Jak dlouho necháváte spermie po styku uvnitř?

janinka186
7. dub 2014

Holky, snažíme se manželem o mimčo. Po styku chvilí vyčkám a pak nechám spermie vytéci z pochvy, asi po 5 minutách.. Není to špatně? Někde jsem četla, že se mají nechat na svém místě klidně po celou noc. Děkuji za rady 🙂

snakes
22. kvě 2014

@enalga tak to jsme asi čuňátka obě 😀 ale zásadně, když se chcem snažit tak večer. Oběma se pak lépe spí 😀 . Že by to zatím mělo úspěch říct nemohu, ale to je jedno. U mě až se to povede, tak to bude zázrak 😉 protože mám nepravidelný cyklus, takže brzo začnu s měřením

enalga
22. kvě 2014

@snakes 😀 nám se taky zatím nezadařilo i když já mám cyklus opravdu přesný snad i na minuty 😀 Budeme si držet pěsti 🙂

snakes
22. kvě 2014

@enalga dobře, ale vy alespoň už děti máte 😉 já zatím mohu jen druhým upřímně závidět a přát jim to. Každopádně palce držím. Stejně se mi ale meření trochu příčí a hlavně tomu nějak nerozumím 😒

enalga
22. kvě 2014

@snakes Děti mám jen já, z předchozího manželství. partner je zatím bezdětný, i když mé děti přijal za své. Ale své bio dítě samozřejmě chce... o to víc se tím trápím, nejsme nejmladší ročníky

snakes
22. kvě 2014

@enalga též se trápívám, je to na bednu, zvlášt když po malým toužím už od 17, ale začali
jsme se s manželem snažit až půlroku po svatbě,takže je to zatím krátká doba. 😒 určitě za to může můj cyklus, že opravdu nevím kdy mám Ovu. Ted jsme to s mužem počítali a vychází to od 21.5 do někdy 😀 ale já mu tvrdím že je to blbost když jsem nedávno skončila s MS

enalga
22. kvě 2014

@snakes Jediná jistota je, vsadit všechno a milovat se opravdu denně, zvlášť pokud nevíš, kdy máš plodný dny. Já to sice vím ( ovulaci mi provází docela silné bolesti na vaječnících), ale i tak se opravdu milujeme denně.... zatím to nepřineslo žádný výsledek ale tak nevěším hlavu, je to teprve 6 tý cyklus co se snažíme a navíc teď mám před MS tak ještě uvidíme 🙂

snakes
22. kvě 2014

@enalga to je sice řešení ale pak to ztratí to kouzlo 😠

enalga
22. kvě 2014

@snakes Tak nesmíte na povel a jen kvůli dítěti, to je jasný, musíte chtít oba :- tak vsaď na to, až až budeš mít opravdu silné " touhy" tak máš plodný dny 🙂 já to tak mám, vždycky když se blíží ovulka tak se třu jak kočka 😀

snakes
22. kvě 2014

@enalga 😀 😀 nemáme to na povel(teda doufám :D )

enalga
22. kvě 2014

@snakes Já vím, že se to hrozně snad no říká ... ale zkus na to fakt na chvíli zapomenout ( myslím na plození). Jsi ještě hodně mladá, 21 let je úplně nejideálnější věk na otěhotnění. Hlavně se na to nesoustřeď. Doktoři říkají, že optimální hranice snažení je rok, tedy 12 pokusů o přirozené otěhotnění. Po roce to můžeš řešit v CARu. Do té doby hlavně klid a nesoustředit se 🙂 ( Jéžiš marjá, kdyby to tak šlo, co? 😀)

snakes
22. kvě 2014

@enalga 😀 přesně tak. zřejmě potřebuji restart mozku a zapomenout na vše co vím 😠 😀

enalga
22. kvě 2014

@snakes člověče asi máš pravdu v to, že jak člověk pořád tak brouzdá internetem, aby sehnal tu nejlepší radu a je přeinformovanej, že se na všechno tak nějak soustředí víc??? Já to na sobě pozoruju už docela dlouho, první tři děti byly hned 1 měsíc po vysazení HA, a to jsem ještě toho nejmladšího " zasela" náhodou při jedné nevydařené rozvodové noci 😀 a teď i kdybych se zbláznila, tak to nejde... něco na tom bude 🙂 asi to chce dovolenou u moře 😀

ajny123
22. kvě 2014

@enalga @snakes Akorát bych poupravila radu, lepší je ob den. Tak nám to říkal i doktor, že spermie potřebují dozrát. A nám to vyšlo zrovna v měsíc, kdy jsme to tak začali zkoušet, takže tomu docela věřím.

enalga
22. kvě 2014

@ajny123 Tak my už jsme vyzkoušeli snad všechno a přiznám se, že ob den to bylo dost na prd, protože jsme s partnerem velmi náruživý pár 😀 milujeme se hlavně s chutí, i když denně. A baštíme pilulky s vitamínem E, selenem a zinkem... To by bylo, aby to nešlo 😀

snakes
22. kvě 2014

@ajny123 určitě, každý den se snižuje šance,zvláště když ty mršky v těle nějakou dobu přežívaj 😀

snakes
22. kvě 2014

@enalga já zatím baštím železo s kys.listovou a draslík, protože jej mám málo. Muž zatím nic ale začíná léto, tak jej budu prudit zeleninovými salátky 😠 😀 ale plánujem koupit pro něj nějaké vitamíny

enalga
22. kvě 2014

@snakes doporučuju SELZINK v lékárně ho koupíš asi za 160,-Kč a je to na podporu tvorby spermošek. Partner ho baští už druhý měsíc a mimo to, že má spermatu oooopravdu hoooodně, tak se mu zlepšila kvalita pleti,, nehtů a vlasů 🙂

snakes
22. kvě 2014

@enalga dík za typ. možná jej zkusíme, i když ta cena 😠 :D ale když už se bude někdy objednávat teploměr k měření b.teploty tak to vemem za jedno

enalga
22. kvě 2014

@snakes myslím, že se to vyplatí, zkuste aspoň něco, než bude nutné jít na spermio

snakes
22. kvě 2014

@enalga a ten test je pak nutný?

enalga
22. kvě 2014

@snakes No pokud do roka neotěhotníš, je dost možné, že problém bude na straně chlapa. Pak se objednává na spermiogram, kde zjistí, jakou má pohyblivost a morfologii. Každopádně chlapi tohle neradi podstupují, tudíž by bylo fajn, aby sis i ty došla k MUDr a nechala se vyšetřit ( transvag.UTZ na vady dělohy a vaječníků, možná je i cysta)

snakes
22. kvě 2014

@enalga cystu jsem už jednou měla, ale je dohoda že po roce to začneme řešit a pokud se to dlouhodobě nebude dařit tak řešení je adopce 🙂 ale to je až pozdní řešení. Tu mám zatím slíbenou dálkově až budeme oba vydělávat. U se nemohu dočkat 😔 😔

mininkamini
22. kvě 2014

Doporučuje se mít pánev ve vyvýšené poloze aspoň 10 minut, my jsme to tak dělali a trvalo to 3 měsíce kym ​​se objevily dvě čárky 🙂

hapovab
27. kvě 2014

@gwennie Můžu se zeptat jak dlouho jste se snažila otěhotnět?

gwennie
27. kvě 2014

@hapovab to je ten zakopaný pes - nesnažila, tedy ne tak úpěnlivě ve stylu ovulačních testů, počítání ovulace, plánování styku přesně na ten den, vybírání vhodné polohy... Prostě jsem si užívala manželského života a nemyslela na to, jestli otěhotním dnes nebo zítra. Ale pravdou je, že jsem tomu už rok, dva dopředu podřídila život ve smyslu životosprávy (hooodně zdravé jídlo, vysazení HA, celkový styl a rytmus) A v obou případech to šlo hned napoprvé.

hapovab
28. kvě 2014

A to je právě ono - hned napoprvé. Těm co mají štěstí jako vy se tohle lehko píše. Ale u těch u kterých se to nedaří několik měsíců je to myšlení už někde jinde aniž by chtěli. Já jsem to první měsíce po vysazení vůbec neřešila, ani jsem netušila kdy mám slavné ovulační dny, kdy to mám dostat, jestli sex je nebo není, a popravdě ovulační testy jsem ani netušila že existují a pak jsem tvrdila že k tomu bych nikdy nepřistoupila- nějaké testy, ale utekl půl rok a těhotenství nikde. To už docela zamává s psychikou, a věřte nebo ne ať chcete nebo ne tak pak to řešíte- ovulační testy, počítání plodných dnů, plánování sexu....... ale já to tak nechci, to chce prostě podvědomí a hlavně hormony. Sama jsem z toho nešťastná a i když na to nechci myslet tak se ráno vzbudím a první co mě napadne je - nemám dneska ovulaci??? A když není sex a je ovulace(manžel je pryč, nebo prostě nemá náladu) to je teprve něco, to mám pocit že se z těch hormonů zblázním a chce se mi brečet. Ještě jsem teda nedošla k tomu abych manželovi řekla - pojď dneska musíme!!! To kdy mám ovulaci si nechám pro sebe a jsem nenápadně "přítulná". Od vysazení je to už 9 měsíců a pořád nic. Takže jak říkám, těm co otěhotní na poprvé se to všechno snadno říká (píše)

volodka162
1. čer 2014

No, my se snažili půl roku od vysazení antikoncepce. Že bych ležela hodinu se zvednutou zadnicí mě teda ani nenapadlo....normálně (když jsem měla HA) jsem se šla normálně vysprchovat. V době kdy jsme se snažili, tak jsem v posteli pobyla tak o 10min déle včetně polštáře pod zadkem. Ono taky je "problém" ve vysazení antikoncepce - někdo po vysazení otěhotní hned jelikož se říká, že tělo je jaksi v šoku, někdo otěhotní za půl roku jelikož se z toho tělo musí vzpamatovat. U mě proběhla ta druhá varianta. HA jsem užívala přes 9let.

marketa11112
7. srp 2014

ja také jdu ihned po milovani do sprchy, nesnasim to lepeni a citila bych se hrozne. a presto se zadarilo. také myslim , ze umyti ci spani s tim nebude mit vliv. spis je to o nahode. a teda nemyslet na to, ze chceme dite mi neslo. jen jsem si zkusila druhy mesic merit ovulaci ( tedy použila jsem testy dle rad zde na konikovi) amilovali jsme se 3 - 4 - krat. manzel byl asi prekvapen mou pritulnosti, ale nestezoval si. o mereni jsem mu nerekla, nechtěla jsem mu to kazit. ale opravdu je t o nahoda. antikoncepci jsem brala 15 let a necekala jsem, ze by to mohlo byt tak rychle, spis jsem si rikala, ze budeme cekat rok, dva. strasne jsem se baa, ze bude problém. ale rikala jsem si stále -- deti v ustavech také potrebuji pomoci. no a ted s manželem mluvime o tom, ze bychom chteli prcky dvaa pakstejne další do pece. tak uvidíme, co nam priroda a stesti nadeli.

janeckovadenimarie
7. pro 2019

Dobrý den mne zajímá cítíte když se partner do vás udělá a jak poznáte že se zadařilo omlouvám zní to hloupe ale když se partner udělá vůbec to necítím moc chceme miminko a necháváme tomu volný průběh jen se ptám na zkušenosti a je sperma cítit jako zápach

sabi95
9. pro 2019

Opravdu mi někdy jde hlava kolem co ty doktorky vyplodi 🤦🤭 já vysadila v dubnu po 8 letech antikoncepci, užívali jsme si když jsem zrovna měli chuť (ani jsem nevěděla kdy mám ovulaci atd.) Po sexu jsem hned šla na WC jako vždy 😁 a na konci května jsem otěhotněla ☝️😊