Jak dlouho před početím přestat kouřit?

cherry_cola5
19. črc 2014

Ahoj - 🙂 zájímalo by mě jak dlouho před početím je dobré přestat kouřit aby to miminku nijak neuškodilo ? 🙂

nonnni
19. črc 2014

@cherry_cola5 to mas tezke....na procisteni organismu se doporucuji dva roky. Telo si svinstvo uklada. Jestli je to realne, tezko rict...zejmena u neplanovanych tehotenstvi. U planovaneho bych tomu dala minimalne pul roku. Ale stejne najdes nazory, ze vlastne koureni vubec nevadi, nejlepe ani v tehotenstvi a pri kojeni, takze tohle si budes muset srovnat sama v sobe.

uztotakbude
19. črc 2014

Alespoň rok. Je to neskutečné svinstvo, uloží se to všude v organismu, než se to vyplaví trvá to. Stejně tam ale něco zůstane. Nejlepší je nepřestávat kouřit kvůli těhotenství, ale kvůli sobě.

kataol
19. črc 2014

asi ve chvíli, kdy začneš uvažovat nad tím, že si dítě pořídíš, je vhodné přestat..já kouřila, dítě neplánovala a naštěstí jsem těhotenství zjistila brzo,ale i tak jsem si vykuřovala první dva týdny těhotenství, než jsem na to přišla a fakt z toho do teď nemám dobrý pocit...ale pořád lepší, než matky, co i v porodnici nevydrží a jdou si ven zapálit, zatímco dají dítě na starost sestřičkám, to mi tak nějak hlava nebere a dokonce i kojily :-/ a pak se divily, že jim děti furt řvou a chtějí prso...no lidská blbost je nekonečná, o tom žádná, každopádně když se rozhodneš, že chceš být matkou, nese to určitou zodpovědnost, takže čím dřív přestaneš, tím lépe pro budoucí dítě 🙂

zrofka
20. črc 2014

Já kouřila před těhu asi rok.. V květnu 2011 jsem přestala. Pohádali jsem se s přítelem..a v srpnu jsem neplánovaně otěhotněla 😉 Konec těhotenství jsem měla plné komplikací..ale pochybuju,že to bylo tím 😉

nisulka
20. črc 2014

Odporúča sa minimálne 1 rok, hovorila o tom zdravotná sestra...