Hloupé řeči rodiny během snažení o otěhotnění

obyvatelka
22. únor 2013

Zdravím 🙂
Taky jste se potýkaly či se stále potýkáte s hloupými řečmi své rodiny během svého snažení o otěhotnění?
My se s manželem snažíme přes rok. Brali jsme se loni v květnu, od té doby mě jako mor pronásleduje otázka mojí rodiny: "tak co, už čekáte?" jsem na ni vysloveně alergická. Navíc teď švagrová oznámila, že čeká druhé dítě a švagr nás při poslední návštěvě častoval "inteligentními" radami, kdy mého muže upozorňoval na to, že nesmíme souložit tak často, aby si spermie odpočinuly, své ženě potom řekl, aby na mě kýchla, že je možná těhotenství nakažlivé. Všichni se smáli kromě mě, mě to teda směšné nepřišlo. Můj muž to neřešil, tvrdil, že byl švagr opilý, já zase tvrdím, že ani opilost není důvodem k tomu, aby se do Vás člověk navážel a vy jste to přecházeli s blahosklonným úsměvem, navíc švagr má takový typ keců pořád.
Zažily jste také něco podobného? existuje věta, která vás dokáže naprosto vytočit?
Kromě té výše zmíněné mi vadí i věta "neboj, my se snažili xxx let, to časem přijde." Připadám si, že mě manželova rodina někam tlačí, my sice dítě chceme, ale kvůli jeho pořízení nechci být ve stresu, nicméně manželova rodina mi dává najevo, že už by to jako mohlo být, což se mi nelíbí, nehodlám se řídit jejich názorem, co je vhodné a co ne. Tahle jejich věta mě staví do pozice zoufalky, co chce za každou cenu otěhotnět, a to rozhodně nejsem 😠
Díky za názory a pochopení ;)

evitaa
22. únor 2013

Co je takhle trochu setřít a při podobných poznámkách říct třeba, že v dnešní době je antikoncepce 100% spolehlivá, že bereš prášky a na mimčo je času dost. Třeba, když poleví ten tlak, najednou to bude 🙂

obyvatelka
autor
22. únor 2013

právě, že prášky neberu a dítě chceme, už přes rok se snažíme. Já jim hned řekla, že se mi ty řeči nelíbí, že až to příjde, tak jim řeknu, ale že tuhle otázku nesnáším. Naštěstí tam jezdím minimálně a po tomhle budu jezdit ještě méně 😀

romantika
22. únor 2013

@obyvatelka
to by vytocilo kazdeho kdo se snazi rok a nejde to. S tim se musis smirit, dokud se nezadari, tak te to bude tocit a budou se blbe ptat. Blbe se budou ptat ikdyz se zadari a sotva se narodi prijdou reci typu a kdy budete mit druhe a tak je to co svet svewtem stoji. Takze bych se nejak nenervovala, mozna bych si udelala srandu a svagra bych privedla do trapne situace, aby mi detailneji popsal jak to teda dela a jeslti ti nemuze udelat kalendar a vypocist kdy a tak 🙂)))))), aby mu bylo trochu trapne.
Mne by snad ani tak nevadily ty reci v urcitem veku a po svatbe je to proste standard, ale jako tfuj tfuj predstavovat si svagra v akci jak jeden den jo jeden den ne e, ze mu to neni blbe.-):-pppppp, ale asi se potreboval pochlubit jaky je samec. To vis se mu aspon neco v zivote zadarilo tak to troubi do sveta

lv
23. únor 2013

@obyvatelka no zažila si stím hodně moje sestra, které se podařilo otěhotnět za 9let, po 3. umělém oplodnění..nejvíc byla zlá a ryla její tchýně, která ostentativně vykládala jak je Románkova spolužačka těhotná a je o tolik mladší než má ségra /ségřin muž byl o 6let mladší než ona/, jak ona snad ani nebude babička a jiné pindy..no on jí její syn nebyl schopen říct, že má strašný spermiogram, a že to je vlastně jeho vina.. jinak velký souhlas s @romantika s tím, že blbé kecy nekončí - pak máš velké - malé břicho, tisíce otázek kdy už to bude, pak jestli mimčo sedí - nesedí..a furt něco.

petrapavlikova
23. únor 2013

@obyvatelka nám to taky trvalo přes rok 😀 ale pak jsme si řekli, že to dáme na čas k ledu, pořídili jsme si malé fretě a bum byla jsem těhotná 😀 . Stačilo myslet na něco jiného. No to bych tam asi nejezdila, na něco bych se vymluvila a kdybych tam už jela tak bych mu řekla, že sex budu mít když mám chuť a ne z povinnosti 😀 .

marlen02
23. únor 2013

Ahoj domluv se s manželem a všem řekni, že jsi zase začla brát prášky a že ted se chcete zaměřit na něco jiného...co já vím práce, dovolená, bydlení nové nebo tak. Dají ti pokoj a až budeš řekni jim to až ve třetím měsíci, ti budou koukat 😨). Pokud můžu ještě....kup si vitamínky pro snažilky....byla jsem třikrát těhotná a vždy pomohlo 🙂. drž se 🙂

marcelka287
23. únor 2013

@obyvatelka Ahoj, souhlasím s holkama. Taky bych to zapřela, že se snažíte. My jsme s manželem nikomu nic neřekli, když na to přišlo, přesně kvůli těmhle hloupým nepříjemným řečem, které by určitě někteří měli!

tulikiss
23. únor 2013

@obyvatelka tyhle reci jsem nesnasela, nastesti u nas nikdo moc nevedel ze se snazime. Kdyz uz ale nekdo mel "chytry" rady jak na to, tak jsem reagovala, ty jo fakt...no krome sexu jsem uz zkusili vsechno 😀 a lidi pak dali pokoj...
ja osobne nesnasim takovy ty otazky na vdanou jestli uz se snazi a kdy planuje druhy, prijde mi to stejny jako kdybych prisla za starsi zenskou a ptala se ji .. tak co stoji jeste starymu.

marlen02
23. únor 2013

Já taky svému okolí tvrdím, že na to teď nemáme čas, stavíme domeček tak na to kašlem 🙂.

lrg
23. únor 2013

Třeba to ani nemyslí tak zle, člověk, který to nezažil se těžko vžije do Vaší situace. Když spolu dva jen chodí, tak se každý ptá kdy se vezmou, pak se vezmou a každý se ptá, kdy bude dítě a jak se narodí první tak do půl roku se každý ptá na druhé 😀

alamo
23. únor 2013

Uplne chapu, jak Te to vytaci - ke vsemu ten svagr asi ani nebude moc inteligentni.
Me pri blbych recech pomaha vedomi, ze lidi se ptaji behem celeho zivota furt na neco. Moji singl 33letou kamaradku bombarduji teticky tim, jestli uz ma chlapa, delaji z ni zoufalku. Pak kdyz clovek nekoho ma, tak je to furt - kdy se vezmete? On si Te nechce vzit? Pak: kdy bude mimco? Kojis? Chodi na nocnik? (moje ' nejoblibenejsi' ) Kdy bude druhe? Pak asi dlouhou dobu zadne otazky a pak: kdy jdes do duchodu? 😝
Jinak co se tyce Vasi rodiny, mozna bych i trochu zalhala a rekla, ze chcete jeste trochu cestovat (nebo tak neco) tak jste to dali trochu k ledu. A kdyz si k tomu nejakou dovolenou zakoupite, tak urcite jako naschval otehotnis - takhle se to stalo me 🙂.

a.n.e.t.t
23. únor 2013

Souhlasím s holkama, těm blbým otázkám se nevyhneš, hlavně proto, že ostatní vědí, že se snažíte. Jedině fakt zkusit variantu lhaní a říct, že se nesnažíte, že máte zatím čas. My se snažil "jen" čtyři cykly a to mi přišlo ažaž. A mě třeba nevadilo, že se mě moje mamka a ségra ptaly, jestli to vyšlo, já měla radost, že je to zajímá, že si o tom můžu s někým pokecat 🙂 . Naopak mi vadilo, když mi třeba tchýně řekla, že na to nemám tak myslet, že proto to nejde 😠 , jasně, jak na to nemyslet. Popravdě mě nejvíc naštval strejda, to jsem se málem rozbulela, on teda nevěděl, že se snažíme a to bylo zrovna tři měsíce, a snažil se mě přesvědčit, abychom se začali snažit, že jak je to jednoduchý, stačí na to jednou skočit a hned to je HAHAHA a že ostatní počká, že už máme věk a blablabla. To mě hodně dostalo.

baru7
23. únor 2013

@obyvatelka my máme kolem sebe naštěstí jen samé taktni lidi... Švagra bych při podobném vylevu přivedla do rozpaku tím, ze to neni jeho věc a je to krajně společensky nevhodné... Proč to lidem tolerovat a povazovat za bežné???

ivca2409
23. únor 2013

ahoj, tak mi jsme tohle prožívali 2,5roku ☹ můžu říct, že to byl otřes a dost mě to frustrovalo ☹
Poslední kapka byla před rokem o Vánocích.... od mého chlapa brácha s přítelkyní nám to oznámili 25.12. (rodinný oběd), že je Petra cca v 6tt .... myslela jsem, že omdlím.... oni neplánovali - ani nijak zvlášť nechtěli a nám to už víc jak rok nešlo a celá rodina to samozřejmě prožívala víc než my!
No, tak jsem se ovládla - tzn. nerozbrečela - popřála ať je vše ok a šla si sednout k tv.... tam se pak přesunul i zbytek rodiny a z tchýně samozřejmě nevypadlo nic lepšího než že v hrobovém tichu pronesla ke mě: "A kdy Ty se rozrodíš, Ty naše jabloňko!" Jsem jí chtěla dát skoro pár facek! Tak jsem se jen beze slova zvedla a šla jsem brečet na chodbu...úplně jsem jí za to nenáviděla! Takže Ti fakt rozumím! Kéž by se lidi starali o to, o co mají!!! Hned by bylo na světě líp!
Dnes už na to nevzpomínám - hlavně kvůli tomu, že jsem momentálně v 17tt... ale je to opravdu hrozné! Místo, aby Ti nějak pomohli - užjen tím, že Tě nebudou trápit takovýma stupidníma otázkama! tak Ti vždycky ještě přisolí!
Možná je to taky jen tím, jak už tu psala @irg - nikdy v té situaci nebyli, tak si neumí představit, jaké zoufalství se o snanžilky pokouší a jaké to je depresivní, když si to tak moc přeješ a brečíš každý měsíc, když zjistíš, že to opět neklaplo! ☹
Držím Vám všem pěsti, ať vám nesou štěstí, holky! Ať se co nejdřív mimuško podaří a jste šťastné minimálně jako já z toho, že Vám konečně roste břicho 🙂

medakote
23. únor 2013

@obyvatelka Těm řečem se asi nevyhneš. Mě nejvíc štvala širší rodina větou "A c ty?Jsi na řadě!" - Bylo mi třicet, dva roky po svatbě a pořád nic a tetičkám to vrtalo hlavou, všechny sestřenice už s dítětem, některé se dvěma... Babička obviňujícím hlasem zvolávala "Já se těch pravnoučat nedočkám!", protože už i její mladší sestra byla prababičkou. A přiopití strýčové na rodinných oslavách abízeli manželovi, že mu ukážou, jak se to dělá 😉
Nejdřív jsem to obracela v žert a říkala, že máme času dost, pak už jsem na to neodpovídala nebo jsem to rázně utla tím, že až to bude, že se to dozvědí.

maladama
23. únor 2013

no, my to, že se snažíme o dítě, právě s ohledem na blbé kecy (a že se mi to nechtělo s nikým rozebírat) nikomu neřekli, ovšem o to horší blbé kecy to byly - v jednom kuse ironické poznámky na "no jo, ty děláš tu kariéééru, tak proto nechceš děti", případně "ale když to budete odkládat, tak to už potom nemusí jít!" A když už jsem to pak nevydržela a přiznala, že teda už přes rok to nejde a že už jsem potratila a tak, tak jsem zase slyšela "ty na to moc myslíš, to na to musíš nemyslet a ono to půjde samo!"
Zabít málo. A zvlášť jsem tenhle přístup nechápala od tchýně, která sama otěhotněla až po pěti letech.

jo a s tím, že po prvním přijdou otázky "kdy bude druhý", tak ty samozřejmě přišly, v tom cca půl roce - ovšem nejlepší bylo, že když jsem v roce malýho otěhotněla, tak všichni otočili a "to nemáte rozum, pořizovat si druhý dítě tak brzo?"

Nad blbými dotazy se nedá vyhrát. Ale že mě kolikrát svrběl jazyk se zeptat "což o mě, ale kdy TY konečně zhubneš?" 🙂

littlemousecz
23. únor 2013

Taky to znám, my se snažili skoro tři roky po svatbě a nakonec dopadlo až IVF. Jako kamarády a kolegy v práci člověk nějak odpálkuje, ale od rodiny to zamrzí. Hlavně babičky mi už pak lezly krkem, až jsem to nevydžela a normálně jim řekla, jak se věci mají. Přišla jsem na to, že mám rozumný babičky. Jsem jim řekla, že prostě půjdeme na umělý a až se to podaří, tak jim to řeknu. Od té doby byl klid. Jedinej, kdo to věděl do podrobností, byla moje máma a tchyně. Na ty ostatní je nejleší najít nějakou slabinu a prostě jim to vplálit do ksichtu.... až si najdeš chlapa/ženskou, až zhubneš, až se začneš chovat jako dospělej člověk a nebudeš se ptát na něco, po čem je ti houby...Někdy byla docela sranda pozorovat ty překvapený ksichty 😀

llluckaaa
23. únor 2013

Takový blbý řeči má bohužel každý druhý, já si taky dost užila ☹ Sice jsme nikomu neříkali, že si chceme pořídit dítě, ale měli jsme po svatbě, takže to samozřejmě všichni očekávali. Takže jsem poslouchala řeči, jestli už jsem těhotná, kdy chceme dítě, ... nejhorší to bylo, když jsem potratila a byla na tom psychicky blbě 😝 ... to mě dokázala jedna taková otázka odrovnat a šla jsem se vybrečet na dámy 😢 Nejvíc mě dostala tchýně - byla jsem 4 dny po potratu (o kterém ona sice nevěděla, ale to ji vůbec neomlouvá 😠 ) a ona se mě ptá, jestli jsem těhotná, jestli chceme mít dítě a že mám větší bříško, tak že vypadám těhotně, a že už mi tikají biologické hodiny a měli bysme si pospíšit 😝 No hnus, velebnosti 😝 Probrečela jsem příštích několik hodin 😖

spagatice
23. únor 2013

My jsme na prvního čekali rok. Rodina to věděla celá, protože tchýně neumí držet jazyk za zuby 🙄 . Dva měsíce před mým otěhotněním přišel manželův bratr s tím, že čekají mimčo a že ho vlastně ani nechtěli, ale když už ho čekají, tak si ho nechají 🙄 . Samozřejmě jsem to doma obrečela 😔 . Potom jsme byli na oslavě u tchýně a ta se tam vážně předvedla 😖 . Koupila džus, který nabídla jenom "mamince" a taky to náležitě okomentovala. Pořád ji oslovovala "maminko". Potom říkala, že přeci švagrová otěhotnět musela, když jí je ten rok 30, její mamince 60, jejímu bratrovi 40. S manželem jsme se sebrali a z té oslavy odešli, protože se ty blbý kecy nedaly poslouchat 😔 . Kdyby alespoň netušila, že máme zdravotní problémy, ale ona to věděla a stejně jí to nebylo trapný 😔 . Za pár dnů švagrová potratila ☹ a za rok se se švagrem rozvedli 😒 . No a já jsem otěhotněla přirozeně, i když s pomocí a teď už máme dva krásný kluky 🙂 . I když dodnes mě ty prupovídky mrzí 😔 .

Jo a ty kecy druhým dítětem rozhodně nekončí 😀 . Teď se každý ujišťuje, že zůstaneme u dvou a nebudeme chtít třetí 🙄 , kdyby věděli... 😀

liss_durman
23. únor 2013

@obyvatelka Teda a já vždy záviděla takové to plánované rodičovství a snažení a rozruch kolem. A ono není asi o co stát, že 🙂 Poté, co jsem otěhotněla velmi brzy a bála jsem se, co na to ostatní - a právem, protože reakce byly vždy stejné: Cože? Ty jsi těhotná? Co budeš dělat? Jak doděláš školu? Budeš přerušovat? To nezvládneš! a blabla, taky mi to lezlo na nervy... Pravda ale je, že příbuzenstvo má pořád na co se hloupě vyptávat... Už víte, co to bude? Bude svatba? Jaký bude mít kočárek/postýlku...? No po narození to pokračovalo: A kdy bude svatba? A kdy bude další sourozenec (přesně, jak holky psaly)?... No děs 🙂 Mimochodem třeba s tou svatbou byli hodně vytrvalí a když jsme konečně oznámili, že se teda bereme, tváří se najednou, že je to pomalu obtěžuje... Tak se připravte, že až to oznámíte, třeba to nebudou přijímat až tak nadšeně, jak spíš "To je dost..."
Takže asi opravdu nezbývá, než si zvyknout. Navíc, teď mě to přinutilo vzpomenout si na pár případů, kdy jsem se taky tak hloupě vyptávala kamarádek a známých, aspoň už vím, že je to nepříjemné 🙂 😀
Takže přeji pevné nervy s příbuzenstvem a hodně štěstí při snažení 😉

llluckaaa
23. únor 2013

@spagatice Přesně tak, dvěmi dětmi otázky nekončí 😉 Paradoxní je, že otázky na druhé dítě přišly už když jsem byla těhotná s prvním a otázky na třetí dítě, když jsem byla těhotná s druhým 😀

babulinkab
23. únor 2013

no do mě taky furt rejpali, co s dítětem...ale to jsme se vůbec nesnažili, takže jsetm to pouštěla jedním tam a druhým ven...až jsme chtěli, tak to naštěstí šlo na první šup 😀 😀 😀 😀

a když se mě někdo zeptá na třetí, tak řeknu, že zrovna já republice porodnost zvedat nebudu a nechám to těm mladším 😀 😀 😀 to většinou každej hned zklapne 😀 😀 😀

petracig
23. únor 2013

Taky mě ty narážky okolí začínají štvát, máme 8 měsíců po svatbě, teď na nějakou dobu tyto otázky ostatních utichly, neboj ono je to přestane bavit.

martina_81
23. únor 2013

@obyvatelka zrovna tohle jsme dneska probíraly s holkama v jiné diskuzi. 😉 Že jsem ráda, že jsem těchhle keců téměř ušetřená, protože celá moje rodina a okolí (včetně všech v práci) ví, že po zánětu vejcovodů prostě přirozeně otěhotnět nemůžu, takže se nikdo "neodvažuje" zeptat, co a jak. Jen rodiče mého přítele mají poslední 2-3 roky kecy typu "kdy konečně vyvedete mladý" nebo "kdy konečně začneš přibírat" apod. No prostě na ránu. 😠 😠 😠 Mysleli si totiž, že IVF je úplně zadarmo, my se jen objednáme, oni nám to v laborce udělají, zavedou a hurááá, jsme těhotní. A já se vlastně strašně mám, že celý ty roky nemusím platit a cpát do sebe antikoncepci (momentálně máme v ivf asi 35 tisíc,takže to se opravdu vyplatí). No to bych tchýni taky hned jednu vrazila. 😠 Takže jsme je vyvedli z omylu tím, že jsme jim nastínili, kolik tisíc zhruba ivf stojí a najednou máme klid. Co kdybysme náhodou chtěli, aby na vnoučka přispěli,ne? 😀 😀

ladus88
23. únor 2013

@obyvatelka Tohle me nevytcaci spis me to vzdy dovede k pocitum vinny ze za vse muzu ja...☹ Nejvic me rozciluje kdyz nekdo ma ditko a projevy jezis sem tehotna co ted? :-O kdo se snazi tak nic ....Ale uz sem se malinko obrnila tim ze odpovidam jooo nekdy to dopadne. 😉

dezyre
23. únor 2013

@obyvatelka Ahoj, úplně tě chápu jak tě takové řeči se.ou a z tohoto důvodu jsme rodině neřekli o tom, že se snažíme o miminko 😉 Ani jednou jsme se nezmínili, že už bychom dítě chtěli, naopak jsme se tvářili, že máme ještě dost času 😅 😅 😅 Taky bych nesnesla otázky typu, tak co, už? Anebo kdybych náhodou neměla chuť na alkohol, tak aby se hned každej vyptával.. ale ale proč nepiješ? že by mimčo? Bohužel u tebe už je to těžko takhle praktikovat.

pindruscha
23. únor 2013

Martina_81 - to s tím příspěvkem na vnoučka je dobrý, to si schovám. 😀 úplně vás, obyvatelko chápu, je to hrozně nepříjemné, do mě taky ryla tchýně, dokud jí to tchán nezakázal. A to máme po svatbě jen 8 měsíců a rekonstruujeme barák, tchán nám tu často pomáhá...

obyvatelka
autor
24. únor 2013

@dezyre jooo, to už jsem zažila několikrát, já alkohol téměř nepiju z přesvědčení, navíc na návštěvě u příbuzných nic moc ani nejím, protože kdysi byli konflikty, kdy na mě byli nasraní kvůli každému kousku jídla, které jsem si na nějakých jejich narozeninách vzala, takže jsem tam přestala i jíst, takže když jsem odmítla jídlo, tak to hned bylo: "jet i šptaně? jsi těhotná? 😖 stačí odmítnout alkohol a už jsem podle nich v minimálně 4. měsící :-P

kajalka
24. únor 2013

Mě zas tchýně častovala poznámkama typu "nedej bože, abyste měli dítě" 😀 Na všech návštěvách u příbuzných, kam přijeli i oni, měla podobný průpovídky. Tak zas druhej extrém.

natalie77
24. únor 2013

@obyvatelka ježíši, co je to za rodinu 😕 😕 😕 držím pěsti....s některými lidmi nemá smysl diskutovat a když jim to nedojde, tak takdy je každá rada drahá..
To je jako když se nás ne zrovna oblíbení sousedi ptali, jestli máme dítě ze zkumavky...doslechli se, že mám neschopenku z caru...tak jsem říkala: Ne a vy jste děti dělali v obýváku, v kuchyni nebo v ložnici?
Mrzí mě, že nejbližší dokážou okolí tolik trápit ☹ 😠 . U nás po několika nezdarech nikdo nevznese dotaz vůbec na nic....když o tom někdy mluvím, že to zase nedopadlo a proč...vodím, jak jsou rádi, že něco ví a že jim svítí oči, že mají tu důvěru a příště se mě nezeptají hned po pozdravu TAK CO?
Přeji hodně sil, myslím, že by měl hodně zakročit manžel-přítel... 😉 .