Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

slonik
12. čer 2006

Třeba to nebude tak hrozný, ale je fakt, že po vysazení mně pan doktor varoval, že se to z 90 % vrátí do stavu před ☹ Tak mi to nebudeme přehánět, co má být, to bude, že jo? 😉

slonik
12. čer 2006

pardon, mne🙂
Ještě jsem po svatbě nabrala 12 kilo, zatím mám 4 dole, ale když si představím, že bych ještě nabrala min. 15, tak bych byla jak slon a ne slonik 😀 Tak se budu snažit to nejdřív zredukovat a pak si můžu vymýšlet 😉

gedren
12. čer 2006

Sloniku, myslim, ze optimalni je tulit se obden, precejenom pry opravdu ty spermie nejsou dostatecne koncentrovane apod., je-li to kazdy den. My jsme nejdriv zkouseli obden, to nam vydrzelo tak tyden 🙂 a pak uz jen jednou za 4 dny...a miminko se podarilo hned 🙂 Spermie nejakou dobu vydrzi, takze casteji nez jednou za 2-3 dny to rozhodne z hlediska zvyseni pravdepodobnosti otehotneni neni nutne, ale zase az tak to snad neuskodi 🙂. Slychavam od kamaradky o jednom mimoradne naruzivem paru (bydli vedle nich), co to dela snad 3x denne (odjakziva, nejen ted, kdyz vyrabeli mimco) a taky se jim to po par mesicich povedlo (ale ne tak rychle jako nam ;)), takze ani ridke sperma neni prekazkou 🙂))

slonik
12. čer 2006

díky gedren a ať mimísek pěkně roste!

aarenka
17. čer 2006

Ahoj holky, jdu Vás jen moc pozdravit, tyhle hicy mě zmáhaj, s prcínkama v bříšku jen papkáme, pijeme a odpočíváme, nic jinýho se ani nedá dělat. Všechny moc zdravím..... 🙂 Renča a dva prcínci v bříšku

lenikh.
21. čer 2006

Ahoj holky, většinou vaše diskuse jenom pročítám, ale dneska se připojím. My čekali na miminko rok a 3 měsíce. A v pondělí mi doktor potvrdil, že jsem v 7tt a mimi jsem už dokonce i viděla. Je to nádherné, všem přeju tenhle pocit štěstí zažít. První rok jsme nechávali vše náhodě, nic jsem nepočítala, tulení bylo tak 1-2 týdně, po roce jsem byla mírně znepokojenáa utěšovala se tím, že se mimískovi k nám ještě nechce. Začala hledat články o bazální teplotě, děložním hlenu a ovulačních testech a po 3 měsících už mám drobečka v bříšku. Takže nevěště hlavu, jednou to přijde.

meluzina
autor
21. čer 2006

Leniku moc moc gratuluji !! to je skvělá zpráva !! 😉 A moc mě potěšil Tvůj příspěvek ....

len.tilka
21. čer 2006

lenikh., gratuluju!
Jen mám dotaz - a to jsi otěhotněla podle počítání, ovulačních testů a pod. nebo to byla jen zrovna náhoda, že jsi otěhotněla, když jsi se o to začala zajímat aniž byste něco aplikovali? Nevím, jestli jsem to napsala dost pochopitelně...
Píšeš, že jsi začala hledat články, ale už nepíšeš, jestli jste to opravdu aplikovali.
Po svatbě se taky chceme snažit o miminko, tak abych byla v obraze, víš? Díky za odpověď... 😉

lenikh.
22. čer 2006

len.tilka: Myslím, že to náhoda nebyla, začala jsem se spíš podrobněji zkoumat a zapisovat do tabulek hodnoty naměřené bazální teploty a stav děložního hlenu, v předpokládané inkriminované dny jsem se ujistila ovu testy a pak jsme se plánovitě tulili. Musím říct, že manžel s tím měl trochu problém, jakože teď a na povel, ale povedlo se. Rok před tím jsem to prostě nechávala náhodě, věděla jsem samozřejmě o plodných a neplodných dnech (že existujou), ale popravdě nic víc. Sice rok snažení je dlouhá doba, ale zřejmě jsme se strefili vždy do neplodných, možná do toho nějaký neplodný cyklus.. Tak pěkné snaženíčko 🙂

len.tilka
22. čer 2006

lenikh., děkuju za info... Mně můj gynekolog právě vysvětlil, že (jak tu píšeš) některé cykly můžou být neplodné, že neuzraje vajíčko (asi tak 3-4 do roka) a plodných dnů je asi tak jen 5 za cyklus. Na to mi miláček odpověděl, že to je teda pěkný, že se přece nebude ty ostatní dny snažit zbytečně. Samozřejmě, že to myslel jako srandu. Ale moc mě tím pobavil. 😀

Přeji fajn průběh těhotenství a zdravé miminko!

romcatko
22. čer 2006

Tak máme po svatbě a začínáme se snažit. Nejdřív se mi do toho vůbec nechtělo, nějak si mimi nedovedu představit (a je mi 31 😝 ) Ale když jsem viděla svůj úvazek v práci na další školní rok, tak snad jediná záchrana je zmizet na mateřskou. Přítel si miminko moc přeje, já jsem spíš chtěla ještě trochu počkat, ale nejsem proti. Tak se hlásím do klubu snažilek 😉

ivusenka
3. črc 2006

Holky, je možné, naše nadřízená nám říkala, že s manželem se také dlouho pokoušeli o mimčo a pak ani ta dotyčná nevěděla skoro 3měsíce, že je těhotná, protože stále každý měsíc krvácela, ne tolik, ale přesto krvácela až prý snad třetí měsíc ji krvácení vynechalo. Je možné při těhotenství krvácet ?

papaya
3. črc 2006

ivusenka, moje kamarádka to taky měla. byla čerstvě po šetinědělí a krvácela co 14 dní, tak šla k doktorovi a ten jí řekl, že má cystu, ať přijde po víkendu. No a když přišla po víkendu, řekl jí doktor, že to není cysta ale další mimčo 😉

slonik
3. črc 2006

moje mamča to prý měla taky - už mě čekala a ještě měla krvácení, jako by to dostala. Až podle velikosti určitli, kdy se mám narodit.

anavis
20. črc 2006

My jsme se snažili skoro 3 roky, pak jsem otěhotněla a ve 3 měsíci o miminko přišla. Byla jsem z toho hodně špatná, ale přihlásila jsem se do centra asistované reprodukce, tam nám udělali vyšetření a vzhledem k hraničním hodnotám u partnera navrhli nějak tomu pomoct. Vyzkoušeli jsme postupně všechno - hormonální stimulaci, inseminaci až jsme skončili u umělého oplodnění. To se povedlo hned napoprvé a teď se těším, že v září budu mít malého cvrčka 🙂

sonepka
22. črc 2006

ahojky,
já jsem vysadila antikoncepci, 3 měsíce jsme si dali čas... poté to zkusili a na druhý pokus to vyšlo 🙂

terkaz
22. črc 2006

ahoj taky jsme cekali 2 mesice povysazeni. pak jsme se prestali chranit a druhy mesic to vyslo 🙂

osibisa
24. črc 2006

Ahoj, jsem tady poprvé, ale přiznávám, že vás čtu nějaký čas. Nám se podařilo otěhotnět po třech měsících. Takže hurááááá 😀

osibisa
24. črc 2006

My jsme na to netlačili a bylo to v pohodě... Kamrádka nemyslela na nic jinýho a trvalo jim to rok.

zonja
27. črc 2006

napoprvé jsme tomu nechávali rok volný průběh, ale pak nám to trochu skřípalo, takže asi tři měsíce. napodruhé jsme čekali půl roku. tři měsíce marná snaha, ale pak jsem na srazu potkala kámošku, která se snaží už pět let, tak bylo rázem po usilovném snažení a tři měsíce a bylo to tu.asi opravdu je lepší nechat tomu volný průběh a né se snažit hlava nehlava.

blacklucka
27. črc 2006

Nám to trvalo 2a půl roku, doktorka přišla na to, že trpím syndromem polycystických ovarií, šla jsem na operaci a když jsem po půl roce neotěhotněla, tak nás poslali do Pronatalu na umělé oplodnění. Trošku jsem se toho zalekla a s manžílkem jsme se domluvili, že počkáme do mých 30let. Rozhodli jsme se ze si uděláme 2 roky prázdnin aby jsme se odreagovali od všeho stresu, všechny věci jsme rozdali známým, byt pronajali a odcestovali do střední ameriky-na Kostariku, no a za 2 měsíce jsem zjistila že budeme mít miminko, tak jsme zase šupajdili zpátky. No a za pár dní se má narodit náš suvenýrek 🙂

ivad
27. črc 2006

Ahoj holky, ja jsem vysadila praska v nekdy v breznu jelikoz jsme se rozhodli ze bychom chteli mimco. Jenze jsem se na to tak upnula, ze jsem nemyslela na nic jineho, bylo mi rano zle a byla jsem podrazdena. Az manzel zakrocil a rekl ze kdyz tak budu pokracovat tak mimco nikdy nebudu kvuli stresu. Presto jsem si delala nadale ovulacni testy ktere jsem si levne koupila pres internet a pocitala plodne dny a potvrzovala ovul.testy. Ted jsem v 9 tydnu, na miminko se moc tesime a doufame ze to bude vse v poradku. Mam obcasne bolesti v podbrisku a obcas slabe krvacim takze jsem uz byla 3x na ultrazvuku aby zjistili zdali je mimi v poradku. Uz jsme videli srdicko a za 3-4 tydny jdeme na dalsi ultrazvuk. Preji vsem stesti a pokud mozno bez stresu.

mady
7. srp 2006

Ahojky všem! Tak já jsem vysadila HA měsíc před svatbou (svatba byla 27.5.2006) a poprvé jsme na ostro začali dělat miminko o svatební noci a 18.3.2007 máme termín porodu. 😉 Takže se nám zadařilo do měsíce. 😉

tyna
7. srp 2006

Ahoj, já jsem vysadila HA na konci dubna ještě měsíc jsme si dávali pozor a v červnu jsem otěhotněla asi hned na první pokus, takže na naší svatbě už jsme byli tři, ale nevěděli jsme to ..mimčo o sobě dalo vědět tři týdny po svatbě 🙂

lamia
16. srp 2006

My jsme se nesnažili vůbec, stačila chvilka nepozornosti 😀 , taky jsem proto nemohla vůbec uvěřit, že můžu být "v tom", ale teď už se děěěěěěěěsně těším (myslím, že oba 🙂 )Nějak jsme to plánovali až příští rok, ale mimi se rozhodlo jinak 😀 Tak držím snažícím se palečky!!!

consti
16. srp 2006

Teda holky, tento server je ale nakažlivý..když to tu tak čtu, tak bych hned chtěla vlítnout na to a taky si "pořídit" miminko 😀

lavazza24
17. srp 2006

Ahoj, ja jsme se s manzelem snazila o mimco 6 let ☹ a marne.
Odesla jsme od manzela a ziji ted s pritelem uz skoro rok. Nekdy kolem velikonoc jsme mu rikala ze mam problem s otehotnenim, ze jsme se s manzelem tak dlouho snazili a nic, pritel mi rekl ze to nechame osudu a jete ten tyden jem byla tehotna.
Dost zalezi i na chlapovi.... 🙂 😉

teri
17. srp 2006

Lavazzo, za těch 6 let jste nezjišťovali, v čem je problém? Nebo jo?

lussius
18. srp 2006

ahoj, my čekali 3 roky,z toho 2 roky nám pomáhali i lékaři při asistované reprodukci. zkusili jsme jak IVF, nakonec vyšla "pouhá" inseminace.. (manžel měl špatný spermiogram, já měla být v pořádku).

markytka_
24. srp 2006

ahojky, tak nám se asi zadařilo napodruhé 🙂 před chvílí jsem si dělala testík a jsou tam dvě čárky jak vyšité... vůbec tomu nemůžu věřit, že to šlo tak rychle, spíš jsme počítali s komplikacema. prostě jsem to musela napsat nebo bych se zbláznila než dorazí miláček z práce 😉 😀
teď jen aby bylo vše v pořádku 😕 strašně přeju všem snažilkám ať se taky zadaří a těhulkám zdravé mimísky...