Jak přestat myslet na to, že toužím po miminku?

aida123
11. únor 2015

Ahoj holky, máte některá nějaký návod na to, jak přestat myslet na vytoužené miminko (snažíme se přes rok)? Já mám poslední dobou opravdu velký problém, čím víc se snažím na to nemyslet, tím je to horší. Chvíli mám pocit, že jsem to opravdu hodila za hlavu, ale pak začnu brečet... Cvičím denně podle Mojžíšové a piju její čaj dvakrát denně. Vždy při cvičení se tomu přemýšlení nejde vyhnout, jsem zoufalá, věřím že na té psychice to stojí. Je mi jasné, že v tomhle vystreslém stavu se to nemůže povést. Jaké mate vy zkušenosti? Otěhotněla jste některá, i když jste na to intenzivně myslely? Zároveň je to teď v práci opravdu mazec a že bych si našla nějakého nového koníčka moc nepřipadá v úvahu, není na to čas. Budu vděčná za jakýkoliv typ, jak odpoutat své myšlenky.

brouzdalka
27. únor 2015

@paracka My jsme si po roce snažení pořídili štěně a nic 😀 Povedlo se až dva roky na to 🙂

fatcat80
17. dub 2015

@aida123 Ahoj, pokud na otehotneni myslis fakt hodne, asi je treba opravdu nejaky silny impuls. Ikdyz to zni divne, tak vyrizovani papiru k adopci je urcite dobry napad ( dvema kamaradkam to vyslo, ale pote, co se opravdu smirily s tim, ze dite mit nebudou). Nebo zacit studovat VS a zacit se stresovat zkouskami, zapocty...Na dovolene na to podle me budes myslet porad. Nebo zmenit zamestnani, proste to chce VELKOU zmenu. Kamaradka se snazila o site 3 roky, pak se s firmou stehovali do novych prostor a ona koordinovala ten proces, nejedla nespala...a nevsimla si, ze je tehotna a ted ma trileteho Hynka.

aida123
autor
5. čer 2015

Ahoj holky, tak zas nějaká doba uběhla a stále nic... Mám teď nově lunární ovulační kalendář, tak uvidíme. Beru taky přes dva měsíce inofolic. Ale asi tuším, kde je problém... špatné postavení pánve. Je dost možné, že se spermie ani nedostanou přes čípek (a já si na něj teda téměř nedošáhnu). Snažím se teď s tou pánví cvičit, doufám, že to pomůže. Doktorka mě do caru pošle nejdříve tak na podzim. Jo a jak tu holky píšou, pořídit si zvířátko, tak to by bylo chudinka, vzhledem k tomu, že jsme celý den pryč a přijíždíme domů kolem sedmé.

luciebx
5. čer 2015

My mame taky kolotoc kolem druhatka. a nedari a nedari.. akorad sem 28 dc test bilej takze do rana muzu cekat ms.. no a zase dalsi kolo.. uz je to fakt dlouho.. 3 roky.. ach jo.. nemyslet na to proste nejde.. ted chodim behat.. ale proste.. nemyslet na to nejde.. nekomu to jde po case.. u nekoho to neprejde nikdy.. hold to tak je.. asi to chce jen nevzdavat se.. ono to jednou nejakou tou cestou pujde.. bud prirozene.. nebo s pomoci doktoru.. nebo adopci, kde te ten milacek bude milovat stejne jako vlastni. 😵 😵 me vzdy pomuze zhluboka nadech.. a proste se pozitivne naladit ze proste musi musi MUSIIIIIIIIIII to vyjit..

snazite se rok.. to neni zase takova tragedie.. i kdyz za tohle bys asi nejradsi vrazdila vid.. 😅

uzjetotak
6. čer 2015

@aida123
Aido, prosím Tě, mohu se zeptat, jak v Tvém případě vypadá špatné postavení pánve? Diagnostikoval Ti jej někdo, nebo to zkrátka víš? Je to hyperlordoza, nebo nějaké vybočení do strany?
Moc děkuji za odpověď.

aida123
autor
12. čer 2015

@uzjetotak No v podstatě mám postavení trochu jako kachna, mám vystrčený zadek a ani to nevnímám. Jenže když v takovém postavení člověk x let je, tak je těžké to napravit. Nemám to ze své hlavy, řešila jsem to s fyzioterapeutkou... No ale vystrčený zadek vídám u holek poměrně často. Kromě toho mám ta záda celkem bolestivá při špatné poloze a blokují se mi ☹

uzjetotak
15. čer 2015

@aida123 Jé, tak to máme to samý... Údajně je na tento problém založeno už v batolecím věku - dítě musí co nejdéle lozit po čtyřech, aby se správně založily zádové a břišní svaly... Já měla bohužel velmi dlouho kvůli dysplazii kyčelních kloubů řemínky, proto jsem si ihned z lehu stoupla na dvě a tuto lozicí fázi přeskočila.
Kromě hyperlordozy mám ještě lehkou skoliozu, po úraze vyosenou kostrč a dolní skřížený syndrom. Aby toho nebylo málo, lehčí problémy se štítnou žlázou a nízkou ovariální rezervu (před rokem a půl jsem měla AMH 0,9). Že chodím/běhám jako kachna se mi děti smály už na prvním stupni základky. Bederku mám bloklou dvakrát do roka, většinou skončím s obstřikem.

Jinak jsem ve 13.týdnu, vůbec nevím jak se to stalo, kvůli kombinaci výše uvedených problémů jsem na vlastní děti ani nepomýšlela... Jediné o čem vím, čím jsem možná trošku přispěla ke zlepšení, bylo intenzivní cvičení pilates pod vedením odborných lektorů, ale to je tak asi všechno...

Držím moc moc palce ;)

kristyn.g
7. led 2017

tohle téma se mě také docela dost týká, nejhorší je že bych na to myslela třeba pár dní před ms ale tento měsíc jsem měla extra bolestivou ovulaci, myslela jsem si že to je slepák ale nebyl, asi pět dní po mě začala bolet prsa a od té doby mě bolí a jsou zvětšená, takže i když vím že mě občas prsa prostě bolí, že to nemusí být známka těhotenství tak se pozoruju, přemýšlím, i když se snažím nedoufat tak doufám, manžel natěšený že se možná povedlo a hrozím se toho jak to dopadne, protože to zklamání je každý měsíc horší...

pasteta
19. bře 2017

@kristyn.g Ahoj,taky se snažíme skoro rok,řešíme to od prosince i na klinice a bohužel to zatím bylo k ničemu. Je nám obou 34let, tak se bojím toho abych vůbec stihla děti mít.Do toho nátlak od obou rodin, jaktože ještě nejsem těhotná....To samé v práci.Dostala jsem hormony po kterých jsem pár kg přibrala, všichni si myslí,že jsem přibrala kvůli tomu,že jsem těhotná a nechci to zatím říct.Takže naprosto chápu jak ti je.Koupili jsme si ted baráček,který budeme rekontruovat a doufám,že přijdu na jiný myšlenky.

kristyn.g
20. bře 2017

@pasteta to je hrozný no ☹ já k tomu hledám novou práci, moc se nedaří kvuli věku "na děti". Příbuzný taky už jako a ty vnoučata.... kamarádky těhotní jak na běžícím pásu a já nic. Taky se snažím mít jiné aktivity, kdybych věděla že to pujde ale třeba za pul roku za rok tak bych se nenervovala a byla bych klidná, nejhorší je ta nejistota a otázky proč to nejde... ve čtvrtek jdu k doktorce, uvidím co mi řekne...

jitulka89
20. bře 2017

no já můžu jen vyvrátit řeči o tom, že při nemyšlení na to pomůže studium a dovča :D my se snažíme teprv jen přes půl roku a během tý doby máme za sebou dovču, mě teď za dva měsíce čekají státnice a měsíc po nich jedem na další dovču a do toho chodím normálně do práce... a že bych na to nemyslela tak to bohužel není :D

urtica
20. bře 2017

Ahoj, hlásím se jako další odpůrce "nemysli na to", souhlasím s tím, že je to pitomost. Pokud po něčem toužím, tak na to prostě myslím - maximálně se můžu snažit sama před sebou předstírat, že na to nemyslím, což je - podle mě - ještě větší blbost. Domnívám se, že snaha o "nemyšlení" vede akorát k tomu, že skutečná touha po miminku sílí + se přidávají pocity viny.
Výjimkou, kdy lze stavu nemyšlení dosáhnout, jsou (vyjma trénovaných jogínů) maximálně případy, kdy se v rodině nebo mezi blízkými přáteli semele něco vážného - nemoc, smrt apod. a člověk miminko skutečně upozadí, ale to se jaksi nedá naordinovat.
V mém případě - myslela jsem na to a otěhotněla - dokonce těsně po potratu, takže jsem na to myslela opravdu fest.
Co si myslím, že je fajn - nezapomenout úplně žít a věnovat se i jiným věcem.

pasteta
20. bře 2017

Taky si myslím,že je blbost nemyslet na to když situaci řešíme s lékařem, který mně dává hormony a určuje nejvhodnější dny na oplodnění. Pak je těžký odpoutat se od toho když to máme víceméně nařízené.

jitulka89
20. bře 2017

@pasteta tak tak ja zase musím brat utrogestan a už jen kvůli tomu si tu ovu musím hlídat a nemysli na to, když si každý ráno strkás do pusy teploměr :D ono se stačí podívat na nějaky grafy na FF, ženský který si týden od ovu už zkouší dělat každej den TT ty na to musí myslet fest a stejně tam pak těch 10-14 dní dní po ovu tu druhou čárku najdou 🙂

lm27
5. srp 2017

Ahoj!
Chtěla bych se také podělit o svou bolest, touhu a naprostou bezmoc.
O další miminko se s manželem snažíme už třičtvrtě roku. Prošla jsem si všemi možnými pocity.
Každý cyklus jsem obrečela a s každou ovulací se těšila. Je to neskutečně vyčerpávající. Na druhou stranu si můžu nalhávat, že se zaměříme na něco jiného a odvedu myšlenky jinam. Ale jak píšete, vůbec mi to nejde.
Od února mi tělo přistoupilo na to, že mi bývá před menstruací těhotensky špatně od žaludku, mám chutě, nálady a cyklus se často zpozdí (jednou až 11 dní). Pokaždé si říkám, že to třeba opravdu vyšlo a zklamání je veliké. Už skoro nevěřím ani vlastnímu tělu, když mě tolik klame. Já vím, d lam si to sama, ale myšlenek se prostě nedokážu zbavit...
Děkuji za nápady a tipy a povzbuzení...
Je to pro mě důležité.
L.

pulecp
26. srp 2017

@lm27
@pasteta
@kristyn.g
Bojovat s myšlenkami ani předstírání, že nejsou, není cesta. Přesto se dá minimalizovat nebo "vyrušit" takové myšlenky. Stejně jako se dá "odnaučit" závislost, tak se dá "zbavit tlačení na pilu".