Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
4. led 2009

Ahoj holky, uvědomila jsem si jak tady tak píšete, že nám taky dělali genetiku a tam bylo taky všechno O.K.
Já jsem včera spíše špinila, ale teď už jsem začala krvácet, opravdová mrcha. Takže to znamená, že mě nebude doktor ani vyšetřovat, jenom mi vezmou krev a na vyšetření budu muset za další týden. No tak to zase bude cestování v tomto hnusném zasněženém počasí - bojím se jezdit autem, když jsou silnice kluzké. ☹

hnedoocka23
4. led 2009

ahoj asmeen,myslela jsem,že oni mě budou vyšetřovat UTz..a když to nemám silné??sestřičky mě hned vždycky zavedou do kabinky..tak nevím no..
Jinač oběd u tchýně se nekoná,vyhodila si plotýnky

asmeena
4. led 2009

jé, tak to máš asi čáru přes rozpočet. Tak objednejte jídlo a zajděte k ní - aspoň se napapá. 😉
Pokud jenom slabě krvácíš tak ti vyšetření udělá, ale já to budu mít ve středu čtvrtý den a to ještě dost krvácím. Tak jsem si dnes označila v kalendáři 1.DC a můžeme začít znovu. ☹

hnedoocka23
4. led 2009

nene,začínám vařit..hov vývar s knelíčkami a kuř.rizoto,to je rychlovka 😉 jede stejně za chvíli do nemocnice asi na obstřik..a bude chtít ležet..

asmeena
4. led 2009

to ty máš tak hned po ruce maso? To já bych měla akorát na mrazáku a než by rozmrzlo. Ty jsi ale šikovná hospodyňka. 😵

hnedoocka23
4. led 2009

včera jsme byli na nákupu..takže mám v lednici jak hovězí tak kuřecí 🙂 já chtěla dneska večer dělat oběd na zítřek..

zuzka11
4. led 2009

Á recepty 😀 A já se přidám, že ještě vůbec nevím, co budu vařit, P.před chvílí snídal, takže oběd bude orčitě pozdě a tipuju to taky na kuecí maso 😉

Já fakt nechápu azároveň obdivuju Peťu - že netestuje, nejsem zastánce testovat brzo nebo tak, ale 19 den po ET a takhle slabé divné špinněí by mě k tomu dohnalo.....a ona nás bude napínat a napínat, potvůrka 😀

asmeena
4. led 2009

no já si stejně myslím, že je těhule, nevím proč, ale nějak mi to tak přijde. A jestli nebude, tak se nám zadaří Jonášovské děti. 😉

Já mám od včerejška naložené kuřecí maso a protože jsme snídali taky pozdě, tak bude oběd až tak kolem půl druhé. Jestli se teda odlepím od PC a půjdu ho dodělat. 😀

zuzka11
4. led 2009

je těhule a napíná nás.. 😠

Co asi Monča, jak se má????Snad jí není moc smutno.......

Co Marvan, Asmee, klasika, viď??? 😀
Já mám dneska nějakou línou náladu a neodkážu se ničím zaujmout....chtěa jsem si číst, ael knížka mě nějak nezaujala, měla bych dělat slovíčka z AJ nebo se něco učit, ale to se mi taky nechce........musím se vzchopit!!!! 😒

asmeena
4. led 2009

zuzi: je nový rok plný předsevzetí, tak šmaruj číst a učit se slovíčka - to ti jenom prospěje. My tady na tebe počkáme - neboj neutečeme ti.

Marvan byl super, miluju staré české filmy a hlavně pohádky. 😀

zuzka11
4. led 2009

Předsevzetí držím, dneska se zase oholím 😉

Já mám od našich nahrané Soukromé pasti a Nemocnici, tak si ji asi zítra pustím, snad mě to nezklame 😉

Asmee jsi blondýnka, nebo máš vlasy obarvené??? Podle fotky nevím, je malinká.....

asmeena
4. led 2009

jsem taková počuraná sláma a tak mám blond melír a spodní vlasy obarvené na hnědo. Dnes když už jsem se přemohla a umyla si šíleně mastné vlasy, tak jsem si říkala, že budu muset zase zajít na melír.

Soukromé pasti a jiné pořady z novy můžeš kouknout na www.nova.cz zadáš pořady, vybereš si pořad a potom dáš prohlédnout z archívu celé pasáže. Je to tam pěkně udělané a hodně pěkný obraz. Teda my máme rychlé připojení internetu, takže nám to sviští. 😉

asmeena
4. led 2009

Holky, tak jsem se dala na vaření obědu, ale co jsem to vymyslela nevím jestli bude poživatelné.
Dala jsem do zapékacích misek, naspod brambory, posolila+pokmínovala, posypala nastrouhanou syrovou mrkví, na to kuřecí maso, to zase zasypala mrkví a potřela kysanou smetanou a to zase pokladla bramborama (sůl+kmín) a jak už to je rozpečené, tak jsem to posypala strouhaným sýrem. To jsou prostě moje výmysly, jestli to nebude poživatelné, tak budeme hlady. 😉

zuzka11
4. led 2009

Myslím, že to klapne, zatím všechny zapékací pokusy mi vyšly a tohle zní dobře!!!!

U nás bohužel nova nefrčí, pořád se zasekává ☹ tak to řeším nahráváním a když jedu na návštěvu, tak si odvezu DVD.......

asmeena
4. led 2009

Jo, manželovi to chutnalo, takže to je to nejhlavnější.
Nova je na internetu. To ti taky nefrčí? Oni tam mají skoro všechny pořady nahrané.

asmeena
4. led 2009

Zuzi a s tím elektrickým kartáčkem máme taky super zážitek, manža ho dostal od mojich rodičů na vánoce a když ho poprvé zkoušel, tak dal pastu a zapl ho dřív než ho strčil do pusy, takže pasta odrotovala pryč. Tak pak už druhý pokus byl lepší. Teď začínám uvažovat že si ho koupím taky.

zuzka11
4. led 2009

Tak přesně před tím nás asmee varovali 😀 Ale i tak je to sranda.

Holky já usnula jako malá, a je mi krásně 😉

Hlavně, že oběd chutnal, jak jsem spala, vypadal moc dobře 😵

Peťo - koukni na téma krvácení a přesto test //, holčina je na tom s krvácením hůř než ty a těhu je, tak už nás netrap 😉

asmeena
4. led 2009

Peťule, testni se.

asmeena
4. led 2009

http://horoskopy.centrum.cz/static/rozhovory/as...

holky zkusila jsem napsat do astrologické poradny.

zuzka11
4. led 2009

Super, Asmee, a už ti odpověděli???

Náš net je asi pomalý, normálně problém nemáme, je přes WiFi a rychlý, ale ta nova se kouše, tak radši nahrávám...ale díky za tip!

Tuším, že Monča byla nakupovat a je z toho tak unavená, že ani nemá sílu psaát 😉 Snad se nám zítra pochlubí.

My teď koukáme na Harryho Pottera 4 😀

asmeena
4. led 2009

jo Harry je super,

Zatím neodpověděli, asi v neděli nepracují, ale dala jsem si to do oblíbených a uvidíme. Občas na to mrknu.
No co asi ta Monča?

Jdu si udělat něco na večeři, mám už docela hlad.

Zuzi četla sis dnes? A učila si se ta slovíčka? 😉

zuzka11
4. led 2009

Četla jsem, slovíčka byly včera, ale díky že mě hlídáš 😀

taky teď vařím, na kuřecí maso došlo až teď 😉

Asmee kdy jdeš do práce???Já jestli na tebe mám zítra myslet nebo jestli máš ještě pohodu......

hnedoocka23
4. led 2009

kuk 😀 spala jsem a pak koukala na fontánu pre Zuzanu 3...

asmeena
4. led 2009

já mám ještě pohodu, ve středu jdu na kontrolu a do práce půjdu asi až to další pondělí. To zase bude vstávání ve 4:00. Budu se muset naučit chodit dřív spát.
Stejně večer nic v televizích nedávají. Akorát trapné seriály. Ale jinak ty Soukromé pasti co dávali na Nově byla úžasné a ještě jsme sledovávali Kriminálku Anděl.
🙂

hnedoocka23
4. led 2009

Zuzi,testovat se nebudu..počkám na výsledky 😀 chci vás napínat i mně.. 😵

zuzka11
4. led 2009

jasně, Peťko, dělej jak myslíš, já bych asi byla nervozní a běhala pořád na záchod, jestli se špinění zhoršuje nebo ne, takže bych radší věděla, na čem jsem, ty jsi jiný tip, tak nám dáš vědět potom 😉

Super, Asmee, tak máš ještě pohodu, asi jsem se tě ptala, ale vypadlo mi to, jako co pracuješ, že musíš tak brzo do práce????Nebo to máš tak daleko???

dckami
4. led 2009

holky,
prosím o radu,jsem po těch svátcích a všech problémech se zrušenou dovolenou a manželovým úrazem totálně mimo.....
Mám se zítra objednat do Pronatalu na 20.-22. den cyklu na stěry (hrdlo, pochva) a pro stimulaci k ivf, teď nevím, když počítám ty dny cyklu. Poslední menzes jsem dostala 22.12., počítá se tento den jako 1. den cyklu? Bude tedy v pátek 9.1. 20.den cyklu? Fakt si nejsem jistá a nechci do telefonu vypadat jako tele . 😠

asmeena
4. led 2009

Ahojky dckami: 1.DC je den kdy dostaneš měsíčky - 1.DC = 1.den měsíčků. 😉

asmeena
4. led 2009

a to jsem četla co se stalo tvému muži a je to škoda, že si tak ublížil naposlední chvíli před dovolenou. To je jak zákon schválnosti. Ale hlavně aby byl v pořádku.

dckami
4. led 2009

díky moc, také jsem to tak počítala, ale nebyla jsem si jistá. 😉