Jak to, že nejsem těhotná? Ovulace byla

ssmudlik
9. led 2014

Zdravím, jsem trochu zmatená... s přítelem jsme spolu spali 24.12. bez kondomu a ovulace byla 26.12. test mi ukázal slabou čárku a přesto mi přišla menstruace 9.1. jak je to možné?? Děkuji za odpoveď...

jarunkaxyz1
9. led 2014

Tak ono i když je doba ovulky, není těhotenství stoprocentně zajištěné 😉 Záleží to i na mnoha drobnostech, třeba i nastydnutí, psychika, stres....všechno může mít do jisté míry vliv. To by bylo celkem super, kdyby si to takhle mohl každý podle ovulky naplánovat a klaplo to.

berenika39
9. led 2014

No ne z každého styku je těhotenství , tak to je, spermie se pokaždé snaží spojit s vajíčkem, ale nemusí to skončit těhotenstvím. Proto se netestuje před ms, je lepší počkat na zpoždění třeba par dnu. Příště to vyjde.

petrusew
9. led 2014

Těhotenství je vlastně jeden obrovský zázrak a jedna obrovská náhoda. To, že mám ovulaci automaticky neznamená, že když budu mít nehráněný sex, otěhotním automaticky. Takhle to prostě nefunguje. Testovat se má až v den MS nebo několik dní po vynechané ms a to z toho důvodu, že se může něco pokazit a a nakonec těhotenství není.

darazv
9. led 2014

Vela žien máme biochemicku graviditu a ani o tom nevieme.. 😒

eficenka
9. led 2014

@ssmudlik
i při milování během ovulace je jen 15-20% šance na otěhotnění... někomu to trvá měsíc, někomu rok, dva tři než přirozeně otěhotní

glimmer
9. led 2014

nechráněným stykem během ovulace se zvyšuje šance na otěhotnění ... ale není to záruka. Na otěhotnění má vylký vliv plno věcí kolem. My se o první dítě snažili skoro 3 roky, a druhý mimčo se povedlo snad hned na "první šťouchnutí" ... 🙂 je to prostě i o něčem jiném, ne jen o ovulaci.

ssmudlik
autor
9. led 2014

Díky děvčata, mě hodně zmátl ten těhotenský test, jinak bych se ani neptala 😝

aneetkka1
10. led 2014

jak ta MS vypadala?? nebyla slabší??

monunkaaa
10. led 2014

@ssmudlik ..Kamarádka měla menstruaci normálně asi až do čtvrtého měsíce těhotenství..

pisisvori
10. led 2014

těhotná si mohla být, ale neudrželo se to (z mnoha důvodů, která zná jen příroda🙂) a přišla MS...nebo těhotná stále si a máš MS i při těhotenství ...není to úplně neobvyklé, některé ženy mají MS (třeba slabou) i několik měsíců. Teď už máš test negativní?
Někdo má slabounce pozitivní test před MS i když těhu není, prostě tam to HCG je, některé testy dělají duchy i když tam HCG není....

1velrybka
10. led 2014

@ssmudlik Mně přijde, že holky tu tvoji otázku blbě pochopily, proto tak reagovaly. Reagovaly spíš na dotaz typu: Měla jsem sex v období ovulace a přesto nejsem těhotná. Jak to?" Myslím, že tobě jde spíš o to, že ti vyšel pozitivní testu už hodně brzy po styku (ještě před očekávanou menstruací), tudíž sis myslela, že jsi těhotná. Pak ale přišla menstruace, což tě zmátlo. Kdy sis dělala ten test? Kolik dní před menstruací? Přišla ms normálně, jak měla? Je stejně intenzivní? Někdo menstruuje první měsíce i v těhotenství, takže to není ještě jisté, že těhu nejsi. Testla bych znovu. A další věc je, jestli opravdu ta druhá čárka na testu byla čárka....občas tam někdo tu čárku tak strašně moc chce, že ji tam zkrátka (resp. nějaký slabý nádech) vidí, i když tam vlastně ani není. Nebo třeba ji vidí až po delší době, kdy už to může být zavádějící.

ssmudlik
autor
10. led 2014

@aneetkka1 no je slabší jak normálně..

ssmudlik
autor
10. led 2014

@1velrybka jeden den před mestruací, o den se mi zpozdila, takže přišla 9.1. místo 8.1. , normálně si měním vložku častěji ted ji mám od večera a je na ní převážně hnědý výtok a jen špinění kreve. Víš ráda bych se tím těhotenským testem spletla, že tam ta čárka prostě není, ale bohužel byla tam...

pisisvori
10. led 2014

@ssmudlik tak zkus test znova 🙂

leni84
10. led 2014

@ssmudlik Pokud máš menstruaci hodně slabou nebo jen špinění, tak si zkus udělat ještě jeden test a uvidíš, jestli je stále pozitivní. Některé ženy mají slabé krvácení nebo špinění i v prvních týdnech/měsících těhotenství a i přesto je všechno v pořádku. Jinak, jak už bylo řečeno výše. Styk v době ovulace nezaručuje, že žena vždy otěhotnění, jen to zvýší šanci na otěhotnění a bohužel se i dost často z různých příčin stává, že žena otěhotní, ale oplodněné vajíčko se neuhnízdí a odejde v čase menstruace, nebo se zpožděnou menstruací. Proto by se taky testy neměly dělat před menstruací, ale nejlépe až po vynechání. Když se testuje ještě před menstruací, test vyjde pozitivní, ale nakonec to nedopadne dobře, tak pak žena akorát zbytečně ví, že těhotná byla..

ssmudlik
autor
10. led 2014

@pisisvori zkusím 🙂

ssmudlik
autor
10. led 2014

@leni84 no uvidíme, ale taky mi bylo týden po ovulaci špatně, třeba to byl vše planý poplach.

1velrybka
10. led 2014

@ssmudlik A ty chceš být těhu nebo ne?

ssmudlik
autor
10. led 2014

@1velrybka já ti nevím, jako chtěla bych, ale už jedno děťátko mám, takže by bylo dobré třeba až déle a ne takhle brzy.

1velrybka
10. led 2014

@ssmudlik Aha... já to totiž nejdřív pochopila tak, že strašně moc chceš...

ssmudlik
autor
10. led 2014

@1velrybka bylo by to velice neplánované tentokrát.

ssmudlik
autor
11. led 2014

@eficenka tak já už byla těhotná, ale žádné příznaky těhotenství jsem neměla, tak snad až budu čekat druhé mi bude třeba zle nebo tak něják...

janadajova
3. dub 2014

jak to dopadlo,

vavuu
9. únor 2020

Ahoj ráda bych se zeptala měla jsem miluli měsíc 7.1.2020 menstruaci a ovulaci jsem měla od 16.-21.1. S přítelem jsem měla několikrat nechraněnej pohlavní styk teď už je druhý měsíc a mám zpoždění takže vůbec nevím jestli si mám udělat test nebo je ještě brzi. Plánujeme miminko ale jak počítám ty ovulačni dní nějak mi to nevychází děkuji za radu a odpověď.

jaja01k
9. únor 2020

@vavuu Udělej si test.