Gynex, máte zkušenost?

mmmk
4. bře 2007

Ahoj holky,
nedávno jsem se dočetla o Gynexu. Máte s ním některá zkušenost, že by vám třeba zkrátil cykly nebo je to jen placebo jako sarapis. Nejsou to vyhozené peníze?
Díky moc za odpovědi.

augustovka
18. zář 2007

babulky na letaku je napisane ze sa nema kvapkat na kovovu lyzicku ako ho uzivate? 🙂

evelyin
18. zář 2007

Ela, ešte sa chcem spýtať: musela si ísť pred IUI-kou na laparku?
Koľko ťa vyjde celá IUI? Niekde som čítala že pokus /1000,- ale neviem.. 😅

lauritka
18. zář 2007

no govi sa nejak odmlcala..ma toho dost v novej robotke a tusim zhanaju bytik ci co. a mozno jej pauza od konika prospeje a vrati sa tu ako tehulka ;)
augustovka nesranduj..to s tou lyzickou som si nevsimla 😕 ja pouzivam normalnu cajovu preboha 😨

augustovka
18. zář 2007

ja ho zas netrepem a uvedomila som si to az teraz no co uz ☹ !

evelyin
18. zář 2007

Lauri a čo je s Marlenkou, aj tú som už dlhšie na koníkovi nezaregistrovala,
má v pase že je stále snažilka, platí to? 😉

Tak kovovou nie? Budem to asi baštiť z drevenej ako m.kašičku.

ela13
18. zář 2007

treba ho urcite pretrepat pred kazdym puzitim aby sa bylinky a dalsie vytazky z nerastov premiesali🙂
Evelyin no ja som na laparke nebola, kedze lekar mi povedal, ze uz raz som tehotna bola, takze dame tento jeden cyklus IUI ak sa nebodaj nepodari, co sa podarit musi 😉 tak potom druhe a nakoniec laparka.Ale e vraj, ked by som povedal, ze chcem IVF bez laparky tak aj to sa da, tak uvidime.
Liecba" clostilbegyt jedna davka na 5 dni tusim 71 korun. Ultrogestan tri krabicky okolo 300 Skk a pregnyl okolo 150. A v centre sa tusim plati 1000 ale to som si nie ista...uvidim zajtra apotom dam vediet🙂

augustovka
18. zář 2007

mna kazali ze urcite nie z kovovej lyzicky!myslite ze to moc vadi ked ho pred pouzitim nepotrepem? ☹

lauritka
18. zář 2007

marlenka tiez trosku pauzuje od konika..ale niekedy pise do temy- liecba clostylom. 🙂 zatial nie je tehulka . IUI nevyslo. neviem, ci planuje dalsie.
takze to aby som si kupila lacnu plastovu lyzicku na ten gynex 😀

augustovka
18. zář 2007

mozem sa vas opytat kolko sa uz snazilkujete?nepouzivate niektora gynex spolu s duphastonom?

ela13
18. zář 2007

No ja ho tiez kvapkam na kovovu lyzicku...sice je tam taka umela nadobka v gynexe do ktorej by sa to teoreticky dalo nakvapkat, ale problem by bol ho z toho dostat. Takze ja ostanem pri tej lyzicke. Prijahorsom zzbehnem do domacich potrieb akupim detsku umelohmotnu 😉 -
To pretrepanie by malo byt aby sa to vsetko pomiesalo...ved to zacni praktizovat od zajtra. Urcite ked ho nosis zo sebou tak manipulujes snim tak, ze sa ti to pomiesa a to aj tesne pred pouzitim😉
Govi teda drzim palce, tfuj tfuj...a aj Vam tfuj, tfuj... Ja uz idem teda do spisiakov, nech som na zajtra vyhajana. Tak zatial pa a pekny zvysok vecera so snazilkovanim, my dnes nemozeme ☹ 🙂

lauritka
18. zář 2007

augustovak my uz dlhoooooooooo 🙂

ela13
18. zář 2007

Ja som ho puzivala s clostilom. Ale na jednej stranke bolo pisane, ze sa kludne moze pouzivat s hormonalnymi preparatmi🙂))), ze telo si samo rouhodne, co si zoberie z toho gynexu takze obavy z toho, ze by si si uskodila urcite nemusis mat🙂 a uz padam pa

evelyin
18. zář 2007

Ano, z tej témy si ju pamätám , chodila som k vám pre rozumy keď som frčala na clomhexale pred pár mesiacmi. 😉
Viem, že jej to IUI nevyšlo, ale vyzerala aj po ňom celkom optimistická,
som ju teda obdivovala. 😅
Ja mám drevenú aj plastovú lyžičku, no budem si musieť na krabičku od gynexu napísať :pretrepať a nepiť kávu. 😀

augustovka
18. zář 2007

no my sme este len na zaciatku ale mam pdoblemy s mrchou akze to bude asi na dlhe lakte ☹

lauritka
18. zář 2007

😀 ano aj ja ..lebo priznam sa, to som netusila. a hlavne na to ani nemyslim 🙂 len kvapkam a hltam ..

evelyin
18. zář 2007

Ela, tak dobrú noc,nech ti to výjde.tfuj, tfuj, tfuj 😉

ela13
18. zář 2007

Dakujem🙂 a tfuj tfuj tfuj a tehu tfuj Vam vsetkym, nech coskoro mozme spravit stretko s bruskami a gynex nech vyriesi tebe Evelyin a augustovka vsetky nase problemy. A Lauri tebe, aby si nemusela ist na IVF, lebo uz nebude dovod🙂)) 🙂 🙂 🙂

augustovka
18. zář 2007

ela13 dakujem 🙂 😉

lauritka
18. zář 2007

majte idem ja uz hajat ;) drzte sa. a trepte ostosest :D gynex myslim 😅

augustovka
18. zář 2007

papa a dobru noc vsetkym 🙂 🙂

evelyin
20. zář 2007

Babule, dnes mi prišiel gynex, môžem ho začať užívať aj na 7 DC alebo mám začať až od začiatku nového cyklu, budúci mesiac?

lauritka
20. zář 2007

evelyn ja by som radsej zacala od prveho dna cyklu, hlavne ked s tym zacinas a telo sa bude detoxikovat. lebo prestavka ti akurat vyjde na ten 4.tyzden , cize ak by si aj bola tehu tak to neuskodi.

lopka
20. zář 2007

Ahoj holky
Gynex jsem brala asi pres pul roku,neotehotnela jsem v teto dobe,ale mam potvrzene ,ze opravdu funguje.Brala jsem ho vzdy 21 dni bez ohledu na to.kdy jsem mela dostat mesicky apod.Tyden byla pauza.Brala jsem ho 3krat denne,asi pul hod.pred jidlem,21 protrepat a myslim 9 kapicek.
Proc rikam ze funguje-gynex je prirodni androgen,ktery stimuluje vajecniky ke zvysene tvorbe vajicek,primo zvysuje hormon FSH,ktery se na tom podili(hormon hypophyzy).Jak to vim,jsme zahrnuti v CAr centru pro neplodnost z obou stran.jelikoz jsem uzivala Gynex a behem priprav na IVF se kontroluji vsechny hormony a jeste pred stimulaci mi delali UZ,tak mela jsem tam nekolik folikulu a hormon v krvi jsem mela zvyseny.Jelikoz je to pro CAR centrum spatny ukazatel a oni neveri tomu,ze by nejaky prirodni preparat mohl tohle dokazat ,tak jsem ho vysadila a za dva mesice jsem sla znovu nakontrolu a hle hormon byl o pol.nizsi a tim padem v poradku.necham si to jeste zkontolovat pristi mesic a zda to bude porad ok ,tak vam znovu pisnu.
takze zda neni problem na partenrove strane ,tak gynex uzivejte a vydrzte 🙂

lauritka
20. zář 2007

lopka takze ho neodporucas brat pri stimulovani na ivf ? dobre tomu rozumiem ?

lopka
20. zář 2007

zvysene FSH pres stimulaci pro Car centrum znamena ,ze nejsou v poradku vajecniky,ze se mohli predcasne vycerpat apod.A zda chodite k dr.,jako v mem pripade ,ktery prirodnim preparatum neveri,tak se muze stat jako v mem pripade ze cely proces IVF atd.v nasem pripade ISCI odsunuli a pozorovali hladinu FSH.Moje lecitelka rika pravy opak,ze je to podpurny prostredek a pomaha k regeneraci i pri te silene horm.stimulaci co dostanete v CAr centru,ale jak rikam s nami by nic nedelali a malem me nutili do darcovstvi vajicek.

lopka
20. zář 2007

takze jsem to vysadila a cekala jsem zda pri dalsi KO bude hormon v poradku nebo ne a byl.Pristi mesic si ho necham zkontrolovat jeste jednou,vykyvy muzou byt v kazdem cyklu,ale mysli si ze to fakt udelal gynex ,coz v norm.pripade je super,ze takhle funguje a nemusime do sebe rvat za kazdou cenu chemicke hormony 🙂

lauritka
20. zář 2007

no ja som mala hormony naposledy v poriadku, profil mi robil v auguste. gynex beriem len na podporu :P aj tak si telo vezme len tie latky, ktore potrebuje nie ? stimulovat na ivf zacnem buduci mesiac. tak neviem ci mam brat alebo vynechat.

lopka
20. zář 2007

jestli to mas ok tak to ber,nabirali ti hormony 2 nebo 3.den cyklu?Moje lecitelka rikala,ze Gynex bude aspon trochu mirnit skodlive ucinky horm. preparatu.Ale ja jsem to vysadila,protoze prirodni th,jem dala sanci a bohuzel nam to k mimiku nepomohlo.Ale myslim si ,ze Gynex je opravdu super preparat a je to takovy prvni krok na ceste k mimiku,nez do sebe ladovat chemii,na tu mame jeste cas pozdeji,kdyz vse ostatni selze.

lauritka
20. zář 2007

ano lopka ale ivf mi bez chemie neurobia :P
hormony mi brali na 4DC, 12 DC a 21 DC. vsetko mam v norme.

lopka
20. zář 2007

tak to je jasny.
Tak to ber a jasne stimulaci i pred IVF.Je to hodne individualni s tim Gynexem. Na tento preparat nemuzu nic spatneho rici 🙂
Kdy zacinate?My kolem 8.rijna to budu 3DCzaciname se stimulaci a pak jdeme na ISCI,uz se nemuzu dockat ,dofoufam,ze se zase neco nezvrtne ☹