Ideální čas pro snažení po samovolném potratu

katerinaf27
3. led 2017

Milé dámy,
v listopadu na konci měsíce jsem samovolně potratila. Pod dohledem doktora, měla jsem být v 8tt, ale plod odpovídal 6tt - bez srdíčka. No, všechno odešlo samo a nemusela jsem do nemocnice 🙂 Zajímá mě proto, za jak dlouho se snažit? Doktor řekl po druhé menstruaci. První jsem dostala právě na Silvestra.. Ovšem já nevím, někdo říká, že po samovolném potratu se může hned - že je pohnojeno, někdo doporučuje počkat. Tak já nevím 🙂 Všeobecně prý platí, že po potratu to jde velmi rychle a je v pořádku, takže mám strach, že kdybych snažení odložila na březen (což by pro mě bylo asi ideální ze všech možných okolností), tak už to jakoby bude "v zajetých" kolejích, nebo jak to říct..... Prostě už by prošli 3 menstruace. Co myslíte Vy? Nebo jakou máte zkušenost? 🙂

lucinka58
8. led 2017

@katerinaf27 Každý doktor říká něco jiného.... Moje doktorka nevidí důvod po samovolném se chovat jak kdyby přišla opožděná menstruace. Prostě mě zkontrolovala (týden po potratu), všechno bylo v pořádku a řekla, že se můžeme snažit hnedka. A já taky hned v tom cyklu znovu otěhotněla. A taky po zamlklém těhotenství říkají doktoři až 6 měsíců odpočinout, ale moje mi před 2 lety dělala revizi, pak mě zkontrolovala, řekla mi počkat šestinedělí do další menstruace a pak se znovu začít snažit. Takže syn byl prakticky počatý 2 měsíc od revize 🙂 Myslím si, že totiž mnohdy po potratu pomůže pro psychiku ženy znovu otěhotnět. Ale musí tě doktor zkontrolovat a zjistit, jestli se tělo z toho dostalo a je připravené na další těhotenství 🙂

luciiinka87
8. led 2017

Ja jsem potratila na prelomu 7. a 8. tydne, nasledovala revize, protoze jsem se samovolne nedocistila. To bylo na zacatku prosince 2015. Prvni menses jsem dostala na konci sestinedeli. Zacali jsme na mimi pracovat hned po te prvni menstruaci. Otehotnela jsem 3 cyklus a ted mam doma 4 tydenniho chlapecka. Narodil se presne rok a 3 dny od potratu 🙂 Holky, vsem, ktere to potka, preju uprimne mnoho sil a hlavne stastny konec v podobe vonaveho uzlicku v naruci. Vim, jaka to je beznadej a taky vim, jak se budete cele dalsi tehotenstvi bat. Ja jsem si treba porad davala nejake mety - 12.tyden - vicemene hranice nejvetsi potracivosti, 24.tyden - jedna se pripadne o porod a ne potrat, 28.tyden - hranice, kdy uz se da ditko jakztakz zachranit, 34.tyden - dite dokaze dychat samo, 37.tyden - uplny donosenec. Na psychiku to bylo narocny, ale tehotenstvi probihalo fyzicky dobre, jakoby zadny nezdar pred nim ani nebyl.

sedlackovak
8. led 2017

@luciiinka87 a můžu se Luci zeptat ta druhá Ms ti přišla na čas? A hlídal A sis to nějak nebo jste tomu nechali volnej průběh

sedlackovak
8. led 2017

@lucinka58 tak mě odešlo vše samo můj doktor říkal nechat proběhnout tři Ms a v nemocnici mi doktorka řekla že 4 týdny od potratů můžu hned.Já to zkusila a nic přišla první Ms.Po 9 dnech zkončila a mi z manželem jsme to zkoušeli celý měsíc. Najednou v den příchodu Ms nic říkám jupí a po dvou dnech nedostavené Ms jsem si udělala test.Negativní. Další den Ms došla takže 3 dny spoždění.Naděje ta tam tak pořád věřím že teď už by to mohlo vyjít

luciiinka87
8. led 2017

@sedlackovak Druha menses byla problem, protoze se mi udelala po potratu cysta a ta mi praskla a tim zacala menstruace. V tom cyklu jsem ale nemela ovulku dle testu. Pak mi doktorka doporucila Fertipronu, tak jsem ji zacala brat a jeste jsem pila kontryhel a mela jsem ukazkovy ovulacni hlen a z neho tehotenstvi. Co jsem zatim pila kontryhel, tak jsem vzdycky mela hodne hlenu a vzdycky z toho tehu. Pila jsem ho 3x v zivote pul mesice a pokazde tehotenstvi. Tak na me asi pusobi vic nez dobre nebo to byla nahoda.

sedlackovak
8. led 2017

@luciiinka87 nechci nic brát beru jen kyselinu listovou to mi stačí nechám tomu volný průběh a uvidíme 😉

katerinaf27
autor
8. led 2017

@lucinka58 To jako myslíš, že mám jít zase k doktorovi? On mě totiž kontroloval v den potratu (kdy tam ještě mimi bylo), pak se to stalo na wc - díky ultrazvuku co mi dělal tak mě prošťouchl a všechno to odešlo.. A za týden mě zkontroloval a byla jsem čistá 🙂 Někdo říká, že nemusí být narostlá sliznice, můžou být anovulační cykly, ale ne že by se mi zase k doktorce chtělo no 🙂

lucinka58
8. led 2017

@katerinaf27 Tak zase pokud ti řekl, že všechno odešlo a děloha byla čistá, tak nevidím problém 🙂

nevesta2708
9. led 2017

@katerinaf27 ano byla a to je horsi. Po samovolnem byste asi mohli hned.. Ale velkou a zasadni roli u nas hrala psychika. My taky chteli ,,hned" a neslo to. Tak jsme se na to vykaslali, dala jsem vypoved, zacala studovat, nasla si novou praci a .... Bylo😉

katerinaf27
autor
9. led 2017

@lucinka58 Řekl, to už mi řekl týden po potratu 🙂 Ale raději budu asi zastávat to, že prostě řekl 2 měsíce - pak by se něco stalo a budu si to vyčítat, že jsem neposlechla doktora..

@nevesta2708 Tak u nás je teda psychika naprosto v pořádku, ale to bylo tím, že se to stalo brzo - a od začátku nebylo ani srdíčko, nic. Takže žádné emoce, jen to, že jsem těhotná byla a teď nejsem no. Počkáme ty dva měsíce, to té děloze neuškodí 🙂

katerinaf27
autor
11. led 2017

Holky tak jo, máme s manželem hroznou chuť to zkusit už tento měsíc 😇

didi100
29. zář 2020

Dobrý den maminky. Mám dotaz. Bohužel jsem samovolně potratila☹. Dneska mi to pan dr zdelil. Ještě čekám na klesnuti HCG. Od minulého čtvrtku což bylo 24.9 jsem začla krvácet a krvacela do dneška. Chtěla jsem se zeptat to se počítá jako menstruace když jsem krvacela od čtvrtka (sam. pot.), abych věděla kdy si to zadat do menstruacniho kalendáře abych věděla kdy mám zase plodne dny a ovulaci abychom se mohli znovu snažit. Nebo mám počkat až na další menses a od toho se řídit (plodne dny,ovulace). Pan dr říkal že do konce října bych měla dostat menstruaci, ale krvacela jsem normlane od toho čtvrtku 6 dní jak mívám klasickou menstruaci. Děkuji za radu.

didi100
29. zář 2020

Pan dr říkal že se snažit můžeme hned....jen potřebuju vědět jestli se sam.pot. bere jako menstruace když jsem krvacela normlane 6 dní abych věděla plodne dny,ovulace no viz. můj dotaz výš Didi100.