Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
8. dub 2009

Moni - neblázni, všechny tyhle pocity jsou ze změn po stimulaci, je to normální!!!!Je sluníčko, udělěj si hezký den a ono to vyjde, já to cítím!!!!!A 1kg, tak to bys mě rozesmála!!!!Bohužel mockrát vic....ale taky nevím, kde to je, jak jsem na zač.přibrala přes stehna a zadek, to zůstalo,ale kila lezou nahoru......

Ivuš - vanu při stimulce můžeš, i po otěhu, ale ne vařící vodu! Ale o tom to je, viď? 😉
Miky - kočko, co je nového u tebe, vše OK?

hnedoocka23
8. dub 2009

ahoj holky,jdu vás jen pozdravit,uklízím a naa odpo mám nějaký program,tak kouknu až k večeru...
monajsku,já to dostala přece...15.mě čeká IUI...od zítřka začínám brát clostil.. 😉

monajs
8. dub 2009

Peti,promiň,jsem to ale blbka 😲

Zuzi,já vím,ale říkej mi to dokola 😉
Tak já jdu na zahradu a uvařím si čajíček,hodím nožky na stůl a budu si číst a poslouchat jak nám bublá jezírko. 🙂

zuzka11
8. dub 2009

jasne, pohodicka! ja mela nohy natazene na balkone, abych se zbavila syraku a mela je opalene, ale ma prijit ten instalater, tak abych ho slysela.......

ywushka
8. dub 2009

mona: no zahradnice,jak se to vezme!!🙂,ale bez mamcine pomoci by me asi nikdy nic nevyrostlo!!🙂Tatka ten je velky zahradnik,toho to hodne bavi,ten ma cely dvur plny kvitek vysazeny!!!🙂
zuzka:prave ze ja mam rada jen tu horkou,tak se radeji vysprchuju!!🙂To me sice nebavi,ale co nadelam🙂!!

ywushka
8. dub 2009

Juuuu zitra budu odpoledne od pul 5 hlidat sestrence malou,jeee jak ja se tesiiim🙂!!! To je maly pulrocni prcek🙂,to bude legrace zase🙂 😀

asmeena
8. dub 2009

Ahoj holky

Moni: neboj, určitě to bude všechno v pohodě a oni ti tam nasadily ty nejlepší embroušky a za pár měsíců se vaše rodinka rozroste stejně jako Zuzčina. 😉
A já nejsem nervózní, jsem v pohodičce, dnes jsem absolvovala svou poslední hrazenou IUI a jsem poslaná ještě do Brna do Viamedy na imunologické vyšetření a potom už končím a zase až příští rok na jaře mé 3.IVF.

Ivuš: taky bych sadila zeleninku, ale na balkóně v paneláku to moc nejde. ☹ Budeš mít aspoň jako těhulka zdravou stravu.

Zuzi: stihla si se trošku opálit? Já se opaluju hodně blbě, spíš do červena.

ywushka
8. dub 2009

as: tak snad to posledni IUI konecne taky nekdy vyjde...musime proste doufat!!Jsme sikovne holky!!

Jdu si lehnout,jdu kukat na telku, v noci by se me mel vratit manzel-rikal ze nekdy kolem pulnoci snad!!
Tak preju hezky vecer paaa

hnedoocka23
8. dub 2009

ahoj holky,nemám šanci vás dočíst,ale pokusím se,snad mi nic neunikne..nějak není čas poslední dobou,když nejsem v práci,pobývám venku na kolečkovkách nebo prochajdách 🙂 teplo prostě miluji a pohyb taky...

hnedoocka23
8. dub 2009

monajsku,držím palce...OHSS zvyšuje šance na uhnízdění....takže si myslím,že jsou už pořádně zakouslé 😵
Ivi,tak konečně začínáš stimulovat,to vyjde a budeš zanedlouho těhulka 🙂 konečně se něco děje,vid...chápu....
Zuzík:já si taky dělám radost haderkama,zrovk)na dneska jsem si kupila ty červené dřeváčky a komplet sportovní na brusle...pěkné..manža mi to pochválil....
a já o víkendu zase dělám....a ten další jedeme do polska za rodinou od manži...je to nádherné město,2 největší po waršavě..ale je tam draho jak sv.... 😠 tam abych se oblékla od hora dolů,tak potřebuji minim.10000,-ale už se hodně těším..no ale manža chce jet se švagrem a s jeho tatou na motorkách,takže já musím řídit..tchýně se moc na to necítí..to jsem zvědavá jak to dám,je to 200km 😒
holky,jdu kukat na tv...

miky123
8. dub 2009

Hezký večer,
Zlobí nás pořad počítač ☹ ,tak nevim jak to bude dále ,manža je zaneprázdněný tak se nemá čas na to podívat a opravit 😒

Co u nás nového:
Já jsem si dnes píchla pregnyl a OPU je naplánovaná na pátek 8.20 jsem mezi prvními.

Davča nám dneska řekl že ho kluci nalákali k posteli ,mají je všichni s uložným prostorem a hodili mu tam baterku která prý nesvitila.Zavřeli postel a pak na něj že tam je zapomněli a šli na procedury.A že ho není tak na to přišla až sestra ráno ,když je budila do školy 😠 😠 😠
Tak jsme volali sestře at nám to vysvětlí, tak nás prosila at to nehlásíme nikam,že mají velmi přísnou vrchní sestru a že bude propuštěná.Jsme velmi naštvaní ,při představě že tam byl tak dlouho,a že mu tam nemusel jit vzduch 😠 ,to nejde ani komentovat 😠 😠 😠

My jsme dneska taky sadili,jenom sice brambory a česnek.Hrášek chcu taky nasadit,ale ještě ho nemám koupený 😀

monajs
9. dub 2009

Dobré ránko holky 🙂
Teda Miky,to měl chudák Davča štěstí,že ho vůbec našli.To je k neuvěření.Panebože,takovou dobu.Chudák.Jak mu je? Zítra frčíš,co 🙂 Tak na tebe budeme myslet 😉

peti,to zmákneš odřídit,uvidíš.Přece si jedna z nás,z nás ŠIKULEK 😀

ywushka
9. dub 2009

miki: drzim palecky na OPU!!Taky uz bych chtela jit na opu,to budu mit nekdy pristi tyden v patek pravdepodobne!!Ja musim jet do stavebnin pro sifon na vanu-ten co mame doma je na to maly,takze musim jet pro novy-uz me pekne stvou v tech stavebninach,kachlicek nam dodali malo-pritom nam delali projetk, sifon nam dodali spqatny,fakt hruuuuza!!!A jeste mam dne kachlicky ty odzdobne zlomene a kdyz jsem jim rekla,ze to chci zreklamovat,ze mam na to pravo,tak me rekli,ze mi to nezreklamuji!!Jsem na ne uz uplne nastvana!!!Manzel se mi vratil v pul 3 rano!!!🙂Dneska odpoledne budu hlidat sestrence tu malou elisku,uz se uplne tesim,to je takovy bobecek🙂,pujdeme nekam na prochajdu🙂!!!
Preju krasny den plny slunicka!Pa

ywushka
9. dub 2009

http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...
sem muzete nahlednout,jak se nam pomalu,ale jiste pekne rysuje ta koupelna🙂,jupiii🙂

monajs
9. dub 2009

Iw,moc pěkné 😀

semetrika
9. dub 2009

Ahoj holky, moc Vám toho nepíšu, ale tohle stojí za to. Žádná z Vás nesmí věšet hlavu a přestat doufat, že se Vám podaří otěhotnět. Protože já, stará a šílená depresistka, jsem asi těhotná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ve středu mi manžel přinesl test, tak jsem to zkusila a jsou tam dvě čárky. Takže první krůček se povedl. Zda to donosím, toť otázka další, protože jsem před 3 lety v 8.týdnu o mimčo přišla, přestalo se vyvíjet. Ale třeba to nebylo života schopné a teď doufám, že mi tam dali pořádná embrya. Jen se s manželem kácíme při představě dvojčat v našich letech. To bude masakr 🙂 🙂 🙂

Děvčata, hlavu vzhůru, je jaro, teplo, všechno pučí.
Je zajímavé, že před 21 lety jsem otěhotněla také v březnu. Syn má narozky 14.12.

ywushka
9. dub 2009

sem: greatuluju

monajs
9. dub 2009

Seme, strašně moc moc moc potichoučku gratuluju 😀 😀 😀
Já testuju příští týden,tak doufám,že tě budu následovat 🙂
ezapomeň dát vědět další informace.A dvojčátka "na stará kolena" jsou pěkná věc,ne? 😉 Neboj,i kdyby byly 2,tak to zmáknete 🙂

ywushka
9. dub 2009

sem: taky si myslim,ze i kdyby byly dve,tak to zvladnete!!!

Ja si jdu popichat ty injekce moje a pujdu si pro malou eeeelisku k sestrence🙂,uz se na ni uplne tesim🙂

semetrika
9. dub 2009

No, nic jiného nám zbývat nebude. Máme další dvě známé,které také nemohou několik let otěhotnět, tak manžel říká, že to druhé dáme jedné z nich 🙂 .

Monajs, držím pěsti, ať to také dobře dopadne.
Ywuš, já Tě obdivuji, že si můžeš píchat injekce sama. Mě je píchal manžel a vždycky jsem řvala, že málem spadnul dům 😀 . Naše fena zalízala do košíku strachy 😀 . Nemohla bych být feťák.

asmeena
9. dub 2009

sem: tak taky potichoučku gratuluji, kdy jdeš na krev?

miky: tak to je síla? A jak dlouho tam v té posteli byl? A to ho nikdo nehledal na večeři nebo ho ti kluci večer neslyšeli? A udělala bych tam asi vítr. Je to jasné, že má sestra strach, ale kdyby je hlídala a trošku kontrolovala (takové malé děcka nemůžou být bez dozoru), tak by se to nestalo a si vem, že se znovu něco takového stane a dojde ještě k horším věcem.

asmeena
9. dub 2009

Zítra jedu do Jeseníku a budeme tam až do pondělí, takže nevím jestli se na koníka dostanu. Pokud né, tak miky přeji pořádnou úrodičku v pátek a jinak všem krásné velikonoce.

hnedoocka23
9. dub 2009

ahoj holky 🙂 dneska jsem konečně vydrhla ten balkon,je čistý ale asi ještě natřu zábradlí...at pěkně září 😀

seme:taktéž gratuluji tiše...a at je vše v pořádku a mimísek rostl,tak jak má 😵
ZU:co ty??jak se máme těhulko?

ywushka
9. dub 2009

taaak uz jsem prisla domu,malou jsem odevzdala k jeji babicce a jsem doma,jdu kukat na ulici🙂

hnedoocka23
9. dub 2009

IVI a co ty a tvoje stimulka,kdy asi bude punkce,víš?

zuzka11
9. dub 2009

Semetrika - gratuluju!!!!!!!Jééé, to se to krásně rozjíždí, mám takovou radost! A moc držím palce do dalších na trpělivost náročných týdnů......

Asmee - užij si Jeseníky!!!!

Moni - to víš, že se přidáš, fakt to tuším!!!!!A pak hned bude následovat Miky, Peťka s dvojčatama a Ivča......

Já jsem byla dneska na kontrole, až večer, gyrosek OK, naskenuju fotky a hodím je sem, jestli hccete....a musím se přiznat, ještě teď mi je do breku, už je to prostě "velké" dítě, všechno je poznat, koukal na mě, mával rukama......

A na druhou stranu jsem se šíleně rozčílila s táím blbým instaletérem, předchozí nájemníci - dva studenti, nebo kdo, asi naházel do umyvalda nějaké papíry a teď je to na nás a chtějí zaplatit opravu...tak mě to naštvalo, jako by normální člověk házel do umyvadla papíry!!!!

ywushka
9. dub 2009

ocka: myslim si,ze nekdy pristi tyden ve ctvrtek nebo v patek!Holky ja se bojim,ja jsem si dnes teprve uvedomila,ze bych COLU asi pit nemela,ale bohuzel uz jsem se ji parkrat behem stimulky napila,myslite si ze to vadi??Asi to neni moc dobre ze??

hnedoocka23
9. dub 2009

Ivi,já myslím,že to ještě tedkom nevadí...a zas bych zrovna já nebyla poctivá...když sem se držela abych to neppzřela nebo to,že by to ublížilo,tak jsem neotěhotněla..a když už na to tedkom prdím a je mi vše jedno,že si zajdu i na vínko nebo solárko,tak taky jsem neotěhotněla...
co dneska je nezdravé??skoro vše,to tak nemůžeš brát... 🙂 a držím palce,další týden je tady coby dup!!!!
ZU:na fotečky se těšíma...uvidíme gyroska 😵 😵 😵 😵 😵

hnedoocka23
9. dub 2009

holky,krásnou dobrou nocku..zítra dříve jak v 11hod nestávám 😀 a pak jdu zase na kolečkovky...a v pět do práce 🙂 pápá

ywushka
9. dub 2009

Tak dobrou nocku🙂