Jak často se milujete, když se snažíte o miminko?

halka
16. únor 2007

Ahoj, doufám, že touhle intimní otázkou někoho neurazím, ale zajímá mě, jak často se milujete. Někde jsem četla, že každodenním milováním se trochu horší kvalita spermií, ale zase člověk nepropásne dobré dny. Jak jste na tom? Milujete se častěji než dřív nebo stejně?

len
19. únor 2007

Koubino, tak do statistiky - jsme spolu šest let, z toho rok a půl manželé, pět let spolu bydlíme. Oba dva chodíme minimálně na 9 hodin denně do práce (i když pravda, v 10 domů nechodíme, z takové práce já bych asi hezky rychle utekla). Koníčků máme dost, hodně cestujeme, kdy to jde, jedeme na výlet... O dítě se snažíme od loňského července. Měřím bazální teplotu, takže naprosto přesně vím, kdy se mám snažit a kdy to vlastně nemá cenu. Přesto všecko nevidím žádný problém v tom, že se milujeme často, prostě nás to baví, děláme to rádi a až na těch prvních pár měsíců společného bydlení sestupnou tendenci nevidím (co já vím, možná za pár let budu, ale to je mi teď jedno). Naprosto s tebou souhlasím, že milování pouze za účelem splodit dítě je na nic a pokud se někomu nepodaří otěhotnět hodně rychle, může to spadnout do naprostého stereotypu a nudy. Přesto bych si nikdy netroufla tvrdit, že kdo se miluje často, dělá to jenom pro dítě (to bych se těch pět dní kolem ovulace milovala pořád a pak se na to vykašlala), popřípadě proto, že jsou spolu krátce. Tohle je prostě individuální, někomu to tak vyhovuje, někomu to zase stačí 1x do měsíce, vždyť jsme každá jiná 😉
A čas? ČAS? přiznávám, že je to poprvé, kdy vidím dávat sex do souvislosti s časem... Takže asi takhle - někdo tráví večer u televize a je schopný odrecitovat děj pěti nových seriálů, my zase relaxujeme v posteli 🙂

mikulka
19. únor 2007

Tak se to tu pěkně rozjelo. Koubina asi ten čas myslela, že chodí pozdě domů a pak už je vyřízená, ne že milování zabere dlouhý čas či tak 🙂

baris
19. únor 2007

Tak na začátku naše vzatahu jsme se s manželem milovali 2x a více krát denně. Potom, když jsme začali chodit do práce to bylo asi tak 3 - 4x do týdne a teď, když se snažíme o miminko, tak obden. Ale není to nějak vynucené (teda já bych mohla každý den 😀 ). A když nejsme moc unavení, tak každý den 😅 .

A jak píše len - místo seriálů se raději mazlinkujem 😵

koubina
19. únor 2007

Len, když tu někdo píše, že se miluje denně, skutečně mi to připadá přehnané při práci a koníčkách, nebo když má člověk přátele. Myslím, že pak se milování mění na nějaké strojové dělání dítěte.
Nechodím z práce v 10, ale většinou z práce neletíme hned domů, máme své koníčky, tak jsem to myslela.
Tvůj příspěvek o pár stránek před se mi líbil a zdál se mi rozumný, že to děláte dle chuti a i když máš ovulaci a přesto nemáte chuť, kašlete na to. Myslím, že jen tak se dá zůstat v pohodě.

len
19. únor 2007

Jasně, já tě trochu chápu, co chceš asi říct, na druhou stranu na to koukám tak, že je pro mě nepochopitelné, že někomu může stačit milovat se jednou do měsíce a úplně stejně nepochopitelné milovat se 2x denně (dlouhodobě). Prostě to tak nějak posuzuju podle nás, takže si vždycky musím připomenout, že každý jsme holt jiný... No a každý máme rád jiné věci. Takže klidně uvěřím tomu, že někdo má rád milování natolik, že mu věnuje většinu večerů. Co si maluju svoje křivky do fertilityfriend, píše se tam i statistika milování, tak jsem na to schválně koukla a liší se to cyklus od cyklu - za těch 17-18 dní se někdy milujeme 8x, no a teď jsem třeba s hrůzou ty křížky spočítala na 17 😕 Což teda u nás není naprosto normální, ale nějak prostě byla pořád chuť, nemůžu si pomoct 😀 Do toho jsem přečetla tři knihy, každý víkend byla na celodenním výletu a několika vydatných procházkách, zhlédli jsme čtyři filmy z půjčovny, každý týden jsem byla 1-2x někde s kamarády (nebo oni u nás) a po večerech ještě datluju v notepadu svůj momentální největší zájem - jednu internetovou stránku. + hodiny a hodiny muziky (kterou se ale přiznám, poslouchám při vaření, žehlení a jiných domácích pracech) a pozítří se chystáme do divadla. Tak nevím, asi mám ty dny nafukovací ale pořád si říkám - když nás to baví, proč ne? 😀

slonik
19. únor 2007

tak jen pro zajímavost, my jsem frekvenci snížili (o polovinu), když jsme se chystali vytvořit mrňouska - a ono se to povedlo hned 😉

denatorek
19. únor 2007

Jo, jo, pěkně se to čte, jak si každý užíváte minimálně 3x do týdne. To nám se asi nepovede ani při velké touze po mimču. No, uvidíme.
Stejně si ale nedovedu představit, že se někdo miluje 2x denně - pořád. Úplně souhlasím s KOubinou.

koubina
19. únor 2007

Len, takhle se mi to přesně líbí. To je ono, zábava, koníčky, výlety a sex. A ne se jen upínat na sex, resp. na snažení...
Ale už to nechávám, své jsem řekla, snad bylo trochu pochopeno, co jsem myslela.

lucija76
19. únor 2007

Koubino,souhlasim s tebou v tom,ze upinat se na snazeni,resp.sex za ucelem oplodneni..to je docela hruza.
Ale sexovat se da casto i pokud mas narocnou praci,konicky,pratele,to se na me nezlob... Neni to vzdycky prece o tom stravit dve hodiny sahodlouhou predehrou a kdovijakymi casovenarocnymi kousky ;) nemusis prece stravit celej vecer v posteli ;) Naopak,miluju ty okamziky,kdy na sebe s milackem jen tak mrknem a vime,ze po sobe touzime a to hned ted a pokud je tedy oboustranna chut,da se to resit velice rychle a ke spokojenosti obou,aniz bychom cokoli jineho zanedbali 🙂 a pak zase hura do prace a k ostatnim aktivitam 😀
Mimochodem touto "metodou" jsme dite pocali ani nevime jak 😵

xctij01
19. únor 2007

Já si myslím, že si to Koubina nedokáže představit asi proto, že třeba manža na tohle není. Stejně jako můj 😒 Já bych mohla sexovat denně. Hlavně u mě platí, že s množstvím roste chuť. Když to mám jednou, chci to pořád. Když se delší dobu netulíme, tak si tak nějak "zvyknu" a už mi to tak nechybí. Kdyby bylo po manželovi, tak se tulíme tak jednou týdně a nejlépe ještě v sobotu nebo v neděli ráno. COž zas nemusím já. Prostě večer přijde z práce a je hrozně unavený, takže si jde hned lehnout. Já to sice nechápu, protože zas takové vypětí sil to při tulení neni, ale prostě když se mu nechce, tak se mu nechce a já s ním nic nezmůžu ani erotickým prádlem, ani kdybych se rozkrájela...
Takže pro mě je taky naprosto neuvěřitelný, že se někdo tulí třeba 3x týdně, nedej bože denně. Takže Koubinu i Denatorka chápu...I když zas na druhou stranu chápu, že asi existují chlapi, kteří můžou sex pořád (viz můj expřítel)...

lucija76
19. únor 2007

Xctij: Proste v nekterych vztazich to jde,nekde to nejde,a nekde by to i slo,ale jsou jine priority,to je naprosto normalni 🙂
Kdyz uz pises o tom expriteli,tak ten muj ex to pro zmenu vubec nepotreboval, ja ho musela jednou za 14 dni "donutit" skoro nasilim a jeste to cele doslova "odedrit" sama 😀 a to me po case proste prestalo bavit ;)

xctij01
19. únor 2007

No, Lucijo - taky se bojím, že mě to za chvilku přestane bavit... i když pořád tajně doufám, že se to trošku zlepší (nebo se to teda nebude aspoň zhoršovat)...

mikulka
19. únor 2007

Holky, já myslím, že hodně záleží na partnerovi. Jednou jsem měla přítele, i jsme spolu bydleli a ten to chtěl denně, taky mě to bavilo a moc jsem se na to každý den těšila. Pak jsem to i denně potřebovala. I když popravdě... Nedovedu si to představit jako něco dlouhodobého. Jako že bych denně sexovala tak rok, uf. Teď nám to s manželem stačí tak 2x do týdne. A když jsme na dovče, tak je frekvence častější. Ale můj manžel není moc náruživý, myslím, že by si yvstačil i jednou týdně 😉 Pro manželství je to nakonec lepší, že aspoň (snad) nebude odbíhat k jiným 😕

lucieee
19. únor 2007

Holky tak to mi se tulíme průměrně tak 3-4x do týdne, ale taky někdy jen jednou týdně. Prostě podle chuti manža by mohl klidně skoro každý den, ale já na to nemám vždy chuť někdy mi jen stačí se k sobě přitulit, hladit se a usnout. Ale ze začátku co jsme spolu to taky bylo téměř denně, ale holky mají pravdu v tom že teď je to takový intenzivnější už se dokonala známe a víme co se druhému líbí takže to víc vnímáme a prožíváme 🙂

bihan
19. únor 2007

Pridávam sa, že to strašne záleží na partnerovi ( a na jeho kvalitách). S bývalým sme sa milovali max. 2x do týždňa (bývali sme spolu 1,5 roku) a spočítala by som na prstoch jednej ruky koľkokrát som s ním dosiahla orgazmus.
S mojím manželom to bolo okamžiť, na prvý šup a odvtedy stále. Pre mňa nie je každodenné milovanie ani trošičku mechanické, pretože neskutočne milujem svojho muža a stále po ňom túžim tak ako on po mňe. Ja by som snáď už bez toho ani zesaspala, pretože mi sex pripadá ako najlepší relax na svete. Jednoducho sme sa obaja našli a klape nám to (každý deň). Je pravda, že sme spolu "len" 1,5 roka a určite na tom veľa zmení tehotenstvo, ale kým sa tak stane, chcem si moje orgazmíky užívať naplno!

caira
19. únor 2007

koubina: my mame oba narocnou praci,chodime domu oba cca kolem 7-8 vecerni, oba mame rozdilne konicky a mame na ne cas, kamarady na ktere tez mame cas etc a o deti se nesnazime a stejne si uzivame sex cca 5-7 tydne.. To, ze vy na to tak casto nejste neznamena, ze ostatni taky ne 😉

koubina
19. únor 2007

caira: gratuluji k frekvenci 7x týdně. A jinak - když se nesnažíte o dítě, co děláš na serveru o dětech, a ve snažilkách?
Nebo jsi nám jen přišla říct, jak se milujete 7 x týdně? 😉

koubina
19. únor 2007

Jinak myslím, že my na to jsme dost, ale denně, to fakt ne. Možná se ti zdá, že když to někdo dělá "jen" ob den... moc na to není 😉 Ale v tom si asi skutečně neporozumíme.

bihan
19. únor 2007

koubina - asi tak, že každý sa miluje frekvenciu, aká mu vyhovuje (a tiež jeho partnerovi). Niekom viac, niekom menej a možno by bolo fajn netváriť sa, že tí, čo to robia častejšie, sa len vychvaľujú a robia to mechanicky. S iným partnerom to bolo oveľa menej a stačilo mi, teraz je to oveľa častejšie a je mi super...

koubina
19. únor 2007

bihan, máš pravdu. Ale nemyslela jsem, že by se někdo miloval mechanicky, to je jasné, spíš mi to denně a to i po několika letech soužití, a pořád prostě denně - (např. když jsou spolu dva lidé 7 let a 7 let to dělají denně), připadlo mi to fakt divné, toť vše. Víc bych to nerozmazávala.

caira
19. únor 2007

koubina: ja nevedela, ze tohle je jen pro ty co chteji deti hned ted 😉 😀 Pokud vim, tak sem chodi lidi diskutovat o vsem moznem...my deti chceme, ale proste jeste ne ted hned...takze zatim flastne jen trenujeme 😀

lucija76
19. únor 2007

Koubina,to mas mozna pravdu ze 7 let a porad denne...??? 😕 🙂

Nemuzu rict za sebe,ja jsem zatim sedmilety vztah nezazila. Predpokladam ze po takovych letech bude frekvence nizsi,zalezi hlavne na tom,jestli se ti dva stale pritahuji natolik a maji stale co objevovat u toho druheho,aby je to denne ci obden bavilo. Stejne tak kvalitni sex "jen" 2x tydne muze byt naprosto dostacujici pro oba.

Kazdopadne otazka diskuze znela jak casto se milujete a ne jak dlouho spolu jste 🙂

caira
19. únor 2007

Lucija: souhlas... taky nevim jak to bude po sedmi letech, ale ted je to tak jak to je 😉

lucija76
19. únor 2007

Caira,presne tak,nejsem jasnovidec 🙂

michina
19. únor 2007

Holky, já jsem s přítelem, ted manželem skoro 12 let.. v podstatě jsme vedle sebe dospěli, bude mi letos 30.
Na začátku to bylo samozřejmě tak, že jsme vydrželi v posteli i celý den... jooo, to byly časy, říká s úsměvem manža, který ty potřeby už zas tak často nemá.. myslím, že se vejdem do frekvence 0-3x za týden.
Chlapům prostě výkonnost od 20 let klesá, zatímco nám ženským kolem třicítky chuť neuvěřitelně stoupá a já si sex užívám a cítím úplně jinak než před 10 lety. (Samozřejmě to nemůžu říct plošně, ale u nás to vyloženě platí nebo se manža na tuhle teorii vymlouvá.. 😀 )Ačkoliv se milujeme méně často než kdysi, nejde to srovnávat (i když já bych samozřejmě proti vyšší frekvenci nebyla, ale co naplat, tady frekvenci převyšuje kvalita), je to prostě jiné, celý život, celý vztah, všechno se vyvíjí. Náš vztah už není tolik založen na samotném sexu, já jsem mazel, takže tulení a mazlení je ve frekvenci více než denní... 😉

Toť moje zkušenost... 😎

zanetik
19. únor 2007

Vás chci vidět po 10 letech 😀
Zbytečně se tady dohadujete a odsuzujete názor Koubiny, každý to prostě má rád jinak a jindy a to že pro mě sex není ve vztahu naprvním místě neznamená, že svého přítele nemiluju.

sisstin
19. únor 2007

tak my se s přítelem vidíme tak různě..někdy 1x týdně...někdy 1x 24 dní..tak dva dny..různě..takže když jsme spolu, tak jsme schopný i 8x denně 😀 zkrátka pořád..a pak 14 držím půst..a takhle to jde stále dokola 😝 ale o dovolené jsme spolu pořád..a to už tak čtvrtý den fakt nemůžu..i když bych chtěla 😀 no..zítra přijede, takže se mám na co těšit 😀 😀

cech2
22. únor 2007

Souhlasim s tim, ze je to u kazdeho jine. Kazdy ma jine chute, hlavni je, aby se ti dva "naladili" na stejnou vlnu 🙂 u nas tulinkovani probiha tak 4 x do tydne, nekdy vice....drive to samozrejme bylo castejsi, pritel by chtel kazdy den, ale nemam chut. Jak tady pisete, unava je nekdy silnejsi.
a touha neni kazdy den...asi to bude tim, ze jsme spolu pres pet let....zacinam premyslet o vysazeni HA, ne kvuli miminku, ale kvuli chuti, spousta z vas tu psala, ze vysadila a pak mela chut mnohem vice...zase ale nevim, jak jinak se spolehlive a jednoduse chranit (kondomy nechci)

veruse
23. únor 2007

Holky, jak to tak čtu, tak mi přijde, že chuť na sex je větší bez HA. Vy co máte srovnání - je to tak? Já si totiž myslím, že HA mi chuť docela ubíjí. S expřítelem to bylo bez HA a i po 2 letech to bylo 5 - 7x do týdne (pravda, byla jsem o 6 let mladší). Teď se mi fakt nechce, takže 2x do týdne je rekord.

sophii
23. únor 2007

souhlas s Verusi, taky by me to zajimalo, mam uplne stejne pocity ☹ pritel by chtel stale..