Hloupé řeči rodiny během snažení o otěhotnění

obyvatelka
22. únor 2013

Zdravím 🙂
Taky jste se potýkaly či se stále potýkáte s hloupými řečmi své rodiny během svého snažení o otěhotnění?
My se s manželem snažíme přes rok. Brali jsme se loni v květnu, od té doby mě jako mor pronásleduje otázka mojí rodiny: "tak co, už čekáte?" jsem na ni vysloveně alergická. Navíc teď švagrová oznámila, že čeká druhé dítě a švagr nás při poslední návštěvě častoval "inteligentními" radami, kdy mého muže upozorňoval na to, že nesmíme souložit tak často, aby si spermie odpočinuly, své ženě potom řekl, aby na mě kýchla, že je možná těhotenství nakažlivé. Všichni se smáli kromě mě, mě to teda směšné nepřišlo. Můj muž to neřešil, tvrdil, že byl švagr opilý, já zase tvrdím, že ani opilost není důvodem k tomu, aby se do Vás člověk navážel a vy jste to přecházeli s blahosklonným úsměvem, navíc švagr má takový typ keců pořád.
Zažily jste také něco podobného? existuje věta, která vás dokáže naprosto vytočit?
Kromě té výše zmíněné mi vadí i věta "neboj, my se snažili xxx let, to časem přijde." Připadám si, že mě manželova rodina někam tlačí, my sice dítě chceme, ale kvůli jeho pořízení nechci být ve stresu, nicméně manželova rodina mi dává najevo, že už by to jako mohlo být, což se mi nelíbí, nehodlám se řídit jejich názorem, co je vhodné a co ne. Tahle jejich věta mě staví do pozice zoufalky, co chce za každou cenu otěhotnět, a to rozhodně nejsem 😠
Díky za názory a pochopení ;)

alen_ka
14. črc 2015

@obyvatelka téma jako stvořené pro mě, musím říct, že moje rodina je skutečně ohleduplná, tam nikdo nerýpe, stejně tak kolegové i tcháni jsou ok, švagrová má 33 a je bezdětná a nezadaná, tak ta taky moc dobře ví, jak tyto kecy otravují, ale pomalu mě začínají s*át (pardon) někteří jiní členové manželovy rodiny, narodí se u nich dítě, nahlídnu do kočárku nebo nedejbože si dítě pochovám a už slyším (babička je na to expert): "vidíš, vidíš, z toho si musíš vzít mustr!" (to si mám jako to děcko obkreslit a vyptat v obchodě nebo se vyspat s jeho otcem...?) nebo se káravě podívá na mě a na švagrovou a řekne něco v tom smyslu "no a co vy dvě?! už jste na řadě!" to jsem jí řekla, že děcko se nedá vystát ve frontě na rohlíky, ale časem asi budou moje odpovědi naštvanější, btw. o dítě se snažíme asi půl roku

maxinkaa
14. črc 2015

@obyvatelka JJ, ono je to šílený, my raději nikomu nic neříkáme. Pak je zase otravné poslouchat Tak už? Ještě jsi vcelku? Ještě jsi 2v1? Zítra už to bude uvidíš..... Na zabití!!

luji
14. črc 2015

My jsme nikomu nerikali, ze chceme a stejne jsme se kecum z manzelovy rodiny nevyhnuli 😠 Kdyz jsem rekla, ze jeste nechceme a az bude, tak bude a ze je to nase vec, tak jsem byla za karieristku a sobce.....kdyz jsou lidi blbi, tak jsou blbi.....miminku jsme se nebranili, ale ani jsme se nem nijak extra netouzili a prislo ve spravny okamzik....na to jak do nas vsichni ryli, byly reakce o tehotenstvi hodne vlazne.....ted cekame druhe a zase slysim kecy, ze to bude kluk-kdyz teda mame tu holku 😀 to si nevyberes 😉

karlos12
14. črc 2015

Jo, tyto kecy znám .Rodina ani ne, ale kamarádi.Nejlepší jsou dobrá rady.To musíte tak a tak a tohle a tamto a ....Naštěstí je nevídáme tak často.

jahodi
14. črc 2015

@obyvatelka Větu "tak co UŽ??" používali tcháni a jedna starší známá, která nám miminko straašně přála. Tý jsem po nějaké době řekla, že až to bude, včas se to dozví. S tchány, to jsme jednou šli na koupaliště do města, kde bydlí, ale já jsem fakt netoužila zakončit koupání návštěvou u nich, zatímco manžel chtěl. Tak jsem mu řekla, že OK, když jim zakáže se ptát KDY UŽ. Dohodu splnil 🙂
Manželovo rodiče taky byli strašně dlouho přesvědčený, že asi neumíme souložit, i když ta naše diagnóza je dost vážná a oni o ní věděli skoro každý detail. Po pár letech jim to teda došlo. Manželovo rodiče strašně moc chtějí vnouče. Říkám si, co si jako myslí? To bude především moje dítě. Jsem taková nátura, že když jim ho nebudu chtít hodně dávat, tak prostě nebudu. Nebudu se podřizovat jejich chtění. Ale na to přijdou až někdy to dítě budeme mít 😝

haniplanetka
14. črc 2015

My si zažíváme řeči zase pro změnu o svatbě. Já bych byla pro, ale dožadovat se jaksi nehodlám. Ty řeči mi dost ubližují, naštěstí už je to pustilo, jen můj bratr, nezadaný, svobodný, bezdětný, toho pořád baví každých 14 dní rýpat, ať ho posílám do pr.. jak chci. Jinak od mé mamky řeči, abychom si hlavně nepořizovali další dítě, že jedno je až až. Od jeho rodiny jemné náznaky, kdy bude další dítě. No, všude je něco. Žiju si po svém a podobné řeči odpálkovávám s úsměvem. Ale říkám si, že až to brácha příště vytasí, sbalím se od malou a odejdu.

jozanemec
14. črc 2015

ahoj přesně tenhle typ otázek a keců v minulém snažení pro mně znamená,že ted nechci aby o tom,že se začnem snažit někdo věděl..hlavně ne tchánovcitchán mně jednou dostal když jsme si tenkrát ještě dělali legraci a říkali jsme synovi že mu pořídíme sourozence a on mu řekl at to nechche ,že si ho pak nebudem všímat-v tom okamžiku bych zabíjela.

haniplanetka
14. črc 2015

@jozanemec taky na facku

jozanemec
14. črc 2015

nebo jsem tchánovi jednou řekla že bude další přírustek do rodiny ( myslela jsem ale mého bráchu) a on mi odpověděl-to jsem zvědavej kam ho tam dáte-.Máme ale domluveno,že až budem čekat druhé mimčo tak se přestěhujem-oni do našeho menšího baráčku a my do jejich kde jsou vetší místnosti.Takže jsem řekla že se jich doprošovat nebudu.

japona
14. črc 2015

Vím, jak jsou tyhle kecy otravné, ale nezapomeňte,že většina příbuzných to myslí dobře🙂 Já na dotazy, kdy bude dítě odpovídala: "Co chcete slyšet? Že budeme š*ukat o víkendu? Az to bude aktuální, včas se dozvite." Stačilo párkrát zopakovat a byl klid🙂

alen_ka
14. črc 2015

@karlos12 tyto rady taky někdy slýchám, většinou mi je udělují kamarádky, které do toho vletěly nechtěně anebo hned napoprvé 🙂

bubinko1506
14. črc 2015

po 3,5 roku snazenia mi uz teda otazky, kedy budeme mat dieta a preco este nemame, tak neskutocne lezu na nervy, ze by som niekoho zabila. najhorsie to bolo asi vo februari - 4 dni po potrate dvojiciek sa ma mama pytala, kedy uz konecne budeme cakat dieta, ze mi roky pribudaju a kariera nie je prvorada. tak som jej na to povedala, ze uz sme sa dosnazili a potratila som.
zostala stat s otvorenymi ustami, ale konecne som mala pokoj.

karlos12
14. črc 2015

@alen_ka takové jsou nejlepší.Máme to podobné.Jen nevím jak to dělají 😒

karlos12
14. črc 2015

@bubinko1506 to je mi líto, ale toto je asi jediné co jim zavře pusu.Snad bude brzy líp 😉

pavlakosec
14. črc 2015

My se snažili skoro 2roky, pak jsem se naštvala a řekla, že už déle čekat nebudem a šli jsme k lékaři. Jen díky nim teď čekáme chlapečka. Ty blbé kecy jsme poslouchali od rodiny partnera furt a nejhnusnější byly, když jsme oznamili, že konečně čekáme. Jeho sestřenka má dvě neplánované nehody. Tak jsme jí setřeli, že naše dítě je chtěné a žádna nehoda. Kecům a radám typu souložit každé 2-3dny a pod. bych nevěřila. Pokud se nepodaří do roka, tak šup k doktorovi. Není na co čekat. Už víme, že s druhým nebudeme čekat vůbec a půjdeme rovnou k doktorovi. Držím palce, ať brzy taky čekáte. 🙂

bubinko1506
14. črc 2015

@karlos12 to najhorsie uz mam za sebou, uz nerevem ako decko pri kazdom pohlade na kocik a podobne. skor sa snazim brat to tak, ze zrejme to tak malo byt a chlapci by neboli v poriadku. a aj ked trosku s obavami, ale verim tomu, ze 2.IVF bude uspesne a buduci rok v juni sa nam babo narodi, dame si darcek na 3. vyrocie svadby 😀

jjaanca
14. črc 2015

Souhlasím s japona. Já jsem trochu od rány a jestli měl někdo řeči jednou... dvakrát? Pak už to nikdo nezkusil. Stačí jim "pořádně" odpovědět 🙂

karlos12
14. črc 2015

@bubinko1506 to je dobře, teď už to musí dopadnout dobře.Věřím že každá smůla musí být přerušena 😉 Držím pěsti 😉

pincola
14. črc 2015

My nikomu neříkáme, že se snažíme. Před mojí mámou musíme i tajit a zapírat a přesto mi máma furt kouká na břicho. Já břicho měla vždycky trochu, po porodu už to vůbec není ono a možná v nějakém uplém oblečení to může vypadat všelijak i když celkově mám normální váhu. A máma mi furt na to břicho kouká, já na ní vidím ty zkoumavé pohledy. nebos e snaží, abych se podřekla, ptá se jestli mi holka půjde už do školky, nebo někdy poznamená, že třeba budem mít ještě jedno a mlčí a sleduje jestli muj obličej něco neprozradí. je to celkem nepříjemné. Ostatní nám zas radí, že jedináček bude rozmazlenej a taky sledují, co my na to. A my dva mlčíme, aniž bychom se na tom někdy domlouvaly. Prostě oba vždycky reagujem stejně. Mlčíme a blbě koukáme a oni taky mlčí a blbě koukaj, je všem trapně. No za pár týdnů se to celé opakuje😀 Mrzí mě to kvůli vám holkám co to třeba chodíte na ivf. To musí být šílený.

haniplanetka
14. črc 2015

@japona 😂 dobrý

antonie87
14. črc 2015

Taky jsme to nikomu neřekli, že už se snažíme, ale pořád ze všech stran se člověk dozvídá, že se řeší, proč ještě rok po svatbě nemáme děti, že nám to asi nejde 😒 ..a nejvíc zamrzí, když je to rodina... kdyby dali všichni aspoň chvilku klid, byla bych víc v pohodě a třeba by i to přispělo ke zdaru...

verena
14. črc 2015

@japona jé to je hezký! 🙂 Ještě můžeš navrhnout, ať vám k tomu přijdou svítit, když se tak starají 🙂)

mery96
15. črc 2015

Holky taky přidám..
Jsme už 4 roky po svatbě (mě je 26 let, manžel 29). Dřív jsme poslouchali "kdy bude svatba". Jakmile nás oddali, začalo "kdy bude dítě". Jenže já na VŠ, připadala jsem si mladá a nepřipravená, chtěli jsme cestovat, taky se vyšvihnout v práci..
Co já už se naposlouchala vět o "karieristce" apod.. No a myslím (jsem původně z vesnice), že se tam musí už říkat, že jsme neplodni.. A ro že se ptají všichni a všude... Už neřeším..
Jo a největší gól je moje tchýně - když jsme přišli před 5 lety oznámit zasnoubeni, tak než jsme cokoliv řekli, doslova zděšeně vykřikla, že ještě nechce být babička.. Tvl, tak to mě namichlo, se budu asi ptát kdo chce a kdo ne?? A teď se nás každou návštěvu ptá, kdy UŽ bude babička.. No je tohle normální??? Mě se teda už neptá, párkrát jsem něco odpověděla.. Ale na manžela to zkouší.
A teď od léta se snažíme, a ani jsme to nikomu neřekli. Radši... 😀