Jak dlouho už se snažíte?

pincik
25. říj 2011

Ahoj. Chtěla jsem se jen zeptat, jak dlouho jste se snažili než jste šli na umělé oplodnění. S manželem se snažíme už skoro dva roky a nic. Doktor říkal, že už bychom měli uvažovat o umělém oplodnění, ale mě se moc nechce. Jenže všechny léčby za mnou a nic. Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Děkuju.

crca
25. říj 2011

@pincik Mě poslal hned po jednom roce neúspěchu,nic neřešil,hned spermiogram a jelo to,na nic nečekal,mě bylo tenkrát sice pouhých 24,ale díky za doktora,který na věk nekoukal,protože než se zadařilo trvalo to 5 let 😉 Určitě ze své zkušenosti neváhej,není to tak,že přijedeš a hned otěhotníš 😅 teda u někoho asi jo,ale to je vyjímka,takže asi bych nečekala,přeci jen je to běh na dlouhou trať a každý měsíc je k dobru 😉 Držím palce ať to výjde ale co nejdřív 😉

pincik
autor
25. říj 2011

@crca Když manžel pávě taky říká, že je mi teprve 23 a že na umělé oplodnění jsem ještě mladá. Že to můžeme zkoušet dál bez clostylu a toho všeho a třeba se zadaří. Ale já už tomu moc nevěřím, na druhou stranu na umělé se mi taky nechce ☹ Nikdy jsem nemyslela, že tohle budu někdy řešit.
A kolik bylo pokusů za těch pět let, jestli se můžu zeptat...

crca
25. říj 2011

@pincik 😀 tak mě by tenkrát taky nenapadlo,že budeme muset na IVF 😀 Měla jsem celkem 4 zavedení,1.IVF-hrazené(teda částečně 😅 )se stimulací,což znamená píchání injekcí a následné odebrání vajíček-neúspěšné,dvě nám zbyla zamrazena,takže další tzv.KET-bez píchání,jen braní prášků na růst sliznice a jen zavedené-neúspěšné.Pak byl 2IVF-opět kolotoč s injekcema.....,odebrání vajíček,zavedení-tentokrát úspěšné,ale jen z části,bylo z toho zamlklé těhu-následovala revize dělohy a další KET a ten teda byl už úspěšný 😵 Ono se to zdá málo pokusů za takovou dobu,ale přeci jen se nemůže jít hned na další stimulaci,a do toho jsem chytla mononukleozu,takže to už byl rok v prčicích.........a to je půl rok sem,půl rok tam.....Zkusit to můžete,za to nic nedáte...... 😉 a u nás byl problém především u manžela-což je nejdůležitější 😅 Jo a hlavně-máš toho plnou hlavu takže psychika taky dělá své,na jednu stranu ano-jsi ještě mladá,ale máš to početí už v hlavě a to,že budete(teda manžel)čekat ještě rok,tak se nezadaří tím spíš,protože na to budeš pořád myslet,takhle budeš vědět,že se něco pohnulo a můžeš otěhotnět třeba ten první měsíc po návštěvě CARU 🙂

pincik
autor
26. říj 2011

@crca Když já mám spíš pocit, že to manžel nechce moc řešit. Nechce na testy, nechce nikam jezdit a tak. Já ho chápu, taky se mi vůbec nechce. Ale miminko chci víc.
Docela jsi mě překvapila, že Vám to trvalo pět let. Ale hlavní je, že se zadařilo 😉

crca
26. říj 2011

@pincik Já to taky chápu,pro chlapa je to něco nepřípustného 😀 Pro něj je to"ponižující",ale já naštěstí v tomhle měla chlapa v pohodě,sice než ze mě vyklopil,že musí na spermiogram trvalo 😅 ,ale prostě se zeptal kdy a bylo 😀 ,ale u chlapa je to jediný zásah co musí ON udělat,jinak je vše na tobě 😅 ty pak podstupuješ injekce,ty do sebe cpeš všechny hormony,ty jdeš do narkozy na odběr vajíček............ a to i přes to,že jsi relativně o.k,takže to taky nebudeš mít jednoduché,ale jak píšeš,chceš miminko a člověk udělá cokoliv 😉 Nevím,jestli už jste byli na nějakém vyšetření,když se vám 2 roky nedaří.....,ale abych pravdu řekla,manža byl se mnou jen na tom spermiogramu a pak už jsme si jezdila sama a to mám(měla jsem) 70km. 😅

deyana
26. říj 2011

ahoj, my toto řešíme teď.. snažení bylo asi 10 měsíců a z toho jsem 3x potratila úplně v začátku, takže jsem naběhla k gyn., nenechala se odbýt, a teď půjdu na cytolku, v prosinci jsem objednaná na štítnou žlázu, ale tak dlouho čekat nechceme a pokud budu mít cytolku v pořádku, tak pojedeme na konzultaci do CAR do brna a tam snad udělají nějaké testy a zjistí příčinu a snad už to konečně klapne ☹

pincik
autor
26. říj 2011

@crca Zatím jsem byla na vyšetření jenom já, jen u svého gynekologa. Hladiny hormonů a tak. A jen přes rok mi v podstatě řešil to, abych měla pravidelnou menstruaci. A když se mi to ustálilo dostala jsem Clostyl a ten budu mít teď třetí měsíc. Když do dobrání Clostylu neotěhotním, tak mi doporučil řešit to umělým otěhotněním.
A kam jsi jezdila? Já mám nejblíž (tak těch 60 km) Karlovy Vary. Zatím jsem nic moc nezjišťovala, že se pak domluvím se svým doktorem. Manžel se o tom sice bavit nechce, ale vím, že se mnou jezdit bude. Nevím, jestli bych měla odvahu jít tam sama 😕

pincik
autor
26. říj 2011

@deyana A na vyšetření štítné žlázy se objednáváš, kvůli těm počátečním potratům, anebo bys tam měla jít i když se snažíš a zatím vůbec nic? Já měla cytologii v pořádku a doktor mi naplánoval jen hormonální léčbu, která nevyšla. Vlastně ani pořádně nevím příčinnu proč to nejde. Ze začátku jsem myslela, že je to tím, že jsem měla injekční antikoncepci, ale doktor mě ujistil, že tím to není. Prý to bylo nejspíš tím, že jsem neměla ovulaci, ale ten Clostyl to měl vyřešit. Tak já nevím ☹

deyana
26. říj 2011

@pincik aha, tak to by měl zabrat teda.. 😉 já kvůli potratům, ale v ordinaci byly letáčky, že je to i pro ženy, co plánují těhu, tak si mají vyžádat vyšetření štítné žlázy, i v těhotenství se to může podstoupit, oni ti můžou začít léčbu a zabránit potratům nebo vrozeným vadám

asaka
26. říj 2011

ahoj holky, my se snazime 10 měsíců a nic :( pritom první prcek se povedl napoprve.. uz jsem z toho dost nervozni..

crca
26. říj 2011

@pincik no tak to se divím,že v prvé řadě neposlal manžu na spermiogram 😒 proč tebe léčí na srovnání MS,když může být příčina úplně někde jinde 😕 Co já znám holky,tak nejdřív poslali manžu na spermio a podle toho se vše odehrávalo 😕

pincik
autor
26. říj 2011

@crca Tak manžel už děti má, i když je to už doba. Doktor si o něm napsal jen základní informace, které jsem mu řekla a víc to neřešil. Spermiogram by byl prý potřeba až kdybych se chtěla objednat do některého centra. Popravdě, když vidím, jak se na to manžel tváří, tak jsem ráda, že jsem byla na testech zatím jen já 😅

crca
26. říj 2011

@pincik To ještě neznamená,že je teď už mít nemůže 😀

zoditka
26. říj 2011

@pincik Ahoj, můj bývalý gyndr. taky nic neřešil, po dvou letech neúspěšného snažení jsem si doslova vynutila žádanku do CARu, v té době mi bylo 26. Však pokud nenajdou problém, nemusíš hned na IVF, můžete zkoušet IUI, to je o dost míň náročný po všech stránkách... no každopádně 2 roky si myslím že už je tak akorát na zjišťování, co se děje... šla bych minimálně do CARu na konzultaci, vyšetření a případně IUI. Držím pěsti!!!

pincik
autor
27. říj 2011

@zoditka Ale on mi můj doktor jinak ve všem vyhovuje. U nás nemáme moc na výběr a tenhle se tady bere jako jeden z nejlepších. Proto mě trochu překvapuje ten nezájem. Jestli se můžu zeptat, co je to IUI? 😕

zvalentova
27. říj 2011

ahojky, dva roky jsou dle mých zkušeností moc. My čekali necelé dva roky, protože jsem (teď už to vím) hloupě naslouchala radám jako jsou: je to ze stresu, musíš ubrat, nesmíš se na to soustředit bla bla.
Problém byl úplně někde, díky vyšetřením a laparoskopii zjistili celou řadu příčin a my díky tomu ztratili min. rok.
První IVF nevyšlo, další série vyšetření atd. Ve finále jsou to už teď 4 roky.
Držím palce ať to všechno brzy vyjde. 🙂

leeena_4
27. říj 2011

Ahoj,
my jsme šli do CARu po 8 měsících, protože jsem za tu dobu neměla ani jednou ovulaci a clostík nezabral. V únoru byla první konzultace a na druhý stimulovaný cyklus v červnu jsme dělali 1. IUI a povedlo se! Sice to těhotenství díky vrozené vadě muselo být ukončené, ale to je jiná věc. IUI bylo úspěšné a znám osobně 2 další holky, kterým se povedlo hned 1. IUI 😉. IUI - je inseminace, vypěstují vajíčko (nebo naroste samo), manželovi odeberou v den ovulace spermie a tobě je skrz děložní čípek pošlou rovnou k vajíčku do dělohy 😉.

zoditka
27. říj 2011

@pincik IUI je inseminace, buď v normálním cyklu - takže chodíš na ultrazvuky, dr. hlídá ovulaci a těsně před ovulací ti dr. zavede spermie přímo do dělohy... a ty si tam už hezky počkají na uvolnění vajíčka 😎 . Prostě to těm spermouškům tu cestu trošku usnadníte, a pak už to bude jen na nich. Takže skoro přirozené 😉 . A nebo se to dělá ve stimulovaném cyklu, takže třeba já brala Clostylbegyt (nebo tak nějak se to jmenovalo) myslím 2. - 5. den cyklu, aby se těch vajíček vytvořilo víc než v normálním přirozeném cyklu a tím se zvýšila šance na těhu. A pak už to pokračuje stejně, chodíš na ultrazvuky, dr. hlídá ovulaci, těsně před zavede spermie a čeká se 🙂 .
Nám třeba hned vyšla úplně první IUI a hned dvojčátka... jenže jsem o ně přišla ☹ . Pak už se ale žádné IUI nedařily, tak jsme po 3/4 roce přešli na další krok - na IVF.

zoditka
27. říj 2011

Jé tak koukám, že než jsem to složitě sepsala, už ti odpověděla leeena_4 😀

pincik
autor
27. říj 2011

@zvalentova Mě ty dva roky svým způsobem nepřijdou až tak moc, ale spíš pro to, že to strašně rychle utíká. Myslím, že věkově mám ještě čas, ale chci to začít řešit proto, že už mám pocit, že něco není v pořádku. V podstatě jsme na miminko nespěchali, ale když si představím, že by to mohlo vyjít až třeba za dalších pět let.... To je už je moc.

A na laparoskopii jste byly všechny, když to nešlo???

pincik
autor
27. říj 2011

@zoditka, @leeena_4 děkuju za odpověď, co to vlastěn to IUI je 😉 A to můžu jít na to IUI víckrát? Nebo je počet nějak omezen a pak už musíme na IVF?

crca
27. říj 2011

@pincik Já nebyla na žádné laparoskopii.......nic,manža šel na spermiogram,tam zjistili hned důvod,proč to nešlo,mě udělal jen hormonální profil a konec. 😅 a už se rozjíždělo IVF

dandelion
27. říj 2011

@pincik my jsme šli po 2 letech snažení do CARu, a povedlo se nám první IUI 🙂

leeena_4
27. říj 2011

@pincik je to tak, že můžeš jít na IUI 6x každý rok 😉. A platíš jen léky na stimulaci vaječníků, pokud potřebuješ 😉

leeena_4
27. říj 2011

@pincik na laparce jsem nebyla, jsou i jiné metody, jak kontrolují třeba průchodnost vejcovodů 😉

zoditka
27. říj 2011

@pincik Na laparce jsem nebyla, byla jsem na jiných vyšetření a vše v pořádku, takže laparoskopie jsem byla ušetřena 😀 . Pojišťovna přispívá na IUI 6x za rok, IVF 3x za život. Vše navíc musíš platit celé sama. Kolik IUI budou zkoušet, než ti doporučí IVF, to záleží na CARu a na domluvě a taky určitě na tom, jestli si dr. bude myslet, že ty IUI u vás mají smysl... ale pokud to smysl má, tak mám pocit, že ty 4-6 IUI jsou před IVF běžné.

pincik
autor
27. říj 2011

@crca Tak teď mi přijde, že jediné, co jsme nedělali byl ten spermiogram u manžela 😕

pincik
autor
27. říj 2011

@dandelion Tak to Ti gratuluju, doufám, že kdybychom do toho CARu museli, tak že to půjde jako u Tebe 😉

pincik
autor
27. říj 2011

@leeena_4, @zoditka Hmmm...a kolik tak stojí léky na stimulaci, popř. všechno to navíc....a byla jste některá v Karlových Varech?

leeena_4
27. říj 2011

@pincik já myslím, že @dandelion byla ve Varech, tak ti může poradit. Léky jsou hodně individuální, nedá se to takhle říct. Při stimulce clostíkem to stojí pár korun, injekce už jsou dražší. Mě vyšel jeden cyklus s Puregonem asi na 3.000,- Jinak lékařské úkony byly vše naprosto zdarma.