Hormonální jóga před IUI a IVF, máte zkušenost?

juc777
9. říj 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo němáte zkušenosti s hormonální jógou. Na HJ jsem byla na víkendovém semináři 13.9. a od této doby cvičím skoro každý den. Zatím moc změny nepociťuji. Hormonální jógu jsem začala cvičit kvůli problémům s otěhotněním, bez zjištěné příčiny. Od té doby co cvičím jsem už byla 2× na inseminaci, první se nezdařila, na druhé jsem byla včera. Chci se jen zeptat jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti. Jde o to, že mám pocit, že mi nezafungoval pregnyl tak jak má (že se možná ani ovulace nedostavila) Dále nevím jestli mohu cvičit, abych díky tomu třeba neohrozila případné budoucí těhotenství. Také bych měla ode dneška brát utrogestan, což také nevím jestli to má smysl. Děkuji za jakékoliv info 🙂

keeshka
9. říj 2014

Chodila jsem na hormonální jóga ve formě 2měsičního semináře. Bylo to právě v době, kdy už jsme byli rozhodlí pro IUI a po IUI jsem raději necvičila, i po dohodě s cvičitelkou. Nám se nakonec zadařilo IVF, ale jóga mi pomohla se hodit do pohody, těžko říci, jaký vliv to mělo na úspěšnost, protože tak dlouho jsem jí nestačila cvičit.
To jestli pregnyl pomohl přece museli při IUI vidět, zda se vajíčko opravdu ovolnilo. Když ti předepsali utrogestan, brala bych ho, prostě nikdy nevíš a ty už dopředu tomu nevěříš, to je špatně 😉 . Tak hlavně nepřestvávej věřit a ta pravá chvíle příjde.

stellamaris
9. říj 2014

@juc777 mne po IUI robili utrazvuk,tiez mi bol pichnuty pregnyl a dva dni neskor bol folik z vajecniku prec,cize ovulka bola.Tiez odber krvi ju potvrdil,podla hladinu estradiolu.
Ten utros ber,ak ti ho predpisali.V pripade,ze sa oplodnenie nepodarilo,mrchu dostanes aj napriek braniu utrosa.Ale nikdy nevies 😉 Mysli pozitivne 😉

juc777
autor
9. říj 2014

@keeshka No já tomu právě věřím, věřila jsem i prvnímu IVF i první inseminaci a nic 😵 ...každopádně věřím i teď, jsem docela optimistka 😀 ...včera byl super úplněk, takže to prostě musí vyjít, jde mi spíš jen o to jestli mám cvičit, abych tím něco nepokazila.

ninanela
10. říj 2014

@juc777 absolvovala som HJ v lete a koncom septembra (září) som bola na IVF a uspesne.Cvičila som denne do vkladu embrya.Držím palce 🙂

juc777
autor
10. říj 2014

@ninanela dekuju moc! 😉 Jen se ještě chci zeptat jak jste se dlouho snažili a jestli to bylo vaše první IVF?

ninanela
10. říj 2014

@juc777 och,naše snaženie bolo nekonečné,niekolko rokov!Už som nevedela čo vyskušať.Neviem či pomohla HJ,či zmena CAR-mimichodom u vas v ČR!Všetko som vždy velmi riešila a zpochybňovala postupy lekarov.Ale v novom CAR -jejich pristup a postup mi znovu umožnil doverovat a možno i to pomohlo.Pekne cvič!Nič nepokazíš!Prajem aby si za par meiacov riešila ine problémy tak jako ja-pre mna teraz najvecsie!Kojenie! 🙂

juc777
autor
10. říj 2014

@ninanela Tak to je vážně super, tak moc gratuluju a hezky si to mateřství užívej 😉 ..a děkuji 🙂