Jak často máme sexovat, když chci otěhotnět?

ia.
3. led 2008

ahoj holky, prosím o vaše poznatky, jak často jste sexovali s manžou, když jste "dělali" děti. Snažíme se 4.měsíc, dost jsme to flákali, tak 2-3x týdně, teď jsme nasadili frekvenci co druhý den, tak uvidíme..

suki
3. led 2008

Já myslím že 2-3x týdně to není zas tak málo, důležité je vědět kdy máš plodné dny, což je přesně uprostřed cyklu. Nám se to povedlo hned první měsíc a snažili jsme se asi tak jak vy - 3xtýdně. Uvidíš , že to vyjde, hlavně se na to neupínej a prostě si užívejte a ono to příjde 😉 😉 😉 😉 Držím pěsti.

lucinecka
3. led 2008

Ia, myslím že tato obdenní frekvence je ideální 😀 Ještě doporučuju měřit BT, aby jsi věděla kdy ovuluješ a pak už je to vážně jen a jen na přírodě 🙂 Hodně štěstíčka 😉

lucinecka
3. led 2008

Suki, ne každá žena má plodné dny uprostřed cyklu. Pokud máš ideální 28 denní cykly, tak pak ovulaci pravdu můžeš čekat někde v půlce, ale taky může přijít i dřív nebo později. Já jsem měla cykly vždycky tak 28-32 dní a ten měsíc kdy jsem otěhotněla jsem měla výjimečně dlouhý cyklus a ovu až 24 DC. Takže kdybych se spoléhala na to že plodné dny byly někde v půlce, těhotná bych nebyla. Takže radím buď sexovat pro sichr celý měsíc hezky poctivě ob den, nebo měřit BT nebo sledovat ovulaci pomocí ovu testů a pak sexovat hlavně v plodné dny 😉

andelka
3. led 2008

Taky si myslím, že je dobré vědět, kdy přesně máš ovulaci, opravdu ji má každá žena jindy. My teda s manžou ještě mimi nechceme, ale od února vysazuju HA a přecházíme na jinou antikoncepci, takže taky budu měřit, zatím abych věděla, kdy nejsem plodná a později se to bude hodit, až budu chtít vědět, kdy jsem. I když preventivně obden je taky fajn způsob 😉

zuzik03
3. led 2008

ia, kamarádce doktorka doporučila max 2 - 3x týdně, asi aby se spermie příliš nevyčerpávali 😉 záleží spíš na tom, jak moc vás to baví, abyste z toho neudělali jen honbu za početím, ono to pak na just nejde a je to stresující...

petraluk
3. led 2008

Ahojky, tak mi teda sexovali i 2x denně, spermie se neunavili ani nevyčerpali a vyšlo to hned první měsíc 😀

schnek
3. led 2008

když jsem otěhotněla, tak zrovna v tom cyklu jsme měli sex asi 6x (za celý cylus) 😀 spíš záleží na tom, kdy máš plodné dny. v lékárně si můžeš koupit ovulační testy 😉

ulicnice
3. led 2008

Já ovulační testy doporučuju!!!! Použila jsem je pokaždé, když jsem chtěla otěhotnět - a pokaždé nám to vyšlo hned ten první měsíc.

dagina
3. led 2008

Ia, já zastávám názor - hlavně se nesledovat, nic neměřit...., a pokud máš sex cca 3x za týden jak jsi psala, tak se do plodných dnů na 99,9% strefíš 😉 . Spermie vydrží ve "vnitř" živé cca 3 dny živé. Po půl roce neůspěchu této frekvence styku bych šla na gyndu a řešila to tam. Přeji ti moc štěstíčka a ať jsi brzy těhule 😉 .

ulicnice
3. led 2008

Já taky přeju, ať se brzo zadaří!!!!

dagina
3. led 2008

Ještě bych jen dodala, pokud jste oba v pořádku, tak na sebe mimi nenechá dlouho čekat, uvidíš 😉 . V opačném případě by ti nepomohl žádný ovu. test, žádné měření BT, počítání pl.dnů..., a zbytečně by tě tyhle "úkony" mohly stresovat. Držím pěstičky 😉 .

ia.
autor
3. led 2008

ahoj holky, díky moc za odpovědi, no ono by se mi to těhu docela hodilo, pže mám nějaké problémy v práci, ted jsem na nemocenské, takže odpočívám a snažím se připravit tělo na těhu 😉 uvidíme jak dopadneme tenhle měsíc, bude to 4 pokus, a přesvědčily jste mě s ovu testy, zítra pro ně fičím, jsem dnes 12 DC, tak uvidím, teplotu neměřím, ale minulý měsíc jsem měla cyklus 30 dní a bolest v podbřišku 17DC, což si myslím že proběhla ovu. Jediné co mě ještě trápí je to, že nemám takový ten "lepkavý" průzračný výtok, jak holky popisují. mám takový vodnatý, ale bílý. Máte to taky některá?

mmiirrkkaa
13. bře 2011

jj

eficenka
21. pro 2011

@ia. ahoj... právě jsem chtěla založit diskuzi na toto téma 🙂 Jak se ti vlastně podařilo otěhotnět? my se teď milujeme obden - mám nepravidelný cyklus, tak doufám že takto ovulku zastihneme...

ia.
autor
21. pro 2011

@eficenka ahoj, tak jak vidíš, utekly skoro čtyři roky a já mám dvě děti 😅 oba se podařili v lednu, ten první na 4 pokus, ten druhý na jeden jediný "šťouch", a vyšlo to 🙂 držím palce...

kukina27
25. bře 2012

Dnes mi vyšel opravdu silně pozitivní OVU testík 🙂 Sex byl včera. nevím, jestli sexovat ještě dnes večer, nebo to nechat až na zítra?? Sex 3 dny po sobě asi nebude dobrý na početí, že?

l.zakova
24. srp 2012

kukina27-RE.Pokud ti vyšel ovu testík tak ovulace nastane v dalších 24hodinách takže by bylo dobrý mít sex v těchto hodinách jinak já ho měla taky takhle silný a několikrát ale myslela jsem že ty dvě čárky mají být stejně zbarvené nebo jedna silnější já tomu nerozumím mám v tom zmatek ☹

mishka23
30. srp 2012

ahoj holky,máme doma už jedno dítko a tedkom pracujeme na druhem. sexujem tak co druhý den,jak píšete aji vy. Při prvním jsem nebrala prášky a snad až po půl roce jsem otěhotněla,tak doufám že to vyjde teďka hnedka..

mimys
30. srp 2012

ahoj holky.. ja teda nevim, ale koukam jako blazen, ze na to jdete tak vedecky... nejlepsi je na mimi vubec nemyslet, uzivat si sexu kazdy den dvakrat a ono to prijde, nez se nadejete... teda pokud jste zdravi..🙂 nevim, co tu resite 🙂.

volha79
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michala34
31. srp 2012

Dobrý den Hanko, Váš příspěvek mě zaujal. Především proto, že o Emulipsu jsem už slyšela a nevěděla, kde ho sehnat. S přítelem se o miminko snažíme už skoro dva roky bezvýsledně. Lékař nade mnou, řekla bych, zlomil hůl s tím, že šance otěhotnět je malá. Před nedávnem se mi kamarádka zmínila právě o Emulipsu, protože měla podobný problém. Dneska má dvouletou holčičku a když vidím jak je štˇastná, říkám si že za ty 4 stovky mi to rozhodně stojí. Buďte prosím tak hodná a napište mi na e-mail "m.munduchova@centrum.cz". Ráda bych se s Vámi poradila a koupila Emulips. Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji Vám pěkný den. Munduchová

baraz
9. zář 2012

tak i my jsme se začali snažit o mimi .. jde mi o to, pokud se budem milovat nebo všichni ostatní pravidelně např. ob den, tak by mělo být početí jisté ne? myslím,jako že plodné dny se nemůžou netrefit .. proč se to někomu i přesto nedaří? nemyslím zdravotní problémy - jako neplodnost .. prostě my říkám, bud to vyjde hned nebo nikdy. nebo se pletu? jinak u mě jsou cykly 28dnů přesně,tak uvidíme v sobotu,jak to dopadne .. jen toto mi stále vrtá hlavou 😀

spagatice
9. zář 2012

Ahoj, já tedy nejsem doktor, ale podle mého i když bude vajíčko připravené k oplodnění a spermie připravené oplodňovat 🙂 , tak neni stoprocentní, že se vajíčko opravdu oplodní, dobře uloží a začne se vyvíjet.

No a tedy já kdybych měla sexovat pravidelně obden kvůli početí, tak mě hodně rychle přejde chuť a dítě nakonec nemám žádné 😀

eficenka
9. zář 2012

@baraz
když sme se ze začátku snažili o mimi, tak sme taky sexovali ob den a nic...
stejně i když se trefíte přesně do ovulace, tak je jen 15% šance, že se spermie do vajíčka zavrtá...
takže sme to pak nechali náhodě a za 5 měsíců sem byla těhu...

baraz
9. zář 2012

@eficenka ty jo to je docela malá pravděpodobnost! my to teda neděláme nějak úmyslně, ale přítel sex moooc rád 🙂 🙂 a nic jsi během těc 5 měscíů neudělala jiného - co by tomu pomohlo? zvláštní - to lidské tělo ..

eficenka
9. zář 2012

@baraz
no tak sem pak začala pít kontryhel ( po 2 měsících snažení) a občas sem si po sexíku podležila polštářem zadek 🙂
ale jinak nic.... a za další 3 měsíce už byly // na testu....
ono početí je skoro zázrak 🙂

baraz
9. zář 2012

@eficenka jejda - já na ty bylinky moc nejsem .. zobu femibion druhý měsíc .. prosím tě a takový možná hloupý dotaz když jsi narazila na en polštářek 😀 😀 po sexu jsi se šla umýt nebo jsi spala celou noc i s tou náloží? 🙂 já nad tím nepřemýšlela, ale už m na to upozornila jiná paní ..

eficenka
9. zář 2012

@baraz
já bylinky mám ráda...
no jak kdy.. když jsme se milovali někdy odpoledne, tak sem třeba po 10min šla do sprchy... a když už to bylo hodně večer, tak sem si lehce podležila polštář a spala celou noc a do sprchy šla až ráno 🙂
Jinak takové věci jako dostatečný pčíjem tekutin, ovoce, zelenina atd. aby tělo bylo v klidu a mělo kde brá energii 🙂

baraz
9. zář 2012

@eficenka no bylinky do jídla jsou ok, ale jako čaj ...brr :( nesnáším od té doby co jsem pila čaj po uzdravení boreliozy .. to byl hnus :(
tak já se líám umýt pořád, mám hrůzu že to vyteče na postel a bude oblemcaná :( no asi s tím nco uděláme pokud nevyšel první pokus ..
a jinak jak píšeš - ovoce a zeleninu já moooc ráda - denně min. 5 kusů 🙂 tak to strach nemám. pití jsem přeborník - klem 4l denně, a mám pocit, že poslední týden mi už ani to nestačí ..:(

eficenka
9. zář 2012

@baraz
no my máme všeude po bytě takové ty kosmetické kapesníčky v krabičce, tak pár složím a dám mezi nohy 😀
a pak vyhodím 😉
a taky se asi na to moc neupínat, to mi přišlo nejtěžší, ale po 3 neuspěšných pokusech sem se na to tolik nesoustředila a najedou to za 2 pokusy vyšlo....