Homeopatika Oscillococcinum. Jak dlouho se užívají?

janeses
17. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, nevíte některá, jak dlouho se májí nebo můžou používat homeopatika Oscillococcinum?My to bereme celá rodina, preventivně jednou týdně, dávám je i naší skoro dvouleté dcerce a musím říct, že máme opravdu klid, žádné rýmy, chřipka nic...(ťuk, ťuk, ťuk 🙂 Bereme to asi 5 týdnů a uvažovala jsem, že koupím ještě jedno balení, nemůže to nějak uškodit?Díky moc 😵

slavistka
17. bře 2009

je to homeopatie,takze neskodi,brat klidne muzete...

kijonkova.k
17. bře 2009

Ahoj Jani 🙂 Určitě to nikomu neublíží,homeopatika jsou čistě přírodní 😉

kubinkov
17. bře 2009

Můžete to brát, jak dlouho chcete. Já na ně taky nedám dopustit. 🙂

janeses
autor
18. bře 2009

díky holky, tak to jsem ráda 🙂

kinsen
18. lis 2009

Ahoj, můžete mi někdo poradit jestli mohu dát oscillococcinum 10 měsíčnímu prckovi?

lenkavano
18. lis 2009

holky a v jaké cenové relaci se to pohybuje?

pavlina05
18. lis 2009

Holky 😒 ,já nevím, ale mě to nepomohlo od chřipky 😕

musko
19. lis 2009

V akútnom štádiu max 6 ampuliek, á 6 hod 1 amp. pod jazyk. Ako prevencia chrípky - aj miesto očkovania 1x týždenne 1 ampulu, potom by mala byť pauza

barborka09
19. lis 2009

kinsen, já je dávám malé od osmého měsíce - na doporučení mé dětské lékařky. dáváme půl ampulky týdně. takže myslím že je malému můžeš klidně dát.

artuse
19. lis 2009

ahoj holky, my oscillococonimum užíváme, když na nás něco leze, ale musí se to vzít zavčas, jakmile už je nemoc rozjetá, moc to nepomůže, a co je důležitá věc - moje homeopatka tvrdí, že stačí užít jen vršek kuliček z té ampule, prostě nasypat kuličky co se vleze do toho vršku a dát pod jazyk, nemusí se užít celá ampule!!!! je to zkušená homeopatka lékařka, tak jí věřím...a malé dávám jen polovinu toho vršku, dětem stačí ještě míň...a bere se to po těch 6 hod., jak píše musko.

berenika39
19. lis 2009

ahoj, taky to používám, manža tomu nevěří, malému jsem nezkusila....ted mám doma lazaret a já žiju 😉 😉 , sice mě to doběhlo, ale jen taková lehká forma, normálně funguju, starám se o marody. Beru si týdně 1 ampulku, když na mě něco leze, tak po 6 hodinách, většinou je druhý den po problému, jinak výrobce má web s dávkováním.

http://vois.boiron.cz/leky.php

kinsen
19. lis 2009

Holky děkuju 🙂

kubinkov
19. lis 2009

My Oscilo používáme už léta preventivně v chřipkovém období. Dětem jsem kuličky sypala přímo do pusy cca od půl roku. Mladším se to dá rozpustit ve lžičce čisté vody. Na radu homeopatky dáváme víčko od tubičky plné kuliček, tj. cca 20 ks kuliček. Na akutní onemocnění je lepší Paragrip. Mám ráda i Corysalia na rýmu. Dost to zabrání přechodu k "zelené" rýmě.

soanpe
19. lis 2009

já ho cpu do holky a srží se 😉 jo a sem tam jí šoupnu aéchinaceový sirup d čaje a užlá ho během dne

johankazparku
18. lis 2012

Při výrobě homeopatického přípravku se vezme jeden díl účinné látky a deset dílů ředidla, jako je alkohol (etanol, líh) nebo destilovaná voda. To je ale příliš silné, tento poměr homeopati nikdy nepoužívají. Ředí desetkrát, stokrát, a to provádí neustále dokola.

Některá homeopatika udávají zředění 30X (kde X je římská číslice pro arabskou číslici deset). To znamená, že původní látka byla 30krát rozředěna v poměru 1:10, tedy tisíc miliard miliard miliardkrát (1*10^30). Jinými slovy, abychom nalezli alespoň jednu molekulu účinné látky v běžné homeopatické tabletě s ředěním 30X, museli bychom mít k dispozici asi dvě miliardy tablet daného přípravku.

Oscillococcinum je oblíbený homeopatický přípravek proti chřipce od společnosti Boiron Laboratories. Účinnou látkou je výtažek z jater a srdce určitého druhu kachny. Podle ředění uvedeného na krabičce přípravku Oscillococcinum (200C), připadá na každý atom výtažku z kachny větší množství atomů vody (ředidla), než je jejich v celém pozorovatelném vesmíru. Jedná se o větší než astronomické číslo: jedničku následovanou čtyřmi sty nulami (1*100^200=1*10^400). To znamená, že v homeopatiku Oscillococcinum není vůbec žádná účinná látka. Pouze pětimiligramová kulička glukózy navlhčená jedinou kapičkou čisté vody. Tedy pro všechny doposud vyrobené a hlavně prodané preparáty, nemusela zřejmě zemřít ani jediná kachna.

Ve skutečnosti nemá ředění 200C vůbec smysl. Ředit je možné pouze do okamžiku, kdy zbývá alespoň jedna molekula ředěné látky. Od určitého ředění už přípravek neobsahuje ani jedinou molekulu původní látky (léky jsou ředěny až za Avogadrovo číslo). Homeopati spatřují léčivý potenciál právě v takovém přípravku. Jestliže homeopatie funguje, pak patrně čím méně ji použijete, tím silnější bude? Takže nejlepší medicína je žádná medicína?

Pak ani nejsme překvapeni, že štítek homeopatik nese velmi příznivé nápisy: KONTRAINDIKACE (nejsou dosud známé), NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY (nejsou dosud známé), INTERAKCE (nejsou dosud známé).

Pokud si kupujete jakékoliv homeopatické léky, jako je například již zmíněné Oscillococcinum, pak si za svých pouhých 120,- Kč kupujete preparáty zředěné natolik, že neobsahují žádnou účinnou látku. V roce 2008 byl čistý zisk společnosti Boiron po přepočtu roven zhruba jedné miliardě korun. Pokud Vám však chutnají .... 🙂

kale
20. únor 2013

U nás tedy Oscilo funguje. Dcera byla pořád nemocná, rýma, kašel. Vždy týden ve školce, tři týdny doma. Oscilo jí dávám jednou týdně asi dva měsíce a za tu dobu měla pouze jednou rýmu, která trvala jen tři dny. 🙂

upari
28. dub 2013

já si pomocí homeo (ne Oscillo) vyléčila během 4dnů škaredou angínu, na kterou trpím každý rok a je to dost nepříjemný. Ani jsem nešla k doktorkce (hned by mi dala ATB jako při každé mojí angíně). Pomocí dalších homeopatik léčíme i ostatní zdravotní problémy a OK 😉 Doporučuju aspoň vyzkoušet (hodně lidí v okolí bylo proti, až vyzkoušeli, změnili názor)

kale
3. kvě 2013

Upari, můžu se tě zeptat jaká homeopatika jsi užívala na tu angínu a jaké je dávkování? Děkuji.

honzulka
3. kvě 2013

@artuse mně to řekl náš homeopat taky,že stačí jen to víčko,že celá ta tuba se dávat nemusí,že to je jen marketinkový fígl.. 😉 Jde o informaci do organismu a tudíž stačí opravdu jen to víčko a tolik se to neprodarží 😉

upari
3. kvě 2013

@honzulka @artuse To jsem ráda, že stačí jen to víčko... já to sice synovi sypu rovnou do pusy, takže to je víc než víčko, ale i tak to vyjde minimálně na 4dávky 😉 děkuju za info - opravdu se tím hodně ušetří 😎

upari
3. kvě 2013

@kale Na angínu jsem měla nějaký sprej-rozstřikovač , jméno si bohužel už nevzpomenu (stříkala jsem asi každou hodinu) a na cucání tabletky Angin-Heel (ze začátku jsem měla hodně častý dávkování, ale už je to víc jak rok, fakt nevím přesně - min 5x denně). K tomu ještě Silicea. Už po 5hodinách užívání jsem se mohla téměř bez problémů napít (předtím nešlo vůbec polykat). Bohužel už nevím přesný název spreje a toho dávkování... 😖

jajda2011
5. lis 2017

Ahojte jak tedy užívat jako prevenci oscilococinum?jen jednou týdně jednu Šmouly?