Jak často má být sex při snažení se o miminko?

emamir
13. srp 2019
Ahoj holky, obracím se na Vás s dotazem, ohledně snažení. Uvítala bych vaše zkušenosti, mé kamarádky jsou bezdětné a nemám s kým probrat tohle téma.
S přítelem se pokoušíme o miminko, ale nijak to nehrotíme, ovšem když se podaří, tak budeme rádi. Zajímá mě, kolikrát týdně je ideální mít pohlavní styk, když se snažíme. Na internetu je spoustu článků, ale spíše mě zajímá zkušenost. Ještě chci podotknout, že samozřejmě je mi jasné, že v době plodných dnů, ale bohužel, nepoznám, kdy mám ovulaci. Využívám pouze "ovulační kalkulačku", která ovšem může a nemusí být pravdivá.

Dále se chci zeptat, zdali jste používaly nějaké přípravky pro podporu otěhotnění. Dost jsem na internetu četla o přípravku "Maca", avšak ráda bych zase nějaký osobní názor/zkušenost, jelikož mi články přišly spíše jako reklamní tah.

No a v poslední řadě, jste to měly s prováděním těhotenských testů? Mám dva dny do MS. Dneska jsem to nevydržela a ze zvědavosti jsem si dělala test, zdali se nám snažení vydařilo. Test byl negativní. Na internetu jsem se ale dočetla, že viditelnost druhé čárky se může změnit "ze dne na den", že někdy je opravdu lepší vyčkat až do nedostavení se MS. Jak jste to měly vy?

Děkuji všem, které se podělíte o zkušenost či mi svěříte nějakou radu!

Pěkný večer! 😘
pipi_puncocha
13. srp 2019
Ahojky, ideální je samozřejmě mít sex když je chuť, ale z hlediska snažení jsme my měli ob den (nemůžeš minout ovulaci a zároveň mají spermie trochu času na dozrání). Co se týče přípravků, tak já jsem brala kapky Gynex (2x denně 5 kapek) a Femibion (obsahuje kyselinu listovou). Nicméně to bych volila třeba až po půl roce co to nepůjde samo. Ovulaci jsem si hlídala ovulačními testy, ale ne pořád, zkusila jsem to 3 měsíce a měla jsem ji 16-18 den cyklu, tak pak jsem to už tak brala a nekontrolovala pořád. No a stran těhotenských testů - já to testování předem nemám ráda, akorát pak můžeš být zklamaná když by to odešlo s menstruací. Já jsem testovala 2 dny po vynechání a už byly jasně vidět dvě čárky, žádné lovení duchů. Moc držím palce, ať vám to brzy vyjde.🍀
uzivatelkapetra
13. srp 2019
Rada číslo jedna - nestuduj tento web a jemu podobné 🙂
Pokud máš pravidelnou ms a pokud se snažíte chvilku není třeba nic, krom užívání si kdykoliv se vám zachce.
Jedině preventivně užívej kyselinu listovou, která je pro plod důležitá už v době, kdy ještě není těhotenství zjistitelné.
A fakt hlavně na to nemysli, netestuj, pokud ms nevynechá a nestresuj se vůbec, užívej si vaší lásky
laka_lacenda
13. srp 2019
Pridavam se k predchozimu příspěvku. Hlavně si sex uzivejte, nechte tomu volnej prubeh, nemer žádný teploty, nic nesleduj. 🙂 Začala bych to řešit až po čase, co by to nešlo. Jen bych doporučila brát kyselinu listovou a pokud máš pravidelný cyklus tak v době pravděpodobne ovulace sexujte častěji. Hlavně si užívejte lásky a sexu. 🙂 Nejhorší je hrotit to od začátku. 🙂
klllarinka01
13. srp 2019
Sex mejte jak chcete, uzivejte si to a hlavne to neberte jen jako "plozeni deti". Proste bych se na to nesoustredila, protoze jak se to blokne v hlave je to naprd. 🤔 My se snazili obden, nekdy kazdy den a hups za 3 tydny to bylo, ani jsem tomu neverila. U prvniho to trvalo asi pul roku. Zjistila jsem to az tim kdyz jsem byla hrozne unavena behem dne, dle ms jsem to nezjistila, nejaka tam probehla, nebo spis spineni, teprve az po 5 tydnech jsem si udelala test a bylo to. V prvnim tehu jsem brala listovku a zelene potraviny. Ted uz jen jecmen a chlorellu od GW. Obsahuji vse potrebne pro podporu tehulek, snazilek a je to prirodni. Drzim palce at se brzy zadari 🙂
denca033
13. srp 2019
@emamir nechte to na přírodě. Užívejte lásky a sexu a ne stresovat se tím. Jednou to určitě vyjde. Zkusila bych tu kyselinu listovou. A co se týče těch tehu testu. Já sama jsem si je dělala až kdyz vynechala MS. nějaké lovení duchu nebo zklamání jsem nechtěla. Přeji ať vám to brzy vyjde 😉
emamir
autor
13. srp 2019
Holky, děkuji všem za super rady! 🙂
emamir
autor
13. srp 2019
Tu kyselinu listovou určitě vyzkouším, ale dám na vás, a nebudu to zbytečně hrotit.
jironymou
13. srp 2019
@emamir po 15 ti letech jsem vysadila anti s tim, ze se budeme snazit. Gyndar: to bude trvat nez otehotnite - telo se musi vycistit.Slavili jsme moje narozky.Popilo se.Hupsli jsme na to.A hned prvni ovu po vynechani anti jsem prej otehotnela.A to jsem ani pomalu nevedela, ze nejak ovulace je 😃
westie
13. srp 2019
Podle tvého popisu už jsi v tom až po uši a máš toho plnou hlavu. Rozhodně tvůj text neodpovídá popisu, že to nijak nehrotíte. Neber mě špatně, ale nám to trvalo 5 let a ze začátku jsem byla stejná, vše jsem studovala, pořád nad tím přemýšlela. A zpětně myslím, že jsem si tím strašně ublížila a hodně jsem tím stresovala manžela, což hodně ovlivňovalo náš vztah.
Je hrozně těžké si připustit, že člověk nad tím nesmí tak přemýšlet, ale teď už vidím, že je to opravdu základ. Prvního syna máme po umělém oplodnění a druhé dítě teď čekám po tom, co jsme to s manželem jednou zkusili, že si užijeme bez ochrany, protože by nám druhé dítě nevadilo. A ani jeden z nás při tom nemyslel na snažení, nebo plodné dny.
jironymou
13. srp 2019
@westie souhlasim s Vami.Moje snacha to mela stejne.Udajne to nechavaji na prirode ... ale nastudovane mela vse.Zrala vsechny mozne podpurne prostredky o nicem jinem nemluvila, i kdyz tvrdila, ze to nehroti a 6 let nic.A to celou dobu spali bez ochrany.Pak si poridili misto mimi psa a hypoteku.Zacala k nam jezdit a stezovat si, jak musi kolem psa tohle a tamto, jak jim kouse boty.A ze u baraku je tenhle a tamten problem. 2 mesice po tom, co prestala zvatlat o mimi a mela nervy se psem - otehotnela.
loylii
13. srp 2019
@emamir pokud mas pravidelnou MS, tak kalkulačka je super věc.. mě vždy ukázala plodné okénko 5 dni v měsíci. Přítel to samozřejmě nevěděl, jen měl doma v určitý dny vic sexu ode mě😉)) byl rad😉) já to podpořila Femibionem a kontryhel čaj prvních 14 dni v cyklu. Otěhotněla jsem 2x během 4 měsíců. Jak funguje kalkulačka jsem si ještě preventivně ověřila na gynde a fakt ovu každý měsíc 12-13 den, cyklus po 26 dnech.
kittyy17
13. srp 2019
@emamir ideální je nesnažit se. Prostě si jen užívejte bez ochrany dle chuti. Nemyslí na plodné dny, nestresuj sebe ani chlapa tím, že dnes musíte, nedělej ze sexu oplodňovací povinnost...
emamir
autor
13. srp 2019
@westie Děkuji za názor, radu. 🙂 Ale to tak jen přijde. S přítelem jsme mladí, času na děti, jak říkají ostatní, máme ještě spoustu. Takže nám je jedno, zdali to vyjde teď nebo za dva roky, prostě jsme se dohodli, že si teď budeme užívat "bez". Je pravda, že mé otázky (příspěvek) spíš poukazují na mou zvědavost 😃. Jak jsem zmínila, mé kamarádky děti ještě nemají, tak s nimi takové věci probírat nemohu. A vzhledem k tomu, že je to pro mě něco nového, tak mě rady a zkušenosti , vás maminek, zajímají. 🙂
vitezove
13. srp 2019
Z hlediska doktorů... se říká, že po roce snažení máš jít k doktorovi pokud to nejde. A to snažení je definováno jako sex obden. Takže tak. Pokud víš kdy máš ovulaci tak kolem ní je ideál ten ob den. Zbytek dle nálady.
westie
13. srp 2019
@emamir Ja tomu rozpolozeni naprosto rozumim, zazivala jsem to take. Ale ty sama to ted mozna nevidis, ale zvenci to vypada zcela jasne na dalsi “snazilku”. A mysl je potvora a podvedomi umi pracovat i bez nas ani si to neuvedomujeme - z tveho prispevku je citit, cim zamestnavas svou mysl ve volnem case. Ale opravdu to neber zle, jen se snazim predat svou osobni zkusenost, kdy si zpetne uvedomuji, ze jsem si zbytecne zkazila nekolik let zivota. A to jsem nebyla zadny extrem, jen ted zpetne vidim, ze jsem na to hodne myslela a opravdu tim travila hodne casu. Ale taky chapu, ze timto si musi projit kazdy sam a mozna je to neprenositelna zkusenost🙂.
dora13
14. srp 2019
Co se ovulace tyce, tak mne se osvedcily ovulacni testy. Funguji na jinem principu nez tehotenske, zacinaji se delat nekdy kolem cca desateho dne cyklu, carka postupne sili — a v okamziku, kdy jsou obe stejne, tak je test pozitivni a znamena to, ze do par hodin (tusim 12? 24? Nejsem si jista, uz je to davno) prijde ovulace. Delala jsem si je asi dvakrat, s jejich pomoci jsem se pak naucila priznaky ovulace poznavat i bez nich🙂
barulina
14. srp 2019
Ahoj. Jez kyseliinu listovou a spi s chlapem.vzdy jak bude nalada. Nejhorsi je se uvrtat v tom mereni pocitani a nutnosti. My spolu spime kdy mame chut. Ovullace je nekdy v pulce cyklu u pravidelneho cyklu, ale my to neresili a jsem behem 4 mesicu tehotna po 2.
denisa2406
14. srp 2019
Cauky, je to fakt v hlave...prvni mesic, co jsme si rikali, ze to zkusime, tak aktivka jsem si nakoupila ovulacni testy a zkousela... nikdy jsem poradne nemela obe dve carky stejne silne, byly tam dve, ale takove nijake, takze jsem presne nevedela, kdy to vlastne mam. Kdyz mne to prislo nejsilnejsi, tak jsme rekli, tak jdem na to.. no byl to asi nejhorsi sex, protoze to mate oba dva v hlave, ze ted musis, i kdyz na to nemas naladu 😀 sex byl ten mesic jenom jednou, protoze nas to odradilo... no druhy mesic sem nemela cestu kolem lekarny a zadne ovulacni testy nebyly doma.. a ejhle, sex byl obden, nekdy dvakrat denne a to jsme si rikali, ze je to super to snazeni, ze nas nebude tolik mrzet, kdyz se to jeste chvilu nepovede. Predtim jsem nepouzivala antikoncepci, jenom spermicidni tabletky a kondom.. takze pro nas to byly vanoce takova svoboda, ze muzes kdykoliv a bez pripravy.. no a po tady tom vyzivnem tydnu a pul jsem otehotnela hned 😀 ale priznavam, ze je tezky na to nemyslet a neoddat se tomu, kdyz podvedome na to myslis.. Preji hodne uspechu a pohodoveho sexu 😍
babanci
15. srp 2019
Takový organizovaný sex...to musí být hrozné. Nepřistupuj k tomu, že "děláte děti". To byste si to pěkně otrávili. Prostě jako kdykoliv jindy. Žádné dneska je ovulace, tak nepij a domů!😀
jade85
15. srp 2019
Užívejte si. Zaprvé se tak spíš zadaří, než když se budete snažit a zadruhé až se zadaří, tak pak už na sex možná nebude tolik času a sil 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli