Jak je to s líníma spermama?

kay
27. pro 2007

ahoj holky, já mám takový blbý dotaz... Někde jsem četla, možná i tady,ale nemůžu to najít, že po cca 5ti dnech bez styku se stanou spermie líné. Znamená to, že když budeme čekat s manžou jen na ovu a pak se budeme milovat, bude to na nic, protože ty spermijky už tam nedoplavou? Nějak nám to tedˇnevycházelo časově a já pokud vůbec budu mít ovu, tak ji čekám každým dnem.. nechtěla bych ji zase díky tomu propásnout..

vejinka
27. pro 2007

tak to som este nepocula..aj ked cisto teoreticky je to mozne...nehadam sa 😉

kay
autor
27. pro 2007

takže myslíš že je to jedno, jestli spolu spíme po 3 dnech nebo po týdnu? já si vždycky myslela, že naopak po půstu jich tam bude víc a budou snaživější, teď si prívě nejsem jistá.. ☹

lussi
27. pro 2007

ahojky , po delším půstu jsou prý chcíplejší, protože nejsou "čerstvé", ptala jsem se na to na gyndě 🙂

kay
autor
27. pro 2007

lussi, no jo, a jak moc chcíplé jsou? má to cenu se snažit?

vejinka
27. pro 2007

waw...to je dobre teda...cize ked sme tento mesiac mavali sex cca kazde dva dni ..znamena to ze sa to mozno konecne podarilo? tak to je super sprava 😀

dara9402
27. pro 2007

no ano mali by sa minimalne raz za 5dni vymenit lebo potom fakt zleniveju, nieje dobre si ich setrit na to aby si otehotnela ti staci jedna ale musi byt ostra a plna zivota, takze sex minimalne raz za 5dni, bude ich dost a budu cerstve jak pazitka 😀

katy2
27. pro 2007

5 dni je vela, odporuca sa kazde 2 dni, a ak je muz v poriadku tak netreba cakat vobec.... Najlepsie je milovat sa ked mate chut...

pudlyna
27. pro 2007

A který chlap to vydrží 5 dní bez 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vejinka
27. pro 2007

ehehehhe no moj casto nema chut...ale ja ho donutim..svojimi donucovacimi prosrtiedkami 😀 😀 😀 😀 oliznem usko...a uz je pripraveny..a to ani nexce.. 😀 😀 😀 😀 😀

pudlyna
27. pro 2007

Tak tak s nimi se musí opatrně oni ani neví že chtějí.

dara9402
27. pro 2007

haloooo dievcence sak som napisala minimalne raz za 5 dni ale ak je chut tak aj kazdy den aj 2x 😉

vejinka
27. pro 2007

pud...tiez skusenosti? 😀

lussi
27. pro 2007

jo jo přesně, doporučuje se snažit co dva dny, to jsou čerstvé a je jich dost 😀
kay kažodpádně vždycky má podle mě cenu se snažit, žádná, ani ta lenivější nesmí přijít přece na zmar 😀

vejinka
27. pro 2007

dara heh kazdych 5 dni??? sak by som umrela.. 😀 😀 😀 😀 😀

dara9402
27. pro 2007

veji len davaj bacha pri tom tvojom muzovi aby sa necitil len ako automat na spremije moja.

kay
autor
27. pro 2007

holky tak díky, ono nejspíš asi bude stejně problém s tou mojí ovulací, ale i tak díky.. nám to prost ěholt nějak přes ty svátky nevyšlo.. tak ještějednou díky 🙂

vejinka
27. pro 2007

kay nemas za co 😀

vejinka
27. pro 2007

dara nebojim sa..sak ma hubicku..ked sa mu nieco nepaci nech to vyslovi nahlas dovetdy mu pokoj nedam 😀

nika251
27. pro 2007

Hehe- a ta moja ,, lina spermijka,, mi teraz spinka v postielke. Pred tym sme dodrzovali kazdy druhy den ale v ten NAS mesiac sme na to kaslali a mali sme takmer maraton 😀 😵 . Ak je muz v poriadku tak si myslim, ze treba kaslat na ob den. Viem z vlastnej skusenosti, ze ak sa dlho nedari, zeny sa snazia dodrzovat vsetko ale viem aj to, ze ked sme na to kaslali a vzdali to- zacali sme vazne uvazovat o UO tak to vyslo. Nam nepomohol ani clostilbegyt, ani planovany styk, ani folikulometria, ani laparka. Jedine co pomohlo bolo vykaslat sa na to- proste som rezignovala kedze ovulacia podla Dr nemala byt. Takze baby- najviac zabera milovat sa z lasky, mat z toho radost, uzivat si to ako sa len da. Drzim vam palceky

janino
27. pro 2007

nika251...pravda 😉

vejinka
27. pro 2007

nika...veru nemysliet na nic a nechat sa pretahovat 😀

nika251
29. pro 2007

Vejinka- drsne povedane- ale tak a este si to aj uzivat 😀

vejinka
29. pro 2007

nika...veru veru 😉

fiallinka
29. pro 2007

no holky, to jsou rady, pokud už se někdo snažíte pár let, tak asi chápete, že co dva dny se to prostě nedá zvládnout 🙂, ani v době ovulace vždy... i když opravdu prý jsou trošku lepší, když ta pauza není moc dlouhá...
kay: a máte už za sebou spermiogram? Já jsem to taky řešila a pak jsem zjistila, že je fakt špatný.... takže takové úvahy jsou pak naprd

nika251
30. pro 2007

Fiallinka- mas pravdu. Ked sa povie musite ob den- tak u nas to bolo skoro ako antikoncepcia. To slovo- treba, musis, tak je to najlepsie- tak to bol asi zaruceny prostriedok na to, ako sa na snazilkovanie uz prestat tesit. Ani manzelovi sa furt nechcelo a ani mne a potom boli zas vo vnutri obavy ze co ak sme daco zmeskali, co ak prave teraz to mohlo vyjst. Je to tazke, ale nesmiete sa vzdat. Mozno aj vas prekvapi beznadej, rezignacia a pozitivny testik.

kay
autor
30. pro 2007

no můžu vás ujistit, že jsme se milovali teď 2x obden, na dnešek jsem "mela v plánu další obdeňák" 🙂 aleuž to nedám.. ikdyž mi ovu testík ukázal v pátek //, tak by to asi ještě chtělo dneska ráno, ale už na to nemám, myslím, že to musí stačit jak to je, pokud ne, tak příště 🙂

fiallinko: spermio ještě nemáme, ale manžauž je s tím srovnaný, já mám jít po novém roce k mudr na kontrolu, tak jí rovnou řeknu o nějakou doporučenku nebo tak.. nechci to zas hrotit, začla jsme teď brátfemigard a asi mi opravdu pomohl k mé 1. přirozené ovu, tak nechci začít hned lítat do CARu a tak.. dám tomu ještě pár měsíců 🙂 ale se spermiogramem 🙂

teri81
30. pro 2007

Ahoj holky,
my máme za sebou jedno IVF,ted se chystám na KET (přenos zmražených embryjek).
Když jsme měli první IVF,tak jsme spolu nespali pěkně dlouho, bylo to psychicky náročné a taky mě bolely vaječníky od injekcí a po odběru vajíček. Ptala jsem se pak sestřičky,jestli to nevadí,že jsme spolu neměli delší dobu pohl. styk,aby ty spermie nebyly při tom důležitém odběru, kdy se oplodní vajíčka , ještě horší. Ona řekla,že to je spíš dobře, když jsme spolu dlouho nicneměli,že jich tam bude víc a budou silnější.
No ale dopadlo to tak,že v červnu měl partner 12 procent dobrých spermií a při tomto důležitém odběru po delší abstinenci jen 4 procenta. Otěhotněla jsem,ale spermie byla zřejmě špatná,protože se embryo špatně vyvíjelo a musela jsem na potrat.
'Takže bych řekla,že je fakt lepší mít sex častěji,že ty spermie budou svěžejší a čerstvější.

Kay, ničeho se neboj . Jánemam ovulaci,partner moc špatné spermie a do CARu chodíme,protože nám nic nezbývá a jsme spokojeni. Hned na poprvé to málem vyšlo,byli jsme blízko.
Už ted se nemůžu dočkat na další pokus. Předtím jsme se snažili přes rok,než jsme se dozvěděli diagnozu, no obrečela jsem to fakt parádně,ale je fakt,že když se snažíte a nejde to,tak je to stresující a pak zjistíte,že to kolikrát děláte už jen z toho důvodu,my to taky tak měli.
Ted se ale milujeme,když chceme a protože chceme a je to mnohem hezčí,když to není už za tím účelem.
Necháme to na doktorech 😉
Přeju moc štěstíčka

kay
autor
30. pro 2007

teri, taky vám moc držím všechnoco mám,abyvám to teď už vyšlo na 100%.Hlavně, že víš, že to jde 🙂

janocka
2. čer 2010

denin (snaží sa) - Dnes o 17:08 Fotoblog - Pošli IP
boli sme z drahým na spermiogram a mal hraničné výsledky že pohyblivost dobrá len boli niektore deformované terazotospermia preto nás odporúčili na iui aj sme tam boli a neuspešné že teraz pri tomto odbere boli pomalšie to čím môže biť spôsobene? čo tak môže trochu zlepšit spermiogram???

camelco (snaží sa) - Dnes o 17:24
@zdenin .... mohlo to byt sposobene stresom, alebo nejakou zatazou, manzelikovi najlepsie pomozu vitaminiky - C, E, B9- kys. listova
A (retinol) provitamin A (z ktorého si telo vitamín A vyrobí):ryby, mlieko, maslo, listová zelenina, mrkva paradajky, petržlenová vňať, pomaranče, jahody
D:ryby, mlieko, maslo, droždie, vzniká tiež pôsobením slnečného žiarenia (UV lúčov) na pokožku.
E:rastlinné oleje, celozrnné výrobky, ovsené vločky, sója, listová zelenina, mlieko, chudé mäso.
K:strukoviny, listová zelenina, karfiol, syry
dokonca Lkarnitin, u nas prve 2 spg boli ako tak dobre, tiez IUI - neuspesne, 2.IUI malo byt minuly tyzden v piatok, ale tak ako sme boli my prekvapeni zo spg tak isto aj lekari .... takze IUI sa nekonalo

camelco (snaží sa) - Dnes o 17:34
a este som zabudla na antioxidanty - zeleny caj (1-2 salky denne), selen ..... ............. dufam, ze vam to pomoze, moj manzelik uz uzivanim zacal ......... tak uvidime aky bude spg a aky vplyv maju tie vitaminy a samozrejme pestra strava ......... tak drzim palceky

karolina23 - Dnes o 19:03
ahojte ak sa môzem pridat, aj my mame astenoterazoospermia , cize pomale spermosky ale nieje to take zle, len su lenive, chodime do gynfivu v BA a tam mi spravili prehliadku dnes sme tam boli na prvej konzultacii, ked budem mm tak idem na krv mm na spermiogram, a uvidime podla vysledkov co nam odporucia, somnou by nemal byt problem , ale hadam sa nam uz konecne podari splnit si ten naj sen

camelco (snaží sa) - Dnes o 20:09
@karolina23 ............ tak to vam drzim palceky ........... mozno vam bude stacit IUI

karolina23 - Dnes o 20:12
camelco dakujem velmi pekne hadam bude stacit IUI budem sa za to modlit nech nam to vyjde a takisto aj vam drzkam palceky jaaaaj preco tie spermosky u nasich mm nemôzu byt normalne niekedy sa pytam preco, preco prave my , ale co narobime asi nic vsak????

camelco (snaží sa) - Dnes o 20:17
nie s tym my nic neurobime ............ treba mysliet pozitivne aj ked sa to niekedy neda ............. nam prve IUI nevyslo, ale ideme dalej

karolina23 - Dnes o 20:40
to je pravda nic s tym neurobime a musime ist dalej, a vy idete na dalsie IUI, ci rovno na IVF??? a kam chodite do ktoreho centra?????

camelco (snaží sa) - Dnes o 20:43
minuly piatok 28.5 sme mali absolvovat 2.IUI ale mm spg bol totalne na ho..o tak sme to neabsolvovali boli by to len zbytocne vyhodene peniazky .......... chodime do PN a co vy? inac zatial IVF nie

mravvcek (snaží sa) - Dnes o 21:14
Baby aj my mame pomalsie,co ste naordinovali muzickom?Resp.co odporucil lekar?myslim nejake vitaminky alebo podobne ,poradte mi prosim

camelco (snaží sa) - Dnes o 21:28
ahoj mravvcek pozri moj prvy prispevok v tejto teme

camelco (snaží sa) - Dnes o 21:29
vitamin E - vitamin plodnosti aj pre M aj pre Z a potom este tie ostatne, s A to vsak netreba prehanat a hlavne antioxidanty

karolina23
3. čer 2010

baby ahojte no vit. E mame doma a dako to môjho mm prestalo bavit brat , ale tie ostatne vitaminy papa, ako paradajky , zeleninku a mrkvicku chvalabohu lubi, sak ku koncu mesiaca ideme na krv, a mm na spermiogram tak som zvedava ake ich bude mat pani doktorka vravela ze to sa môze menit bud k lepsiemu alebo horsiemu, chodime do BA Gynfiv, doktorke Stenovej , chodi tam niekto z vas???? 😉