Gynex, máte zkušenost?

mmmk
4. bře 2007

Ahoj holky,
nedávno jsem se dočetla o Gynexu. Máte s ním některá zkušenost, že by vám třeba zkrátil cykly nebo je to jen placebo jako sarapis. Nejsou to vyhozené peníze?
Díky moc za odpovědi.

zanetik
4. bře 2007

Ahoj já ti ještě asi moc neporadím, ale beru je cca 14dní, tak uvidíme. Mají se brát 3 týdny a pak týden pauza a spotřebovat do 3 měsíců od otevření. Já mám spíš dilema kolik kapek brát, píšou 3-9kapek 1-3x denně, jak bys to brala?

alysea
4. bře 2007

Ahoj, ja som papala Gynex ked sa mi nedarilo otehotniet, upravil mi cyklus, lebo to chodilo ako chcelo a nemala som bolestivu menstruaciu, tak si nemyslim, ze je to placebo efekt. A mam uz aj synceka 😉

alysea
4. bře 2007

zanetik zalezi ci to beries ako liecivo alebo ako prevenciu. Ak liecebne davaj si 3 krat denne 7 kvapiek , ak preventivne 2 krat denne 5 kvapiek, alebo aj menej

zanetik
4. bře 2007

Aly určitě jako lék doteď jsem brala 2x denně 6kapek, tak dávku zvýším jinak to ani nestihnu spotřebovat 😉 díky za radu
Já jinak na úpravu cyklu beru Utrogestan, ale už jen příští cyklus a chci to skusit bez hormonů 🙂

alysea
4. bře 2007

Mne je z hormonov zle, preto sa liecim vzdy prirodne, a vravim mne sa to uz osvedcilo a nie len tieto kvapky.Treba len tomu verit.

alysea
4. bře 2007

Inak este mi napadlo, ze ci vies, ze sa to ma pol hodinu pred jedlom, resp. nalacno.

mmmk
autor
4. bře 2007

Jenze ja jsem dneska 84.DC 🙄 Tak bych s tim rada neco udelala. Protoze podle doktoru s tim nikdo driv nez po roce nic delat nebude. 😒
A jde to brat i v kombinaci se Sarapisem (ten samotny mi s cyklem vubec nic neudelal)?

alysea
4. bře 2007

No mmmk, ak vysvetlis co to znamena 84.DC, mozno poradim, ale neviem co to znamena. A Sarapis nepoznam, pozriem to

alysea
4. bře 2007

Tak som to pozerala, preco to uzivas, to ti odporucil lekar? Ved to je hlavne v obdobi klimakteria, proti navalom a tak o cykle tam nic nie je

mmmk
autor
4. bře 2007

84. DC znamena, 84. den cyklu. Tz., ze jsem od prosince bez MS a bez tehotenstvi 😅 Merim BT, ale to je asi zbytecne. Je evidentni, ze nemam ovulaci. 😖

alysea
4. bře 2007

No a nesuvisi to s tym sarapisom? Fakt kto ti to odporucil? mne sa to nezda ako liek vhodny na upravu cyklu

alysea
4. bře 2007

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i..., pozri si to, je to o liecbe neplodnosti

zanetik
4. bře 2007

No tak to jsem teda nevěděla já to většinou brala po jídle, teda hlavně ráno, večer spíš před spaním. Tak jsem zase o trošku chytřejší 😀
mmmk já myslím, že ti to kapky teď už neupravěj, chtělo by to vyvolávačku, aby MS dorazila a pak to začít upravovat Gynexem. Jinak ještě jsem četla doporučení na úpravu cyklu ptačí jeřáb a mateří kašička.

http://empatia.inshop.cz/inshop/shop.asp?kat=VJ...
http://www.medpharma.info/p.php?p=produkty&s=3&...

mmmk
autor
4. bře 2007

Ten Sarapis je prave s materskou kasickou. Ale nepomaha to. Brala jsem to od prosince do minuleho tydne. Tz. 3 mesice a nepomohlo to ☹

lucinkaaa
4. bře 2007

mmmk,na Gynex som sa mohla spolahnut, ked som mala opakovane mykozy. A upravil mi cyklus. Urcite to nie je placebo. Precistilo ma to a nedam nan dopustit.

tucniacik
5. bře 2007

mmmk, nestracaj cas s gynexom alebo materskou kasickou, mas evidentne anovulacne cykly, navstiv doktora a nech to riesi on...myslim ze v tvojom pripade doplnky nepomozu...83dc je prilis vela...to by gynex aj sarapis museli byt fakt zazracne a to bohuzial nie su... takto zbytocne stracas iba cas a peniaze... treba zisti pricinu anovulacie, zistit ci sa nejedna o PCO...

len
5. bře 2007

Taky jsem za to, pokud máš takhle dlouhé a navíc anovulační cykly vykašlat se na všechny zázračné předražené preparáty, o nichž se dočteš na netu, a řešit to na gyndě. To vážně dr. tvrdí, že s tebou nebude nic dělat rok? To by tě nechal třeba rok nemenstruovat, když se snažíte? 😕 V tom případě bych změnila doktora 😖 Ten rok se uvádí u zdravých bezproblémových párů, pokud je problém, má se řešit HNED.
Jinak jsem sice taky zastánce nechat tělu "volnou ruku," se spoustou věcí se dovede vypořádat samo a spoustu věcí dokážou lehce "popíchnout" úplně obyčejné bylinky, ale obávám se, že 84denní cyklus bez ovulace vyžaduje poněkud zásadnější řešení, minimálně zjištění příčiny 😉
Jinak teda můj osobní názor - po přečtení popisu "...harmonizuje především energetické dráhy početí a její spojnici, tří zářičů...", je "skutečným “omlazovačem” mužů i žen" nebo "Je vhodný při všech problémech, které vznikají při disharmonii v příslušných energetických dráhách..." mně vstávají vlasy hrůzou na hlavě (čímž netvrdím, že pokud tomu někdo věří, může to zabrat, ale pro mě je takovýhle popis poněkud... nedůvěryhodný) 😕
Já bych fakt radši zkusila buďto doktora trochu přimáčknout ke zdi nebo ještě lépe vyměnit 😉

mobina
5. bře 2007

mmmk souhlas s Len. Já brala asi něco obdobného jako Gynex. Ten měsíc jsem měla ovulaci, ale pak jsem je brát přestala a zase anovulace. Spíš bych ale řekla, že to nebylo po kapkách. Jinak já nemám 100% anovulaci, ale ovulaci mám tak 2x do roka. S doktorkou jsem to řešila už po půl roce snažení, takže šupajdi k dr. ať ti dá vyvolávačku a dohodne se s tebou na hormonálním profilu.
Nákup těhle preparátu jsou podle mě jen vyhozené peníze.

linle
5. bře 2007

Mne Gynex odporučila homeopatička. Beriem 3xdenne 8 kvapiek, zatiaľ len 3 týždne. Hodinu pred braním kvapiek a hodinu po požití kvapiek nie je vhodné jesť. Gynex sa má brať 3 týždne a potom si týždeň dať prestávky. Je dobrý na nepravidelný cyklus, zlepšuje prejavy predmenštruačného syndrómu a pod. Pôsobí zdravone ja psychicky. Homeopatička mi vysvetlovala, že Gynex obsahuje rastlinné hormóny. Je to nenásilná forma ako telu dodať chýbajúce hormóny, resp. upraviť ich hladinu, pretože telo si samé vyberie, či tento rastlinný hormón použije, alebo ho vylúči. Samozrejme nie je to zázračný liek. Je to len zmes byliniek.
Homeopatička mi Gynex navrhla už pred 2 rokmi, kedy som mala bolestivú menštruáciu a pomohol mi.
Teraz ho beriem, lebo som snažilka. Okrem toho beriem aj homeopatiká. Nemám žiadne zdravotné problémy. Cyklus mám zväčša pravidelný a každý mesiac mám ovuláciu. Gynex beriem kvôli tomu, že mám podľa homeopatičky veľmi kyslé prostredie a zabíjam manželove spermie.
Každopádne Gynex nikomu neuškodí, môže sa brať aj preventívne. Ale naozaj to nie je ZÁZRAČNÝ LIEK.

zanetik
5. bře 2007

Já si právě myslím, že je lepší brát Gynex než abych se pořád cpala Clostilem a Utrogestanem, tak chci skusit přírodní léčbu 😉 , jinak samozřejmě má Len pravdu, že je potřeba jít nejdřívě k dr. na vyvolávačku a vyšetření jak jsem již výše psala. Ale neberu to jako lék na mimi, ale chtěla bych si upravit aspoň cyklus a ovu 😉

mmmk
autor
5. bře 2007

Len a Mobi, proto jsem se na to ptala 😉 Uz se zacinam citit spatne, kdyz tak dlouho nemenstruuju 😒 Doktora jsem uz zmenila. Davala jsem mu posledni sanci! Je fakt skoda, kdyz doktori leci podle pojistovny, nez podle diagnozy. On mi nabidl, ze mi napise prasky, abych to mela pravidelne a az nasetrime, posle nas do CAR. Myslela jsem, ze na nej zavolam lekarskou komoru, aby mu odebral licenci 😢

pzuzka
5. bře 2007

Ahojte, ja som brala Gynex mesiac, chcem otehotnieť a akosi sa nám to už od septembra nedarí. Teraz som ho objednala aj manželovi, ževraj to môžu brať aj chlapi na podporu plodnosti. Dúfam, že mu z toho nenarastú prsia 🙂. Ináč ja mám menštruáciu pravidelnú, aj ovulácia mi prebieha, len si myslím, že to bude v hormónoch (asi štítna žľaza - cítim v krku nejakú hrču aj pulz mám rýchly) a GYNEX je dobrý ževraj aj na to.

zanetik
5. bře 2007

Pzuzka nebyl by pro manžela lepší třeba vitamín E, zinek atd? Zdá se mi divný, že je to i pro chlapi nic jsem o tom takového nečetla.

mobina
5. bře 2007

mmmk tak tomu nerozumím. Asi spíš nemáš štěstí na doktory. Když nemestruuješ skoro 3 měsíce, tak to řešit prostě musí. A chápu, že se cítíš špatně. Já měla cyklus 48 dnů a připadala jsem si jako časovaná bomba 😖
Nevím, jestli jsi po vysazení HA nebo ne, ale mě dr. říkala, že ten první cylus může být všelijaký, ale pokud to bude trvat déle jak 8 týdnů, tak určitě naběhnout. Držím palce.

len
5. bře 2007

No a jsme u toho, že já na ty homeopatika nějak nejsem 😀 (nic proti nikomu, kdo tomu věří, třeba mu to i pomáhá, ale já po zkušenosti se svou dětskou lékařkou, která byla přesvědčená, že se dá homeopaticky vyléčit snad všechno, kdy jsem jich taky dost vyzkoušela a nefungovalo nikdy nic, už tomu prostě nevěřím 😉 ). Takže asi tak - pokud věříte homeopatikům, energetickým drahám a podobným věcem, tak je pro vás tenhle prostředek asi to pravé 🙂

Zan - asi záleží, z jaké příčiny ta anovulace je. Jsem přesvědčená, že pokud jsou hormony užívány správně a ve správných případech, jsou nenahraditelné. Bohužel mi občas připadá, že někteří doktoři je píšou jaksi plošně jako všelék na všechny neduhy, cpou do holek progesteron ovulace-neovulace a často jim tak spíš škodí než prospívají, není pak divu, že tolik lidí utíká k alternativní medicíně 😒

Mmmk, tak ten doktor byl (pardon za ten výraz, ale slušnější mě nenapadá) vůl 😝 Jaksi se snažil léčit následek (nepravidelnou MS) místo příčiny (anovulace) a to, co ti řekl, je fakt na odebrání licence 😠 Myslím, žes udělala fakt dobře, žes ho změnila 🙂

Pzuzka, tak léčit štítnou žlázu Gynexem, no, nevím nevím 😒 Pokud máš nějaké podezření (i když si teda nejsem jistá, jestli "cítim v krku nejakú hrču aj pulz mám rýchly" je dostatečné podezření na ŠŽ, ale i kdyby), má ti dr. vzít krev a tvé podezření potvrdit nebo vyvrátit, je to velice jednoduché vyšetření a léčba je taky nekomplikovaná (a taky hrazená pojišťovnou), zatímco v neléčené formě (a pardon, Gynex za dostatečnou léčbu ŠŽ teda nepovažuju) může způsobit opravdu pěknou paseku 😒 Nemocná ŠŽ není legrace a bez dostatečných dávek hormonů (říkejte si jim třeba umělé) může zkomplikovat nejen otěhotnění, ale především zdravý vývoj plodu 😒

zanetik
5. bře 2007

Len to by mě taky zajímalo proč i po roce be HA nemám normální cyklus. Veškerá hormonální vyštření včetně ŠŽ mám v pořádku. MS mám jen po Utrogestanu (ale přece ho nemůžu brát věčně) a ovu jsem měla asi jen 1x v životě (jestli proběhla) po Clostilu jenže jsem hyperstimulovala, tak mi ho dr. vysadil tento cyklus jsem bez něj a podle BT i bez ovu. Uvidíme co uvidí dr. na UZ v půlce cyklus a hned se domluvíme na termínu laparoskopie a dávám v to velké naděje, že mi to cyklus upraví 😉

len
5. bře 2007

Tak moc držím palce 🙂
Ach jo, a pořád je tolik lidí, kteří budou tvrdit, že HA nenechá na tělu žádné následky a není problém otěhotnět hned po vysazení 😠 Ale to už je jiné téma...

zanetik
5. bře 2007

Díky. Tak až tohle nějakej blbec řekne, tak ho kopnu do..... 😀

len
5. bře 2007

Zkus to na beremese, tam teď byla bouřlivá diskuze se spoustou holek, co tvrdily, že je HA neškodná 😀 A nebo tam radši nechoď, ať se zbytečně nerozčiluješ 😀 Jinak já teda ovuluju vzorně, ale taky se nedaří, tak si holt vyber, no 😝 Ale teď už fakt mizím, pardon za rušení diskuze 🤐 Přenechám prostor těm, kdo s Gynexem opravdu MAJÍ zkušenosti 😉

mmmk
autor
5. bře 2007

Mobi, jsem po vysazeni HA (v zari). Dva cykly po 30 dnech, posledni MS 4.12.2006 😀 A tehu podle tepolot nejsem. ☹ No, vsak pristi pondeli mam naklusat k doktorce na krev, takze snad mne nebude lecit osvedcenym ceskym zpusobem ala Agoutin. (Jsem v Nemecku, u dr. jsem byla v CR.)
Ale aspon to ma neco pozitivniho, kdyz ne tehu test - nejaky preymsleni o diteti, o tom, jestli tenhle sexik byl oplodnujici, o kocarku, o jmenech, me normalne preslo. Je mi to sumak, jsem rada, ze si zatim muzu delat, co chci... Uz jsem nad veci 😀 Nebo veeeelice pod veci 😀 😝