Jak na snažení nemyslet? Jaké vitaminy doporučujete?

mantada
20. únor 2018

Ahoj holky 🙂 Bude mi 20 a s přítelem jsme se oba shodli, že bychom miminko chtěli co nejdříve.
Nějak jsme si vsugerovali, že když jsme mladí, že by to mělo jít tak nějak hned. HA jsem vysadila 28.10.2017, přestali jsme kouřit, užívám kyselinu listovou a na začátku cyklu piju kontryhelový čaj. I když máme sex docela často, tak MS zatím přišla vždy pravidelně. Akorát teď má spoždění, měla jsem ji dostat včera a když ani dnes nedošla, tak jsem si udělala test a je negativní. Žádné jiné příznaky kromě spoždění nepociťuji, takže to spíš připisuji té nervozitě, že to nejde jak jsem myslela. Takže moje otázky zní: Jak to vytěsnit z hlavy, abych na to tak nemyslela a zadařilo se? Co dalšího doporučujete užívat pro podporu otěhotnění? Za jak dlouho po vysazení se podařilo otěhotnět Vám? Může být štítná žláza, i když jen malá odchylka hodnot od normálu problém při otěhotnění?
Mockrát děkuji předem za odpovědi 🙂

kreveta1
20. únor 2018

@mantada Ahoj, vítám tě mezi snažilkami. S přítelem se snažíme o miminko dva a pul roku. Jsme oba zdraví. Už máme za sebou i spermiogram a všechno okolo toho. Brala jsem pravidelně kyselinu lsitovou, kontryhel, pak jsem měla i nějaké vitaminy co mi doporučila gyndařka. A stále nic... a ted ?? Neberu vůbec nic, protože tomu nevěřím. Jediné co jsem vypila, tak byl čaj od babky kořenářky. Která mi řekla že mám zabordelený organismu. Byla jsem i na vyšetření štítné žlázy, mám tam taky malé odchylky. Ale mudr říkala, že to v tak malé míře nevadí. A jak na snažení nemyslet ?? Z mé zkušenosti to nejde... všude okolo vidím kočárky, miminka, na facebooku ultrazvukové fotky... nejde to ! Občas si zabrečím, a neřeším to.... Každopádně ti přeju hodně štěstí a brzy // 🙂

dora13
20. únor 2018

Z vlastni zkusenosti bych rekla, ze uplne nejde na to nemyslet, proste kdyz clovek neco chce, tak na to mysli, logicky (btw, rada "nemysli na to", tim spis vetsinou od holek, co otehotnely na prvni pokus, by mela byt trestna :D), ale je dobre neupnou se na to celym telem a dusi. My se snazili pul roku, coz ted zpetne vim, ze je nic, ale v te dobe mi to prislo hodne, navic vsechny moje kamosky vzdycky otehotnely na prvni dobrou, tak to bylo docela stresujici a hrozne mi pomohlo si rict, ze se ted proste jeste par mesicu budeme snazit normalne a pokud by se po roce nezadarilo, tak si zajdeme na vysetreni a ze pokud by byl problem, tak zahajime IVF. Proste jak jsem si udelala plan, tak jsem se hrozne uklidnila. Plus jsem toho mela docela hodne v praci a ctyrikrat tydne jsem behala, to si myslim, ze je tez fajn, zamestnat tu mysl i necim jinym. Ale i tak jsem sledovala ovulaci (pracovala jsem tenkrat na smeny a kdybychom miminko nechavali nahode, asi dite nemame doted 🙂), takze rozhodne to nebylo tak, ze bych to hodila za hlavu a miminko prislo.
A co se vitaminu tyce, tak jsem brala Gynex a muzu vrele doporucit, srovnal mi cyklus, posunul ovulaci presne doprostred, ta probehla uplne jak z ucebnice, otehotnela jsem hned prvni mesic uzivani 🙂
Drzim palce, at se brzo zadari a hlavne neves hlavu, snazite se fakt chvilicku 🙂 Rika se, ze v prumeru trva otehotneni pul roku, a kdyz tolik lidi tehotni na prvni pokus, tak holt ty statistiky musi nekdo vyvazovat i na druhou stranu. Treba se vam pak druhe -- stejne jako nam -- podari hned :D

priefi
20. únor 2018

@mantada Brala jsem HA 9 let a po vysazeni jsem otehotnela hned 2.mesic, meli jsme stesti. Ted se od cervna snazime o druhe (lepe receno nechavame volny prubeh). Nemyslet na to nejde, lehce se rekne, tezko kona. Ale ze zkusenosti okolo me, maminky, ktere nemohly otehotnet, otehotnely ve chvili, kdy to nejmene cekaly, bud se jednalo o nejake tezke zivotni obdobi,.zacaly studovat, nebo neco hezkeho se v zivote prihodilo... proste nejak se jim podarilo snahu o mimi nevedomky vytesnit a bum, byly tehotne. Nekdy pry pomaha zmena prostredi, napr.dovolena, ale ta dovolena ma byt o dovolene a ne snaze pocit... takze preji hodne stesti a at se brzy povede miminko 😊

kaja2016
20. únor 2018

A pak jsou ještě ti, co se snaží rok a půl a pak potrati🙂 Jako směju se, ani nevím jestli je to vhodné...No souhlasím s tím, že myslet na to nejde, ale jde si říct, že svět se nezboři a ze existují i další řešení..já Teda už jedno dítě mám, sice na první dobrou, ale také po potratu na první dobrou🙂 Ale on po čase člověk začíná mít pocit, že se to všechno děje z nějakého důvodu. Třeba teď jsem se začala hodně zajímat o chemii v jídle, v kosmetice, o cvičení, prostě návrat sama k sobě...jestli to pomůže, nevím, ale je to příjemný období vlastně a má smysl samo o sobě...držím palce

baraskaska
20. únor 2018

Ahoj, HA se v tele drzi az rok, je to proste dan za to ze to mame v dnesni dobe tak jednoduchy. Dr. Je na tohle takova prima, rekla mi ze rok to rozhodne nemam resit a pak az muzu zacit lehce nervoznet. Takze si rekni mam jeste tri ctvrte roku, nebudu to resit a je to 🙂

lotta1234
20. únor 2018

Myslim, ze nemysliet sa na to neda. My sme sa dohodli, ze sa budeme snazit od buduceho mesiaca a uz teraz mi sibe :D Kazdopadne, rozhodla som sa, ze o tom ziadnej kamaratke, ani rodine nebudem hovorit, pretoze jedna vec je riesenie pocatia s partnerom a druha natlak okolia. Hlavne v pripade, ze mas okolo seba zeny, co otehotneli na prvykrat.
A ja teda beriem kyselinu listovu, ale to uz dlhodobo kvoli vstrebatelnosti zeleza, ktore tiez uzivam.

kafr
20. únor 2018

Snažili jsme se 7 let (mudři furt tvrdili, jak jsem vporadku, pak zjistili že ne... Takže IVF)
Nemyslet na to jde jen částečně:
- menstruační kalendář předej příteli, ať hlídá ovu on (jak musíš hlídat 14dni-ovu-14dni-ms je to na palici)
- dej si jiný cil- sport, naučit se jazyk, nebo něco nového, naplanuj letní dovolenou ať si ještě řádně užijete jeden druhého a miminko řeš až pak (zajdi za mudr...)

Stejně počítej s tím, že tě to jednou za čas semele a probrečìš celý den, ale zítra to nebude.
Ano, rada "nemysli na to" by měla být trestná.

cinam
21. únor 2018

Já brala HA 13 let, pak jsem otěhotněla na třetí pokus. Pomohlo mi poznat svůj cyklus, měřila jsem bazální teplotu a sledovala ovulaci. Zobala jsem listovku a ten gynex, ten doporučuji. V 10tt jsem o miminko přišla a teď jsem zase na začátku těhotenství (zase na třetí pokus). Tentokrát jsem přidala po potratu ještě drmek, výborně mi srovnal cyklus. Držím moc palce, jste mladí 😊

biedronca
21. únor 2018

@mantada NEJDE NA TO NEMYSLET !! Prostě to tak je, kdyz neco chceš, nejde na to nemyslet.
Jen musí člověk porad nějak ZDRAVĚ to udržet, protože pak se to "snažení" dostane víc a víc do hlavy a to už pak je kámen urazu a nedaří se. Ja věřím že otěhotnění - nebo spíše dělka než otěhotníš,že z 80% v hlavě.
ale kdyz budeš věřit, určiě se to podaří. Nám se skoro po roce podařilo,ted v lednu samovolný potrat. Ale o to více, se ted teším,že se zadaří, bude to určitě brzo, věřím v to !!
Nejlée je to nechat volně, jíst klasickou listovku, a nedělat zadné ovu testy, zadné TT pred MS, nic prostě "tulení" protože chcete a máte na to chut, né že jsou zrovna plodné/neplodné dny.
Věřím,že se určitě brzo zadaří!

ryznicka
21. únor 2018

@mantada Ahoj, jak říkají holky, nejde na to přestat myslet, taky jsem řešila, jak to udělat. Když jsme si s manželem po svatbě řekli, že se teda teď začneme snažit, tak jsem to začala sledovat, kdy mám plodný dny a podle toho jsme měli sex a když prišla ms, tak jsem to strašně obrecela a řekla jsem si a dost, a vymazala z telefonu aplikace, co mi pomahaly hlidat ty dny (na nějaký ovu testy bych se v tvem věku úplně vyprdla, pokud si ie děláš) a prostě se snažila zaměřit na něco jiného a užívat si s manželem jeden druhého, ale je pravda, ze sex jsme meli častěji než jindy. Samozřejmě, že jsem na to myslela, ale už jsem to tak nehrotila a pak najednou ms neprisla. 🙂 A taky jako ty, jsem měla zpoždění a test ukazoval ze je negativní, asi az po 6 dnech mi ukazal pozitivní, měla jsem ovu o něco později, a priznaky taky žádné, takže...🙂

ryznicka
21. únor 2018

@mantada A taky mám sníženou funkci stitny žlázy, ale pokud na to bereš leky jak máš, tak se ti hladina hormonů vyrovná a žádný problem by v tom být neměl. A jako vitaminy bych zatim brala jen tu kyselinu listovou.

mantada
autor
22. únor 2018

Holky moc Vám všem děkuji za odpovědi 🙂 já právě všude četla, že se na to myslet nemá a půjde to hned 😀 tak mi to přišlo docela na hlavu postavený, protože když něco chci, tak logicky na to myslím.. asi jsem si zbytečně namluvila, že to půjde hned 🤦‍♀️
Tak zkusim ten gynex, vyčkat aspoň rok a pak si dovolím “panikarit”.. ale věřím, ze to snad přijde driv 🙂
Tak ještě jednou moc dik!☺️🙂

kafr
22. únor 2018

@mantada vůbec se nediv, ty sis nic nenamluvila! Vždyť nám to tlučou do hlavy od ZŠ. Jak se musíme chránit, že stačí 1x, že máme nejdřív studovat a zajistit se.... A ono ejhle. Pak zjistíš, že je všechno jinak. Jo, na strašení 15ti letých dětí dobrý.

priefi
23. únor 2018

@kafr na straseni 15ti letych a tech, co mimi nechcou, protoze u tech plati, ze jednou uklouznou a mimi je tam 😅

horvathova3
23. únor 2018

Nemyslet na to.. mě je 24, takže bych řekla věk akorat. HA jsem vysadila v říjnu 2017 po 9 letech. Klasicky jsem si myslela, jak ihned otěhotním. Přeci všichni říkali, že zapomeneš prášek a bude, místo toho MS zas a znovu. V prosinci jsem MS měla skoro 20dni už jsem myslela, že mi z toho hrabne. Nakonec to dopadlo to tak, že tenhle měsíc jsem se jeden večer psychicky zhroutila, že nikdy nebudeme rodina. Možná to bude tím, že jsem do února ani jednou nehlídá plodné dny. Teď zpetne vím, že jsme se ani jeden měsíc netrefili do plodnych dnů. 😀 Začala jsem chodit na akupunkturu na prokrvení dělohy a vrácení správného cyklu. Dostala jsem Bachovy esence na nervy, abych se přestala hroutit, když vidím na fcb další těhotnou kamarádku. No a teď čekám na ms co má dorazit v neděli a modlím se, aby nepřišla. Jinak mi manžel nasadí svěrací kazajku a odveze asi do blázince 😀. (Myšleno s nadhledem). Ale i tak přeji všem brzy // , aby jsme se nemuseli trápit větou "hlavně na to nemysli".

stef_stef
11. kvě 2018

Ahooj, jsme podobne staré, zadarilo se ? 🙂

evbu
6. lis 2019

Ahoj snažilky,

já jsem vysadila antikocepci po 8 letech. Je mi 23 let a manželovi je 30 let,takže věk ideální. Taky jsem si myslela, jak @horvathova3 ,že vše půjde skvěle a hned po vysazení otěhotním.... Bohužel jsem po vysazení HA nedostala 9 měsíců menstruaci ( řešila jsem na akupunktuře, dostala jsem Bachovy esence, pila drmkový,kontryhelový čaj, kapky Gynex, různé vitamíny aj. a nic) Pomohl až čas - menstruace se dostavila, teď ji mám 5 měsíc od toho výpadku, ale velice nepravidelně. Obávám se že nemám ovulaci, protože se nám nedaří pořád otěhotnět.... ( gynekolog mi řekl že to nemám řešit, že plodní určitě jsme, jen je to otázka času a nemám se stresovat s měřením bazální teploty a nebo děláním si OVU testů - což chápu že psychika dělá dost) . Milujeme se obden a na podporu oba bereme Inositol (já Inofolic z lékarny) každé ráno i večer, vitamín E, Koenzim Q10, Vitamin C, Omega 3, Zinek a 1x denně 1 lžičku Macy 🙂

Doufám že se brzo zadaří.

kafr
6. lis 2019

@evbu mám pár doplňujících dotazů...
1) 9 měsíců jsi neměla ms, řešila jsi to všude možně a u Mudr ne?
2) teď ji teda 5 měsíců máš, ale jak nory na buben? A Mudr na to, že to nemáš řešit?!
3) obáváš se, že ne máš ovulaci, ale nemáš jistotu? Ani měření BT, ani ovu testy, ani folikulomerie u Mudr?

Na tvém místě bych začala jednat! Změnila bych Mudr (pokud tě do teď neřešil a tváří se, že je všechno v pohodě, tak bych se fakt bála, kdyby ti opravdu něco bylo!).
Alternativní medicíny už jsi vyzkoušela dost, nepomohla. Zkus tedy klasickou medicínu (na tvém místě bych zašla do CARu, nemusíš hned do ivf, ale srovnat cyklus nutně potřebuješ, když to neumí tvůj doktor).
Na ten milion doplňků stravy bych se vykašlala, jsi jak pojízdná lékárna. Zdravý životní styl, pohyb a zdravá strava 👍

Nám mimčo trvalo 7 let, vím o čem mluvím. Přeji hodně štěstí a ať se sen brzo výplní.

evbu
8. lis 2019

@kafr
1) Ahoj ano, byla jsem u gynekologa a řekl mi, že pokud to chci dostat přirozeně, tak mám počkat až se tělo vzpamatuje a pokud ne tak dáme hormonální injekci na vyvolání, ale to jsem nechtěla.... další umělé hormony do těla... Tak jsem se to snažila dostat zpátky-přírodní cestou a povedlo se 🙂
2) No řekl mi že se to ustálí samo pokud to nechci řešit hormonálně
3) Ovu si jen myslím že nemám, nevím jistě, podle hledu to nepoznám, ale ovu testy jsou hrozně drahé a doktorův názor v tomto ohledu chápu že je pak stresující dělat meření bazální teploty , člověk se pak na to hrozně soustředí a myslí jen na dítě a pak je to ještě horší....

CAR a IVF budeme řešit pokud nám to nepůjde více než 2 roky. Zatím jsem mladá a dávám tomu šanci přirozeně. Pravidelně chodím cvičit, zdravou stravu mám taky a ty doplňky stravy si myslím, že ničemu nemůžou ublížit. Četla jsem tu dost diskuzí, kde holky potrvdili že Maca,Inositol a Vitamin E jim pomohly... Zkusit se má vše,..🙂

kafr
8. lis 2019

Ok, přírodní cesta je vždy lepší, bohužel ne vždy vyjde. Jak říkáš, zatím máš čas.
K tomu měření teploty ... Ono záleží jak se k tomu přistupuje. Celá symptotermální metoda je prý hodně spolehlivá. Samozřejmě slouží jako antikoncepce, ale hlavně se naladíš na svoje tělo celkově, víc pak vnímáš hormonální změny a umíš s tím pracovat, což není od věci. Pokud by tě to mělo stresovat, tak je to samozřejmě špatně.