Jak přežít do doby, kdy na to ,,opravdu" půjdeme?

vetyver
25. zář 2012

Ahoj, zdravím z Plzně všechny 🙂 chci se zeptat, jestli jsem jen já taková ,,cíťa"... S přítelem máme v plánu již nechodit pro další antikoncepci, tj. za 2 měsíce končím s anti a najedeme na listovku a opravdu to už začne... NICMÉNĚ... jak přežít tuhle dobu? vše vím, že jsme se racionálně dohodli, sedí nám to na dovolenou (nejdřív uskutečníme životní cestu do Patagonie), ale... dojímá mě každý miminko, dítě.. všechny kamarádky okolo jsou buď už vdaný (my snad příští rok, tohle je na příteli) nebo už mimi čekají a já jim závidím ty fotky s rostoucím bříškem...

Nevím, přijdu si už že jsem blázen, ale doma to říkat nechci, aby to nevypadalo, že na něj tlačím...

sarkad2856
21. črc 2013

@petunia No jasně,ta praxe je taky celkem důležitá.Je fakt že těhotenství moc naplanovat nejde někomu to výjde hned a někdo čeká delší dobu 🙂

petunia
21. črc 2013

@sarkad2856 jojo, je to tak, proto to spíš beru tak, že to přijde až to malé k nám bude chtít 🙂 v září oslavíme s manželem už 4té výročí, tak už by byl i čas tomu trošku pomoct "intenzivnější prací" 🙂

sarkad2856
21. črc 2013

@petunia Přesně tak 🙂 já bych to asi taky něják neřešila,plány máte a vždy se to dá něják udělat kdyby mimi přišlo dříve 😉 Jééé tak to už je taky nějáká doba,třeba to výjde při výročí 😉 hezký dárek by to byl

zmrz_lina
21. črc 2013

My jsme manželé rok a kousek. Manžel by už mimino chtěl hodně, já stále váhám. Mám smlouvu na dobu určitou a ráda bych si počkala na smlouvu na dobu neurčitou, abych se měla kam po rodičáku vrátit. Práci mám skvělou, hrozně mě baví, i když je místy dost časově náročná. Prášky jsem brala skoro 10 let, ale v květnu jsem nějak nestihla včas dojít pro recept, tak jsme se domluvili, že už je brát nebudu a budeme se chránit jinak a když to "jinak" selže, tak už se nebudeme zlobit 🙂

petunia
21. črc 2013

@zmrz_lina já takhle vysadila už vloni v srpnu, abych se od hormonů očistila a vše bylo pokud možno v pohodě ... Tak uvidíme 😉

petunia
21. črc 2013

@sarkad2856 a to mám v září ještě narozky a svátek, oboje v 1 den a pak po 10 dnech to výročí a mezitím mě čekají ty statnice... To bude měsíc 😀

sarkad2856
21. črc 2013

@petunia To se určitě povede kolem té státnice 🙂 jéé tatka má taky narozeniny a svátek v září v jeden den 🙂 no to bude potom oslav 🙂

sarkad2856
21. črc 2013

@zmrz_lina Hlavní je že práce baví.Mě po 8 letech v práci příjde že si se mbou dělají co chcou a nakonec i za mě vždy rozhodnou 😒 což se mi taky moc nelíbí,ale pokud chci práci musím se podřídit,proto bychom chtěli i mimi,ale zatím se stále nedaří 😒 a ta smlouva je dobrý nápad 😉

petunia
22. črc 2013

tak jsem se holky včera od kolegyně z brigády dozvěděla, že nám to rodičování tchýně pěkně naplánovala, že prý, kdy ž se v září teda začnem snažit, tak nejpozději v listopadu, že už musí být počato :D nevím teda jak na to přišla, no ale docela mi to přišlo vtipné :D ale i docela milé 🙂 v práci teď máme u nás na oddělení dvě těhulky, tak se tchýně i tak jako zajímala, jestli nebudu do třetice :D

summer18
22. črc 2013

Ahojky holky, tak se k vám tak trochu přidávám. v únoru jsem řekla přítelovi, že bych chtěla miminko a on mi odpověděl tou nejhetčí větou ,,Já taky!" Měla jsem strašnou radost. Ale od té doby se jak si nic neděje.. občas je nějaká narážka. Už jsem mu řekla, že bych chtěla vysadit, ale stále mi nedal svolení a já za jeho zády nic podnikat nechci. Mám z toho strach, že na něj tlačím a on mě pak kvůli tomu nechá. Je pravda, že doděláváme byt a že chce mít nejdřív tohle v pořádku... ale já bych to chtěla už zkusit? Co myslíte, mám ještě počkat, nebo udělat habaďůru 😝 ale to se mi nechce :D

petunia
23. črc 2013

@summer18 vítám tě mezi námi 🙂 na tvůj dotaz, zkusila bych si s ním sednout a probrat to, že bys už chtěla vysadit, ale nechceš to udělat bez něj, znáš ho nejlíp, tak víš, co a jak na něj platí, tak si připrav půdu a ono to půjde skoro samo 🙂
u nás to bylo taky tak nějak podobně ... pořád jsme o tom mluvili, že bychom chtěli a že už je čas, ale pořád skutek utek, tak jsem mu taky řekla, co kdybych už si pro další prášky nešla, tělo se mi očistí od hormonů, já si dodělám školu a pak to necháme náhodě ........... no, původní plán byl, že začneme až v září, ale už to nejde vydržet a od června tu náhodu pokoušíme, ale nic nehrotíme, prostě až to vyjde, tak to vyjde 🙂

kakamilca
23. črc 2013

Ahoj holky. Tak se také přidávám do party. Jsme s manželem víc jak 10 let a 1.6. jsme měli svatbu. Do té doby jsem o mimču moc nepřemýšlela. Se svatbou bylo starostí takže mozek byl zaměstnán, ale vím o sobě, že už je to nějakej měsíc co obdivuju dupačky atd. 🙂 Týden po svatbě jsme se přestěhovali do Tábora, kde manžel dostal lepší práci než co měl takže to vypadá do budoucna na příslib větších peněz, ale teď zatím ještě ne. Pronajali jsme si byteček - hezkej, ale oba chceme něco svého tohle není ono. Zaplatili jsme kauci a realitce a momentálně penízky nejsou a aby toho nebylo málo nemůžu sehnat práci jelikož mi je už 28 a všichni čekaj, že asi budu mít brzy rodinu... ještě mám, ale příští rok před sebou státnice.... takže teď hned je ještě opravdu brzy... ale oba s manželem mimčo chceme a k tomu teď ještě otěhotněla manželka švagra takže se řeší mimino pořád... jsme v teď takovém složitém období a myslím, že těhotenství by to asi neulehčilo, ale kdy bude ten správný čas??? Jak už to tu někdo psal - je tolik páru, který mimčo chtějí a nemůžou... a já tu řeším pár měsíců... a ještě jak je člověk bez práce tak se nemá moc na co upnout a stále přemýšlím a stále přemýšlím 😅

luciksima
23. črc 2013

Holky moc vám všem držím palce at vám to vyjde....já brala prášky přes 5 let,ale minulý rok v lednu mi dr.řekla,že už je brát nesmim,že se smí brátjen půl roku a dala mi jiné,ale ty mi vůbec nesedli tak jsem si řekla,že na prášky prdim i přítel souhlasil tak jsme si řekli,že to necháme tak.všichni mi tvrdili jak po práškách neotěhotněli atd.tak jsem si říkala,že to bude stejně tak půl roku rok trvat nechali jsme to náhodě a co se nestalo...v červnu jsem je vysadila a v srpnu už jsem byla těhotná a ted mám doma 2,5 měsíční princeznu :-* držím vám palce 🙂

kakamilca
23. črc 2013

@luciksima Tak to je krásný příběh! Taky bych chtěla vědět kdy je teda ten čas říct, že když teď otěhotním tak nám to vlastně nevadí... asi by nevadilo, ale nedokážu si představit ty náklady a jestli bychom to finančně zvládli a do toho ještě stihli budovat něco svého.... No nevím jak tohle vyřešit, ale mám pocit, že tyhle všechny věci vyřeší čas...

luciksima
23. črc 2013

@kakamilca přesně tak dejte tomu čas a ono to pak přijde samo...taky jsem se hodně bála jak to zvládnem finančně od začátku těhu jsem byla na rizikovim,ale svůj byt už jsme měli nijak extra velký,ale aspon je náš...a zvládnout se to dá,ale bylo to pro nás velký překvapení to naše zlatíčko :-* ono si k vám tu cestu miminečko najde až bude správný čas....držím palce at dopadne vše jak chcete 🙂

pavla1987
23. črc 2013

ahoj holky, jsem taky čekatelka, od února jsem přestala brát antikoncepci, ale do konce dubna jsme používali prezervativ. Bohužel jsem v květnu přišla o místo(vyplatily se jim víc brigádnice-koncem třetího měsíce zkušebky mě vyhodili), práci jsem našla novou, nastoupila jsem před dvěma týdny, smlouvu mám na dobu neurčitou. Protože jsme poslední dva měsíce hodně cestovali, menstrulace přicházela opožděně..miminko bychom už chtěli, ale zatím se nezadařilo, teď mám opět zpoždění menstrulace, ale tt negativní. Na jednu stranu jsem ráda, že mohu v klidu opracovat zkušebku, ale na druhou stranu toužím po prckovi...přítel si přeje počít v zahraničí na dovolené, z nějakého jeho principu, tudíž máme přes dny, kdy jsme v ČR přerušovanou soulož(s pár vyjímkami) a v zahraničí se nechráníme vůbec. Z USA to nevyšlo, tak snad ze Skandinávie to vyjde !!! Jsem stále unavená, mám neskutečný chutě, bolest v podbříšku a v bedrech...ale dnes TT negativní, asi ho musím zopakovat ráno z ranní moči ? Je možné, že se sníží přesnost když jsem opravdu vydatně pila ?? Tak 2 litry tekutin... Holky, vím, že to není ještě žádná doba, co to zkoušíme, teprve třetí cyklus, ale to těšení je silné... Naplno snažení rozjedeme konce srpna... Asi jsem se hodně rozepsala, ale nedalo mi to...s tou prací a početím je to komplikované...jinak svatbu přítel v počátcích nechtěl(jsme spolu třetí rok), dneska se tomu nijak úplně nebrání, ale asi pro něj bude nejsilnější motivace těhotenství,sama na něho netlačím, to by nefungovalo...kdo si počká...asi po všech směrech...mimochodem, zapomněla jsem dodat, že v ten únor jsem přestala brát prášky kvůli těhu, ale v 8tt jsem samovolně potratila..dr. mi doporučil nepokračovat v užívání horm.ant., jen se chránit kondomem...
Teď jsem pracovně na horách, mimo domov, sama samotinká, tak píšu aspoň sem, ať pořád toho svýho chlapa neotravuju s tím samým, že to zas asi nevyšlo(přítel by nejraději počal až v září-říjnu kvůli znamení zvěrokruhu :D chtěl by lva:D...zatím to nevim stopro...ale ranní moč ukáže 😉 😀 Holky, trochu z toho magořím, proto promiňte za tak rozsáhlou zprávu...vím, že v tom nejsem sama a vím, že na tom nejsem špatně...jen to čekání... díky za případné připomínky a zpětné vazby ;) potěší vše...i negativní!
zatím ahoj!

pavla1987
23. črc 2013

@kakamilca ahojky, já jsem rodačka z Tábora a tak ti nezávidím situaci s hledáním práce...je to tam na levačku, budu ti držet pěsti ! 🙂

kakamilca
23. črc 2013

@pavla1987 Děkuji moc. Práce je tu opravdu strašně málo... Teď mám něco rozjednané, ale nemám pořádnou praxi tak potřebuji ještě někoho, kdo by mi dal šanci...
@luciksima kdyby to vyšlo tak by to bylo na dobu určitou na 3 roky... říkám si, že za ty tři roky by člověk dost našetřil a mohli bychom si i dopřát nějaké to svoje bydlení a mimčo by byla krásná třešnička na dortu, ale zase v té době už mi bud 31... ale zase na dnešní dobu to není tolik... dost taky tlačí manželovi rodiče - oni měli kluky v 21 letech takže by už rádi vnoučata... ale asi opravdu ještě počkáme. Tak abych nehledala kočárky tak radši hledám pozemek či info o baráčcích a tak.... aspoň se zaměstnám.
@pavla1987 Jo jinak držím palce, aby vyšel testík. Co se týče rad tak já ti asi moc neporadím jelikož v tomhle jsem úplný nováček. Zatím se jen rozkoukávám, kdo a jaký má či nemá problémy... a kdy se co nejlépe dělá 😀

pavla1987
23. črc 2013

@kakamilca mno, budu na tebe myslet...moje mamka chudák by taky potřebovala jinou práci, ale je jí 50 a těžko asi bude hledat v Táboře nové uplatnění...kamarádky mého věku taky tam hledají a nejde jim to měsíce a měsíce...já mám kliku, aspoň v tomhle, že žiju v Praze, tam se dá práce sehnat, když se opravdu snažíš..

kakamilca
23. črc 2013

@pavla1987 No my jsme žili v Praze 4 roky takže vím jaké to tam je, ale manžel tam nemohl nic ve svém oboru sehnat takže proto jsme se těhovali. On bude ten, kdo bude živit rodinu takže jsem souhlasila. Hledám v podstatě teprve necelé 2 měsíce, ale nemám nárok na podporu tak je to takové blbé 🙂 Každopádně moc díky... uvidíme jak to půjde...

pavla1987
23. črc 2013

@kakamilca Tábor je krásné město. Kdyby to tak nebylo, kdyby nebyl ten partnerův příjem tolik důležitý, taky bych šla šupky do menšího městečka, to se mi snad poštěstí časem 🙂

kakamilca
23. črc 2013

@pavla1987 Asi tak nějak 😉 Tak držím palečky ať vám všechno vyjde jak si přejete!

pavla1987
23. črc 2013

@kakamilca děkuji! třeba někdy zajdeme na kafe... ;)

summer18
24. črc 2013

@petunia tak bych si to taky představovlala.. prostě to nechat náhodě, jenže si i myslím, že to tak dobře nejde...myslim si, že každá holka pujde ,,do postele" s tím, že třeba teď to bude! Bavila jsem se o tom z mojí mamkou, kterán taky nemohla otěhotnět.. na mě čekala skoro 2 roky, tak se trochu bojím, abych to neměla po ní :D . Jo a doporučila mi abych se před tím trošku opila.. že jí to taky pomohlo, ale to bych musela bejt asi alkoholička :D Tak uvidíme co se bude dít!! Ale do konce srpna bych chtěla vysadit. Beru prášky asi 4,5 roků, tak by to nemusel bejt problém.. snad!!! 🙂 😎

petunia
24. črc 2013

@summer18 mě říkala manželova sestřenice, že jim se zadařilo právě hned po vysazení, že jak je to tělo nastartované hormonama, že to je hned ... já teda osobně jsem radši vysadila už hodně předem, přece jen ty hormony, nerada bych pak rodila čtyřkilového macíka ... 🙂
navíc jestli čekala "jenom dva roky" tak je to ještě v pohodě, můj muž je dost vymodlené dítě a když se tchánovci snažili o sourozence, tak se zadařilo až po 10 letech ... s tím, že si tchýně řekla, že už je jí 35 a už je stará na mimčo a že chce mít pokoj, buch a byl tu Martin :D

summer18
24. črc 2013

@petunia já byla na začátku června na pravidelné gyn. prohlídce a tak sem jí řikala, že uvažujem o miminku a co je lepší, jestli vysadit a hned jít na to, nebo pár měsíců počkat. Řekla mi, že je to u mě v celku jedno, že mám vše v pořádku, ale že se z 90% první cyklus nic nestane.. že většinou má zkušenost kolem 3-6 cyklusu že se zadaří. Tak uvidíme. Pro jistou jsem si vzala od ní jedny prášky a jeden recept.. kdyby náhodou, ale ten bych už nechtěla ,,zaktivovat" 🙂 Tak uvidíme

petunia
24. črc 2013

@summer18 to je na každém těle, jak se zařídí, možná právě proto, že oni nečekali, že by se hned mohlo něco stát, tak se stalo, v tomhle ohledu psychika má snad tu největší roli ... tak pro nás hlavně být v pohodě a užívat si to snažení s těmi našimi mužskými 🙂

summer18
24. črc 2013

@petunia No uvidíme... 😎

summer18
24. črc 2013

Holky jedna taková blbá otázka... kdybych zjistila, že jsem v tom, jdu nejdřív na gyndu, nebo k praktickýmu lékaři? 🙂

ratatooy
24. črc 2013

@summer18 na gyndu ale dřív jak v 6tt to nema smysl jedině na krev a to vlastne mužeš jit i k praktickymu nebo jako samoplátce do laboratoře