Jak přežít do doby, kdy na to ,,opravdu" půjdeme?

vetyver
25. zář 2012

Ahoj, zdravím z Plzně všechny 🙂 chci se zeptat, jestli jsem jen já taková ,,cíťa"... S přítelem máme v plánu již nechodit pro další antikoncepci, tj. za 2 měsíce končím s anti a najedeme na listovku a opravdu to už začne... NICMÉNĚ... jak přežít tuhle dobu? vše vím, že jsme se racionálně dohodli, sedí nám to na dovolenou (nejdřív uskutečníme životní cestu do Patagonie), ale... dojímá mě každý miminko, dítě.. všechny kamarádky okolo jsou buď už vdaný (my snad příští rok, tohle je na příteli) nebo už mimi čekají a já jim závidím ty fotky s rostoucím bříškem...

Nevím, přijdu si už že jsem blázen, ale doma to říkat nechci, aby to nevypadalo, že na něj tlačím...

cmacuba
25. zář 2012

Ahoj, docela zajímavé zamyšlení... Od 1. října nastupuju do nové práce v Plzni, přestěhovala jsem se tam za přítelem. A řekli jsme si, že vysadíme prášky a začneme se opravdu snažit až za půl roku. A do tý doby bohužel nevím, jak to vydržím ☹
Snažím se na to nemyslet... upnout se k jiným věcem... třeba k té práci. A potřebuju novou žehličku, tak mamča povídala, že se mám upnout na maličkost... třeba na tu žehličku. 😀 Tím mě fakt pobavila...

Na jednu stranu bych ty prášky vysadila hned, beru je už 7 let, tak aby se mi vrátil cyklus atd. A když vidím holky, kterým to nejde, tak je mi úplně zle z toho, že nám to taky nepůjde ☹ Ale na druhou stranu mám strach. Náhoda je blbec a zrovna se to povede... a teď se nám to moc nehodí. Takže shrnutě... jak tu dobu přežiju, to nemám ponětí 😀 😀 😀

moniik.k
25. zář 2012

Ahoj holky.. tak já taky takhle "plánovala".. na začátku roku jsem vysadila prášky, s tím, že až o prázdninách se opravdu začneme snažit.. no ale jak to tak bývá, tak člověk míní a život mění.. půl roku jsem nedostala menzes vůbec, teď beru znovu antikoncepci už jen poslední měsíc a hned poté nějaké prášky a začneme nanovo 😎 když jsem dostala znovu antikoncepci tak jsem si taky říkala, ty brďo jak to další 3 měsíce vydržím.. a ejhle ono to tak uteklo 🙂 takže opravdu se zaměřit na něco jiného - i na úplné drobnosti 🙂 i když se to nezdá, ten čas straaašně letí...

vetyver
autor
25. zář 2012

cmacuba: a odkud jsi se přistěhovala? taky nejsem původem z Plzně, zůstala jsem tu po studiích... já se taky snažím se upnout na tu Patagonii (je to moje vysněná cesta, vždycky jsem se tam chtěla podívat a teď to fakt bude!) ale je to až za dva měsíce a mě by se tak líbilo počít dítě na jižní polokouli 🙂 navíc v době, kdy tam budeme budu mít 27 narozeniny, byl by to pěknej dárek, jenže to by znamenalo přestat brát prášky teď. Protože dle doporučení gynekologa tak vysadit, dva měsíce kondom plus brát kyselinu listovou a pak na to opravdicky ,,vlítnout".
moniik.k: toho já se právě bojím, co když nám to nepůjde hned a tak....
Navíc v práci je to dost naprd, ikdyž mě moc baví, tak všechny novoty, co tady jsou mi moc klidu a pohody nepřinášejí 😒 a o to víc se snad vidím těhotná a v klidu 😅

cmacuba
26. zář 2012

@vetyver Víkendově s přítelem obývám byt v Plzni, ale skutečné stěhování mě čeká tento prodloužený víkend... uff. Bydlím kousek od města Slaný. Takže do Plzně to mám nějakých 110km.
Včera jsem o dítěti hodila řeč s babičkou... Mám jí jako druhou mámu a potřebovala jsem trošku zklidnit hormony 😀 Má pravdu v tom, že dítě je opravdu velký závazek, spousta problémů atd. Nakonec jsme se s přítelem dohodli, že nejdříve dáme tu svatbu. Ať máme hezky stejný příjmení a pak nějaký to mimčo. Bude mi 23, takže mám ještě možnost chvíli počkat, ale déle jak do 25 určitě ne. Strašně moc po mimču toužím... možná jsem divná, protože jsem celkem mladá, ale můj sen je mít rodinu, manžela a dětičky 🙂

smartbear13
26. zář 2012

Ahoj holky,tak nevím,jestli sem patřím,ale myslím,že trošku jo🙂 Jsem s manželem třetí rok a letos v červnu jsme se brali. Ze začátku vztahu jsem dítě chtěla hlavně já,jeho to trošku děsilo. Později by on už byl nejradši těhotný a já jsem chtěla počkat až po svatbě,logicky,chtěla jsem si ji užít,nemuset myslet za dva, nechtěla jsem,abych v osm odpadla a bylo mi zle. Tak se taky stalo, svatba byla víc než pohádková a já jsem ještě do srpna brala antkoncepci, v tu dobu jsme letěli na opožděnou svatební cestu, tak jsem to měla spočítané s prášky kvůli menstruaci. Na dovolené jsem je už nebrala a začali jsme se snažit. První měsíc se nepovedlo,ať už z jakéhokoliv důvodu, a já jsem to obrečela. Nedovedla jsem si představit,jak budu zase čekat měsíc,dělat testy a hlavně,jak na to nebudu myslet,abych si nepřivodila nějaký psychický blok a jak je známo,kdo to tzv. "moc řeší" mívá pak většinou problémy. Fakt jsem měla trauma z toho,co vymyslet,čím se zaměstnat..a ono to,holky, nakonec přišlo samo. Jasně,chci dítě,těším se na něj,ale najednou jsem to přestala "čekat", nemluvím o tom stokrát denně a prostě to nechávám být. Užívám si zatím toho,že jsme s manželem sami dva, protože to pak už nikdy nebudeme a miminko si nás najde,až bude jeho čas🙂 Takže moje rada:užívejte si věcí,které potom už budou jiné,nebo hůř proveditelné, užívejte si procházky ve dvou, spánek, cvičení, mejdan s kamarády..a ono vám to uteče🙂

vetyver
autor
19. říj 2012

Holky, tak teď to snad ale fakt už nevydržím - vypadá to, že brzy budu požádána o ruku, tak se možná z Patagonie vrátím zasnoubená! Včera jdeme tak v Globusu, kupujeme baterie, které jsou blízko toho klenotnictví vevnitř a M. říká: co kdybys se mnou šla někdy po krámech? a já na to zcela pragmaticky: jako ha hadry? to nechci, mám všeho dost, nakupuju jenom na naší cestu a on na to: no, já myslel po zlatnictvích, že by sis jako vybrala... ono je toho hodně 😀 tak jsem mu řekla, že se chci nechat překvapit, ať ho vybere sám, že mu věřím, ale že mu půjčím prstýnek (nosím na pravé ruce na prsteníčku) aby věděl velikost. M: to nejsou všechny stejný? no prostě ho zbožňuju 😀 Co se týče snažení = budete dělat pauzu po antikoncepci? Můj Dr. říkal 2 měsíce se chránit, tady jsemse dočetla že stačí měsíc, někdo říká vůbec ne, prostě po prášcích první menstruace a šup na to. Zase nechci ohrozit případné miminko, ale taky se pořád říká jak je anti neškodná a z těla se odplaví hned a tělo je připravené na těhotenství okamžitě ( akdyž se moc čeká, není ,,půda pohnojená" = a příklad z rodiny, ségra se chránila rok před chtěním a pak další rok čekali, než otěhotněla...)

phuskova
19. lis 2012

Ahoj holky...myslím že sem také patřím a ještě dlouho patřit budu..bohužel...v práci mám smlouvu na dobu určitou - to konce září 2013 :( Takže nejspíš do té doby budem čekat - aby mi ji snad prodloužili na dobu neurčitou, protože s jedním platem bychom hypotéku a miminko neutáhli, takže potřebujeme nejdřív naspořit něco málo do začátku, kdy ty investice budou největší (kočárek, postýlka, atd..) .. takže já budu prášky vysazovat někde červenec/srpen..dle doktora mám čekat pak jednu menstruaci bez prášků a pak se na to vrhnout....oba se na mimčo už moc těšíme, manžel mi sám říkal, že bysme vlastně nemuseli na nic čekat, že to propočítával, ale pak mu došlo že počítá se 100% mého platu...já mám totiž dost blbou práci co se týká těhotenství, takže hned od 1. dne kdy budu mít potvrzené těhotenství budu na rizikovém :(Takže teď budu čekat, jíst železo, listovou, vitamíny a chystat se aspoň takhle..:((
@vetyver Tak buď ráda, že čekáš jen tak krátce🙂

basice
2. led 2013

@phuskova.... tak to jsme na tom trošku podobně 🙂 . Taky z pracovních důvodů musíme se snažením o miminko počkat do podzimu 2013. Slíbila jsem v práci, že alespoň 2 roky odpracuji než půjdu na mateřskou. V únoru to bude rok, co jsem nastoupila, tak jsem si říkala, že když se budeme na podzim snažit o 2. mimi, tak to tak vyjde 🙂 . Doma máme už 5 letou slečnu, která už by chtěla taky sourozence 🙂 . Miminko už jsem chtěla i dříve, ale manžel nechtěl a dalo mi to dost práce ho ukecat na druhé, ale teď už naštěstí povolil a smířil se s tím, že asi nemá ani jinou možnost 🙂 .Tak teď už jen vydržet do října 2013 a hurá na to 🙂 🙂 🙂

lliijjoonn
5. led 2013

Ahojky.... teď si představ, že já už se takhle cítím asi 3 a půl roku, takhle se dojímám nad všema fotkama a miminkama.... no a dneska jsme se konečně dohodli, že na to hupsnem na ostro za půl roku... a nevěřila bys, jak je najednou tahle doba krátká 🙂 Přežít se dá a mám jeden hodně osvědčenáý recept (jinak bych se už dávno zbláznila) - naložit si toho tolik, že opravdu od rána do večera nevís, kde ti hlava stojí. A věř mi, že to aspoň na nějakou dobu přejde, pak se to vrátí a pak to zase přejde... dá se to zvládnout, chce to jen úmyslně na to přestat myslet 🙂

basice
5. led 2013

Ano vydržet se to dá a hlavně, když už máme doma jedno dítko, k tomu práce a domácnost, takže ten čas letí a za chvíli tady bude jaro, pak léto a konečně podzim 🙂 .Tak ať vám ten čas všem utíká a brzy se dočkáme těch dvou vysněných // na těhotenských testech 🙂 🙂 🙂

petunia
6. led 2013

Ahoj, holky, čekatelky na snažení, tak se přidám, já už mám teda antikoncepci vysazenou asi od září 2012, ale chráníme se ... do září 2013 musíme určitě vydržet, protože studuji VŠ a v září mám státnice ... tak si chci těhulkování a chystání se na mimíska patřičně vychutnat a užít se vším všudy ... teda ... být to na mně, tak bych si to užila i tak, ale manža má "rozum" tak čekáme ... dohodnutí jsme na květen, že se začnem fakt snažit, tak uvidíme ....
zatím toho mám docela dost, do školy, doma, do práce ... tak mi to tak ani nepřijde a docela to utíká, ale na druhou stranu, pak je třeba v práci chvíle klidu a přijde někdo s miminkem, tak se to tak někdy sejde ... někdy to je v pohodě a jindy zase ne ...

radulinka001
24. led 2013

Ahoj holky, tak já to mám taky tak nějak podobně...v práci dostanu smlouvu na neurčito až 1.října 2013, takže do to doby by bylo dobré počkat jenže nevím jestli to vydržím. Já mám ještě jiné zdravotní potíže (m. crohn) tak mám teď upravenou léčbu a do května musím čekat, jak zareaguju... v létě by jsme chtěli někam na dovolenu tak se třeba z ní pak vartíme 3 😉

petunia
15. únor 2013

no, takže změna, tak nějak se teď řeší, jestli nastoupím do práce už od května, ale bude to vzhledem ke škole komplikovanější, jenže nabídka práce v oboru a obzvlášť pro čerstvé absolventy se nedá odmítnout, nehledě na to, že budou korunky a pak jednak nárok na mateřskou a ne jen na rodičák, kdybych šla hned po škole, a navíc, trocha praxe neuškodí nikdy ... zvlášť, když se dneska tak blbě hledá práce ... tak uvidíme, jestli projdu minivýběrovkem a můj životopis se zalíbí šéfové a pak jestli se dohodnem ohledně nástupu, když mám v červnu ještě poslední zkoušky a v září teprve státnice ... tak držte palečky 🙂

vetyver
autor
28. čer 2013

tak dávám ještě poslední příspěvek, jak to nakonec dopadlo... dobu do ,,snažení" jsem přežila ve zdraví, dovolená se vydařila NAD očekávání, byla jsem požádána o ruku (20.listopad 2012), na svoje narozeniny (2. prosince) jsem zobla poslední antikoncepci, proběhla jedna menstruace bez prášků a na naše dvouleté výročí 15-16. ledna jsme počali naše miminko. Svatba byla plánovaná na 13.dubna 2013, tak jsem byla ve 3.měsíci ale nebylo ještě skoro nic vidět. Jsem teď v 25. týdnu, jsme šťastní a už se těšíme na říjen 🙂 takže holky, když si to člověk správně přeje, i zázraky se dějí 🙂

Držím Vám všem palce!!!!

lady_giraffe
29. čer 2013

@vetyver Tak tomu říkám rychlovka 😉 Ať vám všechno dobře dopadne!

vercik83
3. črc 2013

@vetyver Ahoj, príma, že tvoje doba snažení byla krátká. Děkuju za tipy na patagonii, taky se mi tam moc líbilo:o) nejvíc ze všeho všude asi. My máme svatbu v září a pak se taky budeme snažit. jen ten můj remcá, že když se chráníme jinak /přerušovaná s./, tak to není ono. prezervativ nechce/on by vůbec to mimi už chtěl, ale do svatby vydržíme už/. Já teda jsem zcela spokojená, že nemusím ty prášky zobat, stejně jsem furt zapomínala a je mi bez nich fajn. Už je nechci nikdy zobat.o)

vetyver
autor
4. črc 2013

@vercik83 ahoj, díky 🙂 na Patagonii je snad nejtěžší vyprávět, jaký jsme měli počasí 😀 a je tam fakt krásně, jsem ráda, že se Ti tam taky tak líbilo!!!

Vy se nechcete snažit už před svatbou? nechceš být těhotná nevěsta? 🙂 za sebe musím říct, že nelituju, že jsem nemohla pít nebo tak, ten den jsme si užili na maximum oba i bez alkoholu 😅

Taky se mi líbil ten měsíc bez toho, aniž bych myslela na to, jestli jsem si prášek vzala nebo ne, teď to sice pokračuje, ale ten náš malej vetřelec už dává dost o sobě vědět 🙂 Je to tak kráááásný 🙂 tak třeba se Vám zadaří na Vaší svatební noc (stalo se sestřenici 🙂).

kronecka007
7. črc 2013

Tak autorka příspěvku už má svůj "problém" vyřešený 🙂 Nicméně mě tahle diskuze celkem baví, jelikož mohu také přispět svou troškou do mlýna. Mé biologické hodiny začaly tikat cca před rokem, kdy přítelova sestra otěhotněla a pak měli svatbu. Narodila se jim malá holčička a mě to fakt úplně vzalo. V televizi jsem viděla mimi, chtělo se mi brečet...Připadala jsem si úplně šíleně, hlavně proto, že přítel mi vždy řekl, že samozřejmě děti i svatbu chce, ale tak vždycky mluvil tak nějak neurčitě...Na Valentýna pak přišel s prstýnkem a v září bude svatba 🙂 🙂 Moc se těším a ohledně dětí jsem už trochu klidnější, protože vím, že už oba chceme...Jen jsem v květnu nastoupila do práce a mám smlouvu na dobu určitou, takže také řeším co jak...Na jednu stranu bych chtěla se snažit hned po svatbě, na druhou stranu počkat, jestli dostanu smlouvu na dobu neurčitou...Zase si říkám, že stejně člověk neví, jestli se do tý práce vůbec vrátí (hlavně dojíždim hodinu a čtvrt do práce, což nevím, jestli s dítětem budu jednou vůbec moct...). Prostě dřív když se nic neřešilo tak to bylo asi jednodušší 😀

lady_giraffe
15. črc 2013

@kronecka007 Jé, tak jestli ti tikají jen rok, tak to buď v klidu.. Mě hráblo, když jsem přišla do Brna hned po střední.. Už 5 let nastupuju dveřma pro kočárky, abych mohla maminkám pomáhat a koukat na ty prťata a teď chodím na koníka jen abych mohla očumovat cizí miminka 😀 Kdyby byla jiná situace (měla jsem už nějakou praxi), tak bych prcka brala klidně ve 20 🙂 ale holt si ještě musím počkat..

kronecka007
15. črc 2013

@lady_giraffe Nooo tak to je také prekerní sitace 🙂 Ale tak jestli to takhle snášíš už pět let tak to tě docela obdivuji...Já jsem se tou svatbou trošku zklidnila a myslím teď na jiné věci, ale jako ten půl rok hlavně to byl dost masakr!

lady_giraffe
15. črc 2013

@kronecka007 Taky bych brala "zklidnění" ve formě svatby 😀

kronecka007
15. črc 2013

@lady_giraffe No ještě mám 2 měsíce 😀 😀

lucasem
16. črc 2013

@lady_giraffe to jsme na tom celkem stejně🙂 kdybych nemusela řešit práci na dobu určitou a hypotéku, tak už jsme dávno tři🙂 máš nějaký recept, jak aspoň trochu v klídku vydržet?

lady_giraffe
16. črc 2013

@lucasem Já se těším z cizích dětí a ke svému psovi se chovám jako k dítěti 😀

lucasem
16. črc 2013

@lady_giraffe tak to jo, pes to je taky takový dítě🙂

petunia
20. črc 2013

Jej, holky 🙂 musím říct, že se mi povedlo úspěšně splnit všechny zkoušky a teď se přes prázdniny učím pomalu na státnice, které mám v září, takže mimi je trošku teď stranou,ikdyž párkrát už jsme to zkusili a necháváme to na prckovi, až se mu k nám bude chtít, tak si přijde 🙂 ale taky trošku řešíme, jestli by nebylo lepší ještě počkat aspoň až nastoupím po škole do práce ... no, uvidíme, manželé jsme skoro už 4 roky, tak máme nárok, oba jsme chtěli mimi už co jsme se vzali, ale kvůli škole jsme se drželi, tak teď už nám to je vcelku jedno, kdy to bude 🙂

sarkad2856
20. črc 2013

@petunia Gratuluju ke zkouškám 🙂 já bych tomu nechala volný průběh kamarádka ted taky otěhotněla jak dělala státnice a potom byla doma,protože jako těhotnou jí skoro nikdo neveme.Ale asi bych to něják neřešila a ono se to něják vyvrbí 😉

petunia
21. črc 2013

@sarkad2856 no uvidíme, já právě mám teď jedno místo rozjednaný, navíc to vypadá, že by to mohlo dopadnout, tak bych chtěla aspoň do toho září ještě vydržet a pak už to bude asi jedno, sice to bude vypadat asi i blbě, no uvidíme, však ono to nějak dopadne 🙂
já mám právě ještě stálou brigádu, takže bych mohla chodit aspoň tam, abych si ušetřila aspoň na výbavičku 🙂

sarkad2856
21. črc 2013

@petunia Ono taky potom bude záležet jaký bude šef a zda by Vás třeba po mateřské byl ochotný vzít a zda jsou tam směny,nebo i třeba v rustu kariery 😒 Asi podle toho bych se rozhodla zda nějáký měsíc počkat či ne 🙂

petunia
21. črc 2013

@sarkad2856 no mám to na dobu určitou, zástup za mateřskou právě, takže s návratem tam asi moc počítat nemůžu ... směny nejsou, práce od po do pá 🙂 víkendy volné ... obvykle tam těhulky vydržely až do odchodu na mateřskou 🙂 takže bych měla nějakou tu praxi a po mateřské by se mi už práce sháněla líp ... jinak dělám sociální práci, takže tam se moc o kariérní růst nedá bojovat ...