kontrola u dokyho....ani si neviete predstaviť, aký mám strach 😖

snazilka1983
23. kvě 2013

@sarriku citaj tu http://nemoci.vitalion.cz/varikokela/ dolu nizsie mas o varikokele

sarriku
23. kvě 2013

@snazilka1983 díky moc🙂, už jsem to četla. Doufám, že otěhotním tenhle měsíc 😉😉.Když ne, bude spermiogram. Měj se, pa.

figurka1985
23. kvě 2013

@tahivka 🙂 dakujeeeem! 😉 Kde si kupovala posledny testik ty? 🙂 Alebo mi posli nejaky :D tvoje boli vsetky perfektneeeeee!!!!! 🙂 🙂

figurka1985
23. kvě 2013

@sarriku dakujem za vysvetlenie 🙂 teraz som zistila, ze tu varikokelu mal moj byvaly... vravel, ze na vajku mal nieco ako krcovu zilu, operovali mu to niekedy v 23... tak dufam, ze nebude mat nasledky... 😉

figurka1985
23. kvě 2013

@tahivka nic sa ty neboj! 🙂 doktor ta nepokuse, mas naaadherne ciarocky... aj HCG musi byt vysoke, takze malinke sa urcite uvelebilo u maminky na krasnych dalsich 8. mesiacov 😵 😵 😵

tahivka
23. kvě 2013

@figurka1985 joj, však ja viem, že nepohryzie, to nemá v náplni práce 😀 , ale sestrička mi v stredu odmietla povedať výsledky telefonicky a znela dosť záhadne...pri poslednom tehu mi HCG takmer vôbec nestúpalo a nedopadlo to dobre. Teraz to vyzerá síce lepšie, ale i tak mám boja, no ďakujem Ti za pozitívne myšlienky, budem z nich do zajtra poctivo čerpať 😵
a čo sa týka testíkov - ja som odmietla tento raz testovať rapidkami a šla som na mamatesty, tie sú "optimistickejšie naladené"

julka82
23. kvě 2013

kočky tak zajtra idem na gyndu. Stále mám pocit, že mi inofolic namiesto drobca priniesol cystu ☹ tak držte palce
@tahivka a žiadne obavy, sestričky často nechcú riešiť veci po telefóne a je to tak fajn 🙂 držkaj sa

krisruska
23. kvě 2013

@julka82 a čo máš stále bolesti, neblázni 😲

figurka1985
23. kvě 2013

@tahivka straaaaaaaaaaaaaaaaaaasne silno ti budem zajtra drzat palceky! :-* tesim sa na ranne pozitivne spravy 😵

julka82
23. kvě 2013

@krisruska mám 😒 a to som dnes mala už len špinenie po menzese, tak si myslím, že to by bolo už preč. Som tu čítala pár tém a som z toho smutná, lebo to vyzerá na cystu. Ale stále dúfam, že mi dr povie ako mi inofolic naštartoval vaječník a preto to tak cítim. No uvidím, nejdem o tom polemizovať. Do kelu také domáce sono by sa zišlo, nech sa ukľudním 😅

krisruska
23. kvě 2013

@julka82 ja tiež ešte špiním, ale mám len také občasné ms bolesti, také sem tam, ale nedá sa to porovnať s tým, ako to bolo pred príchodom ms. Ale radšej choď, ukľudníš sa a budeš vedieť na čom si. Som zvedaví, čo Ti povie, daj potom vedieť 😉 . Ale ja si myslím, že to cysta nebude, neboj 😉