Jak dlouho po revizi je vhodné znovu se snažit?

lucccinkaaa
5. srp 2014

Dobrý den , byla jsem na revizi dělohy 10tt , lekař mi řekl ,že mám půl roku vydržet, ale četla jsem že je vhodné otěhotnět dříve máte někdo zkušenost? Prosím o radu chceme miminko a nechce se mi čekat půl roku a poté třeba se další půl rok snažit 😉 Děkuju za rady 🙂

terrorkax
5. srp 2014

otehotnela jsem hned v sestinedeli po revizi v 10 tt..vse je v poradku, coz ale samozrejme neznamena, ze to tak musi byt u vsech 🙂 Dej na svuj vnitrni pocit, ja se citila psychicky v pohode, noveho tehotenstvi jsem se nebala 🙂

terinda
5. srp 2014

Po revizi v 1.trimu se většinou doporučuje počkat 3 cykly.
Já čekala 2 a po 3. se zadařilo 😉

Půl roku je po ukončení těh. ve 2.trimu.

nadja73
5. srp 2014

taky jsem byla na revizi v 10tt, po druhe MS jsme to zkusili jen tak lehce a po 3.MS jsem uspesne otehotnela. drzim palce !!!

juldaska
5. srp 2014

Stačí prý počkat jeden cyklus a jestli je vše ok (dr. většinou dělá utz), můžete se snažit 🙂

veruska007
5. srp 2014

Podobných diskusí je tu plno! Poprvé jsem otěhotněla hned v 6 nedělí, ale o miminko jsme (dost pozdě) přišli. Podruhé jsem otěhotněla po 3. cyklu a těhu dopadlo dobře. Potřetí jsem otěhotněla po 6 nedělí a miminka jsme se dočkali, ale v těhu jsem měla dost problémy - těžko říct, zda by byly, kdybychom čekali déle.
Nicméně rozhodně nelituju, že jsme se snažili dřív než po půl roce.
Plno studií dokazuje, že optimální je otěhotnění po 3 měsících a po půl roce už zas narůstaly komplikace.

pettule
5. srp 2014

Když jsem byla na revizi první pan doktor pravil 6 měsíců, když mě pani doktorka propouštěla, říkala 3 měsíce a když jsem šla na kontrolu na gynekologie má paní doktorka říkala počkat jeden cyklus a můžeme se snažit. Hlavně je důležítá tvá psychika, to je asi nejdůležitější. Myslím, že uslyšíš všechny tyto tvé názory. Pokud jsi psychicky v pohodě a cítíš se na to, počkala bych jeden cyklus a klidně bych se snažila 🙂. Držím palečky 🙂.

muchomurkazelena
5. srp 2014

Mně doktor doporučil počkat ideálně 2 měsíce a když jsem se zeptala, jestli by vadilo, když bysme se začali snažit hned po první MS, tak to prý taky nevadí 🙂 Teď mi právě končí 1. MS a rozhodně na nic čekat nebudeme 🙂

emkous
5. srp 2014

Mě gynekoložka řekla, že čekat půl roku se doporučovalo dřív, ale že to rozhodně není nutné, něco v tom smyslu, že je to přežitek. Ona i doktorka v nemocnici mi říkaly, ať nechám proběhnout tak dvě, tři menstruace... Tak ať se brzo zadaří! 😉

masulka1989
5. srp 2014

já otěhotněla po první MS,a nedopadlo to... spontánní potrat :( takže ted počkáme min.3 měsíce...a je před náma vyšetření na genetiku apod..

yrsa
6. srp 2014

Ahoj, jsem na tom teď dost podobně, čekám ještě 14 dní, než mi skončí jako 6 nedělí, pak počkám na 2.MS a zkusíme a uvidíme, půl roku se mi zdá dlouhý... ale uvidíš jak se budeš cítit. Každopádně držím palce. 🙂

radushka1
6. srp 2014

My se začali snažit po 3. cyklu. A za další 3 jsem otěhotněla 🙂

karos
6. srp 2014

já otěhotněla po šesti týdnech od revize, příroda to tak chtěla, byla jsem v šoku, ale vše dobře dopadlo... držím pěsti.

monia85
6. srp 2014

Mně doktor doporučil 3 měsíce počkat - ale sám říkal, že to je snad i více kvůli psychiky, aby se z toho člověk dostal a že ty názory na to, jak dlouho čekat, se různí. Já otěhotněla 2 měsíce po revizi (taky 10tt.) - po šestinedělí jsme se nechránili a příroda to asi tak chtěla 🙂

takarazestinusakur
6. srp 2014

Každý doktor říká trošku něco jiného...my čekali dva cykly, a pak se začali snažit. Následující měsíc to nevyšlo a vyšlo to až tenhle. Takže od revize uběhly 3 měsíce. Teď už se jen modlím, aby to nedopadlo stejně...